Jump to content


Photo
- - - - -

VANCOUVER 2010


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
443 replies to this topic

#31 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 February 2010 - 00:15

Superkombinacija, koja je trebalo da bude prvo takmičenje na Igrama u Vankuveru u alpskom skijanju u konkurenciji žena, je odložena jer je prema pravilima potrebno da bar jedan trening u spustu bude održano pre nje. Pošto je trening u petak odložen, u subotu ga nije moguće održati jer je prioritet dat muškom spustu, koji je tada na programu.
“Pošto neće biti moguće da se u subotu održi trening nedeljna trka će morati da bude odložena za neki drugi dan. Još uvek nije poznato kada će to biti”, rekao je direktor trke Atle Skardal.
Odlaganje trke će dobro doći glavnoj favoritkinji za zlato u spustu Amerikanki Lindzi Von jer će imati više vremena da se oporavi od povrede cevanice, koja je ugrozila njeno učešće na Igrama.
Organizatori Igara su u prethodnih nekoliko dana imali velike probleme sa lošim vremenom, prvenstveno maglom, zbog kojeg skijašice nisu mogle da treniraju ni u četvrtak ni u petak. Slično je bilo i sa muškarcima, kod kojih je bio otkazan samo trening planiran za petak.
Iako je za subotu zakazan muški spust još uvek nije poznato da li će to takmičenje moći da bude održano kada je planirano zbog vremenske prognoze koja ukazuje da će u Vankuveru biti veoma toplo.



#32 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 February 2010 - 00:23

Poslednja šansa za povratak Bode Millera. Šteta bi bilo da se otkaže.

#33 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 13 February 2010 - 09:50

Bas juce bio neki prilog na ES gde je govorio o toj stazi neki bob sankas (ne secam se vise koji) i tip rekao da je staza jako teska i da je njegova procena da su sanse da se trka na toj stazi zavrsi 50% :ph34r: (ako sam ja sve ovo dobro razumela, a cini mi se da jesam). Ja sam bila sokirana, mislim, to mi bas nije normalno, da li bas mora da bude toliko teska ta staza :) .

Nesrece se desavaju, to je tacno, ali mora se postaviti pitanje zasto i da li su neke nesrece mogle biti izbegnute.

#34 malysz

malysz
  • Members
  • 304 posts

Posted 13 February 2010 - 10:00

Otvaranja je bilo odlicno. Efekti,publika...Bar je na TV-u izgledalo tako. Gruzijci su se ipak pojavili sa crnom trakom na zastavi,crnim salovima,i crnim florom oko ruke. Svi su ustali,bilo je jezivo...

#35 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 February 2010 - 10:08

Nesrece se desavaju, to je tacno, ali mora se postaviti pitanje zasto i da li su neke nesrece mogle biti izbegnute.

Potpuno se slažem, o tome ja pričam.

#36 sloklo

sloklo
  • Members
  • 83 posts

Posted 13 February 2010 - 11:12

Nesrece se desavaju, to je tacno, ali mora se postaviti pitanje zasto i da li su neke nesrece mogle biti izbegnute.



Bojim se da tu ima i komercijalnih razloga. Secam se da se pred olimpijadi u Sarajevu vec 1984 pricalo o stazi za spust koja je za to vreme bila napravljena ekstra "spektakularna" da bi izgledalo dobro na TV-ekranima. Iza toga su stajale americke TV-kompanije.
Ne bi me iznenadilo da je i ovo nesto slicno.
Svedski vodja sankasa se javio ovde na TV i izjavio kako se zapanjio losoj bezbednosti pri kraju staze u Vancouveru.

#37 Kosmarac2

Kosmarac2
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 13 February 2010 - 11:56

Zna li neko grupe za hokej? I malo poblize o favoritima. Video sam na sajtu da Nemci dolaze sa dosta NHL igraca, da ne budu oni iznenadjenje? Nadam se da ce eurosport prenositi dosta hokeja.

#38 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 13 February 2010 - 14:05

Zna li neko grupe za hokej? I malo poblize o favoritima. Video sam na sajtu da Nemci dolaze sa dosta NHL igraca, da ne budu oni iznenadjenje? Nadam se da ce eurosport prenositi dosta hokeja.

Favoriti kao i uvek: Kanada, Rusija, Ceska, Svedska, Finska, SAD, Slovacka. Ostali su daleko iza.

A grupa: Kanada, SAD, Svajcarska, Norveska
B grupa: Rusija, Ceska, Slovacka, Letonija
C grupa: Svedska, Finska, Belorusija, Nemacka

Strasno je sta se desilo nikad necu razumeti zasto bezbednost nije na prvom mestu, nego prave neke "teske" staze.

#39 malysz

malysz
  • Members
  • 304 posts

Posted 13 February 2010 - 14:10

Moze se dogoditi da vecarsnji spust bude otkazan zbog visoke temperature. A staza za biatlon se posipa vestackim djubrivom kakao bi se izvukla vlaga i kakao bi se omogucilo takmicenje u zenskom sprintu. U samom Vankuveru tempratura 8 stepeni. Na Vistleru trnutna temperatura 1 stepen iznad nule i velika mogucnost za kisu. Od sutra se ocekuje povecanje sneznog pokrivaca ali tek od utorka minus.Medjutim u zadnjih 24 casa palo je oko 10 cm snega. Na Sajpersu nema novog snega. Ovo je danasnja prognoza.

Edited by malysz, 13 February 2010 - 14:26.


#40 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 13 February 2010 - 14:25

Posted Image
Klik na foto - link ka potresnoj fotoreportaži nesreće


To je rizik ovakvih sportskih disciplina, reći će neki, ali meni to ne zvuči logično. Ako je čovek nezaštićen pri brzinama od 150km/h i ne sme da se počeše jer time gubi ravnotežu i dovodi u pitanje svoje zdravlje i život onda je to ne zovem sportom. Moto "brže, višlje, dalje" mora imati neku razumnu meru jer inače prelazimo granicu i završavamo u ekstremnim disciplinama. Ljudska greška MORA biti uračunata u sportu i samim tim zaštita treba da je na prvom mestu. Zar život jednog sportiste treba da zavisi toliko od karakteristika piste? U ski skokovima barem znaš da ako se ne dočekaš na noge, teško ćeš imati priliku da opet skačeš. Slično i kod spusta, ko izluči najviše adrenalina pobeđuje. Na žalost ovakve nesreće su uzrok osvešćivanja, tehnologija i ljudski faktor ne idu uvek složni u obaranju rekorda. Ako ne postoje granice isključimo čoveka iz ovakvih disciplina, napravimo robote i obarajmo rekorde koliko god para imamo...

"The games must go on", najveći krivac je sam sportista, kriv je zato što je došao na olimpijadu, zato što nije imao dovoljno iskustva, zato što nije bio doovoljno koncentrisan, kriv je zato što je kao klinac voleo sankanje, zato što je potpisao da učestvuje na takmičenjima na sopstvenu odgovornost. Ako ovaj ekstremni sport mora da postoji, neka predvide sve mogućnosti nesreće, ili neka ga sklone sa olimpijade i malih ekrana. Nije humano. Prvo neka se obezbede pare za bezbednost učesnika a onda za izgradnju infrastrukture i razne ceremonije i vatromete. Inače moto nekih sportova postaje "brže, dalje, opasnije"...

Ako gledam olimpijadu ne očekujem da vidim katapultiranje kaskadera, niti borbu za život ranjenog u rovovima, to mogu videti na RealTV.

Spoiler! --Click here to view--


#41 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 February 2010 - 15:29

Zvanicna informacija je da je odlozen danasnji Spust za muskarce.

#42 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 February 2010 - 16:10

Prva disciplina na kojoj ce se dodeliti medalje je u Ski Skokovima i to na normalnoj skakaonici.
Inace ski skokovi su u takmicarskom programu jos od prvih Olimpijskih Igara u Shamoniju. Prvi pobednik je bio Jakob Tulin Tomas iz Norveske. Interesantno je da je prvobitno bronzana medalja dodljenea Haugu iz Norveske, ali da je 50 godina kasnije otkrivena greska u kalkulaciji i bronza je naknadno sa 50 godina zakasnjenja dodeljena Andeasu Haugenu iz USA.
Na prethodnim igrama pobednik je bio Lars Bystel iz Norveske, Srebro je osvojio Mati Hautamaki iz Finske, a bronzu Roar Ljokseloj iz Norveske.

Favoriti ove godine su Morgenstern, Slizenhauer i Aman, ali treba obratiti paznju na Ahonena i na Malisa, koji ce dati sve od sebe da osvoje medalju na ovoj Olimpijadi. Tu su jos i Urman, Loitzl, Kofler, Romoren, mada bi bilo lepo da iznenadi Janda... :ph34r:

Prva runda je planirana da pocne u 18.45, a Finale je 19.45

#43 Admir_Sa

Admir_Sa
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 February 2010 - 17:25

Prva disciplina na kojoj ce se dodeliti medalje je u Ski Skokovima i to na normalnoj skakaonici.
Inace ski skokovi su u takmicarskom programu jos od prvih Olimpijskih Igara u Shamoniju. Prvi pobednik je bio Jakob Tulin Tomas iz Norveske. Interesantno je da je prvobitno bronzana medalja dodljenea Haugu iz Norveske, ali da je 50 godina kasnije otkrivena greska u kalkulaciji i bronza je naknadno sa 50 godina zakasnjenja dodeljena Andeasu Haugenu iz USA.
Na prethodnim igrama pobednik je bio Lars Bystel iz Norveske, Srebro je osvojio Mati Hautamaki iz Finske, a bronzu Roar Ljokseloj iz Norveske.

Favoriti ove godine su Morgenstern, Slizenhauer i Aman, ali treba obratiti paznju na Ahonena i na Malisa, koji ce dati sve od sebe da osvoje medalju na ovoj Olimpijadi. Tu su jos i Urman, Loitzl, Kofler, Romoren, mada bi bilo lepo da iznenadi Janda... :ph34r:

Prva runda je planirana da pocne u 18.45, a Finale je 19.45


Treba istaci da se od Insbrucka 1964 odrzavaju takmicenja na dvije skakaonice. Rekordne posjete zabiljezene su u Garmishu 1936 120-130000 i u Oslu 1952 od cak 150 000 ljudi. Kazu da je u Sarajevu na Igmanu bilo prisutno vishe od 70000 ljudi na skokovima. Prvi covjek koji je odbranio zlatnu medalju nakon Birgera Ruuda (1932 i 1936) bio je Nikenen 1984 i 1988. Posljednji pobjednici na maloj skakaonici bili su ovim redom retrospektivno Bistoel, Aman, Soininen, Bredesen, Fetori....

#44 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 13 February 2010 - 17:30

Klik na foto - link ka potresnoj fotoreportaži nesreće

Posle gledanja ovih fotografija, tek sam sokirana.

Pa valjda nije tesko domisliti da ograda oko tih najostrijih krivina mora biti najvisa, a ovde bas iza te grozne krivine, ograde i nema (ako ne racunamo na sam kanal staze) :ph34r: :) .

#45 Kosmarac2

Kosmarac2
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 13 February 2010 - 17:33

Favoriti kao i uvek: Kanada, Rusija, Ceska, Svedska, Finska, SAD, Slovacka. Ostali su daleko iza.

A grupa: Kanada, SAD, Svajcarska, Norveska
B grupa: Rusija, Ceska, Slovacka, Letonija
C grupa: Svedska, Finska, Belorusija, Nemacka


Hvala, Teo. :ph34r: A kako dalje, cetvrtfinale sa dve najbolje treceplasirane ili kako?