Jump to content


Photo
- - - - -

VANCOUVER 2010


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
443 replies to this topic

#16 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 February 2010 - 23:00

Moram nesto da kazem jer se sada osecam odgovornim jer sam otvorio ovu temu, i iskreno sam zazalio....

Postoji jedan momenat u zivotu svakog iskrenog sportiste koji je bitan, mozda najbitniji. To je onaj trenutak kada se pali olimpijski plamen. Plamen koji se pali u cast svih sportista koji ucestvuju na igrama, bilo da su prvi ili poslednji, bilo da su amateri ili profesionalci. Plamen koji je pocast za borbenost, trud, ulaganje, zrtvovanje...Nesto spektakularno i nesto prelepo. Kako onda sada taj predivni plamen, simbol svega onoga sto zaista jeste sport sada doziveti. Sada kada se ugasio, pre nego sto je i upaljen. Sada kada umesto da on osvetljava sportiste sa svih strana sveta, na njega pada senka necega sto nema veze ni sa sportom ni sa olimpizmom.
Prica je kratka, na igre je dosao mladic, ne da pobedi, ne da bude ovencan lovorikama koji pripadaju samo sampionima. Nego da bude deo necega, da bude deo istorije. I u tu istoriju je nepravedno otisao zahvaljujuci onima koji na sport i sportiste gledaju kao na potrosnu robu, kao na gladijatore koji trebaju da utole glad i zedj za krvlju.
Kada bih sada postavio pitanje, zasto je ta staza toliko opasna? Zasto i posle serije incidenata niko nije nista uradio? Zasto se tako ponasaju prema ljudima koji su maltene amateri (ovde ne mislim o rezultatima, nego o tome koliko su placeni i vrednovani). Zar treba jedan zivot da padne, zar treba jedan mlad zivot da se ugasi, pa da svi odmah u glas pocnemo pricati da se sportisti u mnogim sportovima nalaze u situaciji da se bore izmedju zivota i smrti. Ne bitno da li je to Formula 1, Ski skokovi, Brzinsko skijanje, ili, eto nesto sto je u pozitvnoj memoriji upamceno kao deo odrastanja svakog od nas, sankanje.
I kako sada neko moze da pogleda u taj plamen, koji treba da je simbol zivota, a da ne oseti tugu. Kako igre da pocnu za nas sve, kada su za nekoga tako brutalno zavrsene.
Stvarno sam se radovao ovom danu, siguran sam da se radovao i Nodar, a ovo je trebao da bude njegov dan. Prva olimpijada, prvi plamen. Samo sto je eto sto ce verovatno za mene doci i drugi dan, bio on bitan ili ne bitan za mene, za njega vise nikada, ni dan, ni olimpijada...A pitanje je da li ce i za olimpijski pokret.
Zao mi je sto sam malo ocrnio temu, ali....Zaista sam se osetio odgovornim....

#17 Admir_Sa

Admir_Sa
  • Members
  • 93 posts

Posted 12 February 2010 - 23:05

DonJuan,

Zaista si me dirnuo ovim postom, knedla neka zastane u grlu :ph34r:

#18 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 12 February 2010 - 23:09

Ne znam cemu ovoliki odijum kritike na racun modernog sporta...nesrece se desavaju, nazalost i van sporta pa i u sportu...sport je deo zivota tako ga i treba gledati...nazalost covek je poginuo ali ginu i ljudi na saobracajnicama i bilog gde...ali novinarski senzacionalizam jednog coveka izdvaja kao da je ceo svet nestao...Nodar...zao mi je ali prvi put cujem za tog covek nazalost ovim crnimslucajem...pa ipak u slavu sporta i u slavu zivota nek se ne zaboravi ali negde ce se roditi neki novi veliki buduci sampion a toga sad nismo svesni...zar i to nije razlog da verujemo u nove nade i lepe stvari! Zato nek srecno pocnu nove Olimpijske igre!Budi se novi dan i nove igre tek pocinju! Something wonderfull...

#19 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 12 February 2010 - 23:17

Staršno... Tragedija. RIP :ph34r:

#20 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 12 February 2010 - 23:18

@DonJuan добар си пост написао, само нема разлога да се због било чега осећаш одговорним. Ако мислиш да си ти момку донео неки малер отварањем теме то нема никакве везе.

#21 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 12 February 2010 - 23:20

@DonJuan добар си пост написао, само нема разлога да се због било чега осећаш одговорним. Ако мислиш да си ти момку донео неки малер отварањем теме то нема никакве везе.


Tako je...post je dobar ali nemojmo sa patetikom...sutra valja pratiti desavanja. :ph34r:

#22 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 February 2010 - 23:24

Ne znam cemu ovoliki odijum kritike na racun modernog sporta...nesrece se desavaju, nazalost i van sporta pa i u sportu...sport je deo zivota tako ga i treba gledati...nazalost covek je poginuo ali ginu i ljudi na saobracajnicama i bilog gde...ali novinarski senzacionalizam jednog coveka izdvaja kao da je ceo svet nestao...Nodar...zao mi je ali prvi put cujem za tog covek nazalost ovim crnimslucajem...pa ipak u slavu sporta i u slavu zivota nek se ne zaboravi ali negde ce se roditi neki novi veliki buduci sampion a toga sad nismo svesni...zar i to nije razlog da verujemo u nove nade i lepe stvari! Zato nek srecno pocnu nove Olimpijske igre!Budi se novi dan i nove igre tek pocinju! Something wonderfull...


Ne bih nikako hteo da shvatim tvoj post kao bagatelizovanje ove nesreće, ali nekako se samo nameće.

Prošle godine je poginuo vozač u GP2, desila se kuriozna nesreća, ubio ga je otkinut točak sa drugog auta, Massa je za dlaku izbegao smrt pošto ga je pogodila opruga koja je otpala sa drugog bolida u kacigu a ne u vizir. Znači, rizično je i dešava se. Ali nije na silu oterano u ekstrem zbog atraktivnosti za medija. Nisu oni vozili trke na ledu, ni na šljunku, nego na normalnim homologovanim stazama. Zato ja kažem da je prošlogodišnji Val d'Iser bio na ivici regularnosti, ali to je u Francuskoj OK, tamo ko skija na ispeglanim pistama je sisa.

Hoću da kažem da je za Svetski kup i Olimpijadu dovoljna pista kao Sasslong ili Hannenkam (ili ekvivalentna), ne treba toliko izmišljati nešto novo kad je sve izmišljeno. Onda to nije za prvi program državne TV nego za extremeTV, pa ko voli neka gleda.

Šteta je svake povrede, a pogotova života koji je tako nepotrebno izgubljen. A to nije samo zato što je momak bio amater u odnosu na većinu takmičara, i Armin Zöggler x-struki svetski prvak i olimpijski šampion je imao na ovoj pisti težak pad.

edit - amater

Edited by alberto.ascari, 12 February 2010 - 23:37.


#23 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 February 2010 - 23:25

@DonJuan добар си пост написао, само нема разлога да се због било чега осећаш одговорним. Ако мислиш да си ти момку донео неки малер отварањем теме то нема никакве везе.

Ne, nisam na to mislio...Jednostavno sam zeleo da ovo bude mesto gde cemo zajedno deliti lepe i manje lepe trenutke sa Igara. A eto, Igre nisu ni pocele, a vec pisemo o necemu o cemu nisam ni sanjao da ce se pisati....

#24 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 12 February 2010 - 23:31

Ne, nisam na to mislio...Jednostavno sam zeleo da ovo bude mesto gde cemo zajedno deliti lepe i manje lepe trenutke sa Igara. A eto, Igre nisu ni pocele, a vec pisemo o necemu o cemu nisam ni sanjao da ce se pisati....


Niko ovo nije želeo, ali nažalost desilo se. Biće i lepih trenutaka, jest da ovo ostavlja trag ali that's life.

#25 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 12 February 2010 - 23:34

Biće i lepih trenutaka


Da, zamisli da jave da je neki srbin osvojio medalju na ZOI...

Ustvari to ne bih mogao ni da zamislim, lakse bi me prevarili ukoliko poture informaciju da se neki nas covek iskrcao na Neptun...

Edited by AirBall, 12 February 2010 - 23:34.


#26 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 12 February 2010 - 23:38

Ne bih nikako hteo da shvatim tvoj post kao bagatelizovanje ove nesreće, ali nekako se samo nameće.

Prošle godine je poginuo vozač u GP2, desila se kuriozna nesreća, ubio ga je otkinut točak sa drugog auta, Massa je za dlaku izbegao smrt pošto ga je pogodila opruga koja je otpala sa drugog bolida u kacigu a ne u vizir. Znači, rizično je i dešava se. Ali nije na silu oterano u ekstrem zbog atraktivnosti za medija. Nisu oni vozili trke na ledu, ni na šljunku, nego na normalnim homologovanim stazama. Zato ja kažem da je prošlogodišnji Val d'Iser bio na ivici regularnosti, ali to je u Francuskoj OK, tamo ko skija na ispeglanim pistama je sisa.

Hoću da kažem da je za Svetski kup i Olimpijadu dovoljna pista kao Sasslong ili Hannenkam (ili ekvivalentna), ne treba toliko izmišljati nešto novo kad je sve izmišljeno. Onda to nije za prvi program državne TV nego za extremeTV, pa ko voli neka gleda.

Šteta je svake povrede, a pogotova života koji je tako nepotrebno izgubljen. A to nije samo zato što je momak bio u odnosu na većinu takmičara, i Armin Zöggler x-struki svetski prvak i olimpijski šampion je imao na ovoj pisti težak pad.


shvati kako hoces...jbg x puta smo svedoci strahovitih padova na stazama...Nadia Fankini..recimo...ljudi ostanu zivi..i ne prestanu skijati...neukusno je pricati o smrti bilo kog niti je iciji zivot za bescenje, no kad su mediji u pitanju ima tu neceg sto mirise drugacije...

#27 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 12 February 2010 - 23:40

Da, zamisli da jave da je neki srbin osvojio medalju na ZOI...

Ustvari to ne bih mogao ni da zamislim, lakse bi me prevarili ukoliko poture informaciju da se neki nas covek iskrcao na Neptun...


Nikad se ne zna :ph34r:

U svakom slučaju ja se već unapred nekim stvarima radujem, odmah sutra već prvi događaj :)

#28 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 February 2010 - 23:54

Da, zamisli da jave da je neki srbin osvojio medalju na ZOI...

Ustvari to ne bih mogao ni da zamislim, lakse bi me prevarili ukoliko poture informaciju da se neki nas covek iskrcao na Neptun...

AirBall...jel moze bez trolovanja? Zaista. Nemoj da koristim grublje reci, ali ovo sto radis je primitivizam i bezobrazluk.

#29 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 12 February 2010 - 23:59

AirBall...jel moze bez trolovanja? Zaista. Nemoj da koristim grublje reci, ali ovo sto radis je primitivizam i bezobrazluk.


Samo iznosim svoje misljenje na zadatu temu...

#30 Admir_Sa

Admir_Sa
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 February 2010 - 00:02

Istorija ZOI

Na linku iznad pisao sam o istoriji zimskih igara, sutra jos moram napisati za 2002 i 2006 godinu. Ako nekoga zanima neka procita :ph34r: