Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Sportski komentatori


  • Please log in to reply
5412 replies to this topic

#61 BWA

BWA
  • Members
  • 1,263 posts

Posted 02 February 2010 - 10:19

Najjaca budalastina je kad je cuveni Branko Vujisic na finalu rukometa Lovcen-Partizan , kad je Puljezevic branio za Lovcen poslije pobjede skinuo dres i ostao u grobarskoj majici 'Mnogo smo jaki', sav odusevljen pobjedom rekao: "Evo vidite rodjeni Beogradjanin nosi majicu Montenegro jaki" :ph34r: :) :D :D :D :D :D
  • 0

#62 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 02 February 2010 - 10:22

Bozo Susec ...

sreli ga moji ortaci u javnoj kuci u becu za vreme prvenstva u fudbalu. nisu ga ni provalili vec se on, u nekom belom bade mantilu, sa casom viskija u ruci stvorio pored njih kada je cuo srpski i u prolazu im samo seretski rekao:
'a vidim, i vi momci volite da obilazite ove muzeje po inostranstvu' ... i otisao dalje ... u neku od soba :D



:ph34r: :) :D :D :D :D :D :D :P :D
Kakav lik,odavno nisam cuo bolju.
  • 0

#63 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 02 February 2010 - 10:52

Dobrosav je imao milion bisera, pa je tako na onoj prvoj utakmici srpsko-hrvatskih ekipa nakon ratnih devedesetih Partizan - Split (ne sećam se tačno koje su ime tad nosili), jedan igrač Splita je napravio korake, a dobri nam Dobrosav izvaljuje: " I lopta za crno bele, igrač Splita je napravio ličnu grešku u koracima. " :ph34r: E sad, da nije smešno bilo bi tužno, ili obrnuto?
Međutim, od svih njegovih prenosa na kojima si se mogao ponekad nasmejati, meni su mnogo iritantniji bili intervjui s poznatim košarkašima i trenerima, tj. uzimanje izjava pre ili neposredno nakon meča, gde je postavljao veoma loša pitanja, zbunjivajući i sebe i svog sagovornika, ali to je valjda što mastro kaže posledica njegove nikad prevaziđene treme.
Ono što najviše upada u oči je uvek bio početak razgovora, tj. njegovo prvo obraćanje sagovorniku, koje je uvek počinjalo izgovaranjem prezimena dotičnog u vokativu. Gledao sam pre nekoliko godina mislim baš na sos-u nakon Partizanovog osvajanja titule klupskog prvaka Evrope, kad su momci stigli u Bg, bio je neki prijem valjda u skupštini grada. Dobrosav ide od igrača do igrača i uzima im izjave na otprilike ovaj način: " Djordjeviću, postigli ste tri poena... ili Daniloviću, pružili ste izvrsnu partiju... ili Nakiću, šta imate da izjavite posle ovog velikog uspeha? "
Tad sam pomislio, hajde možda im se tad tako obraćao bez gospodine, jer su bili momci od dvadesetak godina, međutim to sam isto primetio i kasnije gde se on jednom Dudi obraća sa Ivkoviću :) , a tu čast da im se ortački obrati imali su i Dule i Vlade Đurović između ostalih. Ko da su dotični s njim celo detinjstvo delili pašnjak prepun ovaca...

takvo obracanje je reporterski sasvim korektno.
mnogo losije bi bilo da ih je sve "zagospodio", pa stalno oslovljavao"gospodine x", "gospodine y", "gospodine z". mislim da je takva praksa svuda u svijetu.
kod nas cesto ima predstavljanja dje je od titulisanja tesko doci do imena lolol.
"gospodine predsjednice kucnog savjeta, petre petrovicu"...
ispravno je ili gospodine sa titulom ("gospodine predsjednice"), ili gospodine sa imenom ("gospodine petrovicu").
ili kada se sagovorniku u razgovoru stalno obracaju sa gospodine, pa u nekoliko minuta sva pitanja zaredom pocinju sa "gospodine to", "gospodine ovo". kao da nije dovoljno samo par puta pomenuti.
  • 0

#64 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 02 February 2010 - 12:38

Ipak je najjachi lapsus D.Gajica kad je Sale Djordjevic zab'o trojku Hrvatima 97e, a ovaj sve vreme viche Obradovic, Obradovic! Na kraju josh kaze da je Obradovic bio najbolji i najefikasniji u nashem timu. :ph34r: Posr'o se na istoriju. Ja bih ga najurio istog momenta i zabranio mu pristup RTS-u na blize od 2 km.

Edited by Chaos Is Me, 02 February 2010 - 12:38.

  • 0

#65 veteran1970

veteran1970
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 02 February 2010 - 12:45

чекајући почетак последњег меча у Фуенлабради,а пред пут у Истанбул на фајнал 4...Добросав почиње да попуњава рупу у преносу насталу мањком ЕПП и ломом табле...
..."борили су се наши младићи против санкција...сељакали од немила до недрага...играли у далекој Шпанији,у градићу који их је прихватио као своје...били су јачи од свих недаћа и веровали и онда када нико није...и ево их пред вратима Истанбула...какав год резултат био ви сте победници,ви сте осветлали образ кошаркашке Југославије...и шта рећи на крају осим гласно и јасно
БРАВО ЦРВЕНО-БЕЛИ! :D :D :ph34r: :)

ЈЕДАН И НЕПОНОВЉИВ
ДОБРОСАВ ГАЈИЋ

  • 0

#66 Lord_Slawe_

Lord_Slawe_
  • Members
  • 2,550 posts

Posted 02 February 2010 - 13:31

чекајући почетак последњег меча у Фуенлабради,а пред пут у Истанбул на фајнал 4...Добросав почиње да попуњава рупу у преносу насталу мањком ЕПП и ломом табле...
..."борили су се наши младићи против санкција...сељакали од немила до недрага...играли у далекој Шпанији,у градићу који их је прихватио као своје...били су јачи од свих недаћа и веровали и онда када нико није...и ево их пред вратима Истанбула...какав год резултат био ви сте победници,ви сте осветлали образ кошаркашке Југославије...и шта рећи на крају осим гласно и јасно
БРАВО ЦРВЕНО-БЕЛИ! :D :D :ph34r: :)

ЈЕДАН И НЕПОНОВЉИВ
ДОБРОСАВ ГАЈИЋ


Ziva istina. U tom momentu moj matori je zavitlio neki upaljac prema TV-u koji, na njegovu nesrecu, nije promasio cilj... Nikada necu zaboraviti njegov gnev, moje cudjenje i kasniju kevinu srecu jer smo pazarili novi TV :D
  • 0

#67 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 02 February 2010 - 16:42

Ziva istina. U tom momentu moj matori je zavitlio neki upaljac prema TV-u koji, na njegovu nesrecu, nije promasio cilj... Nikada necu zaboraviti njegov gnev, moje cudjenje i kasniju kevinu srecu jer smo pazarili novi TV :D

:ph34r: :) :D :D :D
  • 0

#68 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 02 February 2010 - 22:02

Ljudi, danas sam čuo glasine da će Milojko oproštajno dobiti da vodi neke utakmice na SP u fudbalu :ph34r:
  • 0

#69 Ajmo Milivoje

Ajmo Milivoje
  • Members
  • 9,612 posts

Posted 02 February 2010 - 22:34

Ljudi, danas sam čuo glasine da će Milojko oproštajno dobiti da vodi neke utakmice na SP u fudbalu :o



:ph34r: :) :D :D :D :D :D :D :P :D :D :D :D :D :P :P :P :P
  • 0

#70 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 03 February 2010 - 11:11

Znam ko je danas najtužniji čovek na svetu.

Ilija Ivan Goran Najgluplja Najava Kovačić.

Moraće kući, sam sebi, da viče Navarrrrrrrrrrrooo!
  • 0

#71 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 03 February 2010 - 11:20

meni je Ilija ok sta znam...kakvih ima on je zlato
  • 0

#72 Milutin.

Milutin.
  • Members
  • 190 posts

Posted 03 February 2010 - 11:21

Znam ko je danas najtužniji čovek na svetu.

Ilija Ivan Goran Najgluplja Najava Kovačić.

Moraće kući, sam sebi, da viče Navarrrrrrrrrrrooo!


Valjda ce biti: Navarrrooooooooo! ........ ne ponovo banana :ph34r:
  • 0

#73 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 03 February 2010 - 11:33

meni je Ilija ok sta znam...kakvih ima on je zlato

Ma OK, samo mi je palo na pamet, obzirom da malo više voli Zvezdu, a malo manje Partizan, a najviše voli da izgovara ime Huana Karlosa, da bi mu večeras baš bio gušt da zaurla njegovo ime u direktnom prenosu, u trenutku kada Navaro postiže jedinu trojku na meču :ph34r:
  • 0

#74 DelijeBL

DelijeBL
  • Members
  • 444 posts

Posted 03 February 2010 - 14:36

Ne znam da li je neko vec pisao o ovom...uglavnom jos dok je HRT2 prenosio NBA, igraju Toronto i Sakramento u Torontu. Dvorana je puna Srba sa zastavama i natpisima:DIvac, Stojakovic... I kada je publika pocela da uzvikuje defence, defence - komentator(mislim da je bio Susec) govori: "Postovani gledaoci samo da vam kazem da publika ne govori DIVAC,DIVAC vec defence,defence...". Tad sam mu se sjetio porodice :ph34r:
  • 0

#75 Vela

Vela
  • Members
  • 617 posts

Posted 03 February 2010 - 14:54

Ne znam da li je neko vec pisao o ovom...uglavnom jos dok je HRT2 prenosio NBA, igraju Toronto i Sakramento u Torontu. Dvorana je puna Srba sa zastavama i natpisima:DIvac, Stojakovic... I kada je publika pocela da uzvikuje defence, defence - komentator(mislim da je bio Susec) govori: "Postovani gledaoci samo da vam kazem da publika ne govori DIVAC,DIVAC vec defence,defence...". Tad sam mu se sjetio porodice :ph34r:


Pošto je košarka u pitanju, vjerovatnije je da je bio Cvitković.
  • 0