Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Sportski komentatori


  • Please log in to reply
5412 replies to this topic

#1 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 28 January 2010 - 19:00

Iz riznice Dobrosava Gajica:

- Zoran Savić je imao malu porodičnu neprijatnost ovih dana, naime umrla mu je majka...
- Delirijum odusevljenja na tribinama...
- U nekoj utakmici Kupa Sampiona Divac pravi skok u napadu i daje kos, a Dobrosav: Grbovic hvata i pogodak Grbovica. Odlican potez mladog Grbovica...

Tako temeljno retardirani komentator odavno nije krasio prostorije RTS-a :ph34r:

Edited by Isiah, 28 January 2010 - 19:00.

  • 0

#2 CRNO BELI SVET

CRNO BELI SVET
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 28 January 2010 - 19:31

Iz riznice Dobrosava Gajica:

- Zoran Savić je imao malu porodičnu neprijatnost ovih dana, naime umrla mu je majka...
- Delirijum odusevljenja na tribinama...
- U nekoj utakmici Kupa Sampiona Divac pravi skok u napadu i daje kos, a Dobrosav: Grbovic hvata i pogodak Grbovica. Odlican potez mladog Grbovica...

Tako temeljno retardirani komentator odavno nije krasio prostorije RTS-a :)


Na parapsihopatologiji, u komentarima za tekst o liku i delu dotičnoga, neko je napisao da ga je valjda početkom devedesetih tadašnji direktor rts-a udario kolima dok je prelazio ulicu. Dobrosav je srećom ostao nepovređen, a ovaj mu sav srećan što se sve dobro završilo rekao da ako bilo kako može da pomogne, samo nek muka mu kaže, bukvalno šta god da želi. Dobrosav ga je valjda prepoznao, i pitao ga da li može da dobije posao, i tako smo mi došli do privilegije da uživamo u utakmicama uz njegov prijatan glas i izvrsno poznavanje igre pod obručima... :ph34r:
  • 0

#3 danzadanom

danzadanom
  • Members
  • 342 posts

Posted 28 January 2010 - 19:37

...Ali car je 'ladno stigao da kaze: "HOCE LI SE PONOVITI ISTANBUL?!!!" :ph34r:
  • 0

#4 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 28 January 2010 - 19:44

Na parapsihopatologiji, u komentarima za tekst o liku i delu dotičnoga, neko je napisao da ga je valjda početkom devedesetih tadašnji direktor rts-a udario kolima dok je prelazio ulicu. Dobrosav je srećom ostao nepovređen, a ovaj mu sav srećan što se sve dobro završilo rekao da ako bilo kako može da pomogne, samo nek muka mu kaže, bukvalno šta god da želi. Dobrosav ga je valjda prepoznao, i pitao ga da li može da dobije posao, i tako smo mi došli do privilegije da uživamo u utakmicama uz njegov prijatan glas i izvrsno poznavanje igre pod obručima... :ph34r:


Živa istina!
Dobrosav je u bukvalnom smislu imao sreću u nesreći, a mi nesreću u nesreći.
Mada bih ja pre slušao njegova bulažnjenja i gubljenja zbog nikad prevaziđene treme, nego Dendin prozukao glas, neodređeni naglasak i fond od 24 reči od kojih je jako i ohoho zastupljena u 80% izgovorenog.
  • 0

#5 CRNO BELI SVET

CRNO BELI SVET
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 28 January 2010 - 19:55

Živa istina!
Dobrosav je u bukvalnom smislu imao sreću u nesreći, a mi nesreću u nesreći.
Mada bih ja pre slušao njegova bulažnjenja i gubljenja zbog nikad prevaziđene treme, nego Dendin prozukao glas, neodređeni naglasak i fond od 24 reči od kojih je jako i ohoho zastupljena u 80% izgovorenog.


On je tek posebna priča... :ph34r:

'Aj' stvarno ako nekog od vas starijih forumaša ne mrzi, otvorite ovih dana topik o komentatorima, pošto ja pojma nemam kako se to radi... :)
Kontam da bi topik fino zaživeo, pa i kad istrošimo sve priče o njima, možemo ubacivati njihove nove lapsuse kojih ćemo se sigurno naslušati do kraja sezone.
  • 0

#6 snooker

snooker
  • Members
  • 3,936 posts

Posted 28 January 2010 - 20:16

Ipak ne dam Sharenog, k`o što ne dam Bracu: progur`o je Čarobnjaka u dnevnik TV Bastilje, u prajm tajm, qrac! :ph34r:
  • 0

#7 G.Muresan

G.Muresan
  • Members
  • 397 posts

Posted 28 January 2010 - 20:19

Dobrosav Gajic:
I 4. poen Zorana Savica,Litvanija vodi 7:3
  • 0

#8 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 28 January 2010 - 21:05

Youtube Video ->Original Video

  • 0

#9 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 11,290 posts

Posted 28 January 2010 - 21:26

Vec je Daba postavljao ali ne mari:

Zvonko Mihajlovski:

1. I zavrsen je jos jedan pokretni praznik fudbalskih slika.
2. Cudan nacin dodavanja - jako i nikome !
3. Najdoski je odlicno skocio ali nazalost preko precke.
4. Zadovoljio je trenera i zato sada igra
5. Dok je lopta u vazduhu da Vam saopstim spisak timova.
6. Kakav udarac, pocepao je vazduh na vodonik i kiseonik
7. Krilo nikad ne pada daleko od beka.
8. Brazilska odbrana - planinski venci Siera Madre!
9. Koncert zvizduka za igrace, cisto da se malo muzicki obrazuju!
10. Lopta je proletela paralelno sa ibarskom magistralom!
11. To je bila veca opasnost za avione tipa Avaks nego po gol Pandurovica.
12. Dragan Ciric, igrac duge kose ali i velikih mogucnosti!
13. Prepun stadion partizana, 50.000 ljudi. Zamislite, 100.000 dlanova!
14. (hokej):Okrenuo ga je na kocki leda koja bi stala u casu viskija.



Vladanko Stojakovic:

1. Da,da...dodji 'vamo bato, to se ne sme. Zuta karta!
2. I odlicna intervencija Ljukovcana . Da vidimo zasto se sada Nemci raduju, pa da ,to je gol !?
3. Polster, Polster, grhmhm, grhmrhm. (posle dvadesetak sekundi) I da vidimo zasto su se igraci Kelna kao po komandi povukli na svoju polovinu. Da, to je gol, 1:0 .
4. Kamerun mora da izvuce barem bod pred utakmicu sa Svajcarskom da bi osigurali prolaz...(pauza 10 sekundi)...oprostite dragi gledaoci, Kamerun nije u istoj grupi sa Svajcarskom..."
5. "I to je lagana lopta za golmana Stojanovica", a posle minut:" Ne, izgleda da je ipak bio pogodak".



Milos Topalovic:

1. Sledecih par minuta ovog snimka proticu u znaku Georgi Hadzija i ove kretenske reklame za kecap.
2. Obratite paznju, na stadionu u Istanbulu samo policijski psi nemaju brkove !?



Mladen Delic:

1. utakmica Argentina - Holandija, (pri rezultatu 1:1, pred kraj utakmice): Ako se utakmica zavrsi 1-1, igrace se produzeci, pa ako i onda ostane nereseno, nova utakmica ce se igrati u sredu... ja imam avionsku kartu za ponedeljak... da li ce oni meni da dozvole da promenim kartu... kako cu ja da se vratim?
2. Jokanovic do Stojkovica, Stojkovic do Stojkovica...



Milojko Pantic (trcanje na 400m):

1. "U stazi cetiri je glavni favorit Majkl Dzekson. Pardon, Majkl Dzordan."
2. Tada se ubacuje Nedeljko Kovinjalo:
"Da, kolega Pantic zeli da kaze da je Majkl Dzonson u Americi popularan kao njih dvojica."
3. U stazi sedam je Sandej Bada iz Nigerije. Dakle, Nedeljko Bada, staza sedam."



Boris Mutic:

1. Micel !!!!! Treci zgoditak! Zasluzio je da mu kazemo cijelo ime. Bravo,Hoze Miguel Gonzales Martin Del Kampo Micel!"



Srdjan Knezevic:

1. Postovani gledaoci, izvinjavam se zbog ovog prekida. Upravo su nam organizatori Olimpijade zabranili da pusimo u reporterskim kabinama. Evo i kolege Spanci se bune, nisam samo ja... "
2. Pa pogledajte dragi gledaoci ovo telo. Boginskaja je najvisocija od svih gimnasticarki i vidi se na njenoj izduzenoj figuri. Jednom recju - ZENA!"...
3. Pogledajte samo kako je gradjen ovaj mladic. Svaka majka bi ga pozelela u svome domu, a tek ti predratni svalerski brcici...



Djurkovic (plivanje):

1. Sada Popov vodi za gotovo celu duzinu bazena i Amerikanac ce uspeti da osvoji zlato samo ako Popov pocne da se davi...



(pokojni sarajevski reporter) Sreto Scepanovic:

1. Naseg boksera Svetomira Belica, dragi gledaoci, prepoznacete po belim gacicama, a njegovog protivniga Motungua iz Kenije po crnim gacicama.



Nepoznati komentator:

1. Zoran Savic je imao malu porodicnu neprijatnost ovih dana. Umrla mu je majka.
2. Americki kosarkasi su visoki 2 i vise metara.
3. Oni su nosioci pobede uspeha...
4. Oni su se sastali na kratkotrajnim jednomesecnim tridesetodnevnim pripremama...
5. Oni sutra tacno u 12 casova treba da stignu ispred savezne Srbije...
6. I cetvrti poen Savica, i Litvanija sada vodi sedam - tri...
7. Stizu oko 13:30, narodski receno oko pola dva...
8. On je najmladji igrac na prvenstvu cije trenutke upravo privodimo kraju...
9. Ovo je takmicar iz San Marina, male ostrvske drzavice usred Atlantskog Okeana.
Ilija Kovacic, BKTV:

*

"Ferguson dodaje do Bola." - Everton - Liverpul
*

"Lopta za loptu." (U trenutku kad je Ball dobio loptu.) - Everton - Liverpul
*

"Evo Bišopa, ili sveštenika."
*

"Na levoj strani je Kar, cije prezime se može prevesti kao Auto-o" (Covek se zove Carr)

Mirko Kamenjasevic:

*

"Biogradlic se stustio preko lijevog krila, dribla dvojicu, trojicu, uspio se osloboditi, dodaje loptu do Pejakovica ovaj odigrava dupli pas sa Savicem, Savic mu vraca, Pejakovic sam pred golmanom, dribla i golmana evo ga konacno puca i gooooooooool - KUR*C GOL! Lopta je za malo prosla pored desne stative... " (Kamenjasevicu je nakon ovog bisera izrecena zabrana prenosa sportskih dogadjaja u trajanju od 3 mjeseca)


  • 0

#10 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 28 January 2010 - 21:30

Nije to lak posao, ali ne mogu da verujem kakvih komentatora ima... Smiljan Banjac je na Eurosportu u emisiju Eurogoals flash uspeo ono što odavno niko nije uspeo - nije pogodio 90% igrača, ajde što ih je pogrešno izgovarao nego je mešao igrače, ništa, ali ništa nije pogodio... i za šta njega plaćaju? :ph34r: :)

Hoću ja da budem komentator! Sto posto sam bolji (mada to i nije neki uspeh, od pojedinih je sramota ne biti bolji)
  • 0

#11 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 28 January 2010 - 21:31

Marjan Mijailovic - uglavnom prenosi fudbal,radio jedno vreme na Sport Klubu,sada je u Bosni.

Youtube Video ->Original Video

Zamislite njega da prenosi KK Partizan i da umesto Dzekoooo da vice Vraaaneeees :ph34r:
  • 0

#12 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 28 January 2010 - 21:33

Bezi,bezi da te ne uhvate!

:ph34r:


Youtube Video ->Original Video

  • 0

#13 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 28 January 2010 - 21:38

Moj omiljeni sportski komentator,veliki fan AC/DC-Milos Topalovic

Youtube Video ->Original Video

  • 1

#14 mastro mostro

mastro mostro
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 28 January 2010 - 21:38

Nije to lak posao, ali ne mogu da verujem kakvih komentatora ima... Smiljan Banjac je na Eurosportu u emisiju Eurogoals flash uspeo ono što odavno niko nije uspeo - nije pogodio 90% igrača, ajde što ih je pogrešno izgovarao nego je mešao igrače, ništa, ali ništa nije pogodio... i za šta njega plaćaju? :) :D

Hoću ja da budem komentator! Sto posto sam bolji (mada to i nije neki uspeh, od pojedinih je sramota ne biti bolji)


Al' što voli da naglašava slovo L, izgovarajući nekako ljigavo meko, ko da kaže goLJ! :ph34r:
  • 0

#15 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 28 January 2010 - 23:32

Boris Mutić bio mi je omiljeni komentator. Prenosio je najviše košarku, retko je pravio "izlete" u druge sportove. Imao je karakterističan i, bar za mene, vrlo prijatan glas, uvek je bio savršeno spreman za utakmicu koju prenosi. Kod njega sam voleo i izvanredan tajming, u smislu da je znao kada se pričaju pričice, zanimljivosti, statistike, a kada se sva pažnja usmerava na dešavanja na terenu. Dobro je poznavao košarku. Osim toga, bio je veoma taličan, uz njegove komentare osvojene su mnoge titule, što klupske, što reprezentativne.

Od aktuelne ekipe komentatora, izdvojio bih Šarenog, mada kod njega zaista može da bude šareno što se tiče kvaliteta komentara. Ali, "kada ima svoj dan", sa uživanjem ga slušam. Komentator sa Sport Kluba, već pominjan ovde, je pravo osveženje u, generalno, prilično razočaravajućoj ekipi današnjih komentatora.

E sad, voleo bih da mi neko pomogne, ne mogu da se setim imena jednog lika koji je 1999-2000. radio na crnogorskoj državnoj tv. U to vreme sam bio u vojsci u Podgorici, i čovek me je oduševljavao jer je prenosio sve živo, i fudbal, i košarku i boks, i ko zna šta još, i to često jedno za drugim, po nekoliko sati neprekidno. Bio je zanimljiv za slušanje, a iz glave je sipao brdo podataka o bilo kom igraču iz bilo kog sporta. Čuo sam posle razne priče o njemu, kako je zavijao u crno podgoričke kladionice, koje su mu čak plaćale svakog meseca, samo da "ne ulazi kod njih", i slično.

Edited by Arsenije Pesic, 28 January 2010 - 23:37.

  • 0