Jump to content


Photo

Nove table sa nazivima ulica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 micha popovich

micha popovich
  • Members
  • 214 posts

Posted 10 February 2003 - 19:24

Juče sam video nove table koje su zamenile stare.One su s*****e!Previše su svetle,za razliku od starih.,,Dakle,šta mislite koje su table bolje:stare,ili nove''?

#2 Australac

Australac
  • Members
  • 71 posts

Posted 11 February 2003 - 02:47

Dobro je sto je neko postavio pitanje ulicnih tablica sa imenima.Kao prvo,nije lepo skinuti neko ime samo zato sto je bio Tito,iliMosa Pijade,uzeli smo nova imena,i to kako se kome prohte,bez ikakvih istoriskih znacaja.Treba shvatiti da je Marshal Tito istorija naseg naroda,da li je bio dobar ili ne on je stvorio SFRJ,on se borio protiv okupatora i domacih izdajnika,on se izborio da radnicka klasa ima bolji zivot nego danas.Zasto je skinuto njegovo ime,kome je to smetalo,ili je to samo jedan vid ljubomore.Istorija se ne moze izbrisati.U ono vreme svi smo ga voleli,danas svi ga mrze.Moj odgovor je da smo se drzali njegove politike,danas bi svi ziveli lepo bez rata,bez NATOa.Ostavite ulice sa imenima istoriskih licnosti,treba vise misliti kako da se bolje zivi posle svih patnji koje smo imali.Pozdrav iz Australije.Tom

#3 micha popovich

micha popovich
  • Members
  • 214 posts

Posted 11 February 2003 - 19:57

Mene najviše nervira sto je u Beogradu promenjen naziv ulice Filipa Filipovića!Sad se ta ulica zove Sazonova.Ne znam ni sam šta fali Filipu Filipoviću.Filip Filipović je bio istaknuti partizan iz Drugog svetskog rata,koga su fašisti obesili u Valjevu.Voleo bi da vrate stari naziv te ulice,i to odmah!

#4 Australac

Australac
  • Members
  • 71 posts

Posted 12 February 2003 - 02:38

Misho,ulice istoriskog znacaja vise ne postoje.Danasnjica ih je upropastila.Sutra ce mesto Filipa i ostalih narodnih heroja izaci nova imena,Djindjiceva,ili Kostuniceva,jedan ima istorisko ime jer je prodao Milosevica,a drugi????.Eto to su ti novi heroji,cija imena ce izbrisati prave heroje.Ujedno Misho mi smo komsije,ja sam iz Marinkove Bare,a ti sa Lekinog Brda.Pozdrav iz daleke Australije TOM.

#5 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 12 February 2003 - 08:24

micha popovich:
Ne znam ni sam šta fali Filipu Filipoviću.

Mozda to sto je bio u partizanima?