Jump to content

Photo
- - - - -

Juzna Afrika- Svetsko prvenstvo u fudbalu

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Rux

Rux
  • Members
  • 19 posts

Posted 16 January 2010 - 18:12

Suprug i ja planiramo da posetimo Juznu Afriku za vreme Svetskog prvenstva u fudbalu.
Ima li jos entuzijasta koji planiraju ovo putovanje?
Ako je neko bio neka da neku bitnu informaciju o smestaju, zemlji, avionskim kartama.
Unapred hvala.

#2 vladan

vladan
  • Members
  • 23,779 posts

Posted 16 January 2010 - 18:51

Prelepa zemlja - jedna od najlepsih na svetu.
Bio sam vise puta, a poslednji put u februaru prosle godine, kada je meni sve bilo neverovatno jeftino, zbog za mene vrlo povoljnog odnosa funte i randa.
Johanesburg je ogroman i ne spada u najlepse, ali nazalost ni u najsigurnije gradove tamo.
Kejp Taun je jedan od apsolutno najlepsih gradova na svetu. Biti u Juznoj Africi a ne posetiti Kejp Taun bila bi velika greska.
Pretorija nije daleko od Johanesburga, ali je sasvim drugacija i mislim dosta bezbednija.
Durban je cudesna mesavina kultura i civilizacija na obali Indijskog okeana sa neverovatno lepim plazama.
Osnovni problem Juzne Afrike je licna bezbednost, mada me uveravaju da se situacija brzo menja na bolje.

Sto se tice letova za Juznu Afriku, svi letovi iz Evrope krecu posle podne/uvece i stizu naredno jutro i pre podne, uglavnom u Johanesburg. To je vremenski, manje-vise ista zona kao i Evropa (+/- 1-2 sata). Sve velike evropske kompanije lete tamo, ali takodje i SAA (South African Airlines), kompanija, koja je nekada bila vrhunska, a sada je samo prosecna.

Ukoliko trazite najjeftiniji smestaj (B&B) budite oprezni sa zonom/mestom gde je smestaj, jer javni gradski prevoz gotovo da ne postoji.

Edited by vladan, 16 January 2010 - 18:58.