Jump to content

Photo
- - - - -

World News

• Please log in to reply
2449 replies to this topic

#2446 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 7,703 posts

Posted 16 May 2018 - 23:04

Ja tu ne vidim zahtev da se nesto duradi. 

Naravno da ne vidish poshto po ceo dan chitash tu svoju Bibliju i ne mozesh da racionalno rasudjujesh iz religiozno-libertarijanskih razloga.

Shta si ochekivao da mu kaze "Donalde brate, yebi im kevu, vidish da nas rade ko volove".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da ti pomognem sa tvojim problemom vida  ...  Bloomberg ...... Elon Musk is inviting president Trump TO PRESSURE CHINA over it's auto-trade practices!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A sada da ti pomognem sa logikom .......

Elon Musk raised this with Hussein Obama administration and nothing happened. Just want a fair outcome, ideally where tariffs/rules are equally moderate. Nothing more. Hope this does not seem unreasonable,” he said.

Shto znachi na nashem jeziku naroda i narodnosti sledece ...... ILI DA MI DIZEMO TARIFU ILI DA ONI SPUSTAJU, TRECE NEMA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I na kraju da ti pomognem sa definicijama ........ In economics, a free market is an idealized system.

• 1

#2447 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 16 May 2018 - 23:11

OK, mislio sam da je participacija. Ali svejedno, koja je kolona po tebi egalitarnija?

A egalitarizam je, Djuro, sta...?  ;)

For the life of me, ne mogu da pohvatam tvoju argumentaciju i zakljucke koje izvodis iz tablice. Ako i zanemarimo ovo o "udaru na srednju klasu" (o cemu ne vidim kako se bilo sta moze reci iz tih podataka, jer se a) prosto radi o statistici ko je kako glasao, b) srednja klasa je u vecem procentu glasala za Trampa), ne vidim kakve veze ima egalitarizam sa statistickom raspodelom glasova preko proizvoljno odredjenih kategorija, da li tvrdis da je "egalitarnija" raspodela (citat 1: "ide se na egalitarizam (pogledaj varijaciju procenata) sto je tipicna levicarska demagogija"; citat 2: "koja je kolona po tebi egalitarnija") glasova po proizvoljno izabranim kategorijama indikator "egalitaristickije" politicke pozicije? Mislim da to nije tacno iz gomile razloga, ali cak i da to, za trenutak, prihvatimo kao tacno, prost racun pokazuje da je raspodela za Klintonku "egalitarnija" od Trampove, evo sta kaze moj kompjuter:

Klinton:

>>> numpy.var([46,47,48, 46, 51, 53])
6.916666666666667

Trump:
>>> numpy.var([41,42, 48,48,49,50])
12.222222222222223

• 0

#2448 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 16 May 2018 - 23:38

I na kraju da ti pomognem sa definicijama ........ In economics, a free market is an idealized system.

Ovo je kao da neko kaze da je u fizici*** "izolovan sistem od dva tela (recimo coveka i planete Zemlje, na rastojanju od 50 metara jedno od drugog) koja se medjusobno privlace gravitacionom silom" idealizovan sistem - sto JESTE tacno - i da zbog toga iskakanje kroz prozor sa 13. sprata nije tako stetno po zdravlje, kako pokazaju simulacije u tom "idealizovanom" sistemu...

*** a to se odnosi na SVAKU drugu nauku, pa eto i na ekonomiju...

Edited by bohumilo, 16 May 2018 - 23:42.

• 1

#2449 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 7,703 posts

Posted 17 May 2018 - 00:15

Ja sam ovlashcen da pricham samo o stvarima za koje realno postoje shanse da se dese za mog zivota, a skromno planiram josh 20-30 godina. Kada bih znao shta ce biti posle toga, verovatno bi me zvali Deda Miloje.

U ovom sluchaju pravim izuzetak pa podizem ulog na 50+. Off the record 100+.  :wicked:

Zaista uzivam u zemlji koja je medju prvih 5-6 drzava sa najvecom trzishnom slobodom, cenim i uzivam u free marketu koji vec imam, zar ne? Hong Kong i Singapur i ne rachunam u drzave, to su duty-free shopovi.

Tako da je ochigledno da pricham o pure free market economy ....... kada to otkucam u pretrazivach kaze ...... 

No such economy exists. A pure free market would be one where there were no government or other external controls on the marketplace -- on sellers. No such economy exists.

Verovao ili ne, 2 puta ponavlja "no such economy exists" .......... verovatno zbog onih koji ne veruju u chinjenice.

Ne znam gde greshim. Verovatno u pokushaju da budem realan. Realnost je chesto i surova.

Edited by Denis Jasharevic, 17 May 2018 - 00:20.

• 1

#2450 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 240 posts

Posted 17 May 2018 - 20:29

“Since the school has introduced these cameras, it is like there are a pair of mystery eyes constantly watching me, and I don’t dare let my mind wander.”

Pay attention at the back: Chinese school installs facial recognition cameras to keep an eye on pupils

• 0