Jump to content

Photo
- - - - -

World News

• Please log in to reply
2158 replies to this topic

#2146 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 833 posts

Posted 21 January 2018 - 16:07

Ima li ko da pojasni ovu intervenciju Turske u Afrinu (a najavljuju i nesto dalje da ce napasti)? Rusi se nece mjesati ali nece ni pomoci Turcima ako zaglave a Ameri koliko upratih blago upozoravaju i nista vise.

• 0

#2147 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,014 posts

Posted 27 January 2018 - 14:34

Ahahahaha, ne zna covek da li da se smeje ili da place - hajd da stavim ovde, ipak je Ceska u pitanju, mada bi moglo i na pdf-ove kao sto su Medicina, Ljubav i Sex, i slicno:

https://www.b92.net/...&nav_id=1351836

• 0

#2148 wrecktangle

wrecktangle
  • Members
  • 833 posts

Posted 27 January 2018 - 16:12

2004. i 2005. se gotovo slobodno moglo kretati po Kabulu pa i izvan njega. Obicnim vozilom ,uz istina obaveznu oruzanu pratnju u vozilu, se moglo do Bagrama. Danas, u 2018, godini, ambulantno vozilo (ili vec nesto sto ga je simuliralo) nesto prije 13 casova iskoristeno za samoubilacki napad, 95 mrtvih za sad i preko 160 ranjenih. Inace mrdnut ne smijes ako nije velika nevolja. Zalosno, da se sad NATO i US sasvim povuku bilo bi jos gore.

• 0

#2149 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,014 posts

Posted 27 January 2018 - 23:41

2004. i 2005. se gotovo slobodno moglo kretati po Kabulu pa i izvan njega. Obicnim vozilom ,uz istina obaveznu oruzanu pratnju u vozilu, se moglo do Bagrama. Danas, u 2018, godini, ambulantno vozilo (ili vec nesto sto ga je simuliralo) nesto prije 13 casova iskoristeno za samoubilacki napad, 95 mrtvih za sad i preko 160 ranjenih. Inace mrdnut ne smijes ako nije velika nevolja. Zalosno, da se sad NATO i US sasvim povuku bilo bi jos gore.

Pa ima tu vise razloga, a jedan od njih je svakako sirom sveta, pa i Srbije, pa i ovog foruma, prisutne ogromne simpatije i bezrezervna podrska prema Talibanima, te neprekidno proseravanje o tome kako je USA/NATO intervencija "nelegalna", "nelegitimna", "zlocinacka", "protiv Putinove volje" (sto je valjda najgore od svega), itd. 

• 1

#2150 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 151 posts

Posted 28 January 2018 - 01:39

Nema ništa čudno u tome da talibani, ne oni koji su to samo formalno nego suštinski(u vugla), podržavaju talibane. Problem nastaje kada oni za koje se nikako ne bi moglo reći da su talibani(kao na primer USA) podržavaju talibane zarad nekih viših interesa. E onda, kada se to koketiranje sa glavosečama obije o glavu onima koji nisu talibani, onda se kukumavči, cmizdri i plače na društvenim mrežama. Što, cena je velika, niste spremni da je platite? Ništa onda, idući put se ne hvatajte u kolo. To prvo, a drugo, da li su talibani tu da bi bili uništeni jednom za svagda ili korisni idioti od kojih se može izvući i poneka sitna korist u vidu kontrole tokova novca ili naftne bušotine? Ako je ovo drugo, opet isto pitanje: čemu galama?

Putin? Vidim, on je i dalje mnogima kost u grlu. Ako ako, pokazao im je gde im je mesto.

• 1

#2151 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,014 posts

Posted 28 January 2018 - 02:55

Ma dobro, znamo da podrzavas wannabe Staljina, ko bi nesto drugo i ocekivao...  :lol+:

• 1

#2152 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 151 posts

Posted 28 January 2018 - 03:53

Jel ponudio amerikancima da u Siriji zajednički zapraše gamad i izbrišu ih sa lica zemlje? Jeste. Jesu ga odbili? Jesu. O čemu dalje da pričamo?

• 1

#2153 darth bane

darth bane
  • Members
  • 6,564 posts

Posted 28 January 2018 - 06:29

Jel ponudio amerikancima da u Siriji zajednički zapraše gamad i izbrišu ih sa lica zemlje? Jeste. Jesu ga odbili? Jesu. O čemu dalje da pričamo?

Mislim  da Rusi ne bi intervenisali bez odobrenja Amerikanaca.

• 0

#2154 blond

blond
  • Members
  • 4,409 posts

Posted 28 January 2018 - 07:23

Nema ništa čudno u tome da talibani, ne oni koji su to samo formalno nego suštinski(u vugla), podržavaju talibane. Problem nastaje kada oni za koje se nikako ne bi moglo reći da su talibani(kao na primer USA) podržavaju talibane zarad nekih viših interesa. E onda, kada se to koketiranje sa glavosečama obije o glavu onima koji nisu talibani, onda se kukumavči, cmizdri i plače na društvenim mrežama. Što, cena je velika, niste spremni da je platite? Ništa onda, idući put se ne hvatajte u kolo. To prvo, a drugo, da li su talibani tu da bi bili uništeni jednom za svagda ili korisni idioti od kojih se može izvući i poneka sitna korist u vidu kontrole tokova novca ili naftne bušotine? Ako je ovo drugo, opet isto pitanje: čemu galama?

Putin? Vidim, on je i dalje mnogima kost u grlu. Ako ako, pokazao im je gde im je mesto.

Te silne busotine po Afganistanu su genuine koliko I Majkl Murov oil pipeline zbog kog su Ameri zapoceli rat u Afganistanu... ko bi rek'o da se u te izmisljotine jos uvek veruje...

• 0

#2155 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 151 posts

Posted 28 January 2018 - 15:17

Kada sam rekao nafta, pre svega sam mislio na Siriju, tj. puteve za snabdevanje istom. To prvo, a drugo, koji su tačno motivi za čitav niz intervencija, u manjem ili većem obimu vojnih, pa kaži, nauči nas. Koliko je meni poznato, u Avganistanu su im Rusi čak obezbeđivali prolaz i logistiku preko sopstvene teritorije, sve dok se nije zagomnalo u Ukrajini.

Što se tiče toga da su Rusima Amerikanci dozvolili da intervenišu u Siriji, ne bih se baš složio. Zašto u vašingtonu onoliko skiče i vrište, prvo obama, a sada i tramp?

• 0

#2156 blond

blond
  • Members
  • 4,409 posts

Posted 29 January 2018 - 02:18

Kada sam rekao nafta, pre svega sam mislio na Siriju, tj. puteve za snabdevanje istom. To prvo, a drugo, koji su tačno motivi za čitav niz intervencija, u manjem ili većem obimu vojnih, pa kaži, nauči nas. Koliko je meni poznato, u Avganistanu su im Rusi čak obezbeđivali prolaz i logistiku preko sopstvene teritorije, sve dok se nije zagomnalo u Ukrajini.

Što se tiče toga da su Rusima Amerikanci dozvolili da intervenišu u Siriji, ne bih se baš složio. Zašto u vašingtonu onoliko skiče i vrište, prvo obama, a sada i tramp?

Prvo  ti da naucis nas sta se to drasticno promenilo time sto se, navodno, kontrolisu putevi snabdevanja kroz Siriju? Slobodno budi detaljan, nemoj da si skrt na objasnjavanju ovih vaznih geopolitickih zbivanja.

• 0

#2157 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 151 posts

Posted 29 January 2018 - 21:17

Zaista ne znam sa kim se grudvaš, niti mi je takva zabava zanimljiva. Nađi drugog sagovornika za tu vrstu razgovora.

Edited by Harun el Rašid, 29 January 2018 - 21:17.

• 0

#2158 blond

blond
  • Members
  • 4,409 posts

Posted 30 January 2018 - 01:45

Zaista ne znam sa kim se grudvaš, niti mi je takva zabava zanimljiva. Nađi drugog sagovornika za tu vrstu razgovora.

Odmah se videlo da nemas pojma o cemu pricas.

• 1

#2159 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,045 posts

Posted Yesterday, 00:12

https://tns.world/pi...ing-goes-viral/

• 1