Jump to content


Photo
- - - - -

World News


  • Please log in to reply
2943 replies to this topic

#1801 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 19 July 2017 - 20:17

No neki ovde tvrde da Srbiji ide lose jer genetski im je IQ nizak.


Inteligentno bice zadovoljava ako ne sve bar vecinu ovih stavki.

Moze biti, ali inteligencija i svest nisu isto, rekao bih da je inteligencija cak sporedan faktor, i da tzv srbiji i slicnim vukojebinama ide lose jer je tu svest na skoro nepostojecem nivou. Zasto, zato sto su ovi koji zive na tim teritorijama previse zamagljeni njihovim emotivnim dozivljajima svega, jos se time ponose, i to se isto genetski nasledjuje, i zbog toga nikad tu nista nece biti ni od cega. Slobodno ovo moze da proveri ko hoce posmatrajuci ih na ulici. O zamagljenosti svesti kod njih emotivnim reakcijama na sve. Pola zalosno, pola ogavno. Ne moze se od takvih ni ocekivati razumno ponasanje, pa im dzabe inteligencija onda kad su beslovesni.
  • 1

#1802 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 19 July 2017 - 21:00

Moze biti, ali inteligencija i svest nisu isto, rekao bih da je inteligencija cak sporedan faktor, i da tzv srbiji i slicnim vukojebinama ide lose jer je tu svest na skoro nepostojecem nivou. Zasto, zato sto su ovi koji zive na tim teritorijama previse zamagljeni njihovim emotivnim dozivljajima svega, jos se time ponose, i to se isto genetski nasledjuje, i zbog toga nikad tu nista nece biti ni od cega. Slobodno ovo moze da proveri ko hoce posmatrajuci ih na ulici. O zamagljenosti svesti kod njih emotivnim reakcijama na sve. Pola zalosno, pola ogavno. Ne moze se od takvih ni ocekivati razumno ponasanje, pa im dzabe inteligencija onda kad su beslovesni.

 

U vecini se slazem, ali ne prenosi se genetski nego kulturoloski, ako mislis na nacionalnost. Isto kao i vera. Mozda vec izgleda genetski ali isto tako nezamagljeno treba posmatrati realno i ostale stanovnike planete. Toga ima svuda, pogotovo kada svi faktori koji uticu "dotuku" onaj fluidni deo inteligencije. 


  • 0

#1803 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 July 2017 - 22:20

Cek sada, da li postoji ili ne postoji? Ako postoji sta je dovelo do toga da se razlikuju?

 

Inteligencija je skup razlicitih kvocijenata, ja ne insistiram nego upravo obrnuto, da IQ (logika) nije sama po sebi inteligencija, ti potenciras slaganje kockica kao dokaz pameti... 

 

Kako ti izvrnes kada ti se ne da... 

 

Ja nishta ne izvrcem. Postoji i telesna, kinetichka inteligencija, ali se ovde ochigledno ne pricha o njoj. I mnoge druge. To shto neko ne moze/ ne sme da je pokaze ne znachi da je neinteligentan, zapravo inteligentnije je u tom sluchaju da se pravi glupan  :lol+: . Shto opet nema nikakve veze sa SrBljem koje nema nikakvih problema da je demonstrira. Oni to chine birajuci 30 godina iste njushke pri chemu "inteligentno" ochekuju da ce biti bolje. A nikakva opasnost im ne preti. Podaci o mladim Srbima i njihovom vidjenju sveta su nesporan dokaz niskog IQ, jer nemaju nikakvu prepreku da vishi stepen inteligencije manifestuju.  Chista kurtoazija je za njih reci da su zbunjeni. Opet, izgleda da im fizichke aktivnosti idu od ruke, trchanje, skakanje i ubijanje u gomili. Dobro, mozda nije loshe kao uteha.

 

Ove 2/3 lopte koju si nabacila su za Srbe uglavnom nepoznanica, medjutim one izviru iz 1/3, a ako nje nema ......... Aboridzini.


Edited by Denis Jasharevic, 19 July 2017 - 23:42.

  • 0

#1804 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 19 July 2017 - 22:43

U vecini se slazem, ali ne prenosi se genetski nego kulturoloski, ako mislis na nacionalnost. Isto kao i vera.

Ne mislim ni na kakvu nacionalnost niti na veru, nego na punu svesnost, kad neko nije zamagljen emotivnim dozivljajima bilo cega. Kano Adam kad je imao "epiphany" , progledao, pa ukapirao da je go, i da su sve gluposti, pa ga najurilo iz raja. Eto ta prica recimo, ona govori o tome da samo dok je covek beslovesan moze da mu se svidja sto postoji, bez obzira na sve, a cim se osvesti i progleda, sve postane gad. Ali to je dobro, to je bolje, to vodi napretku, jer ako se ne uvidi sav gad svega, onda ne postoji motiv za promenu i popravku gada. U svakom slucaju je bolje videti, makar i gad, nego bili pozveren i "srecan". To na jugu fali, teznja da se progleda. Cak se opanjkava kao nepozeljno. Jer oni imaju dušu i oni hoće da "dušuju", oni nece da vide. Oni hoce da sevdaše, dertuju i merače, to je njima najvaznije i svrha postojanja. A to je tek najveci gad. Kako to zovu ovi fenseri, taj eskapizam juga, teznja ka pozverenosti samo da bi se ostalo u iluzijama kako je sve OK, nego zli svet ne valja. Tera ih da i oni progledaju. Ma nema tu nista.
  • 4

#1805 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 20 July 2017 - 07:11

:ajme:

Shvatash li da "inteligencija" nalaze zakljuchak kako su Aboridzini superiorno najinteligentniji?

Ne, vec hocu da kazem da su vase teorije o inteligenciji rasisticke. Imate Aboridzine koji su se sasvim lepo uklopili- i to prva generacije koja je uopste isla u bilo kakvu skolu! Te su zavrsavali studije i postali : lekari, inzenjeri i advokati! Sto de facto pobija rasisticke teorije.
  • 0

#1806 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 20 July 2017 - 09:54

To sto je neki aboridzin lekar, ili cak ima PhD iz fizike, malo govori koliko kao celina njihov IQ odgovara drugoj rasi. Vidi ovo https://en.wikipedia...tes_test_scores

 

 

 

Rushton & Jensen (2005) wrote that, in the United States, self-identified blacks and whites have been the subjects of the greatest number of studies. They stated that the black-white IQ difference is about 15 to 18 points or 1 to 1.1 standard deviations (SDs), which implies that between 11 and 16 percent of the black population have an IQ above 100 (the general population median). According to Arthur Jensen and J. Philippe Rushton the black-white IQ difference is largest on those components of IQ tests that are claimed best to represent the general intelligence factor g.[

Naravno da ima pametnijih crnaca od mene, to ne sporim uopste, i nisam rasista, ali rase postoje jer razlike postoje (koliko belaca znas da trce 100m ispod 10 sekundi, koliko crnaca ima u plivackoj reprezentaciji USA?)


  • 0

#1807 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 July 2017 - 11:42

Ne, vec hocu da kazem da su vase teorije o inteligenciji rasisticke. Imate Aboridzine koji su se sasvim lepo uklopili- i to prva generacije koja je uopste isla u bilo kakvu skolu! Te su zavrsavali studije i postali : lekari, inzenjeri i advokati! Sto de facto pobija rasisticke teorije.

 

:lol+: Kako mogu biti rasista kada pripadam delu chovechastva koje je po istim istrazivanjima blize Papui Novoj Gvineji nego zapadno-evropskom proseku? Da o Istochnim Azijatima i Ashkenjazi Jevrejima ne prichamo, za njima sam zaostao k'o muda za veprom, skoro 20 indeksnih poena. Valjda je rasizam kada dokazujesh svoju superiornost, a ne obratno, ovde se samo "teshim" da sam "on average" inteligentniji od Afrikanaca.  :D

 

Eto, imash i moj primer "srBskog Aboridzina" koji se savim lepo uklopio u  zemlji koja ima prosechno 10 poena vishi IQ nego odakle sam ja doshao :rotflmao: , shto nije malo, to je kao neko iz Zambije kada dodje u Srbiju ...... pa shta  ........  da li je to razlog da danas budem bolje raspolozen?!?  :D Ma jok bRe, opusti se, bez sikiracije ....... to je samo studija koja uspostavlja korelaciju visine IQ sa blagostanjem ljudskih zajednica, za shta .... po mom skromnom mishljenju i nije potrebno studiranje, to se namece kao logichan zakljuchak  :rotflmao: .

 

Ne znam odakle uopshte ovo na World News?!?  


  • 0

#1808 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 20 July 2017 - 12:06

:lol+: Kako mogu biti rasista kada pripadam delu chovechastva koje je po istim istrazivanjima blize Papui Novoj Gvineji nego zapadno-evropskom proseku? Da o Istochnim Azijatima i Ashkenjazi Jevrejima ne prichamo, za njima sam zaostao k'o muda za veprom, skoro 20 indeksnih poena. Valjda je rasizam kada dokazujesh svoju superiornost, a ne obratno, ovde se samo "teshim" da sam "on average" inteligentniji od Afrikanaca.  :D

 

Eto, imash i moj primer "srBskog Aboridzina" koji se savim lepo uklopio u  zemlji koja ima prosechno 10 poena vishi IQ nego odakle sam ja doshao :rotflmao: , shto nije malo, to je kao neko iz Zambije kada dodje u Srbiju ...... pa shta  ........  da li je to razlog da danas budem bolje raspolozen?!?  :D Ma jok bRe, opusti se, bez sikiracije ....... to je samo studija koja uspostavlja korelaciju visine IQ sa blagostanjem ljudskih zajednica, za shta .... po mom skromnom mishljenju i nije potrebno studiranje, to se namece kao logichan zakljuchak  :rotflmao: .

 

Ne znam odakle uopshte ovo na World News?!?  

 

Pa ako cemo inteligenciju da povezujemo sa visinom zivotnog standarda, onda bi tu Qatar trebao biti ber premca, a ne Jevreji?!


  • 0

#1809 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 July 2017 - 12:18

Pa ako cemo inteligenciju da povezujemo sa visinom zivotnog standarda, onda bi tu Qatar trebao biti ber premca, a ne Jevreji?!

 

Neinteligentan zakljuchak.


  • 1

#1810 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 20 July 2017 - 13:01

Neinteligentan zakljuchak.

Dakle: Qatar no. 1!
  • 0

#1811 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 July 2017 - 13:12

...

 

Bane, ipak se kontrolisi malo.

;)

 

...


  • 0

#1812 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 July 2017 - 13:17

Pa ako cemo inteligenciju da povezujemo sa visinom zivotnog standarda, onda bi tu Qatar trebao biti ber premca, a ne Jevreji?!

:D  Ovo je odlican primer kako mehanicka primena ideja, bez dubljeg razmisljanja i uvida u problematiku, dovodi do paradoksa.

 

Dakle, veza izmedju standarda i IQ-a nije nikakva mistika, nije nesto sto je tesko objasnjivo, za sta je potrebna kvantna mehanika, peta sila i sl. Ona samo govori da u nekom zadatom kontekstu visoki IQ omogucava pojedincima da budu vertikalno mobilniji od proseka. Kao posledica njihove vertikalne mobilnosti navise, njihov zivotni standard u proseku raste.

 

E sad, Bane, pogledaj ove stvari koje sam stavio u italik u prethodnom pasusu, pa razmisli jesu li one zadovoljene u slucaju Katara. Dakle, niti je kontekst isti, niti mi govorimo o istom proseku. Bogatstvo Katara je posledica igre geologije, a ne nekih posebnih osobina tamosnjeg stanovnistva. Sem toga, taj uzorak je previse mali da bi se doneo bilo kakav statisticki zakljucak.

 

to ti je slicno logickoj gresci koju prave nadobudni levicari kad misle da su 1% najbogatijih neki fiksirani ljudi, a ne kapiraju da se to stalno menja: pametniji i vestiji ulaze u tu grupu, oni drugi iz nje ispadaju i to se stalno desava.


  • 0

#1813 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 20 July 2017 - 13:19

OK , evo ako sam nesto pogresno rekao ja sam spreman da povucem rec. Ako nesto nije bilo u redu.

Hteo sam samo da kazem da ima puno oblasti u kojima je sve relativno. Eto i fizicari su u svojim teorijama

kvantne fizike dosli do zakljucka da postoji veliki stepen neodredjenosti, te se izvesno stanje moze protumaciti

te ovako - te onako?!


  • 0

#1814 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 July 2017 - 13:36

OK , evo ako sam nesto pogresno rekao ja sam spreman da povucem rec. Ako nesto nije bilo u redu.

Hteo sam samo da kazem da ima puno oblasti u kojima je sve relativno. Eto i fizicari su u svojim teorijama

kvantne fizike dosli do zakljucka da postoji veliki stepen neodredjenosti, te se izvesno stanje moze protumaciti

te ovako - te onako?!

 

Povuci Bane sve rijeci, sve si pogresno rekao. :D


  • 0

#1815 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 20 July 2017 - 13:46

Povuci Bane sve rijeci, sve si pogresno rekao. :D

 

Zar je bas sve bilo pogresno?


  • 0