Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dermatovenerologija i kozmetologija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
189 replies to this topic

#166 julius

julius
  • Members
  • 182 posts

Posted 15 August 2012 - 21:45

ima li neko dobro iskustvo sa nekom kremom za psorijazu, osim steroida? ne ocekujem da se izlijeci potpuno naravno.

#167 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 16 August 2012 - 07:52

ima li neko dobro iskustvo sa nekom kremom za psorijazu, osim steroida? ne ocekujem da se izlijeci potpuno naravno.


Pitaj dermatologa za tazarotene (Tazorac ili Zorac) - nije steroid, a poprilican broj pacijenata je bio zadovoljan njegovim ucinkom.

TAZORAC® (tazarotene) Gel 0.05% and 0.1% are indicated for the topical treatment of patients with stable plaque psoriasis of up to 20% body surface area involvement.

#168 Kamicak

Kamicak
  • Members
  • 1 posts

Posted 16 August 2012 - 08:16

Postovani,

Zanima me vase misljenje o ciscenju lica kod dermatologa?

Naime, zadnje 3 godine sam lecena od acne vulgaris kod drzavnog dermatologa. Koristila sam Acnefug i Zorac, i zadovoljna sam rezultatima. Trenutno su mi "ostali" komedoni i par papulopustula, verovatno zbog toga sto preko leta prekidam terapiju, jer mi lice i nakon svog ovog vremena burno reaguje na Zorac, pogotovo leti, bez obzira na fotozastintne kreme sa visokim faktorom.
Medjutim, pored toga imam i teleangiectasiae, pretezno po obrazima, za sta mi je preporucena laserska terapija u privatnoj sluzbi, jer je nema u drzavnoj. I obavila sam 4 tretmana, opet zadovoljna sam rezultatima, ali i to je razlog sto sam privremeno obustavila Zorac. I sad konacno, poenta price, dr u privatnoj mi je predlozio ciscenje lica, naravno kod njih, pa me zanima vase misljenje. Jer mi dr u drzavnoj za 3 godine lecenja nikad nije predlozio da odem negde na tretman ciscenja, a i jedva cekam da zahladni da se vratim Zoracu. Nadam se da nisam previse nasiroko i naokolo :)

#169 julius

julius
  • Members
  • 182 posts

Posted 17 August 2012 - 20:59

Pitaj dermatologa za tazarotene (Tazorac ili Zorac) - nije steroid, a poprilican broj pacijenata je bio zadovoljan njegovim ucinkom.

TAZORAC® (tazarotene) Gel 0.05% and 0.1% are indicated for the topical treatment of patients with stable plaque psoriasis of up to 20% body surface area involvement.


hvala.i jedno potpitanje, ima li nesto za psorijazu na noktima :(

#170 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 19 August 2012 - 21:29

Pisite kako negujete kozu, kako se lecite na svoju ruku, iskstva sa razno raznim preparatima..


Već neko vreme se priča kako su sastojci koji se koriste u izradi komercijalne kozmetike štetni. Neki idu dotle da tvrde da su kancerogeni pošto se radi o derivatima nafte (parafinsko ulje, vazelin, itd.). Ja lično u to ne verujem (laički), ali sumnjam u njihovu delotvornost onako kako se reklamiraju.

Kao antiteza tradicionalnoj komercijalnoj kozmetici se javlja tzv. priodna kozmetika. Proizvodjači iste su uglavnom ti koji tvrde da je većina sastojaka komercijalne kozmetike u najmanju ruku štetna ako ne i kancerogena, a da su njihovi proizvodi potpuno prirodni i samim tim panacea.

Smatram da svako o nas može sasvim pristojno da neguje svoju kožu u sopstvenoj režiji, samo ako se malo potrudi. Moja žena ima problematičnu masnu kožu na licu, sa dosta akni. Toner za njeno lice pravim tako što skuvam jak čaj od kamilice i hajdučke trave (200 ml) u koji dodam jednu kašiku glicerina (glicerola).

#171 sany8

sany8
  • Members
  • 3 posts

Posted 06 September 2012 - 15:11

Smatram da svako o nas može sasvim pristojno da neguje svoju kožu u sopstvenoj režiji, samo ako se malo potrudi. Moja žena ima problematičnu masnu kožu na licu, sa dosta akni. Toner za njeno lice pravim tako što skuvam jak čaj od kamilice i hajdučke trave (200 ml) u koji dodam jednu kašiku glicerina (glicerola).


Da li pomaže taj toner? Meni je pomogla natural clear antibakterijska aktivna krema, dok za sakrivanje posledica akni koristim Green line natural clear antibakterijski korektor. I naravno, samo umivanje hladnom vodom.

#172 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 08 September 2012 - 20:45

Ona kaže da pomaže, nemam izbora, moram da joj verujem. :lol+:

Nije toner jedina stvar koju koristi, to sam samo uzeo za primer.

U krajnoj liniji mozes da probaš, ukupan trosak za 150 ml tonera ti je cca 50 dinara. Jedino mora stajati u frizideru posto nema konzervansa u sebi. Najbolje je da se na kozu raspršuje pomoću spreja.

#173 Antonia123

Antonia123
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 March 2013 - 11:48

Zanima me što je od prirodnih  preparata dobro za liječenje akni i ožiljaka po leđima i licu?

Hvala.



#174 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 20 March 2013 - 17:17

 

da se ja nadovezem sa slicnim pitanjem - da li moze da se dobije topical tretinoin (retin-a) ili zorac (tazorac, ali mislim da je u evropi zorac)?

 
Zorac, Tazorac (tazarotene) - za lecenje akni nista bolje (u pitanju je retinoid, pa treba voditi racuna, ali rezulati predobri). Koliko je kroz moju apoteku proslo pacijenata koji su koristili stosta (Rx preparate, prirodne preparate, etc...), ali nijedan nije dao tako dobre rezultate kao Tazorac (indikovan i kod psorijaze).

Moja bratanica je imala prelepo lice do proleca prosle godine i u nekoj 19-oj godini joj se pojave uzasne akne. Konstantno lecenje, tretmani, antibiotici.... nista, ni pomaka. Malo je tvrdoglava i trebalo mi je vremena da je ubedim da krene s Zorac-om - nakon par nedelja poboljsanje je bilo takvo da je bila odusevljena. Sad, nakon par meseci, moze se videti tek jedva vidljiv trag ponegde (manje flekice od oziljaka) da je nekad imala neke probleme s aknama.

Edited by Sunshine State, 20 March 2013 - 17:18.


#175 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 March 2013 - 17:49

Zanima me što je od prirodnih  preparata dobro za liječenje akni i ožiljaka po leđima i licu?

Hvala.

 

po mom iskustvu, a i iskustvu onih koji su mi preporučili preparat, ne znam za nešto bolje od "jomelop"-a. proizvodila ga je menta iz padeja, "jomelop G" za jake opekotine i "jomelop E" kao sredstvo za manje (crvenilo od sunca, na primer) i tretiranje ožiljaka.

 

moja ćera je kao sasvim mala prevrnula lonče sa ključalom vodom na grudi, koža na desnoj strani skinula se potpuno, bila je u pitanju otvorena rana. deset dana tretmana kod hirurga nije dalo nikakve rezultate, rana je kod svakog previjanja iznova krvarila, nije bilo ni najmanjeg znaka poboljšanja. na preporuku koleginice kupila sam pomenute preparate, posle 24 sata (na toliko se menja gaza sa "jomelop G") stvorila se mlada koža. nakon sedam dana prešli smo na mazanje emulzijom ("jomelop E"), tri puta dnevno. posle dva meseca nije bilo ničega što bi pokazalo da je na tom mestu nekada bila otvorena rana. ožiljak ne postoji.

 

napominjem da je u pitanju bilo trogodišnje dete a da je rana zahvatala deo od ključne kosti do bradavice, širine desetak santimetara.

 

inače, preparat je pravljen po originalnom šaljićevom receptu i mogu toplo da ga preporučim svima koji imaju problema sa opekotinama, ožiljcima (ne samo od opekotina) ili keloidima.



#176 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 21 March 2013 - 19:34

saljicevi melemi za opekotine su cudesno djelotvorni.

to je jedino po recepturi starog saljica (oca od ovog bizmismena).

sve ostalo mu je luk i voda.



#177 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 17 April 2013 - 05:40

Do 45 godine nisam koristila, redovno, bilo kakvu kozmetiku mada sam je, je l' te, redovno kupovala kada bi se nepotroshene kreme uzegle od stajanja. Jedino sto sam redovno cinila je nedeljno bavljanje sobom - boravak u kupatilu u trajanju od 2 sata koji se, uglavnom, svodio na cishcenje koze celog tela pilingom u domacoj varijanti (morska so, kukuruzni griz, pavlaka, suve biljcice poput lavande, kamilice etc) i nanoshenje blagih ulja na mokru kozu - Johnsonovo bebi ulje mi je uvek pri ruci.

Mogla sam sebi da dozvolim luksuz zanemarivanja dnevne nege jer se nikada nisam mnogo shminkala a i kad jesam - uvek i samo sa shminkom brendova sa najmanje 50 godina tradicije. Njihove kreme za dnevnu i nocnu negu koristim u poslednjih 10 - 12 godina jer mi to koza lica sama trazi - budim se sa osecajem da mi je lice zategnuto kao papir i osecaj nestaje tek sa nanoshenjem dnevne kreme.

Dakle, danas u 62 godini zivota, kazu da nemam bore. Imam ih ali se ne vide jer u njima nema prljavshtine. 

Losion za cishcenje koze lica pravim sama: kada je leto na vrhuncu a bosiljak u svom punom sjaju, napuni se boca od 1l opranim listovima bosiljka i nalije rakijom komovicom. Boca se drzi na suncu 2, 3 nedelje pa se tecnost procedi kroz duplu gazu. Losion koristim uvece da bih ocistila lice. Nikada, bash nikada nisam kotistila sapun za pranje lica i tela (osim za stopala) i jutarnja nega se svodi na pljuskanje lica hladnom vodom i blago tapkanje da se lice samo delimicno osushi a sve u cilju da se sacuva prirodna masnoca koze.

Moje godine otkriva koza na vratu, tu nishta ne pomaze osim gojaznost, kod punackih zena koza na vratu bolje izgleda.



#178 gordanadr

gordanadr
  • Members
  • 1 posts

Posted 17 April 2013 - 19:18

Molim Vas za pomoć. Pre godinu dana sam imala operaciju. Ostao je ožiljak koji ide od vrata ka grudima, dugačak je oko 10 cm. Deo kod vrata je tanak, prosto nevidljiv, ali deo ka grudima je ispupčen i širok. U nalazu lekara piše - hipertrofičan ožiljak. Plastični hirurg mi je preporučio kenalog inekcije. Kažite mi, molim Vas, kako se te inekcije daju, da li bole, da li imaju neke kontraindikacije i da li se ožiljak može trajno smanjiti? Hvala puno.



#179 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 04 June 2013 - 18:04

Slathering on Sunscreen Shows Results, Researchers Find 



#180 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 05 June 2013 - 00:02

Slathering on Sunscreen Shows Results, Researchers Find 

 

evo ga I CNN

 

http://www.cnn.com/2....html?hpt=hp_t1

 

 

a I FDA je u poslednjem labeling (& testing) final rule odobrila claim:

 

if used as directed with other sun protection measures (see Directions),

decreases the risk of skin cancer and early skin aging caused by the sun

 

(naravno kod onih sunscreens koji ispunjavaju uslove za taj claim)


Edited by kiti, 05 June 2013 - 00:02.