Jump to content


Photo
- - - - -

AC Milan


  • Please log in to reply
2404 replies to this topic

#1696 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 18 February 2017 - 02:44

Tehnicki i fizicki on bi mogao da igra i bio bio top5 fudbalera na svetu.

Glavni fora je tu sto on ne bi stigo da postane takav igrac u modernom fudbalu i ne bi ga trpeli. On je bio igrac koji uzima loptu i pokusava, dribla, ima momente kad vezano gubi lopte.
Ne bi toliko ni trcao u odbrani koliko se danas zahteva.

Ne radjaju se sad homo sapiensi netalentovaniji sami po sebi za fudbal, nego jednostavno to sto ti fudbaleri, ta Dejo driblerska genijalnost, hrabrost, imaju se danas gusi, ta fudbalska intuicija...
Imate na yt prvu sezonu Januzaja i kako je driblao, to je taj profil igraca. Nestvaran balans tela, baratanje fizikom svoga tela. Ali on je zavrsio kako je zavrsio jer danas se ne dozvoljava fudbalerima da izgube 2 lopte na mecu, odmah budu bencovani naredne 4 utakmice. To da pokupis dribling i da pokusavas da se provuces kroz guzvu ili da napadnes protivnika i kad ti nisu najizglednije sanse, toga danas nema, to je luksuz koji nijedan trener ne voli. Zato je Januzaj u mucenom Sunderlandu.
Zato i nema takvih fudbalera kao sto je Dejo, jer ne dobiju priliku da izostre svoj talenat i da igraju svoj hrabar, cesto neodgovoran fudbal koji sa druge strane cesto donosi velike stvari.

Ni sam Messi nije takav fudbaler. Savicevic je bolji dribler od Messija, genijalni. Messi je samo dobro isprogramiran igrac, fizicki besprekoran koji u startu pravi visak i dribla samo kada vidi da ce sigurno proci u suprotnom "pametnim" odlukama koristi  to navlacenje odbrane na sebe i priblizavanje golu...

Ma koliko Ronaldo i Messi jesu veliki igraci, poprilicno su usrali moderan fudbal nametanjem nekih standarda....


  • 3

#1697 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 18 February 2017 - 08:24

On je i za tadasnje standarde malo trcao i sudjelovao u obrani. Zato je i trajao relativno kratko i igrao relativno malo u Milanu. Govorim s obzirom na talent koji je imao. I Boban i Zuti su rekli da je bio najtalentiraniji igrac njihovih pobjednickih momcadi, znaci Zvezde 1991. i Milana iz ranih 90-ih. Kao sto je BB rekao, danas takatv tip ni ne dodje u priliku igrati.
  • 2

#1698 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 18 February 2017 - 10:23

Meni je Dejo bio Kaka pre Kake. Ili, bolje rečeno, Kaka je Dejo nakon Deja :)  ta neviđena kombinacija lucidnosti i sposobnosti da se čistom brzinom i instiktom stvori prednost mi je nekako identična kod njih dvojice. Da li bi Dejo mogao danas da radi takve stvari? Šta znam, nekako ne verujem, ali možda bi i mogao. Ukoliko bi mogao, praktično bi bio u rangu sa Mesijem, bukvalno u top 3 igrača na planeti.

Great minds think alike  -_- 
Zato mi je Kaka drugi omiljeni igrac.  :+1:


  • 1

#1699 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 18 February 2017 - 10:32

Apsolutno potpisujem ovo što je BB rekao, osim ovo za Januzaja ali iskreno nisam ga maltene uopšte ni gledao pa ni ne znam o kakvom se igraču radi, Ne kažem da se ne slažem i oko toga samo mi je nepoznat on pa ne mogu da sudim  :kece:

 

Na to sam baš i mislio kad pogledam fudbal koji se igrao u vreme Savićevića i sada. Kvalitetan e i jedan i drugi na svoj način ali ovaj raniji je baš lepši za oko od ovog kompjuterskog.


  • 0

#1700 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 February 2017 - 00:40

Iz-jinx-ovao sam pobedu sa anegdotom o Deji i Miloradu Dj.  :D 
2:1

mqdefault.jpg


  • 0

#1701 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 01 March 2017 - 15:08

Pobeda nad Sasuolom koju sam,moram reci,ocekivao. 
Ne toliko zbog Milanove forme koliko zbog domacih izdanja Sasuola. Po meni - oni su tim koji je cak opasniji u gostima nego na svom stadionu. Kuci se vise otvore i onda im defanziva ume patiti.

Mec je bio zanimljiv,ali vrlo tezak za sudjenje; sa dosta teskih situacija i nekih kontroverznih odluka.
Najveca je,svakako,neregularni gol Karlosa Bake sa bele tacke koji je sudija ipak priznao. Eto,Ridjise,i Milanu da dodje na ruku i jedna losa sudijska odluka.  :) 


Edited by TheObradovic, 01 March 2017 - 16:51.

  • 0

#1702 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 03 March 2017 - 14:11

Pobeda nad Sasuolom koju sam,moram reci,ocekivao. 
Ne toliko zbog Milanove forme koliko zbog domacih izdanja Sasuola. Po meni - oni su tim koji je cak opasniji u gostima nego na svom stadionu. Kuci se vise otvore i onda im defanziva ume patiti.

Mec je bio zanimljiv,ali vrlo tezak za sudjenje; sa dosta teskih situacija i nekih kontroverznih odluka.
Najveca je,svakako,neregularni gol Karlosa Bake sa bele tacke koji je sudija ipak priznao. Eto,Ridjise,i Milanu da dodje na ruku i jedna losa sudijska odluka.  :) 

Slazem se sve, i za penal. Mada ako cemo da cepidlacimo, mogao bi sudija i da ponovi penal zbog preranog ulazenja u sesnaesterac igraca Sasuola. 

Ovih dana je u centru paznje famozno finaliziranje prodaje Kinezima. I opet nista... Ponovo se odlaze


Edited by Ridjis, 03 March 2017 - 14:11.

  • 0

#1703 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 03 March 2017 - 14:18

Sto se tice Deje ja sam zbog njega i poceo da navijam za Milan, cim je otisao tamo. Od jednog starijeg brata sam dobio i neki dres, koji mi je doduse bio kao suknjica ali nema veze :D
Dejo koliki je bio majstor tolika je bio lenjstina pa zato nije ostavio dublji i duzi trag u svetskom fudbalu. Jedan od najgenijalnijih i najlepsih trenutaka fudbala je njegov gol Zubizareti u finalu LS. 

Sto se tice gusenja takvih igraca, ustvari ne samo driblera nego lucidnih i posebnih na svoj nacin, to je totalno unistilo fudbal poslednjih 5-6 godina. Zato ja volim da gledam Pogbu i zelim da ima svu slobodu, da radi sta zeli u Junajtedu, a ne da posle 2 izgubljene lopte svi pocnu da vicu "I ovaj vredi preko 100 miliona", a treneri da ga ukalupljuju. Kakve cemo majstore fudbala u buduce imati? Odskakace samo oni fizicki dominantniji, brzi, eksplozivniji, jaci... 
 


  • 1

#1704 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 22 March 2017 - 10:19

U medjuvremenu pobeda kuci protiv Letecih Magaraca 3:1, uz nikad vise propustenih sansi Milana i promaseni penal Bake. (Koliko smo samo penala promasili ove sezone...)
U jednom trenutku, pri 1:1, sam se uplasio da uopste necemo postici pogodak ali se Baka iskupio a onda je i Lapadula nekako ubacio loptu u gol sa 11m, iako zamalo da i to bude promasaj. 

Protiv crno-belih lopova nisam gledao celu utakmicu jer sam bio na Kopaoniku i jer je Zvezda igrala protiv Reala ali ono sto sam video u drugom poluvremenu nije bilo lose, s obzirom na individualni kvalitet obeju ekipa. I naravno stroke su morale u '96 minutu, a zaustavno vreme je bilo 5 minuta i nije bilo ni izmena ni izlezavanja, da dobiju smesan penal. Jos jednom pokazatelj zasto u Italiji, medju svom nejuventusovskom populacijom, Juventus predstavlja simbol prevare i prljavstine. 

Nakon derbija, nadam se, povratak na trijumfalni kolosek teskom pobedom kuci protiv Djenove 1:0. Lep gol je postigao Fernandez i fino je odigrao, a ne treba zameriti i traziti mane ovoj pobedi kad se pogleda koliko bitnih igraca nije igralo: Suso zbog povrede, Baka suspenzija, Bonaventura koji je zavrsio sezonu, Sosa zbog suspenzije, a opasno je digao formu i postao glavni igrac u veznom redu, Lokateli je veliki potencijal ali jos ni blizu ne ume da deli lopte, menja strane i tempo igre kao Sosa... Povredio se u prvom minutu i Bertolaci, jeste da je jedan od slabijih ove sezone ali se rotacija opasno smanjila... 
Imamo fin raspored  narednih nekoliko kola, i sa jos nekoliko rezultata na nasu ruku mozemo da dohvatimo Evropu. 


  • 0

#1705 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 22 March 2017 - 13:17

Bio je crveni u nadoknadi, zbog toga se igralo duze.


  • 0

#1706 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 22 March 2017 - 14:39

Bio je crveni u nadoknadi, zbog toga se igralo duze.

Jeste ali je covek izasao odmah, kao obican zuti karton da je bio. Odmah je ustao i krenuo ka svlacionici


  • 0

#1707 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 26 March 2017 - 20:48

Evo ti jedna pricica :P

Tim A i tim B namestaju, tim A izbace u drugu ligu a tim B kazne tako da igra kvalifikacije za LS  :lol+: ko je veci prevarant?  0:)  -_-

Evo jos jedna.
Tim A u Italiji ima 18.titula u LS 7.
Tim B u Italiji ima..koliko tacno..30? u LS 2

E,to je prevara moj Stevo.
Lopovski klub kojem ruka Musolinijevog omiljenog industrijalca nije mogla dovoljno da se pruzi da krade po Evropi.  ;)  -_-  :P


  • 0

#1708 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 26 March 2017 - 21:15

Jbg, desava se, mnogo izgubljenih finala... nije da nisu bili u situaciji da imaju 5+ titula.

 

p.s. Ne ide da vas pljujem na topiku ;D 


  • 0

#1709 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 26 March 2017 - 21:20

I Milan je imao jos izgubljena 4,pride.
Opusteno - no sikiriki.
 

(a i nemas zasto)  :kece:


  • 0

#1710 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 27 March 2017 - 22:20

Evo jos jedna.
Tim A u Italiji ima 18.titula u LS 7.
Tim B u Italiji ima..koliko tacno..30? u LS 2


E,to je prevara moj Stevo.
Lopovski klub kojem ruka Musolinijevog omiljenog industrijalca nije mogla dovoljno da se pruzi da krade po Evropi. ;) -_- :P



A proslava prvog od ta 2 naslova je mozda i najvece dno u povijesti CL iliti CC.
Btw i Inter ima vise naslova prvaka Europe od njih. Meni osobno nikad nisu bili posebno antipaticni jer sam Serie A poceo pratit u 90ima kada je Milan dominirao i bio broj 1.

Edited by Bugl Khan, 27 March 2017 - 22:26.

  • 0