Jump to content


Photo

To, Pero!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Ostap Bender

Ostap Bender
  • Members
  • 200 posts

Posted 08 June 2001 - 16:05

Petar Lukovic, Feralov dopisnik iz Beograda, dobitnik nagrade “Stanislav Stasa Marinkovic”

Petar Lukovic, novinar iz Beograda, i Radoman Iric, dopisnik Radio Slobodna Evropa i Radija B92 iz Vranja - dobitnici su godisnje nagrade “Stanislav Stasa Marinkovic” (za “novinarsku hrabrost i posebne domete u istrazivackom i analitickom novinarstvu”) koju je u petak 8.6. dodelila redakcija beogradskog lista “Danas”. Kandidaturu Petra Lukovica - koga je za nagradu predlozio Helsinski odbor za ljudska prava u Srbiji - podrzali su, izmedju ostalih: Radomir Konstatinovic, Mirko Tepavac, Mirjana Miocinovic, Obrad Savic, Nikola Barovic, Spiro Galovic, Latinka Perovic, Borka Pavicevic, Olga Popovic-Obradovic i Branka Prpa.
“Covek koji se ne moze pohvaliti moralnom velicinom: spreman da za novac napise sve sto se od njega trazi” (kako je najnoviji Nin opisao Petra Lukovica), postao je dobitnik mozda najprestiznije novinarske nagrade u Srbiji - i jos jednom pokrenuo lavinu najrazlicitijih reakcija iz nacionalistickih i sovinistickih krugova koji su dodelu ove nagrade odmah shvatili kao surovi mondijalisticki izazov i vec u prvim izjavama osudili Lukovica koji “godinama radi za Hrvate i Bosnjake, a protiv srpskih nacionalnih interesa”. Razumeli ste - skandali u srpskom novinarstvu se nastavljaju.

#2 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 09 June 2001 - 15:40

Velika je cast dobiti nagradu sa imenom Stanislava Stashe Marinkovica, tvorca prve nezavisne dnevne novine u tada jos uvek postojecoj SFRJ (a mozda i u istoriji Srbije?). Naravno, radi se o Borbi, novini koja se kasnije transformisala u "Nashu Borbu", "Nedeljni telegraf", "Dnevni telegraf", "Blic", "Danas"...
Novini - koja je uglavnom stvorila sve sto vredi u danasnjem srpskom novinarstvu...
Mada u ziriju prepoznajem neke ljude s kojima pokojni Marinkovic ne bi ni kafu popio! U svakom skucaju, cestitam Peri Lukovicu na ovoj vrednoj nagradi.
Sto se tice lupetanja DSS-jednoumnika iz NIN-a, pa to nikog normalnog ne treba da dotice!

[ Izmena poruke: Mario Kempes na dan 2001-06-09 16:41 ]

#3 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 17 June 2001 - 15:29

Mario Kempes:

Sto se tice lupetanja DSS-jednoumnika iz NIN-a, pa to nikog normalnog ne treba da dotice!

Nisu baš jednoumnici, imaju sad i Žanetića koji, kao u doba DTa udara i levo i desno. Međutim, to ne opravdava idiota od GlOdUra Stevana Nikšića da u intervjuu sa Bojanom tako pljuje po Peri.

#4 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 28 June 2001 - 15:09

Voja Zanetic? Tvorac mita o slobici i slicnih bljuvotina. Gadi mi se, isto ko i njegov proizvod iz vremena bombordovanja "Target". To je jedna takva piz...... i mufljuz da je to tesko opisati.

Sto se tice NIN-a - sve vishe lice na hadzijinu Politiku...

#5 Mr. Memory

Mr. Memory
  • Members
  • 2 posts

Posted 28 June 2001 - 23:41

Zaista ne znam na ssta je sve spreman P. Lukovic' da uradi za novac. Ali znam ssta je pisao! "C'orava kutija" vec' ne spada u novinarstvo - to je vrhunska literatura - poccetak i kraj jednog zzanra koji ne mozze postojati bez onih TV Dnevnika koji su trajali i po 80 minuta! To je moglo biti napisano samo tada i na ovom mestu. To je MORALO biti napisano. Mislim da je to najvazznije.

#6 libero-montenegrino

libero-montenegrino
  • Members
  • 19 posts

Posted 26 February 2002 - 12:26

Pero cestitam!
Kolumne u Feralu su genijalne. U CG redovito kupujem printano izdanje Ferala, i odusevljava me novina. Open mind newspaper! URA! Hvala Bogu da postoje tako dobri novinari. You keep us alive and normal!
Pozdrav svima!
Sveiks!

#7 pravoslavac

pravoslavac
  • Members
  • 121 posts

Posted 15 March 2002 - 11:40

Zar ne mislite da je "dragi" Pera preterao kada je izjavio da treba "streljati i vesati novinare koji su pisali u korist Milosevica za vreme njegove vladavine".I ja sam se borio protiv tih gnjida,ali nisam fasista.Cudno je to kako Pera i Teofil karakterisu vladiku Nikolaja kao fasistu,a Pera daje izjave na kojima bi mu zavideo najveci ustaski koljac iz `42.Pogledajte samo njegove zakrvavljene oci u danasnjem "Nacionalu".Tesko Srbiji!Probudimo se,ljudi!Nedeljom u crkvu.Pravoslavnu.Na pricest.A Pera na post.

[ Izmena poruke: pravoslavac na dan 2002-03-15 14:40 ]

#8 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 18 March 2002 - 00:33

“Covek koji se ne moze pohvaliti moralnom velicinom: spreman da za novac napise sve sto se od njega
trazi” (kako je najnoviji Nin opisao Petra Lukovica).

odlicno


a to sta pera pise je zaista presipanje iz supljeg u prazno. meni svi njegovi clanci lice jedan na drugi. izlizani, nemastoviti, usiljenog nazovi-humora, bez imalo konstruktivnosti ili dubine. najobicnije petparsatvo i nekultura, vodjeni samo jednom ne-idejom vodiljom: ogaditi srbe i kad treba i kad ne treba! svaka cast - ni to nije tako lako

#9 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 18 March 2002 - 10:48

Kad treba a kad ne treba ?

#10 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 18 March 2002 - 13:58

A ja bih skromnije pitanje: Zorana*, kad treba?

#11 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 18 March 2002 - 21:59

konstriktivno i sa razlogom, ocito. u oba slucaja.

hvala na paznji, rece ona nadmeno i u skladu sa obracanjem, i ode...

#12 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 19 March 2002 - 10:56

Konstruktivno-restriktivno ?