Jump to content

Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije

• Please log in to reply
4228 replies to this topic

#4216 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 25,688 posts

Posted 22 July 2017 - 22:29

Sutra dolazimo kući. Posle dve i po nedelje na putovanjima. Nyborg, Stockholm, Oslo, Bergen, Trondheim, Bodø, Lofoten, Narvik, Oulu, Helsinki, Tallinn, Riga, Vilnius.

To je valjda sve, okačiću i neke slike.
  • 2

#4217 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted 23 July 2017 - 18:51

Bilo je kratko ali nameravam da se uskoro vratim da pogledam bolje. Grad izgleda super. A i vreme je bilo prelepo. Mozda svratim u naredne 2-3 nedelje pa nabaci sta vredi videti ....

Sad sam u UK i London je za vikend bio super ali sad sam severnije, i pada kisaaaa  <_<

Opet kasnim ...... 'ajde, mozda za drugi put ...... pretpostavka je da uzmesh hotel u downtown tako da je sve bukvalno peshaka .......... Nekoliko mesta koja mi padaju na pamet, da krenemo od pijace naravno :lol+: ......... St Lawrence Market ,, proglashen najboljom svetskom pijacom by National Geographic pre neku godinu ..... iskreno ... jeste zanimljivo mesto, ali da je najbolje ..... vrlo diskutabilno...... ali vredno obilaska, u svakom sluchaju ......

• 0

#4218 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted 23 July 2017 - 18:56

5 minuta od pijace je Distillery District ......... ne bih ti preporuchio da klopash ovde jer je turistichka atrakcija i ja sam se par puta zeznuo, totalno bezveze, ali kraft pivo moze, Mill Street Porter recimo ....... interesantna lokacija ...... i uvrnuta istorija, pogotovo za vreme prohibicije ......

Edited by Denis Jasharevic, 23 July 2017 - 19:10.

• 0

#4219 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted 23 July 2017 - 19:12

Dva muzeja na 10 minuta peshaka ........ ROM i AGO

Edited by Denis Jasharevic, 23 July 2017 - 19:18.

• 0

#4220 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted 23 July 2017 - 19:38

Pa opet na pijacu ...... :) ...... 

• 0

#4221 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted 23 July 2017 - 23:44

Shto se restorana tiche ..... preporuchio bih azijske, koji su mi omiljeni  ........ Sususr Lee je postao lokalni, kanadski Gordon Ramsay, ima svoj show, otvara restorane sa svojim sinovima i Drake-om (Frings), zatim u New Yorku i Washingtonu, shto znachi da vishe nije tako dobar ...... ali mozda bi mogla da posetish njegov prvi Lee restoran na 601 King Street West entertainment district...... Lai Wah Heen u Metropoliten je zvanichno bio najbolji Cantonese na svetu, ali sam chuo da je i on popustio ....... stotine novih se otvaraju, neki su dobri sigurno ...... Susur zna i koji ......

Edited by Denis Jasharevic, 23 July 2017 - 23:46.

• 1

#4222 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted 23 July 2017 - 23:58

Ne bih ti preporuchio ovaj i slichne restorane ne zato shto je najskuplji vec je neko uvrnuto sranje pogledaj video ........  :rotflmao:, obrati paznju na 4:50 ..... zato je valjda i zatvoren.

Edited by Denis Jasharevic, Yesterday, 00:43.

• 0

#4223 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted Yesterday, 00:07

http://torontolife.c...ase-miku-canoe/

Ovo je neka lista skorija ....... znam samo Canoe koji je godinama odlichan restoran, ako hocesh da probash kanadsku kuJnu,  sa dobrim pogledom, 54-ti sprat i Drake 150 koji opet nema veze sa Drake-om sada vec je naziv Hotela Drake  u malo zapadnijem Downtown-u koji je uvek imao dobre kuvare, neke znam jer su gostovali u mom pabu i tu su uvek i dobre zurke, pisao sam o fantastichnom prasetu pujenim ananasom, oh yeah ..... to je bilo kao riba. znachi ovo je novi, hvaljeni restoran u strogom downtown-u, nisam bio.

Edited by Denis Jasharevic, Yesterday, 00:35.

• 0

#4224 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted Yesterday, 00:19

U svakom Starbucksu mozesh uzeti besplatan magazin NOW i tu je sve shto se te nedelje deshava u Torontu ........ koncerti, restorani, pozorishta, izlozbe, a bogami ima i sekcija za prijateljice noci sa sve oglasima  :lol+: ........

Ima naravno  i on-line izdanje https://nowtoronto.com

Sve se mennja jako brzo ....... u svakom trenutku se deshava mnogo stvari za koje ne znash i to je dobar izvor, ja sam prekjuche odveo decu na Cavalia Oddyseo , neshto su navalili, a ja bash i nisam bio raspolozen a i prilichno je skupo :ajme:         to je kanadski show iz Montreala, bash kao i Cirque du Soleil, obishli su svet od Australije i Kine do Evrope i naravno USA, vrlo je skup i atraktivan sa 64 konja u predstavi, fenomenalnom scenografijom pod ogromnim shatorom, sve prati ziva muzika .....  ali nije moj tip zabave, neki miks akrobatike, baleta i ostalih ludila, no deca su bila zadovoljna .......

Edited by Denis Jasharevic, Yesterday, 00:28.

• 0

#4225 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted Yesterday, 00:26

U svakom sluchaju poshto si proputovala ceo svet teshko te impresionirati, ali jeste jedan od svetskih gradova u kom se deshava tako puno toga da sigurno ide na listu Top 10.  Sa jakim US dolarom bonus cesh se dobro, a jeftino provesti  :kece: .......

• 1

#4226 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 25,688 posts

Posted Yesterday, 00:52

Sutra dolazimo kući. Posle dve i po nedelje na putovanjima. Nyborg, Stockholm, Oslo, Bergen, Trondheim, Bodø, Lofoten, Narvik, Oulu, Helsinki, Tallinn, Riga, Vilnius.

To je valjda sve, okačiću i neke slike.

I još kao neplanirani bonus, danas Warszawa, uz izuzetan kulinarski doživljaj!

• 0

#4227 angelia

angelia
  • Members
  • 13,497 posts

Posted Yesterday, 01:00

Ne bih ti preporuchio ovaj i slichne restorane ne zato shto je najskuplji vec je neko uvrnuto sranje pogledaj video ........  :rotflmao:, obrati paznju na 4:50 ..... zato je valjda i zatvoren.

:lol+: Imam iskustvo slicnih. Uglavnom ostanes gladan ali je zabavno, nikad ne znas sta ce da donesu.

U svakom sluchaju poshto si proputovala ceo svet teshko te impresionirati, ali jeste jedan od svetskih gradova u kom se deshava tako puno toga da sigurno ide na listu Top 10.  Sa jakim US dolarom bonus cesh se dobro, a jeftino provesti  :kece: .......

Eto pomeren mi je put pa nisi okasnio. Mene impresionira obicno iskustvo atmosfere, jos nisam oguglala na sarm odredjenih gradova. Brisel recimo jedan od gradova koji je ostavio jak utisak.

U Kanadi me ocekuje u skorije vreme Toronto i Vinipeg 

• 0

#4228 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 5,473 posts

Posted Yesterday, 01:33

I još kao neplanirani bonus, danas Warszawa, uz izuzetan kulinarski doživljaj!

:lol+: Imam iskustvo slicnih. Uglavnom ostanes gladan ali je zabavno, nikad ne znas sta ce da donesu.

Eto pomeren mi je put pa nisi okasnio. Mene impresionira obicno iskustvo atmosfere, jos nisam oguglala na sarm odredjenih gradova. Brisel recimo jedan od gradova koji je ostavio jak utisak.

U Kanadi me ocekuje u skorije vreme Toronto i Vinipeg 

Ja sam se iznenadio kako dobre stvari imaju, suhomesntao i sireve pre svega.

@ Angelia ......... e pa sad .... za Vinipeg ....... shto bi rekli nashi seljaci - sazaljevam sluchaj.  :lol+:  Tamo ti mCDonalds ne gine.

Edited by Denis Jasharevic, Yesterday, 01:50.

• 0

#4229 angelia

angelia
  • Members
  • 13,497 posts

Posted Yesterday, 05:43

Ja sam se iznenadio kako dobre stvari imaju, suhomesntao i sireve pre svega.

@ Angelia ......... e pa sad .... za Vinipeg ....... shto bi rekli nashi seljaci - sazaljevam sluchaj.  :lol+:  Tamo ti mCDonalds ne gine.

Iskreno receno Vinipeg u Septembru - sazaljevam sebe. Ako mogu da uglavim put u avgustu, ma nista nece da pomogne....

• 0