Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#3976 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 20 July 2016 - 09:51

Haha, Cyber, mada i ti deluješ malo prezebla... :D


Edited by Gogy, 20 July 2016 - 09:51.

  • 0

#3977 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 20 July 2016 - 09:57

Haha, Cyber, mada i ti deluješ malo prezebla... :D

 

22 stepena, vece, mir na zemlji. ;)

 

Attached File  DSC_2068.JPG   86.07KB   7 downloads


  • 1

#3978 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 20 July 2016 - 11:47

Idealno. :heart:


  • 0

#3979 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 20 July 2016 - 12:54

Topim se



Attached File  uploadfromtaptalk1469015660488.jpg   42.62KB   6 downloads

Edited by Doorn, 20 July 2016 - 13:18.

  • 0

#3980 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 20 July 2016 - 13:50

Ne zavidim ti. Kod nas u Ljubljani lepih 27° C. Kažu, da će u sledećih dva tri dana do 32°, ali ja ionako u subotu za Poreč, dve nedelje. :wicked:


  • 0

#3981 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 July 2016 - 17:07

....  ja ionako u subotu za Poreč, dve nedelje. :wicked:

Ah, Porec.

 

Davno, valjda jos u pleistocenu, sluzio sam vojsku u SFRJ i sprijateljio se sa deckom iz Poreca, bili smo u istom vodu. Do te mere da smo moja tada jos buduca i ja tokom mog redovnog odsustva letovali kod njega. Kasnije, mi u emigraciji, izgubili smo kontakt.

 

Pre desetak godina, planiramo letovanje u domovini i ja ga se setim, pa hocu da vidim da li se jos uvek bavi turizmom.

"Google is your friend" - i ja upisem njegovo ime, misleci da cu ga tako najlakse naci.

Jbt, Google mi izbaci nekoliko desetaka vesti - ovaj je dobio nekoliko godina zatvora. Pravio je neke mucke sa gradjevnim dozvolama, vodovodom i kanalizacijom (radio je u opstini).

Promenili smo planove... :D


  • 2

#3982 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 20 July 2016 - 19:39

Hahaha, odlično. :lol:


  • 0

#3983 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 20 July 2016 - 19:57

Ah Porec....evo dva 4umasa koji vole Istru, Porec i pivo....

 

 

Spoiler


  • 6

#3984 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 July 2016 - 22:16

I koka-kolu. :D


  • 1

#3985 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 July 2016 - 01:18

6f5e8f088a9bd5ddce4f94f739ac1c9d.jpg Temperatura 27C a voda do j@j@, možeš da udješ samo do pola, jer tada postaju kockice leda. Yellowstone, we we smrznes. Sent from space! 🚀
  • 0

#3986 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 26 July 2016 - 10:58

Stvarno su visoki!

 

Dutch men confirmed as world's tallest

 

The average Dutchman is now 183cm (6ft) tall


  • 0

#3987 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 July 2016 - 16:56

Poslednji utisak iz rodnog grada: Provedoh tri nedelje u njemu. Prijatelji i familija mi spasiše odmor. Sada se već osećam kao potpuni stranac kada odem. Prvih nedelju dana živeh ponesen nekim bezrazložnim entuzijazmom (da se vidim sa svima, podelim sa ljudima radost odlaska na neka mesta koja su meni bila bitna dok sam živeo tamo). Da ne zaboravim da spomenem sjajan burger i pivo u "Toster baru", šetnju Štrandom i Kejom, prženje na suncu u Petrolendu... Nakon tih nedelju dana počinjem da primećujem stvari i loše navike koje se nikada neće promeniti. Ali hajde, potražiš utočište u prisećanju na neka srećnija vremena. Zatim dođoše i neke rasprave, nerazumevanja i međusobna prećutkivanja, da bi poslednja nedelja bila potpuno nepodnošljiva za dalji boravak (sem par izuzetaka vezanih za moje najmilije). Par dana pred povratak već sam pravio planove za narednih mesec- dva u NOR. I tako... sledeća godina će (većim delom) biti posvećena nekom moru, plaži, a manjim delom stvarima koje se nikada neće promeniti.
  • 3

#3988 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 27 July 2016 - 18:14

Moj odmor je suviše mukotrpno zarađen, da bih ga traćio na Srbiju. Prvo lepo Kanarska ostrva, da se napune baterije za dalji rad, pa ako ostane koji dan, mogu da skoknem na max. nedelju dana... a u svakom slučaju, moji najmiliji su uvek, preko cele godine dobrodošli da dođu kod mene i ostanu po želji, čak i kartu kupujem...
  • 5

#3989 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 July 2016 - 19:35

Poslednji utisak iz rodnog grada: Provedoh tri nedelje u njemu. Prijatelji i familija mi spasiše odmor. Sada se već osećam kao potpuni stranac kada odem. Prvih nedelju dana živeh ponesen nekim bezrazložnim entuzijazmom (da se vidim sa svima, podelim sa ljudima radost odlaska na neka mesta koja su meni bila bitna dok sam živeo tamo). Da ne zaboravim da spomenem sjajan burger i pivo u "Toster baru", šetnju Štrandom i Kejom, prženje na suncu u Petrolendu... Nakon tih nedelju dana počinjem da primećujem stvari i loše navike koje se nikada neće promeniti. Ali hajde, potražiš utočište u prisećanju na neka srećnija vremena. Zatim dođoše i neke rasprave, nerazumevanja i međusobna prećutkivanja, da bi poslednja nedelja bila potpuno nepodnošljiva za dalji boravak (sem par izuzetaka vezanih za moje najmilije). Par dana pred povratak već sam pravio planove za narednih mesec- dva u NOR. I tako... sledeća godina će (većim delom) biti posvećena nekom moru, plaži, a manjim delom stvarima koje se nikada neće promeniti.

 

Kratko si ti napolju. Najjače je što svi misle da si punišić čim odeš, ustaneš ujutro, iskenj*š kofu para i ideš napolje u zezanje...


Moj odmor je suviše mukotrpno zarađen, da bih ga traćio na Srbiju. Prvo lepo Kanarska ostrva, da se napune baterije za dalji rad, pa ako ostane koji dan, mogu da skoknem na max. nedelju dana... a u svakom slučaju, moji najmiliji su uvek, preko cele godine dobrodošli da dođu kod mene i ostanu po želji, čak i kartu kupujem...

 

 

Sve 5.

 

:+1:


  • 2

#3990 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 July 2016 - 20:08

Mi smo se pre desetak dana vratili sa odmora (prvi deo :wicked: ), kratko putovanje po Skandinaviji.

 

Za nepune dve nedelje Billund - Legoland (malo dete, tek će da napuni 18), København, Roskilde, Hillerøod, Helsingør, Greve, Malmö, Kalmar, Borgholm (Öland), Stockolm, Karlstad, Oslo, Göteborg (samo luka), Frederikshavn, Skagen, Aalborg, Århus, Odense.

 

Sutra bih se tamo vratio, drugačije od svega što sam do sada video, a nije da nisam nešto proputovao. Drugi svet. Mislim da je najjači utisak Oslo, mada teško je odlučiti se. U Norvešku ćemo se sigurno vratiti, razmišljam kako da iskombinujemo i Finsku. Okačiću i neke fotke.


  • 5