Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#16 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 02 December 2009 - 22:52

ne mislim da ce da zadesi tvoju provinciju jos ,inace taksa se zove HST, pogodice ontario i british columbia, i u sustini ce kupac da ponese deo poreskih troskova a poslodavac biti oslobodjen nekih troskova, ...ideja je da ce to da dovede do manjih troskova za poslodavce koji ce onda imati vise kapitala da ulazu u biznis i samim time stvore nova radna mesta....ali kao kupac ja vidim da sve, ali maltene sve...poskupljuje....

ps. inace, ranije beshe PST and GST....e da, bas se o tome raspravlja ovih dana u otavi, i vodja liberala je odlucio da nece glasati protiv...

Edited by mango, 02 December 2009 - 22:54.

  • 0

#17 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 03 December 2009 - 00:37

Ih zahtev...nije vala zahtev,bio je predlog.Al ti kad voles diktaturu... :D

jel Alek da te pitam-a zar tebe ne nervira mobilna telefonija ovdasnja?ja ih vala mrzim iz dna duse,i mislim da je bolja usluga i u Gvineji Bisao.Ozbiljno.
de to ima u Evropi da ti naplacuju sms koji primas ?nema nigde,bar da ja znam.I da,btw,napisala sam jedno citavo poglavlje pre nekoliko meseci bas na ovu temu,al me mrzi da se ponavljam.
Pa onda telefoni bez sim kartica?sacuvaj Boze.
Al neka neka,doci ce i njima crni petak.Mozda i Bell propadne,sunce im lopovsko...jednog dana. :)

1.Naplaćuje se dolazeći poziv,ali samo u roamingu :D :ph34r:
2.A pošto ja nisam odavde,kakav vam je to telefon bez sim kartice?Ko pita,ne skita,da nije toki-voki? :D
  • 0

#18 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 03 December 2009 - 00:44

NIje Praze,kad sledeci put odes kod mobilnog svog operatera,daj bar neki kompliment,cak i ako ne radi neka lepa seka...
daj i bati,nema veze.Cisto daj.Ako ti je neprijatno,daj u moje ime. :ph34r:
To ti je Praze telefon,zakljucan na neku mrezu...i nema karticu.Go.Nema nista unutra.Ko kad deca crtaju ljude pa im izostave neki deo tela.[obicno one khm.]
To sluzi da ne mozes da otkljucas telefon i koristis ga na nekoj drugoj mrezi,ako sam dobro shvatila.
I hipoteticki,ako telefon umre,oni tvoj broj prebace a tebi daju drugi dok ti ne poprave taj sto je umro.
Da sam cuvala sve svoje sim kartice koje sam u Srbiji kupila do sad bih napravila omanji goblen,da ne bude da smo dzabe nekad davno imali dosadjinstvo u skoli...
i bih ga uramila nad glavom ,iznad kompjutera,umesto Titine slike. :)
  • 0

#19 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 December 2009 - 03:46

NIje Praze,kad sledeci put odes kod mobilnog svog operatera,daj bar neki kompliment,cak i ako ne radi neka lepa seka...
daj i bati,nema veze.Cisto daj.Ako ti je neprijatno,daj u moje ime. :D
To ti je Praze telefon,zakljucan na neku mrezu...i nema karticu.Go.Nema nista unutra.Ko kad deca crtaju ljude pa im izostave neki deo tela.[obicno one khm.]
To sluzi da ne mozes da otkljucas telefon i koristis ga na nekoj drugoj mrezi,ako sam dobro shvatila.
I hipoteticki,ako telefon umre,oni tvoj broj prebace a tebi daju drugi dok ti ne poprave taj sto je umro.
Da sam cuvala sve svoje sim kartice koje sam u Srbiji kupila do sad bih napravila omanji goblen,da ne bude da smo dzabe nekad davno imali dosadjinstvo u skoli...
i bih ga uramila nad glavom ,iznad kompjutera,umesto Titine slike. :D


:) daj bre pa moze da se prebaci broj u drugi telefon - kako bi rekli oni puruju (pour) broj ...
Znaci nije bas tako ocajno... ovde je drugi sistem tj mreza u Evropi GSM a ovde CDM (mislim :ph34r: ) malo sam umorna :D
Ali ja bi rado menjala dva CDM za jedan GSM :D
  • 0

#20 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 December 2009 - 04:03

:D daj bre pa moze da se prebaci broj u drugi telefon - kako bi rekli oni puruju (pour) broj ...
Znaci nije bas tako ocajno... ovde je drugi sistem tj mreza u Evropi GSM a ovde CDM (mislim :) ) malo sam umorna :D
Ali ja bi rado menjala dva CDM za jedan GSM :D


Vi ste izgleda u razvijenijim krajevima. Mi ovde jednostavno moramo da imamo stalno uzaren cumur za rostilj i onda kad hocemo da se dogovorimo dimni signali samo sevaju. Nezgodacija je moze komsija da te pogresno razume, pa da ti se naj** majke.
:D :ph34r:
  • 0

#21 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 03 December 2009 - 08:18

A vas ne nervira sto ne postoji odvojena slavina za toplu i hladnu vodu, pa mora da se ceka po minut dva da voda istece iz cesme dok se ne ugreje?

Ili sto do nedavno nije bilo ves masine koja ima ugradjeni grejac za vodu, a sada taj grejac imaju samo one super giga mega ves masine sto mogu ladno da opere cetu vojnika u jednom pranju?

Ili benzinske pumpe koje su otvorene 24 sata ali posle 10 navece ne mozes da udjes unutra da kupis sta ti treba, nego se dovikujes sa Hasanom/Rangamom/Pedrom kroz prozor a on il' nagluv il' slabo habla ingles pa dobijes upalu misica dok mu objasnis sta hoces?
  • 0

#22 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 December 2009 - 19:18

Ako sam dobro shvatila, ono "prvi utisci" je bilo sta nam se svidja, a ovo "poslednji" sta nas nervira ovde gde smo. Ili je bar tako ispalo....
Pa evo ovako: Mene nervira sto je mracno kao u rogu, a sneg nikako da padne. Kad konacne zapadne, negde oko Bozica, ne ume da se istopi do juna. A onda mi vise ne treba jer je ionako previse svetlo i ne mogu da spavam nocu.
Doduse, to mi je bio i prvi utisak, ali mi je tada bilo romanticno sa svim tim lampicama i zvezdicama u prozorima, svecama na stolu itd., a sad mi ide na zivce. Dole mrak!!! Hocu svetlo!!!
  • 1

#23 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 December 2009 - 23:08

A vas ne nervira sto ne postoji odvojena slavina za toplu i hladnu vodu, pa mora da se ceka po minut dva da voda istece iz cesme dok se ne ugreje?

Ili sto do nedavno nije bilo ves masine koja ima ugradjeni grejac za vodu, a sada taj grejac imaju samo one super giga mega ves masine sto mogu ladno da opere cetu vojnika u jednom pranju?

Ili benzinske pumpe koje su otvorene 24 sata ali posle 10 navece ne mozes da udjes unutra da kupis sta ti treba, nego se dovikujes sa Hasanom/Rangamom/Pedrom kroz prozor a on il' nagluv il' slabo habla ingles pa dobijes upalu misica dok mu objasnis sta hoces?

:) Nemoj tako ako odes u UK tamo imaju odvojene slavine za vodu, ali bas odvojene cesme, izludjivalo me jer ne mozes da se umijes ko covek, jedna prevruca druga ledena, jedino se mesaju u lavabou, pa ti vidi...
Inace ovo za masine ne znam - meni pere ves, ali isto utisak iz UK - masine u kuhinji :ph34r: pa onda kao spremas rucak i peres ves.... ludilo.

A bre za Pabla idi u 7 eleven :D
  • 0

#24 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 04 December 2009 - 23:16

A vas ne nervira sto ne postoji odvojena slavina za toplu i hladnu vodu, pa mora da se ceka po minut dva da voda istece iz cesme dok se ne ugreje?


to mora da je tako u Lone Star-u jer kod mene topla voda tece odmah. ali miozda treba da se zalis Michael Moore-u pa da vidimo kako je topla voda univerzalna u Kjubi. :ph34r:
  • 0

#25 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 December 2009 - 05:26

A vas ne nervira sto ne postoji odvojena slavina za toplu i hladnu vodu, pa mora da se ceka po minut dva da voda istece iz cesme dok se ne ugreje?

Cheap ass promeni slavine u kuci.Meni su ta sranja isla na nerve pa sam ih sve zamenio sa normalnim slavinama.
A za pumpu...
Jbt jedno vece se vracam kuci i ajde da natocim gorivo.Stanem na pumpu i provucem karticu nista.Ajde predjem na drugu opet nista.Cujem nesto se dere Sanjay preko zvucnika ali ga dao bog nista ne razumem.I tako dok smo pokusavali da se sporazumemo evo dvoje patrolnih kola.Kreten pritisnuo alarm jer je mislio da hocu da ga opljackam.
  • 0

#26 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 05 December 2009 - 14:16

Kreten pritisnuo alarm jer je mislio da hocu da ga opljackam.


Nije kreten ba, normalna reakcija :ph34r: :)
  • 0

#27 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 05 December 2009 - 14:36

OMG, poceo sam ovaj topic u trenutku nadahnuca, posle zazalio, cak i poslao PM moderacija da ga obrisu. Tad je vec bilo 2-3 odgovora.

OK, topic je tu.

Moja dva najveca problema u emigraciji u Japanu:

1. Retko koji restoran ima 0-cola (zero calories)

2. Saobracajne guzve na inace potpuno asfaltiranom Japanu.

Kroz koje patnje ja ovde prolazim. Ima li spasa?
  • 0

#28 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 December 2009 - 14:53

OMG, poceo sam ovaj topic u trenutku nadahnuca, posle zazalio, cak i poslao PM moderacija da ga obrisu. Tad je vec bilo 2-3 odgovora.

OK, topic je tu.

Moja dva najveca problema u emigraciji u Japanu:

1. Retko koji restoran ima 0-cola (zero calories)

2. Saobracajne guzve na inace potpuno asfaltiranom Japanu.

Kroz koje patnje ja ovde prolazim. Ima li spasa?

Spas je u sledecem: pitaj u restoranu imaju li 0-cola ( zero sugar )...
  • 0

#29 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 05 December 2009 - 15:07

OMG, poceo sam ovaj topic u trenutku nadahnuca, posle zazalio, cak i poslao PM moderacija da ga obrisu. Tad je vec bilo 2-3 odgovora.

OK, topic je tu.

U cemu je problem?
kad se topic postavi autor ne moze bas da kontrolise kako ce se on razvijati.

Il ako vec hoce mora da preciznije objasni,sto ovde nije bio slucaj...
  • 0

#30 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 08 December 2009 - 05:29

Spas je u sledecem: pitaj u restoranu imaju li 0-cola ( zero sugar )...


Nemaju kolu uopste, nikakvu, nikakvo gazirano pice, ni sodu. Ako imaju, onda je to classic cola. Jedini koji drze su Hard Rock Cafe i MacDonalds ima Zero Cola od skoro, mada ne svaki.

Sa godinama me je proslo, pijem zeleni caj kao svi.
  • 0