Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#1 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 November 2009 - 16:22

ode tpiic u 3.14-cku materinu

Edited by yoyogi, 21 November 2009 - 18:01.

  • 0

#2 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 21 November 2009 - 16:25

:) ovaaaj...a sta je pisac hteo da kaze? :ph34r:
  • 0

#3 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 21 November 2009 - 16:42

:) ovaaaj...a sta je pisac hteo da kaze? :ph34r:

Pa da se vraća,ali ne zna gde.Verovatno u Japan??
  • 0

#4 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 21 November 2009 - 16:46

....

Edited by yoyogi, 21 November 2009 - 18:02.

  • 0

#5 dassal

dassal
  • Members
  • 49 posts

Posted 29 November 2009 - 06:06

Super naslov, smislice se sadrzaj, a onaj, topic, jaoj sto se svadjaju, svasta jedni drugima kazu, prosto je neprijatno!!!!
Ovde ce biti ili mnogo bolje ili ce se tema ugasiti....mirno i dostojanstveno!
Pozdrau :ph34r:

Edited by dassal, 29 November 2009 - 06:07.

  • 0

#6 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 02 December 2009 - 15:59

Kako me nervira saobracaj, pickup trakovi, ogromna SUV-ovi i mini venovi. Generalno taj seljakljuk.

Takodje nervira me kad se otegne red na nekom drive-through-u  i prosiri na ulicu pa se blokira jedna traka ulice. 

Eto na zahtjev nekih forumasa da malo kritikujem Kanadu  :ph34r:

 
  • 0

#7 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 02 December 2009 - 16:45

Kako me nervira saobracaj, pickup trakovi, ogromna SUV-ovi i mini venovi. Generalno taj seljakljuk.

Takodje nervira me kad se otegne red na nekom drive-through-u  i prosiri na ulicu pa se blokira jedna traka ulice. 

Eto na zahtjev nekih forumasa da malo kritikujem Kanadu  :ph34r:

 

Ih zahtev...nije vala zahtev,bio je predlog.Al ti kad voles diktaturu... :D

jel Alek da te pitam-a zar tebe ne nervira mobilna telefonija ovdasnja?ja ih vala mrzim iz dna duse,i mislim da je bolja usluga i u Gvineji Bisao.Ozbiljno.
de to ima u Evropi da ti naplacuju sms koji primas ?nema nigde,bar da ja znam.I da,btw,napisala sam jedno citavo poglavlje pre nekoliko meseci bas na ovu temu,al me mrzi da se ponavljam.
Pa onda telefoni bez sim kartica?sacuvaj Boze.
Al neka neka,doci ce i njima crni petak.Mozda i Bell propadne,sunce im lopovsko...jednog dana. :)
  • 0

#8 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 02 December 2009 - 17:03

Mozda i Bell propadne,sunce im lopovsko...jednog dana. :)

A da povede Rogers sa sobom? :ph34r:
..................................................................
Evo ga jedan od mojih tuznijih poslednjih utisaka:
Umro je Haydain Neale, pevac i frontman jednog od mojih omiljenih domacih bendova Jacksoul. Bilo mu je samo 39 :D
Spoiler! --Click here to view--
Youtube Video ->Original Video

  • 0

#9 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 02 December 2009 - 19:47

potpuno se slazem kada je u pitanju mobilna telefonija ovde u kanadi. moze bolje, mora bolje, i nervira me sto nije bolje.

ono sto me takodje nervira je sto se prave ogromne frizidercine npr. koje nisu potrebne svima pa se to ugradjuje u ove sve manje stanove koji se grade. household appliances are huge.

ono sto volim je jesen u torontu, kada lisce postane bakarno i zlatno i neoubicajeno lepo.

volim i starbucks kafu (iako sam nekada vise volela second cup) i primecujem da sam odavde jer cu pre da narucim filtriranu kafu nego espresso.

u poslednjoj poseti svojoj prvoj domovini primetila sam da mi je solja za kafu mala....i da mi nedostaje moja kanadska kafa...
  • 0

#10 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 02 December 2009 - 19:51

u poslednjoj poseti svojoj prvoj domovini primetila sam da mi je solja za kafu mala....i da mi nedostaje moja kanadska kafa...

E,to ce se meni desiti u nekoj drugoj inkarnaciji... :ph34r: :)
da nema espresa,ja bih prestala da pijem kafu. :D
  • 0

#11 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 02 December 2009 - 20:04

E,to ce se meni desiti u nekoj drugoj inkarnaciji... :ph34r: :)
da nema espresa,ja bih prestala da pijem kafu. :D

Jesi ti sigurna da iz Beograda dosla?
  • 0

#12 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 December 2009 - 20:37

Ih zahtev...nije vala zahtev,bio je predlog.Al ti kad voles diktaturu... :D

jel Alek da te pitam-a zar tebe ne nervira mobilna telefonija ovdasnja?ja ih vala mrzim iz dna duse,i mislim da je bolja usluga i u Gvineji Bisao.Ozbiljno.
de to ima u Evropi da ti naplacuju sms koji primas ?nema nigde,bar da ja znam.I da,btw,napisala sam jedno citavo poglavlje pre nekoliko meseci bas na ovu temu,al me mrzi da se ponavljam.
Pa onda telefoni bez sim kartica?sacuvaj Boze.
Al neka neka,doci ce i njima crni petak.Mozda i Bell propadne,sunce im lopovsko...jednog dana. :)


Jao kako se slazem s tobom, i ovde je isto, mislim ovo za SIM kartice imaju ih globalni telefoni - a to mi i ne smeta mnogo, ali to sto je pokrivenost supljikava ko svajcarski sir, a naplacivanje primljenih poziva, SMS...

Citava mreza je iza Evropske iako je mobilni ovde otkriven...

Klinci sada koriste SMS - stariji ne znaju o cemu pricas.

Znaci ako me ista iritira ovde to je mobilna telefonija... ah da i sales tax :ph34r:
  • 0

#13 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 02 December 2009 - 22:19

ako me jos nesto nervira to je harmonized sales tax koja tek dolazi .... sve ceda kosta vise, i u sustini je u pitanju tax grab...
  • 0

#14 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 02 December 2009 - 22:20

Znate, ja sam dosla do zakljucka da emigracija u jednom trenutku prestaje i postaje ZIVOT. Zivot na taj nacin sto se vise ne da razabrati psenicno od kukuruznog brasna. Jedino ne mogu nikako da razaberem kada se to desi(lo).

Mislis,sve spada u rok sluzbe?mudro zboris...no s druge strane,da ne mozemo da uporedjujemo,bili bi siromasniji za pokoji utisak...

Jesi ti sigurna da iz Beograda dosla?

:ph34r: jesam.
Pijem Starbucks al pola Sarcu dajem.
a tursku kad pijem nis ne dajem.popijem do soca.znam da je bljak al to je moc navike...sto bi reko Miki Manojlovic u Andjelima za sopstvenu decu ,"navikli samo da ih ovim bijem,pa se samo toga plase". :)
  • 0

#15 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 02 December 2009 - 22:21

ako me jos nesto nervira to je harmonized sales tax koja tek dolazi .... sve ceda kosta vise, i u sustini je u pitanju tax grab...

Kako to mislis,harmonized?a ranije je bila kao,neharmonized? :ph34r: bas sam ja neinformisana.
i kolko ce to da bude u procentima?
  • 0