Jump to content


Photo

Gde upoznati zanimljive ljude?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#1 srdjan9876

srdjan9876
  • Members
  • 11 posts

Posted 30 October 2009 - 20:51

Imam 33 godine, zavrsio faks, radim evo vec 9 godina i ljudi oko mene su mi neinteresantni. Cini mi se oduvek. Naravno, ima par izuzetaka. Uvek sam bio zainteresovan za ...svasta. Od tehnologije i tehnickih nauka do filozofije i religije. Volim da izlazim na razlicita mesta, upoznajem razlicite dogadjaje i ljude...samo, cesto nemam s kim da idem 'kojekude', odnosno imam ali mi se sa 'njima' bas i ne ide. I nemam s kim da podelim svoja razmisljanja. Ne mislim tu na nista spec, prosto onako prica uz pice, kafu, poneki izlazak. Ljudi oko mene su prosto nezainteresovani...ili ih bar ja tako dozivljavam. Nisam ruzan, odbojan, ok se cak i oblacim...Pokusavam da dokucim sta je u pitanju i, preuzimam odgovornost za okolnosti u potpunosti...Ne vidim nesto ocigledno...stoga, evo me ovde pa izvolite, vi ste na redu. Unapred zahvalan!

#2 vibili

vibili
  • Members
  • 80 posts

Posted 09 November 2009 - 02:09

"Midlife crisis" prijatelju.

#3 forumname

forumname
  • Members
  • 164 posts

Posted 09 November 2009 - 15:27

Imam 33 godine, zavrsio faks, radim evo vec 9 godina i ljudi oko mene su mi neinteresantni. Cini mi se oduvek. Naravno, ima par izuzetaka. Uvek sam bio zainteresovan za ...svasta. Od tehnologije i tehnickih nauka do filozofije i religije. Volim da izlazim na razlicita mesta, upoznajem razlicite dogadjaje i ljude...samo, cesto nemam s kim da idem 'kojekude', odnosno imam ali mi se sa 'njima' bas i ne ide. I nemam s kim da podelim svoja razmisljanja. Ne mislim tu na nista spec, prosto onako prica uz pice, kafu, poneki izlazak. Ljudi oko mene su prosto nezainteresovani...ili ih bar ja tako dozivljavam. Nisam ruzan, odbojan, ok se cak i oblacim...Pokusavam da dokucim sta je u pitanju i, preuzimam odgovornost za okolnosti u potpunosti...Ne vidim nesto ocigledno...stoga, evo me ovde pa izvolite, vi ste na redu. Unapred zahvalan!



uz malo zakasnjenje ali evo:

imam slican problem, mada sam nesto mladja od tebe. ja pokusavam da resim slicnu enigmu i na moj komentar da je porazavajuce sto sa skoro 30 god nisam uspela da nadjem 3 osobe sa kojima bih eventualno mogla nesto konkretno popricati a da mi taj razgovor ne bude zamoran - sam od koleginice dobila odgovor da je to zato sto "nema puno ljudi kao sto sam ja". ja i ona smo donekle slicne i dosta slicno kapiramo neke stvari ali nismo nesto preterano bliske. gde da upoznas zanimljive ljude? moj iskren odgovor je NIGDE. ja ti ne bih ni savetovala da u tvojim godinama zapocinjes neka prjateljstva jer ja licno sa tim nisam imala neke preterane srece. protrce neki ljudi kroz moj zivot, budu aktuelni ponekad i po 2-3 godine ali se nesto uvek desi i taj kontakt se prekine. ostala sam na istom krugu ljudi koje znam vise od 7-8 godina koji mi sada apsolutno vise ne odgovara za vidjanje cesce od jednom do dva puta nedeljno na relativno kratkoj kafi. ja sam par interesantnih ljudi upoznala na poslu ali to tesko da su prijateljstva. vise su bliza poznanstva izazvana nedostatkom drustva za pauzu.

#4 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 09 November 2009 - 16:06

uz malo zakasnjenje ali evo:

gde da upoznas zanimljive ljude? moj iskren odgovor je NIGDE. ja ti ne bih ni savetovala da u tvojim godinama zapocinjes neka prjateljstva jer ja licno sa tim nisam imala neke preterane srece. protrce neki ljudi kroz moj zivot, budu aktuelni ponekad i po 2-3 godine ali se nesto uvek desi i taj kontakt se prekine. ostala sam na istom krugu ljudi koje znam vise od 7-8 godina koji mi sada apsolutno vise ne odgovara za vidjanje cesce od jednom do dva puta nedeljno na relativno kratkoj kafi.

Auuuu... :ph34r:
u tim godinama?nigde?pa sta da radi covek,da umre herojskom smrcu na pustom ostrvu... :)
kontakti kako ih zoves su promenljivi kao i prijateljstva-ne mora nista da traje bas citav zivot.Al dok traje ako je dobro-zar to nije svrha druzenja?

#5 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 November 2009 - 17:12

gde da upoznas zanimljive ljude? moj iskren odgovor je NIGDE. ja ti ne bih ni savetovala da u tvojim godinama zapocinjes neka prjateljstva jer ja licno sa tim nisam imala neke preterane srece.

Ja se prepadnem kad cujem ovakve "savete" (narocito kad su ovako izkreni). A tek ova fiksiranost godinama. Covek u zenitu a ti mu skracujes rok trajanja. Zivot nije samo carpe diem nego je zivot i crea diem. Steta je kad se losa iskustva pretvore u martirske price. Bas steta. Takav approach ne sluti na dobro.

Ja sam vec odgovorila na slicnu temu ali ponovicu. Upoznavanje novih, zanimljivih ljudi nije samo stvar mesta nego i nacina.

#6 dassal

dassal
  • Members
  • 49 posts

Posted 23 November 2009 - 08:46

Imam 33 godine, zavrsio faks, radim evo vec 9 godina i ljudi oko mene su mi neinteresantni. Cini mi se oduvek. Naravno, ima par izuzetaka. Uvek sam bio zainteresovan za ...svasta. Od tehnologije i tehnickih nauka do filozofije i religije. Volim da izlazim na razlicita mesta, upoznajem razlicite dogadjaje i ljude...samo, cesto nemam s kim da idem 'kojekude', odnosno imam ali mi se sa 'njima' bas i ne ide. I nemam s kim da podelim svoja razmisljanja. Ne mislim tu na nista spec, prosto onako prica uz pice, kafu, poneki izlazak. Ljudi oko mene su prosto nezainteresovani...ili ih bar ja tako dozivljavam. Nisam ruzan, odbojan, ok se cak i oblacim...Pokusavam da dokucim sta je u pitanju i, preuzimam odgovornost za okolnosti u potpunosti...Ne vidim nesto ocigledno...stoga, evo me ovde pa izvolite, vi ste na redu. Unapred zahvalan!


Sta ce ti neko da ides kojekude.......kojekude ides sam i tamo upoznas nekog istomisljenika/cu! Onda sa tim nekim ides kojekude i razmenjujes kojesta! Kad ti dosadi, ti opet solo kreni svojim putem, recimo hobija, sigurno upoznajes opet nekog zanimljivog i bice ti dobro! Tako ti se siri krug ljudi iz razlicitih prica i postaje zanimljivo! U mom slucaju se desilo to da one prve, sa kojima sam mislio da cu razmenjivati ceo zivot (dok si mladji) u stvari jedva i razaznajem, jer sam u medjuvremenu toliko toga drugog i drugacijeg video/cuo/uradio i to je valjda jedan od nacina da odrastes, promenis se, sazris! Sve je to ok....

Edited by dassal, 23 November 2009 - 08:48.


#7 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 24 December 2009 - 17:24

Imam 33 godine



uz malo zakasnjenje ali evo:

imam slican problem


a sto vas dvoje lepo ne izadjete zajedno i raspravite malo o tom problemu ...


Spoiler! --Click here to view--


#8 Vergil

Vergil
  • Members
  • 1 posts

Posted 29 December 2009 - 21:12

posjećuj mjesta gdje se skupljaju turisti. tamo ćeš brzo uspostaviti kontakt s više ljudi. ili pogledaj gdje se okupljaju strani studenti. ja sam sam upoznao hrpu ljudi koji studiraju medicinu u zagrebu i dolaze iz cijelog svijeta. super ekipa. stalno se nešto događa, mahom su pametne glave i zapravo je je takvo društvo kao stvoreno kad tražiš nešto novo. s nekima ćeš biti bolji a s nekima ćeš već izgubiti kontakt. jedan od mojih najboljih prijatelja se nakon faksa u zagrebu vratio u kuala lumpur. i to je ok. čujemo se mailom svakih mjesec-dva tako da nikad nije dosadno blebetat o čemu god.

jer, ako sam dobro shvatio, ti ne tražiš neke ljude uz koje ćeš se vezati na dulje vrijeme već interesantnu ekipu za provode, okupljanja i dobru komunukaciju. a, možda ti se posreći, kao i meni, pa naletiš na pravog prijatelja. win-win situacija. a najveća je prednost ta što na taj način možeš upoznati stvarno masu ljudi pa imaš bolji izbor, odnosno jasnije vidiš tko ti paše a tko ne.

#9 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 30 December 2009 - 20:48

Na Filozofskom fakultetu :ph34r:

#10 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 31 December 2009 - 10:43

uz malo zakasnjenje ali evo:

imam slican problem, mada sam nesto mladja od tebe. ja pokusavam da resim slicnu enigmu i na moj komentar da je porazavajuce sto sa skoro 30 god nisam uspela da nadjem 3 osobe sa kojima bih eventualno mogla nesto konkretno popricati a da mi taj razgovor ne bude zamoran - sam od koleginice dobila odgovor da je to zato sto "nema puno ljudi kao sto sam ja". ja i ona smo donekle slicne i dosta slicno kapiramo neke stvari ali nismo nesto preterano bliske. gde da upoznas zanimljive ljude? moj iskren odgovor je NIGDE. ja ti ne bih ni savetovala da u tvojim godinama zapocinjes neka prjateljstva jer ja licno sa tim nisam imala neke preterane srece. protrce neki ljudi kroz moj zivot, budu aktuelni ponekad i po 2-3 godine ali se nesto uvek desi i taj kontakt se prekine. ostala sam na istom krugu ljudi koje znam vise od 7-8 godina koji mi sada apsolutno vise ne odgovara za vidjanje cesce od jednom do dva puta nedeljno na relativno kratkoj kafi. ja sam par interesantnih ljudi upoznala na poslu ali to tesko da su prijateljstva. vise su bliza poznanstva izazvana nedostatkom drustva za pauzu.



30 godina i odustajes od zapocinjanja prijateljstva????????? da, nema puno takvih ljudi... srecom.


jbt, pa ni sa 80 necu odustati od upoznavanja sveta oko sebe (ako pozivim toliko, a hocu :ph34r:)

#11 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 03 January 2010 - 07:40

Ja se prepadnem kad cujem ovakve "savete" (narocito kad su ovako izkreni). A tek ova fiksiranost godinama. Covek u zenitu a ti mu skracujes rok trajanja. Zivot nije samo carpe diem nego je zivot i crea diem. Steta je kad se losa iskustva pretvore u martirske price. Bas steta. Takav approach ne sluti na dobro.

Ja sam vec odgovorila na slicnu temu ali ponovicu. Upoznavanje novih, zanimljivih ljudi nije samo stvar mesta nego i nacina.


Potpisujem. :ph34r:

#12 treci covek

treci covek
  • Members
  • 191 posts

Posted 03 January 2010 - 12:54

Oženi se i napravi dete. Nema ništa interesantnije na ovom svetu od malog deteta. Kad malo odraste moći ćeš mu preneti svoje poglede na svet i naučiti ga tehnologiji, filozofiji, religiji, itd.

#13 Sweeper

Sweeper
  • Members
  • 450 posts

Posted 04 January 2010 - 18:38

Oženi se i napravi dete. Nema ništa interesantnije na ovom svetu od malog deteta. Kad malo odraste moći ćeš mu preneti svoje poglede na svet i naučiti ga tehnologiji, filozofiji, religiji, itd.

Pa kako da se ozeni kad covek ima problema da nadje interesantnu osobu s kojom ce da poprica...

#14 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 04 January 2010 - 18:41

Pa kako da se ozeni kad covek ima problema da nadje interesantnu osobu s kojom ce da poprica...

ne, ne, ne, shvatio si pogresno. nece pricati sa zenom, nego sa detetom. zena je tu potrebna zbog realizacije.

inace ideja je odlicna, bice bebi zanimljiv sagovornik, bar dok ne poraste dovoljno da pobegne.

#15 Alexus

Alexus
  • Members
  • 34 posts

Posted 03 February 2010 - 10:04

Chekaj, kazi mi da ni jedne jedine sekunde nisi pomislio:"Niko mi ne odgovara, svi su mi dosadni, da nije mozda problem u meni?" :ph34r: