Jump to content


Photo
- - - - -

Ovlasceni servisi - RENAULT


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 Crno-belac!

Crno-belac!
  • Members
  • 725 posts

Posted 16 October 2009 - 13:27

Opste je poznato da u ovlascenim servisima rade losi majstori. Cene su visoke, usluga losa. Ogoman broj ljudi ima losa iskustva sa svojim autom prilikom odlaska u iste. Tu je i najnoviji slucaj sa vlasnikom Opel Corse OPC.

Nedavno sam kupio novi Renault Clio III, uskoro ce na red doci i odlazak na prvi (redovni) servis. Na spisku ovlascenih servisera koji sam dobio uz garanciju je oko 20 firmi, mahom Renault dilera, ali i nekoliko servisa koji ne prodaju automobile, dakle regularnih auto-mehanicarskih radionica. Ineresuju me vasa iskustva, dobra i losa, preporuke za odlazak ili neodlazak u odredjeni servis...

#2 Aleksandar Todorović

Aleksandar Todorović
  • Members
  • 9 posts

Posted 19 October 2009 - 12:39

Opste je poznato da u ovlascenim servisima rade losi majstori. Cene su visoke, usluga losa. Ogoman broj ljudi ima losa iskustva sa svojim autom prilikom odlaska u iste. Tu je i najnoviji slucaj sa vlasnikom Opel Corse OPC.

Nedavno sam kupio novi Renault Clio III, uskoro ce na red doci i odlazak na prvi (redovni) servis. Na spisku ovlascenih servisera koji sam dobio uz garanciju je oko 20 firmi, mahom Renault dilera, ali i nekoliko servisa koji ne prodaju automobile, dakle regularnih auto-mehanicarskih radionica. Ineresuju me vasa iskustva, dobra i losa, preporuke za odlazak ili neodlazak u odredjeni servis...


Pa sad je malo "kasno" da pitate

jer je najbolje da odrzavate auto tamo gde ste ga i kupili
jer ce se oko vas uvek vise truditi

A to da u ovlas.servisima rade losi majstori TO JE TAKO TAČNO da ne možete verovati
ali ih uvek možete tužiti ako nešto ne krene kako treba

Što se Renaultovih servisa tiče ja mogu da preporučim samo jedan
HIT AUTO na N.Beogradu, oni ipaju čak po nekog majstora koji zna i želi da radi kako treba, a i kroz staklo, kafić je iznad servisa možete gledati šta tačno rade vašem ljubimcu, i koliko su tačno vremena proveli na njemu, kako biste znali šta plaćate. Javite kako ste prošli, i da li ste imali nekih problema, obevezno zapišite kada ste predali auto.

Kupili ste jedan od mojih omiljenih automobila, jer je Clio III pravi kompromis, veoma je udoban, ali je i dovoljno stabilan, iako nije Toyota i li Mazda, daleko je ugodniji za vožnju po Srbiji.

#3 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 19 October 2009 - 15:10

Idem iskljucivo u ovlastene Renault servise (u Hrvatskoj) i nisam dozivjela nijednu neugodnost. Trenutno vozim svog drugog Twinga i osim obaveznih servisa nemam apsolutno nikakvih problema. Promijene mi ulje, filtere, etc., dodjem po auto, sjednem i vozim sljedecih 10 000 km bez da uopce otvaram haubu. E sad. Cinjenica jeste da je ta opcija skuplja od varijante nekog "komsija majstora", ali je po meni daleko sigurnija. Btw, prvi put cujem da su u Renaultu "nestrucni". Moguce je da ima i losih iskustava, ali u tom slucaju je uvijek moguca reklamacija na koju ce u Renaultu 100% reagirati.
Moj Twingo je sad napunio 5 godina sto, kako pojedinci tvrde, znaci da ce se poceti cesto kvariti, medjutim za sad vozi kao beba. I jos nesto; svaki put nakon servisa me nakon 2 -3 dana nazovu iz Renaulta i pitaju jesam li zadovoljna i da li je sve u redu. Prema tome, moja preporuka je - drzite se ovlastenih servisa i zaboravite na weekend majstore. :ph34r:

#4 Crno-belac!

Crno-belac!
  • Members
  • 725 posts

Posted 19 October 2009 - 20:39

Hvala na savetima, svakako moram ici u ovlasceni servis zbog garancije, a u salonu gde sam auto kupio su bili krajnje nespretni i neprofesionalni, s obzirom da mi je to bilo prvo iskustvo kupovine novog automobila mislio sam da ce osecaj biti daleko prijatniji, a skoro da su mi upropastili dan prilikom preuzimanja vozila. Ali to je neka druga tema... Tako da se najradije ne bih vracao u njihov servis.

@Aleksandar
Vec sam dobio istu preporuku za HIT AUTO, tako da cu razmisliti.

#5 Giant

Giant
  • Members
  • 4 posts

Posted 23 October 2009 - 20:19

Hvala na savetima, svakako moram ici u ovlasceni servis zbog garancije, a u salonu gde sam auto kupio su bili krajnje nespretni i neprofesionalni, s obzirom da mi je to bilo prvo iskustvo kupovine novog automobila mislio sam da ce osecaj biti daleko prijatniji, a skoro da su mi upropastili dan prilikom preuzimanja vozila. Ali to je neka druga tema... Tako da se najradije ne bih vracao u njihov servis.

@Aleksandar
Vec sam dobio istu preporuku za HIT AUTO, tako da cu razmisliti.

Renault servis "Sava", Mirijevski Bulevar , porodična firma-ovlašćeni serviser i prodavac Renault vozila. Čak sam viđao i BG taxiste koja svoja vozila tamo servisiraju

#6 Crno-belac!

Crno-belac!
  • Members
  • 725 posts

Posted 23 October 2009 - 20:48

@Giant
:ph34r:

#7 agena

agena
  • Members
  • 48 posts

Posted 21 March 2010 - 13:27

Kakva su iskustva sa ugradnjom gasa u Reno Megan karavan 2003. i koliko košta, gde se atestira. Prelazim oko 15 - 20 000 km godišnje. Unapred hvala na sugestijama. Treba mi preporuka i za ovlašćeni servis. :ph34r:

#8 Plava tica

Plava tica
  • Members
  • 2 posts

Posted 29 April 2010 - 15:13

Ja imam Megana i Dačiju oba iz 2006.
U Hit autu sam radio besplatnu zaštitu na njihov poziv i bilo je sasvim korektno.
U AC Marković na Vidikovcu su mi radili struju na Meganu i bilo je OK. Čak su se odazvali mom pozivu da mi pred put u 21h zamene sijalicu koja je nekim čudom pregorela odmah posle intervencije.

Dačiju po preporuci prijatelja taxiste servisiram u Pančevu u servisu Živa jer je najjeftiniji. Ovo je jedini servis gde ja stojim pored automobila dok se radi a to mi je veoma bitno.

Ja generalno nemam primedbe na servise. Pre mislim da je Reno jedan vrlo neobičan auto pogotovo kad se pokvari.