Jump to content


Photo
- - - - -

Balkan GOAT


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
172 replies to this topic

#1 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 14 October 2009 - 09:26

Kroz neke diskusije, možda je dobro da se malo pozabavimo ovom razbibrigom. Pretendujem da nam je zajednička država, u kojoj nas je većina rodjena, u svojoj istoriji dala neke izvanserijske igračice i igrače, koji su u nekom danom trenutku krojili vrh svetskog tenisa. Neki to rade sad a na nekima je tek da započnu tu prljavu rabotu.

Koga likujete i zašto? Ko vas je u danom trenutku očarao i razočarao? U koga ste polagali velike nade (pa i siću na kladionoci) a da zbog njega niste začokirali?

Eto par mojih predloga:

Lepši pol:

1. Monika Seleš (bivša N1, 53. titule ukupno, 9. GS titula, brončana medalja na OI):
Posted Image

2. Ana Ivanović (bivša N1, 8 titula, 1 GS):
Posted Image
3. Iva Majoli (bivša N4, 8 titula, 1 GS):
Posted Image
4. Mima Jauševec (bivša N6, 5 titula, 1 GS)

Kontra od lepšeg pola:

1. Goran Ivanišević-Zec (bivši N2, 22 titule, 1 GS, Davis Cup pobednik):
Posted Image

2. Novak Djoković (bivši i budući N3, 14 titula, 1 GS, brončana medalja na OI):
Posted Image

Pretenderke i pretenderi:

-Jelena Janković
-Karolina Šprem

-Slobodan Živojinović
-Željko Franulović
-Ivan Ljubičić
-Marin Čilić
-Mario Ančić
-Janko Tipsarević
-Viktor Troicki
-Ivo Karlović
-Bruno Orešar
-Goran Prpić

Dodati i apsolvirati po želji.
Redosled postavljenih nije moj lični redosled.

Edited by Dhx77, 14 October 2009 - 11:42.


#2 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 14 October 2009 - 09:32

Monika bez pogovora. sve ukupno kad se saberu i oduzmu lepi i nelepi pol. pitanje da li ce ovi prostori ikada imati tako uspesnog tenisera/teniserku ikada

#3 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 14 October 2009 - 10:06

A di je Mima Jaušovec? Ne mora visoko, ali mora da bude na listi...

#4 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 14 October 2009 - 10:11

Nema na listi ni Zeljka Franulovica... ?

Edited by ivana23, 14 October 2009 - 10:13.


#5 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 14 October 2009 - 10:12

A di je Mima Jaušovec? Ne mora visoko, ali mora da bude na listi...

Hem'te Uroše, ti avijatičar da mi pokazuješ šta mi leži pored nosa!!! :ph34r: :)

Hvala, kako mi je samo promakla, Slovenka...

Nema na listi ni Zeljka Franulovica... ?

Pa ima još puno dobrih tenisača u "našoj" istoriji, ja ću da dodajem a vi nadovezujte. Ko je kad, šta, kako, zašto, lični pogled, etc...

Edited by Dhx77, 14 October 2009 - 10:23.


#6 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 14 October 2009 - 11:28

Ja bih da se pozabavimo iskljucivo aktivnim i srpskim teniserima :ph34r: :)
Od ovih sto ste ispisali Janko i Ana imaju najvecu sansu za dalji napredak i jos dobrih rezultata :D
Naravno,i vrapci na granama znaju ko je moj omiljeni teniser i kad me razocara i obraduje uvek sam uz tog coveka :D

#7 lopilato

lopilato
  • Members
  • 1,711 posts

Posted 14 October 2009 - 11:40

Jasno je da je Monika neprevazidjena. Od muskaraca mrtva trka izmedju Novaka i Gorana, ali ne sumnjam da ce ga Novak prestici.

#8 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 14 October 2009 - 12:44

Jasno je da je Monika neprevazidjena. Od muskaraca mrtva trka izmedju Novaka i Gorana, ali ne sumnjam da ce ga Novak prestici.

Сумњала не сумњала Новак сигурно престиже Горана :ph34r:

#9 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 14 October 2009 - 14:05

Kod zenskih nema rasprave kod muskih mislim da Wimbledon > AO, mada ne vredi porediti penzionisanog i aktivnog tenisera.

#10 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 14 October 2009 - 14:31

Kod zenskih nema rasprave kod muskih mislim da Wimbledon > AO, mada ne vredi porediti penzionisanog i aktivnog tenisera.

Да с тим што ко каже да ћемо остати само на том једном АО

#11 desperate for housewives

desperate for housewives
  • Members
  • 2,842 posts

Posted 14 October 2009 - 14:34

Pa da, zato i kazem da se ne moze porediti sada.

#12 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 14 October 2009 - 16:19

Kod žena "out of question"! Kod muških "out of question in a few years".

#13 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 14 October 2009 - 16:56

Kod žena "out of question"! Kod muških "out of question in a few years".

Zavisi sta je question.
1. Ko je osvojio najveci turnir?
2. Ko ima najbolju karijeru?
3. Ko je bre najbolji igrac?
4. itd..
Obicno kad vidim strane forume po ovom pitanju (za bilo koje igrace) uvek se stvori vrzino kolo argumenata tipa: Ovaj je osvojio W a ovaj nije, ovaj ima vise pobeda, onaj bolji h2h, a onaj tamo veci broj mastersa. Naravno i: taj lik ima vise nedelja na tom i tom mestu i duze je bio u vrhu a i konkurencija je bila zayebanija. Ili, mucile su ga povrede, ali mu je stil igre na svim podlogama atraktivniji.
Ako se ne dogovorimo sta je pitanje ovog topika i kako se stize do odgovora i on ce izgledati slicno, kao supa s rezancima (jbg. odoh na rucak)

#14 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 14 October 2009 - 17:12

Zavisi sta je question.
1. Ko je osvojio najveci turnir?
2. Ko ima najbolju karijeru?
3. Ko je bre najbolji igrac?
4. itd..
Obicno kad vidim strane forume po ovom pitanju (za bilo koje igrace) uvek se stvori vrzino kolo argumenata tipa: Ovaj je osvojio W a ovaj nije, ovaj ima vise pobeda, onaj bolji h2h, a onaj tamo veci broj mastersa. Naravno i: taj lik ima vise nedelja na tom i tom mestu i duze je bio u vrhu a i konkurencija je bila zayebanija. Ili, mucile su ga povrede, ali mu je stil igre na svim podlogama atraktivniji.
Ako se ne dogovorimo sta je pitanje ovog topika i kako se stize do odgovora i on ce izgledati slicno, kao supa s rezancima (jbg. odoh na rucak)

Ja sam pokrenuo topik jer se s vremena na vreme pojavljuje off na tu temu na mnogim topicima i hvala ti na dodatnim potpitanjima. Siguran sam da će tema s vremenom pridobiti na argumentovanoj dubini.

Pošto je M. sinoć ubacila lepu analizu o čokeraju i u poredjivanju talenata, ne sumnjam da će njen doprinos ovde biti pravokativno uzoran. :ph34r:

Isto pozivam ostale da osim imena voljenog lika podudare njihov lični zašto. Inače bi stavio poll opciju i znam da na kraju ne bi bilo sumnje o pobedniku oba pola.

No jedan je Zec koji je barem mene pokrenuo (kao verujem i Novak mladje generacije ovde) da počnu pratiti taj sport.

Dali je njegov Wimbledon i na način na koji ga je osvojio stvarno vredniji od Novakove AO titule?

#15 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 14 October 2009 - 18:02

 

 
Dali je njegov Wimbledon i na način na koji ga je osvojio stvarno vredniji od Novakove AO titule?

Svakako Wimbledon je jedan a AO je samo GS... Ali mislim da će Novak jednom do kraja na travi. Znaš kako se kaže xy je dobio GS ili XY je pobedio na Wimbledon-u. Nikad se za pobednika W ne kaže da ima jedan GS, on je pobednik na W...