Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Bivši Partizanovi igrači i treneri, u Evropi i u NBA


  • Please log in to reply
10132 replies to this topic

#8506 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 28 May 2017 - 10:53

. 26f6f391d6978b81935492fdb35ad7de.jpg
  • 4

#8507 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 29 May 2017 - 07:53

Olimpiakos Pao 63-58 (1-0 u seriji)

 

Nikolica Prilokica 12p ( 4/4 za dva, 4/5 sl.b) 4sk, uz Printezisa najefikasniji.


Edited by Ne sam Safete, 29 May 2017 - 09:05.

  • 1

#8508 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 29 May 2017 - 08:44

Da li će grčki večiti derbi ikada ponuditi nekakvu lepršavu ofanzivnu košarku? :D


  • 1

#8509 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 29 May 2017 - 09:16

Da li će grčki večiti derbi ikada ponuditi nekakvu lepršavu ofanzivnu košarku? :D

:D


  • 1

#8510 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 29 May 2017 - 12:45

Ja se uključio na nekih 55:55, i uopšte ne provaljujem da je kraj utakmice. I vidim Milutinov se raduje posle jednog polaganja, reko' dobro je dečko, nisi rešio meč, ima još cela četvrtina da se igra. Kad ono ispade da je klačovao. :D

 

On i Bili zatvorili utakmicu, Pao bez koša u finišu.


  • 3

#8511 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 29 May 2017 - 16:37

Da li će grčki večiti derbi ikada ponuditi nekakvu lepršavu ofanzivnu košarku? :D

Prosle sezone je finalna serija bila bas dobra.

 

Ja se uključio na nekih 55:55, i uopšte ne provaljujem da je kraj utakmice. I vidim Milutinov se raduje posle jednog polaganja, reko' dobro je dečko, nisi rešio meč, ima još cela četvrtina da se igra. Kad ono ispade da je klačovao. :D

 

On i Bili zatvorili utakmicu, Pao bez koša u finišu.

I napad pre tog polaganja je pogodio dva vrlo vazna bacanja.


  • 0

#8512 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 30 May 2017 - 15:15

https://www.instagra.../p/BUuAcBXD_TJ/

Hmmm... Difficult, very difficult. Plenty of courage I see, not bad mind either, there is plenty talent. Oooouuuu yeeees, and the first to prove yourself, but where to put you?
Not Slytherin? Are you sure? You could be great you know? Its all here in you head, and Slytherin will help you on the way to greatness, there is no doubt about that... Nooo? Well if you're sure... better be.... GRYFFINDORRRR" 🎩

:heart:
  • 1

#8513 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 31 May 2017 - 12:48

Bogdan Bogdanovic: Truly, a dream come true
  • 0

#8514 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 31 May 2017 - 19:07

Luca majstor... koliko samo gotivim ovog momka.

 

tKfqsPV.jpg


  • 2

#8515 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 02 June 2017 - 15:01

 

Kultni heroji: Haris Brkić
Jun 2 2017, 8:28am
Legendarni košarkaš Partizana

IME I PREZIME : Haris Brkić

 

DATUM I MESTO ROĐENJA : 24.7.1974. Sarajevo

 

SPORT I POZICIJA : košarka, bek šuter

 

KULT JE ZATO ŠTO JE ... : vozao YUBA- i evroligaške bekove "jurostepom" pre nego što je iko van Argentine čuo za Đinobilija.

 

Nije jednostavno napisati tekst o Harisu Brkiću koji neće nositi pečat tragedije koja ga je zadesila tog kobnog decembarskog dana na parkingu "Pionira". Kada čovek tragično skonča mlad, često taj događaj baci senku na ono što je postigao do tada. Godine prolaze, ljudi stare, a Jutjub nije baš prebogat video materijalima iz YUBA ere. Spomen Harisovog imena i dan danas izaziva snažne emocije na Partizanovom "jugu", ali mlađi ljubitelji košarke nažalost danas baš i ne mogu da vide kakav je on zapravo i bio igrač. I to je velika, velika šteta.

 

Jer, pokojni Haris je bio paklen košarkaš. Došao je u Beograd kao sedamnaestogodišnjak iz sarajevske Bosne u predvečerje građanskog rata u BiH, i nakon godinu dana juniorskog tima i još godinu dana kaljenja u Čačku eksplodirao u prvoj postavi crno-belih. Sa svega devetnaest godina, Haris je već bio kalibar beka koji je Zvezdi, inače budućem šampionu, u "večitom derbiju" uspeo da ubaci trideset poena. Uspeo je on te sezone i da se izbori za svoje minute na parketu, iako su u Partizanovoj spoljnoj rotaciji tada ordinirali budući reprezentativci Nikola Lončar i Miroslav Berić.

 

U šest godina koliko je proveo u Partizanu, Haris je osvojio tri titule i tri kupa, i učestvovao u uspešnom pohodu beogradskog kluba na "fajnal for" Evrolige 1998., njihov treći u istoriji. Nakon problematičnog starta i smene Miroslava "Mute" Nikolića sa mesta prvog trenera, "parni valjak" je uhvatio pobednički ritam pod dirigentskom palicom Milovana "Kimeta" Bogojevića, izborio plasman u plej-of i zatim prvo u nestvarnoj seriji eliminisao Olimpijakos, aktuelnog prvaka Evrope, a zatim i moskovski CSKA. U polufinalu je Kinder Saše Danilovića i Zorana Savića bio prevelik zalogaj, ali to više i nije bilo toliko bitno. Svima je godilo to što je nakon rata, sankcija i ostalih nedaća jedan srpski klub ponovo pokazao zube Evropi i stigao do same završnice elitnog takmičenja - i to isključivo sa domaćim igračima.

 

A u središtu svega toga bio je upravo Brkić. Te godine, Partizan se oprostio sa Miroslavom Berićem, i skorerske dužnosti pale su na pleća Brkića i Miroslava Radoševića, pridošlice iz čačanskog Borca. U toj sezoni, svojoj drugoj u Evroligi, Haris je pokazao svoje kvalitete koji se i danas pamte. Prvo, treba spomenuti da je on bio sasvim solidan šuter koji je koristio prilike kada bi ostao sam iza linije za tri poena. Ali ko pamti Brkića, pamti ga uglavnom po njegovom čuvenom "produženom koraku", koji je bio izuzetno ubojito oružje. Lomio je Brkić koga je stigao ovim potezom, i retko je koji čuvar umeo da pročita Partizanovog beka kada bi posle prvog koraka krenuo u realizaciju. Hoće li ići ka košu ili od koša? Napred ili u stranu? Dilema vredna šake aspirina.

 

Ostavio je Brkić i traga u podgoričkoj Budućnosti, gde je bio jedan od standardnih članova "drim tima" koji je tadašnja uprava crnogorskog kluba izgradila na prelazu dvadesetog u dvadeset i prvi vek. I tu je igrao Evroligu sa dosta uspeha, i tu je mučio protivničke bekove dalekometnom paljbom i lucidnim dvokoracima. Ali u Beograd se vratio posle svega godinu dana, a onda se, svega nekoliko meseci nakon početka nove sezone, desilo to što se desilo.

Počinitelj tog mučkog zločina još uvek nije pronađen, i pitanje je da li će ikada biti. "Grobari" i danas pevaju "otiš'o si Harise, ostala je tuga", i to uopšte nije kliše. Ostala je tuga, izuzetna tuga - Brkić je imao svega dvadeset i šest godina kada mu je nasilno oduzet život. Pred njime je bilo još barem šest-sedam godina vrhunske košarke. Ko zna šta je sve mogao osvojiti, ko zna u kakvim je klubovima mogao zaigrati. To se nikada neće saznati.

 

Kada se setite Harisa Brkića, setite se pre svega čoveka koji je kroz evroligaške odbrane prolazio kao vruć "švajcarac" kroz blok putera. Setite se koliko je on bio veliki igrač, i tek onda ćete shvatiti koliko smo svi mi izgubili 12. decembra 2000. Jeste, ostala je tuga, ali i sećanje koje ne bledi.

 

DODATNO GRADIVO : kao što sam već spomenuo, teško je doći do ikakvih snimaka iz SRJ košarke devedesetih, ali nešto ipak ispliva s vremena na vreme. U ovom clipu imate par Harisovih poteza po kojima je on ostao poznat - nekoliko trojki, ali i impresivan niz prodora protiv Olimpijakosa koji počinje na negde 2:15. Nije mnogo, ali poslužiće, dok se ne iskopaju neki novi kontigent privatnih VHS-ova sa starom košarkom...

 


 

 

 

https://www.vice.com...source=vicefbsr


  • 4

#8516 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 02 June 2017 - 19:43

Prava poslastica. Mislim da nije objavljeno na ovom forumu.

 

Veliki intervju koji je Željko Obradović dao Nedeljniku pre par meseci a sada je u kompletu objavljen na nedeljnik.rs. Prilično je obiman pa sam ga stavio u spojler.

 

Uživajte.

 

 

Spoiler

 


  • 12

#8517 MilenkoTepic<3

MilenkoTepic<3
  • Members
  • 4,932 posts

Posted 02 June 2017 - 23:38

Mnogo dobar intervju.
  • 0

#8518 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 03 June 2017 - 02:53

lajk pa citam :D


  • 0

#8519 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 03 June 2017 - 13:25

bravo
  • 0

#8520 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 03 June 2017 - 13:35

U ponedeljak od 21:30h na Al Jazeer-i intervju sa Željkom Obradovićem, intervju je radio Milan Bošković.
  • 0