Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Bivši Partizanovi igrači i treneri, u Evropi i u NBA


  • Please log in to reply
10132 replies to this topic

#31 Sprite

Sprite
  • Banned
  • 40 posts

Posted 07 October 2009 - 12:54

Poslednje sto sam ja cuo za Cubrila bilo je pre nekih godinu-dve godine jeste da je bio radnik nekog obezbedjenja...


bas sam hteo da pitam za njega.strasno kako tragicno(sto se kosarkaske karijere tice)zavrse neki veliki talenti...iako sam partizanovac nadam se da se to nece desiti aleksandrovu.
  • 0

#32 Markovic_CZ

Markovic_CZ
  • Members
  • 2,353 posts

Posted 07 October 2009 - 13:09

A Del boy-a bi odlicno odigrao Opaca :ph34r:


Pa sa nekim svojim idejama, verujem da bi oplemenio seriju :)
  • 0

#33 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 07 October 2009 - 13:54

jel Ljuba :ph34r: ?

Cubrilo u penziji,trazi novi posao pa ako je neko raspolozen da pomogne,neka se javi :D

vlada igla of kors :)

vladimir
  • 0

#34 ima 1 tim

ima 1 tim
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 07 October 2009 - 14:08

vlada igla of kors :ph34r:

vladimir



stvarno :D :) ?
  • 0

#35 alterdm

alterdm
  • Members
  • 69 posts

Posted 07 October 2009 - 14:22

stvarno :) :ph34r: ?


Pa ima tome već nekoliko godina, kada je Danilović na jednoj konferenciji za štampu rekao da Partizan više ne može da čeka na njega, pružili su mu šansu itd. Nigde nije direktno rekao da je problem sa drogom, ali se iz drugih izvora saznalo da ga je Partizan čak slao i na lečenje, ali na žalost ništa nije pomoglo. Bio je perspektivan igrač, ne verujem da bi bio neka ekstra klasa, ali mislim da je mogao biti sasvim solidan klupski igrač.

Za već spomenutog Vladimira Petrovića sam mislio da će biti ekstra igrač, bar na osnovu onoga dok je bio mlađi, ali onda su ga prvo poslali kao zamenu za Radoševića, ako se dobro sećam i jednostavno je došlo do stagnacije, ostao je samo talenat.

I stvarno šta je sa Nemanjom Matovićem, kolika je frka bila oko njegovog prelaska u Partizan, kao da su ga oteli, bilo je i tužbi, ako se dobro sećam, a mislim da nije odigrao ni jednu seniorsku utakmicu za Partizan, da li je i on još jedan od onih, koji su kada su trebali da odrastu, jednostavno propali, da li je bila neka povreda ili šta već...
  • 0

#36 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 07 October 2009 - 14:26

Pa ima tome već nekoliko godina, kada je Danilović na jednoj konferenciji za štampu rekao da Partizan više ne može da čeka na njega, pružili su mu šansu itd. Nigde nije direktno rekao da je problem sa drogom, ali se iz drugih izvora saznalo da ga je Partizan čak slao i na lečenje, ali na žalost ništa nije pomoglo. Bio je perspektivan igrač, ne verujem da bi bio neka ekstra klasa, ali mislim da je mogao biti sasvim solidan klupski igrač.


Za njega sam prvi put cuo kada ga je Miloje razbio od batina kad su igrali neku juniorsku utakmicu...Tada je Miloje igrao za Beovuk, ili kako su se vec tada zvali... Inace je vazio za jednog od talentovanijih igraca u drzavi... Mislim da je '77 godiste...

Za već spomenutog Vladimira Petrovića sam mislio da će biti ekstra igrač, bar na osnovu onoga dok je bio mlađi, ali onda su ga prvo poslali kao zamenu za Radoševića, ako se dobro sećam i jednostavno je došlo do stagnacije, ostao je samo talenat.


Ukoliko mene secanje sluzi Pizon je otisao kao vrlo mlad u Grcku i odmah dobio njihovo drzavljanstvo... Cini mi se da se izmedju napretka u karijeri i love, opredelio za lovu :ph34r:

I stvarno šta je sa Nemanjom Matovićem, kolika je frka bila oko njegovog prelaska u Partizan, kao da su ga oteli, bilo je i tužbi, ako se dobro sećam, a mislim da nije odigrao ni jednu seniorsku utakmicu za Partizan, da li je i on još jedan od onih, koji su kada su trebali da odrastu, jednostavno propali, da li je bila neka povreda ili šta već....


Koliko ja znam imao je neku tesku povredu ledja zbog koje je prekinuo karijeru, Peja kaze da je sada kladionicar u svom kraju...
  • 0

#37 Sprite

Sprite
  • Banned
  • 40 posts

Posted 07 October 2009 - 14:37

cekaj bre,ko se iglao?
  • 0

#38 ima 1 tim

ima 1 tim
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 07 October 2009 - 15:40

auu,ljudi :) jako ovo sunce danas,a :ph34r: ?
  • 0

#39 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 07 October 2009 - 17:05

da se potsetimo i prvog igraca na poziciji crnca u kkP…


Youtube Video ->Original Video

shea je ove godine malo pikao basket u meksiku
www.basketpedya.com

inace, lik je faca na street ball turnirima u “velikoj jabuci”…


  • 0

#40 Tyrone Spong

Tyrone Spong
  • Members
  • 969 posts

Posted 07 October 2009 - 17:18

jel se seca neko onog amerikanca, ja mislim da je bio prwi stranac u partizanu, Peter .... il tako nesto,belac je u pitanju
  • 0

#41 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 07 October 2009 - 17:34

jel se seca neko onog amerikanca, ja mislim da je bio prwi stranac u partizanu, Peter .... il tako nesto,belac je u pitanju


Peter Vasilevich Cornell (born June 1, 1976) is an American professional basketball player, currently playing for Hitachi SunRockers of the Japanese JBL. He is also an actor, who has been in over 40 national and international commercial campaigns and a few basketball themed movies. Most recently, he played the character of Vakidis in 2008 film Semi-Pro.


  • 0

#42 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 07 October 2009 - 17:37

^

ne taj- on je dosao posle cotton- a.



bio je neki lik krajem 70- ih/ pocetkom 80- ih
  • 0

#43 Sprite

Sprite
  • Banned
  • 40 posts

Posted 07 October 2009 - 18:17

^

ne taj- on je dosao posle cotton- a.



bio je neki lik krajem 70- ih/ pocetkom 80- ih


e uze mi reci iz tastature...procitao sam za njega u politici kad su nabrajali partizanove strance,cini mi se da je odigrao nesto jako,jako malo.da li neko mozda zna nesto vise?
  • 0

#44 Sprite

Sprite
  • Banned
  • 40 posts

Posted 07 October 2009 - 18:23

hmmzzz...ajd za pocetak neki spisak..ko ce ih sve pohvatati...

Novica Velickovic -Real Madrid
Uros Tripkovic-Huventud
Luka Bogdanovic-Huventud

Kosta Perovic-Valensija
Vule Avdalovic-Alikante
Vladimir Micov-Caha Laboral
Milenko Tepic-PAO
Nikola Pekovic-PAO
Zeljko Obradovic-PAO

Predrag Drobnjak-PAOK
Stefon Lasme-Makabi
Ivan Radenovic-CSKA Moskva

Ivan Paunic-Ostende
Blagota Sekulic-Alba
Vlado Scepanovic Granada
Djuro Ostojic Panelinios
Vlado Ilijevski Olimpija
Ratko Varda Himki
Veselin Petrovic Ostende
Boris Bakic KKCZ
Marko Lekic Buducnost
Mirko Kovac ------
Pedja Samardzijski-FMP
Nemanja Bjelica-KKCZ
Semih Erden-Fenerbahce
Igor Kokoskov-Finiks
Nenad Krstic-Oklahoma
Andrej Kirilenko-Juta
Stevan Nadjfej-Panelinios
Nenad Canak----
Aleksandar Gajic-Napredak
Jovo Stanojevic----
Aleksandar Glintic----
Nemanja Matovic----
Slobodan Savovic----
Marvin O Konor----
Goran Cakic-Himik
Dzerald Braun----
Predrag Suput-Brose Basket
Dejan Borovnjak-Ritas
Goran Savanovic-Prostejov
Milos Vujanic-Mursija
Fredi Haus---
Dragan Lukovski-Limonz
Dejan Milojevic----
Milan Gurovic----
Vontigo Kamings-Illisiakos




ima ih jos,...gde ja stadoh ti produzi :D
boldovani igraju evroligu pa cemo ih gledati.
nego,osim Lasmea,gde su nasi stranci?Kamings npr?Jel Blejk zavrsio karijeru?Koton :) ?itd..Zli Gli :D ? Djokic hocuDAnbudemPlej? :ph34r: Gde je Aca Gajic,klinci koji su obecavali,itd..Ako neko zna...

zar ovaj jos uvek igra?mada 75.god nije bas za baciti.jel zna neko sta je sa ovim likom:

Attached Files


Edited by Sprite, 07 October 2009 - 18:24.

  • 0

#45 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 07 October 2009 - 18:37

e uze mi reci iz tastature...procitao sam za njega u politici kad su nabrajali partizanove strance,cini mi se da je odigrao nesto jako,jako malo.da li neko mozda zna nesto vise?


butch taylor! :D



PEJINTM cale :ph34r: :D





edit:

La Federación balcánica es el último país importante de Europa que abre sus fronteras a pesar de la oposición de los entrenadores
UnextranjeroenYugoslavia

PRECEDENTES
Algunos extranjeros ya habían
jugado en equipos yugoslavos
en Eurocopas. El primer caso fue
Butch Taylor, un americano
fichado por el Partizan a mitad
de los años 70, que acabó
fracasando, porque Zbrojovka de
Brno eliminó al Partizan en fase
previa de Liga de Campeones.


ukratko:

- polovinom 70- ih su dozvolili dovodjenje stranaca u yu
- doveli smo taylor- a
- ispali od nekih sabana u kupu sampiona
:)

Edited by peja™, 07 October 2009 - 18:47.

  • 0