Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

ENDESA league


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2937 replies to this topic

#16 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 05 October 2009 - 14:33

<br />Kako bre frilend laksi igrac, pa tezi je 10kg od ndonga a nizi 4,5cm.


Ne bi ovo pisao da si ga ikada gledao. Dečko ima soldino vođenje lopte i osnovni napad mu je kada je okrenut licem ka košu. I ako ga gledaš iz ugla četvorke važi za dosta pokretnog igrača, a ne petice. E sad, već sam pričao o tome kako bi bilo lepo da im se centri ne oporave pa da protiv nas odigra na petici...

#17 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 October 2009 - 14:51

Ne bi ovo pisao da si ga ikada gledao. Dečko ima soldino vođenje lopte i osnovni napad mu je kada je okrenut licem ka košu. I ako ga gledaš iz ugla četvorke važi za dosta pokretnog igrača, a ne petice. E sad, već sam pričao o tome kako bi bilo lepo da im se centri ne oporave pa da protiv nas odigra na petici...


Uostalom, Freeland i N'Dong se drastično razlikuju već na prvi pogled: Bonifacije je crn, a ovaj njegov zamjenik nije :ph34r:

Edited by Beonegro, 05 October 2009 - 14:52.


#18 Riquelme

Riquelme
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 05 October 2009 - 18:23

Igra na obe pozicije, ali ja sam ga daleko cesce vidjao na poz. 2. Uostalom u reprezentaciji je svo vreme igrao na dvojci

Izvini a gde si ga to daleko cesce vidjao na dvojci ? U Realu ? :ph34r: Za reprezentaciju vishe nisam siguran ... posto su imali samo dve dvojke od kojih je Rudi morao na trojku jer je tamo bilo najtanje ... moguce da je silom prilika provodio na dvojci dok su ova dvojica odmarala ... Uostalom videcemo kako ga vidi Mesina ove sezone ...

#19 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 05 October 2009 - 19:47

Izvini a gde si ga to daleko cesce vidjao na dvojci ? U Realu ? :ph34r: Za reprezentaciju vishe nisam siguran ... posto su imali samo dve dvojke od kojih je Rudi morao na trojku jer je tamo bilo najtanje ... moguce da je silom prilika provodio na dvojci dok su ova dvojica odmarala ... Uostalom videcemo kako ga vidi Mesina ove sezone ...


1. U Realu 50-50, au repki samo na 2, tako sam izveo zakljucak da on igra vise na 2. Uostalom Real ima kesa za pravog PG-a, a ne za nekog mesovitog
2. Pa na PG, ako ne misli da mu Pridjoni igra 40 minuta ili da zrtvuje Kaukenasa

#20 Riquelme

Riquelme
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 05 October 2009 - 20:17

1. U Realu 50-50, au repki samo na 2, tako sam izveo zakljucak da on igra vise na 2. Uostalom Real ima kesa za pravog PG-a, a ne za nekog mesovitog
2. Pa na PG, ako ne misli da mu Pridjoni igra 40 minuta ili da zrtvuje Kaukenasa

Ok... po tebi je igrao vishe na dvojci , po meni na kecu i tesko da cemo jedno drugom promeniti misljenje ...

#21 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 05 October 2009 - 20:31

U reprezentaciji je sve vreme igrao na dvojci, na kecu Rubio, Lopez i Kabezas.

Ali bogami ovde je na pleju:
Youtube Video ->http://www.youtube.c...></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.c...IU&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">Original Video

Na wikipediji i Point Guard i Shooting Guard:
http://en.wikipedia....ki/Sergio_Llull

Na Realovom sajtu Point Guard:
http://www.realmadri...93041483332.htm

Očigledno može da igra na obe pozicije.

Edited by joakimvitriol, 05 October 2009 - 20:38.


#22 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 October 2009 - 20:35

Ali mislim da se nismo razumeli u vezi Llulla...Nisam ja rekao da nije plej... On jeste i plej i bek suter, samim tim je combo guard :ph34r:

Cinjenica je da je Prigioni jedini cisti plej u Realu...

#23 Riquelme

Riquelme
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 05 October 2009 - 22:26

Ali mislim da se nismo razumeli u vezi Llulla...Nisam ja rekao da nije plej... On jeste i plej i bek suter, samim tim je combo guard :ph34r:

Cinjenica je da je Prigioni jedini cisti plej u Realu...

Ne definicija je bila "Jedini pravi plej" ... Za mene je Ljulj pravi plej a sto moze da odigra po potrebi i na poziciji 2 je samo plus vishe a nikako mana ili hendikep ekipi ... Kao sto je glupo reci da Pao ima samo jednog pravog pleja (Jasikevicijusa) jer je Dijamantidis combo ... Ljulj u svakom slucaju ima ispodprosecan sut za beka sutera jednog Reala ili Spanske reprezentacije a sto se nekad nadje u toj poziciji je iz cistog "moranja" ...

p.s. Izvinjavam se za off ... necu vishe

#24 NYGiants

NYGiants
  • Members
  • 543 posts

Posted 05 October 2009 - 23:21

Da doprinesem raspravi ...

Llull je ODLICAN spoljni igrac. :ph34r:

Dovoljno od mene.

#25 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 06 October 2009 - 18:24

Nešto ne verujem da je Mesini cilj br. 1 bio da osvoji superkup :ph34r:
Šalu na stranu- još će mnogo vode proteći Savom i Dunavom dok Real ne bude ono što Mesina hoće. Za to treba uigravanja, ali i nekih izmena koje će doći u hodu. Naravno da mu nije bio cilj da izgubi onu utakmicu, ali verujem da se nije mnogo ni potresao.


Vidiš, ja sam ubeđenja da ekipe koje imaju individualni kvalitet, iskusne igrače i fenomenalnog stručnjaka, moraju da pobeđuju i kada nisu na visokom nivou timske uigranosti. Čisto onako na pomenute atribute. Barselona je značajno slabija ekipa od Reala, jedini kvalitet i prednost u odnosu na protivnike je taj, što sem Navara u timu nema pravih zvezda što rezultuje time da svaki igrač ima pojačani poriv za dokazivanjem (španski deo tima zbog toga što nema mesta u reprezentaciji(sem Rikija i JCN), stranci zbog sopstvene afirmacije i porasta igračkog rejtinga).

#26 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 06 October 2009 - 22:08

Izuzetno lose vesti za Real...

Poslednji preostali centar Felipe Reyes je pao na pod u utakmici sa Estudiantesom usled bolova u nozi...

Ne zna se jos tacno koliko je povreda ozbiljna, ali spanci kazu da nije izgledalo bas dobro...

Ukoliko ostanu i bez njega, obrali su bostan...

P.S

Ja se ne bih iznenadio da uzmu Zvezdi sva tri centra sto su gledali :ph34r:

Edited by AirBall, 06 October 2009 - 22:12.


#27 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 06 October 2009 - 23:26

Vidiš, ja sam ubeđenja da ekipe koje imaju individualni kvalitet, iskusne igrače i fenomenalnog stručnjaka, moraju da pobeđuju i kada nisu na visokom nivou timske uigranosti. Čisto onako na pomenute atribute. Barselona je značajno slabija ekipa od Reala, jedini kvalitet i prednost u odnosu na protivnike je taj, što sem Navara u timu nema pravih zvezda što rezultuje time da svaki igrač ima pojačani poriv za dokazivanjem (španski deo tima zbog toga što nema mesta u reprezentaciji(sem Rikija i JCN), stranci zbog sopstvene afirmacije i porasta igračkog rejtinga).


Vecu glupost odavno nisam prochitao. Hocesh da kazesh da Lorbek, Rubio, Mikel...nisu zvezde evropske kosharke??? :ph34r:

#28 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 06 October 2009 - 23:47

Vidiš, ja sam ubeđenja da ekipe koje imaju individualni kvalitet, iskusne igrače i fenomenalnog stručnjaka, moraju da pobeđuju i kada nisu na visokom nivou timske uigranosti. Čisto onako na pomenute atribute. Barselona je značajno slabija ekipa od Reala, jedini kvalitet i prednost u odnosu na protivnike je taj, što sem Navara u timu nema pravih zvezda što rezultuje time da svaki igrač ima pojačani poriv za dokazivanjem (španski deo tima zbog toga što nema mesta u reprezentaciji(sem Rikija i JCN), stranci zbog sopstvene afirmacije i porasta igračkog rejtinga).

Petre Denda otkriven si, izadji. :ph34r:

#29 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 07 October 2009 - 12:29

Vidiš, ja sam ubeđenja da ekipe koje imaju individualni kvalitet, iskusne igrače i fenomenalnog stručnjaka, moraju da pobeđuju i kada nisu na visokom nivou timske uigranosti. Čisto onako na pomenute atribute. Barselona je značajno slabija ekipa od Reala, jedini kvalitet i prednost u odnosu na protivnike je taj, što sem Navara u timu nema pravih zvezda što rezultuje time da svaki igrač ima pojačani poriv za dokazivanjem (španski deo tima zbog toga što nema mesta u reprezentaciji(sem Rikija i JCN), stranci zbog sopstvene afirmacije i porasta igračkog rejtinga).


hahaha.. dal je moguce.. pa barca je bar 2put jaca .. pa imaju najboljeg centra evrope, navara, lakovica, bazilea, rubia. ndong, mikel, grimau, sada, vaskez.. ma nebitno, ocigledno ne znas sta pricas..

#30 Riquelme

Riquelme
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 07 October 2009 - 12:29

Šesti put uzastopno košarkaši Real Madrida osvojili su pehar namenjen pobedniku tradicionalnog "Madridskog turnira" trijumfom nad gradskim rivalom Estudijantesom rezultatom 78:70.

Junak utakmice bio je američki plej, Luis Bulok, koji je postigao 22 poena, ali velike zasluge za trijumf "kraljevića" idu i na adresu srpskog reprezentativca Novice Veličkovića. Dojučerašnja uzdanica Partizana je u finišu meča, u momentima kada su "studenti" opasno ugrožavali vođstvo Reala, vezao dve trojke za tridesetak sekundi i definitivno rešio pitanje pobednika. Srpski as je meč završio sa devet poena, a efikasniji od njega, sem Buloka, bio je samo španski reprezentativac Horhe Garbahosa, koji je ubacio deset koševa.

U redovima Estudijantesa solidan je bio bivši centar Crvene zvezde, Petar Popović, koji je postigao šest poena.


Edited by Riquelme, 07 October 2009 - 12:30.