Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

ENDESA league


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2937 replies to this topic

#1 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 04 October 2009 - 16:04

Počinje još jedna sezona sjajne ACB lige, koju ćemo zahvaljujući Sport Klubu moći pratiti tokom cele sezone. Možda za razliku od prethodnih godina ima manje pretendenata na titulu, sa obzirom da su nekadašnji Tau, odnosno sada Caja Laboral i Unikaha ušli u sezonu sa nešto skromnijim sastavima nego prošle godine (mada je i to ralativno), ali su zato glavni kandidati nikad jači. Branioc titule Barselona je dovela Rubia, Mikela, Ndonga, Lorbeka i tako i više nego nadomestila odlaske Andersona i Iljasove. Real je promenio skoro celu ekipu, doveden je pre svih Etore Mesina, ali i Hansen, Kaukenas, Dašić, Veličković, Lavrinovič... sve sa zadatkom da se titula konačno vrati u Madrid.
Uz već nabrojane ekipe, po kvalitetu se izdvajaju Valensija (ex Pamesa) i Huventud.

Pored toga što je ovo ubedljivo najkvalitetnija evropska liga, zanimljiva će nam biti i zbog velikog broja naših (ili sa ovih prostora) igrača koji u njoj nastupaju: Veličković i Dašić (Real), Bogdanović i Tripković (Huventud), Marinović i Perović (Valensija), Micov (Caja Laboral), Popović (Estudijantes), Vujanić i Šćepanović (Mursia), Savanović (Cahasol), Avdalović (Alicante).
Sezona je otvorena sjajnim partijama Reala i Barse u Superkupu, koji su odmah pokazali da će biti glavni kandidati za titulu. Pobednik u finalu je Barselona, a mi smo gledali vrhunsku košarku, kakvu ćemo, uostalom, gledati tokom cele sezone u ACB ligi.
***********************************************************
Attached File  150px_Liga_ACB_Logo.jpg   7.31KB   22 downloads

Edited by realno *W, 04 October 2009 - 16:05.


#2 Riquelme

Riquelme
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 04 October 2009 - 17:07

Nisam ni sumnjao da ces napraviti fin uvodni post za temu :ph34r:

#3 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 05 October 2009 - 12:54

Mene je Messina opako razočarao na startu. Meč protiv Barcelone morao je biti dobijen.

#4 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 October 2009 - 12:58

Mene je Messina opako razočarao na startu. Meč protiv Barcelone morao je biti dobijen.


Messina je bio svestan u sta se upusta i kada je preuzeo Real rekao je da je cilj da se plasiraju na F4 prve sezone...Timovi se prave godinama, a on je maltene krenuo od pocetka... Uz to ima problema sa peticama, sto zbog povreda, sto zbog selekcije igraca koju je napravio...

Po meni su u ovom trenutku Barca, PAO i Oly bolji timovi...

#5 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 05 October 2009 - 13:05

Mene je Messina opako razočarao na startu. Meč protiv Barcelone morao je biti dobijen.


Pa teško može Mesina da predvidi da će tako iskusan igrač kao Priđoni da pokloni dve lopte Barsi, a da će Rejes da promaši čist zicer...

#6 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 05 October 2009 - 13:23

Nešto ne verujem da je Mesini cilj br. 1 bio da osvoji superkup :ph34r:
Šalu na stranu- još će mnogo vode proteći Savom i Dunavom dok Real ne bude ono što Mesina hoće. Za to treba uigravanja, ali i nekih izmena koje će doći u hodu. Naravno da mu nije bio cilj da izgubi onu utakmicu, ali verujem da se nije mnogo ni potresao.

#7 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 October 2009 - 13:30

Ovo je istina... Realno jedini pravi plej u timu mu je Prigioni, sve ostalo vreme pravi eksperimente sa kombo-bekovima, dok Barca s druge strane npr rotira tri odlicna pleja...

Slazem se sa Contractorom da ce tu biti jos pojacanja u hodu... Pretpostavljam na pozicijama 1 i 5...

Uz to ovaj rezultat Reala je sasvim zadovoljavajuci za ovu fazu, jer su par dana pre ove utakmice izgubili od Barce 13 razlike...

#8 Riquelme

Riquelme
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 05 October 2009 - 13:39

Ovo je istina... Realno jedini pravi plej u timu mu je Prigioni, sve ostalo vreme pravi eksperimente sa kombo-bekovima, dok Barca s druge strane npr rotira tri odlicna pleja...

Slazem se sa Contractorom da ce tu biti jos pojacanja u hodu... Pretpostavljam na pozicijama 1 i 5...

Uz to ovaj rezultat Reala je sasvim zadovoljavajuci za ovu fazu, jer su par dana pre ove utakmice izgubili od Barce 13 razlike...

Ljulj je klasican plej koji nikad nije igrao beka shutera ...

#9 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 October 2009 - 13:44

Ljulj je klasican plej koji nikad nije igrao beka shutera ...


U vecini izvora se vodi kao PG/SG...

#10 Jo1bg

Jo1bg
  • Members
  • 1,119 posts

Posted 05 October 2009 - 13:48

Koga je unicaja dovela umesto hejslipa i ndonga? I kako stoje sa zdravljem?

#11 Riquelme

Riquelme
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 05 October 2009 - 13:49

U vecini izvora se vodi kao PG/SG...

Ne znam sta pishu menadzeri ali u Realu je prosle godine igrao samo pleja (menjao se sa Raul Lopezom) , a kako vidim to je samo igrao i na ovoj zadnjoj utakmici kao i u reprezentaciji letos ...

#12 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 October 2009 - 13:54

Koga je unicaja dovela umesto hejslipa i ndonga? I kako stoje sa zdravljem?


Doveli su kao pojacanja grka Printezisa iz Olympiakosa, zatim Joela Freelanda iz Gran Canarije, Guillem Rubija iz Manrese, a pre nekih 5-6 dana potpisan je kratkorocni ugovor sa Nedzadom Sinanovicem koji bi trebalo da zameni Archibalda koji nece biti na terenu neke tri sedmice...

Jasna je tendencija Garcije Aita Renesesa da umesto teskog centra Ndonga da veliku minutazu znatno laksem igracu Freelandu...

Ne znam sta pishu menadzeri ali u Realu je prosle godine igrao samo pleja (menjao se sa Raul Lopezom) , a kako vidim to je samo igrao i na ovoj zadnjoj utakmici kao i u reprezentaciji letos ...


Spanija je na Eurobasketu imala tri klasicna pleja Rubija, Raula Lopeza i Cabezasa...

#13 Jo1bg

Jo1bg
  • Members
  • 1,119 posts

Posted 05 October 2009 - 14:11

Kako bre frilend laksi igrac, pa tezi je 10kg od ndonga a nizi 4,5cm.

#14 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 05 October 2009 - 14:16

Kako bre frilend laksi igrac, pa tezi je 10kg od ndonga a nizi 4,5cm.


Imas ovde na snimku sasvim jasno o kakvom profilu igraca se radi... Mnogo je brzi od Ndonga i vise je cetvorka nego petica, ako koza laze rog ne laze

http://video.msn.com...4c-19cefea83a47

#15 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 05 October 2009 - 14:23

Ljulj je klasican plej koji nikad nije igrao beka shutera ...


Igra na obe pozicije, ali ja sam ga daleko cesce vidjao na poz. 2. Uostalom u reprezentaciji je svo vreme igrao na dvojci