Jump to content


Photo
- - - - -

Rečnik srpskog jezika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 mbabuskovc

mbabuskovc
  • Members
  • 6 posts

Posted 18 September 2009 - 14:24

Zanima me da li neko zna, da li postoji rečnik srpskog jezika da se negde kupi ili da se bar pronađe lista reči u elektronskom obliku. Ja sam deo tima koji pravi sajt sa igrama iz TV kviza Slagalica.

Trenutno koristimo open source bazu koja je formirana za OpenOffice programski paket i sadrži oko 220.000 reči, u šta se ubraja u promena reči po padežima tako da je broj u stvari dosta manji. Kada ovo uporedimo sa onime što korisnici unose, dnevno dodajemo po 50-tak reči u bazu. Dakle, bilo bi nam interesantno i ako bi nam neko dao polovičan rečnik, a mi da ga dopunjujemo (naravno, slali bi dopune i nazad) i da se tako na neki način formira baza svih reči. Ionako ručno proveravamo svaku reč koju unesu posetioci sajta, pa zašto da se to ne iskoristi.

Edited by DJ_Vasa, 24 September 2009 - 17:49.


#2 Slobodan_

Slobodan_
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 September 2009 - 23:21

Zanima me da li neko zna, da li postoji rečnik srpskog jezika da se negde kupi ili da se bar pronađe lista reči u elektronskom obliku. Ja sam deo tima koji pravi sajt sa igrama iz TV kviza Slagalica...


Možda da postuješ ovo pitanje na http://www.vokabular.org/forum/

#3 Псеудо

Псеудо
  • Members
  • 6,917 posts

Posted 23 September 2009 - 19:55

www.korpus.matf.bg.ac.yu/korpus/

Treba ti korisničko ime i lozinka koje možeš dobiti lično na Matematičkom fakultetu, prof. Dušan Vitas.

Edited by Pseudo-zvezdaš, 23 September 2009 - 19:56.


#4 mbabuskovc

mbabuskovc
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 September 2009 - 21:26

www.korpus.matf.bg.ac.yu/korpus/

Treba ti korisničko ime i lozinka koje možeš dobiti lično na Matematičkom fakultetu, prof. Dušan Vitas.


Da, znam za taj sajt, to je jedan od izvora ovog rečnika koji sada koristimo. Slao sam e-mail, doduše ne profesoru Vitasu, već ekipi koja je ubacila rečnik u OpenOffice, ali bez odgovora (za sada)

#5 mbabuskovc

mbabuskovc
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 September 2009 - 21:29

Možda da postuješ ovo pitanje na http://www.vokabular.org/forum/


Video sam taj sajt pre par meseci, ali nisam mogao da se setim kako se zove. Odlična ideja, hvala.

#6 Псеудо

Псеудо
  • Members
  • 6,917 posts

Posted 24 September 2009 - 13:16

Da, znam za taj sajt, to je jedan od izvora ovog rečnika koji sada koristimo. Slao sam e-mail, doduše ne profesoru Vitasu, već ekipi koja je ubacila rečnik u OpenOffice, ali bez odgovora (za sada)


Ma nema ništa od slanja pošte, potraži čoveka na fakultetu, dobićeš šifru i korisničko ime i imaćeš korpus dostupan.

#7 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 03 October 2009 - 19:10

Prenosim članak iz Blica koji bi mogao da bude zanimljiv korisnicima elektronskih rečnika:

Spoiler! --Click here to view--