Jump to content

Photo

muzika i vodjenje ljubavi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
140 replies to this topic

#1 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 September 2009 - 06:10

Pokushacu da u odsustvu nasheg sex gurua Toni011 dam skroman doprinos i pokrenem novi topik.

Dakle ... vodimo ljubav, zagushljiv je zrak ....... shta se za to vreme chuje iz vasheg sterea, cd-a, gramofona, kasetasha, tranzistora, radija ili mozda sami svirate, pevate?

Kojem tipu ljubavni-ka/ce pripadate?

Klasichar - recimo Feelings, pesma koju svi znamo, meni najdraza u izvodjenju Isaac Hayesa i Dianne Warwick, ali je ne mogu naci na Youtube. Predivna pesma, ali nekako .... tugaljiva, samo da posluzi erekcija. Elvis ... love me tender ....

Patriota - hmmm ..... Srpska se truba s Kosova chuje, Srbina svakog da obraduje, ritam je dushu dao za "one pokrete", zumba-zumba. U sluchaju da nema muzike dobre su i vesti, radio ili televizijski dnevnik, sa najnovijim vestima sa Kosmeta.

Roker - samo rok balade, tipa Stairway to Heaven, ima neke simbolike, zar ne ..... onda ... klasika kao Samba Pa Ti i slichno.

Crnac - samo za izuzetne ljubavnike. Da ne nabrajam, pochevshi od "seksualno lekovitog" Marvina Gaye-a, preko Isaaca Hayes-a, Steve Wondera, Temptations-a, od vas se ochekuje, s obzirom na izbor muzike, crnachki performans, dakle - radite k'o crnac.

Narodnjak - niste se odavno plaknuli, a vrucina udarila ovih dana, jelo se kobasica sa belim lukom, zalivalo pivom, dlake vam shtrche iz nosa i ushiju, ali vasha draga nishta ne primecuje i peva uz Cecu:

Kad bi bio ranjen, krvi bih ti dala
Oba svoja oka, kad bi bio slep
Al uzalud, bez duse si lep

Da me mucis da me kinjis ko sve robove
Da me slomis i potopis zadnje brodove

Hip-hop, rap - neshto slichno narodnjaku, smatrate partnerku za kuju, a ona vas za gangstera. Razlika je shto je narodnjak na alkoholu, a rapper na drozama.
primer: Eminem - These bitches on our dicks .......

Jazzer - opushteno i sa puno improvizacija.

Metalac - huuu ... ne znam, valjda shto brze :ph34r: .....

Religiozni tip - post, nema seksa. Zajednichko slushanje pojanja, uz molitvu.

Disco freak - uzda se u fizichku kondiciju, radi puno sklekova. Obichno nemashtovit, ali uporan k'o terijer.

Izjasnite se i dodajte svoje tipove i muziku.

Edited by down with the sickness, 14 September 2009 - 07:15.

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 17,048 posts

Posted 14 September 2009 - 06:47

Neko je bio vani veceras.
Sad si me inspirisao.
Pazi sad redom
predigra.
Spoiler! --Click here to view--
Uvertira.
Razrada.
Kraj.
kraj kraja.
must be sure you want to know this.
Jos nam samo fali i DJ.
Posted Image

edit:interpreter je poludeo :ph34r:

Edited by mrd, 14 September 2009 - 07:00.

#3 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 September 2009 - 07:09

I ti uz ovo jebesh :ph34r: ?

:) .

Ja uz takvu muziku ne bih mogao ni drva da cepam.

Edited by down with the sickness, 14 September 2009 - 07:10.

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 17,048 posts

Posted 14 September 2009 - 07:17

I ti uz ovo jebesh :ph34r: ?

:) .

Ja uz takvu muziku ne bih mogao ni drva da cepam.

Pa vidis da vezbam.

#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 September 2009 - 07:24

Pazi ovako ... recimo:

Lay, lady, lay, lay across my big brass bed
Whatever colors you have in your mind
I'll show them to you and you'll see them shine

Stay, lady, stay, stay with your man awhile
Until the break of day, let me see you make him smile
His clothes are dirty but his hands are clean
And you're the best thing that he's ever seen

Stay, lady, stay, stay with your man awhile
Why wait any longer for the world to begin
You can have your cake and eat it too
Why wait any longer for the one you love
When he's standing in front of you

Stay, lady, stay, stay while the night is still ahead
I long to see you in the morning light
I long to reach for you in the night
Stay, lady, stay, stay while the night is still ahead

Youtube Video ->Original Video

#6 We lose every week

We lose every week
  • Members
  • 55,197 posts

Posted 14 September 2009 - 07:40

Neka istraživanja kažu da je Ravelov Bolero muzika koja se ubedljivo najčešće koristi uz vodjenje ljubavi

#7 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 September 2009 - 08:18

Neka istraživanja kažu da je Ravelov Bolero muzika koja se ubedljivo najčešće koristi uz vodjenje ljubavi

I ja sam neshto slichno nachuo .... shto je po meni sasvim idiotski, sve vreme se chuje dobosh bubanj, kao da je marsh ... mislim, bezveze. Kao marsh na Drinu :ph34r: .

Osim toga, ona oboa ili klarinet, shta li je vec, mnogo pishti, iritira ........... previshe duvacha ....

meni to nije za seks, ali nikako ........ za cirkus da, za seks ne.

Recimo, uzmimo za primer ovu prelepu pesmu legendarnog Joe Cockera i poredimo je sa tim Bolerom, Bolero ga duva samo tako ................. nezno, daje ti prostor da se skoncentrishesh na uzivanje, ne uznemirava, nije napeto, opushta:

Ako ljubavnici vole klasichnu muziku, tu je bozanstvo Pavarotti da doda malo shmeka:

Edited by down with the sickness, 14 September 2009 - 09:12.

#8 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 September 2009 - 09:08

Ljubav mora da se oseti u izrazu umetnika, muzichara, pevacha ....... shto bi se kod nas reklo, mora da mnogo voli pichku i da je patio ili trenutno pati zbog njih, da bi mogao to da izbaci iz sebe, ne moze to da se isfolira, emocije, vidi se to, oseti, prepozna, evo recimo kod Marvin Gaye-a:

Edited by down with the sickness, 14 September 2009 - 09:20.

#9 conspiracy

conspiracy
  • Members
  • 344 posts

Posted 14 September 2009 - 09:10

Secam se kad sam bila na studijama i jedne godine nam doslo da razmenjujemo sopstvene kompilacije za vodjenje ljubavi. Kao sto mozete da pretpostavite jedan od onih koji je bio neizostavan na listama jeste Barry White ( :)), zatim Prince (Purple rain, Cream...) onda neke stvari od grupe Telepopmusic (Breathe narocito), Bob Marley (One love, Three little birds...), Sting/The Police (Fragile, Every breath you take, Fields of gold, Mad about you, Can`t stand losing you, cak i Roxanne :D), Rolling Stones (I can`t get no satisfaction, Anybody seen my baby...), AC/DC (You shook me all night long :D - ovo za afterparty), Mc Solaar (La belle et le bad boy).....
Ko je zainteresovan za klasiku preporucujem uvodnu muziku iz Vagnerovih opera, posebno iz Nibelunske tetralogije (Rajnsko zlato, Valkire), kao i Tristan i Izolda...poslusajte pa sami prosudite :D inace, uvertira iz Tristana sadrzi jednu vrstu muzickog prikaza cina kopulacije :ph34r:

Jeste da sve zavisi od raspolozenja, atmosfere, ambijenta, partnera, ali moj izbor bi bili izmedju ostalih Tom Waits, Bruce Springsteen&Sessions band, Cesaria Evora, razni jazzeri....

Pokushacu da u odsustvu nasheg sex gurua Toni011 dam skroman doprinos i pokrenem novi topik.

Ocekujem ga ovih dana.....ipak treba iscitati svu onu svezu literaturu u vidu novog broja Bazara i Prakticne zene :D

Edited by conspiracy, 14 September 2009 - 09:25.

#10 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Members
  • 4,805 posts

Posted 14 September 2009 - 10:10

Nikad mi nije bilo jasno to sa slušanjem muzike za vreme seksa. Jel' to kao da vam ne bude dosadno, ili je u pitanju neka medicinska ispomoć, ili šta?

Ne pamtim da sam ikad planski puštao muziku u takvim prilikama.

Bilo je, doduše, jedno izrazito neprijatno iskustvo kad je ostao radio uključen (ne sećam se šta je išlo), samo da bi u sred čina krenule vesti, pa vremenska prognoza, pa beskrajne reklame... Needless to say, neslavno se završilo :ph34r:

Posted Image

#11 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 September 2009 - 11:31

Nikad mi nije bilo jasno to sa slušanjem muzike za vreme seksa. Jel' to kao da vam ne bude dosadno, ili je u pitanju neka medicinska ispomoć, ili šta?

Ne pamtim da sam ikad planski puštao muziku u takvim prilikama.

Bilo je, doduše, jedno izrazito neprijatno iskustvo kad je ostao radio uključen (ne sećam se šta je išlo), samo da bi u sred čina krenule vesti, pa vremenska prognoza, pa beskrajne reklame... Needless to say, neslavno se završilo :D

Pa nema tu shta da ti bude jasno i nejasno. Kao shto podnaslov kaze "lepshe je, a i komshije ne chuju".

Dakle, nismo mi bash neke sheprtlje, a ti veliki jebach, nego, eto tako ..... volimo malo muziku :) .

Moze i bez nje i bilo je 1000 puta, ali ako je ima u blizini, zashto da ne. Muzika je sastavni deo nashih zivota, bila je tu kada smo se radjali (moj cale doveo chitav ciganski bend u stan, svirali do ujutru), slavili rodjendane, mature, igranke, ishli u vojsku :D , zavrshavali shkole, zenili se i udavali, pa je tu i kada se parimo.

Deca komunizma, kada smo dovodili devojke kuci, keva i cale u susednoj sobi, mali stan, kasnije zbog sopstvene dece - DA NE CHUJU !
Komshinica s petog sprata je tachno znala ko se kad i gde kreshe, znala nam je i muzichki ukus.

Mnogo se chudish, pa josh i maliciozno - da nam nije to neko medicinsko pomagalo :ph34r: ?

A da li se muzika pusta planski? Pa naravno.. Ja uvek lepo pitam: "Sa'cu da te karam, imash neku muzichku zelju". :D Stvar dogovora.

#12 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Members
  • 4,805 posts

Posted 14 September 2009 - 12:00

Mnogo se chudish, pa josh i maliciozno - da nam nije to neko medicinsko pomagalo :ph34r: ?

Nije maliciozno, stvarno, samo mi nije jasno kako vas ne dekocentriše. OK, razumem taj socrealistički "da mama/tata/deca/komšije ne čuju" argument, ali u tom slučaju koga briga šta ide, samo dok je dovoljno bučno...

Ja uvek lepo pitam: "Sa'cu da te karam, imash neku muzichku zelju".

Priceless :)

#13 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 14 September 2009 - 12:06

Nije maliciozno, stvarno, samo mi nije jasno kako vas ne dekocentriše. OK, razumem taj socrealistički "da mama/tata/deca/komšije ne čuju" argument, ali u tom slučaju koga briga šta ide, samo dok je dovoljno bučno...

Pa dobro, eto ima nas i koji ne vole muzichku podlogu, to je sasvim OK. Mene ne dekoncentrishe muzika, ne udubljujem se za vreme snoshaja :ph34r: , samo je tu, negde u malom mozgu :) , veliki je u autu.

#14 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 14 September 2009 - 14:30

Sa nesrećnicom obično se samo pusti VH1, pa šta zapadne... Inače, onu škripu kreveta ništa ne može da nadjača. Kako me smara...

#15 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,446 posts

Posted 14 September 2009 - 16:09

Sa nesrećnicom obično se samo pusti VH1, pa šta zapadne... Inače, onu škripu kreveta ništa ne može da nadjača. Kako me smara...

Deder ne preteruj :ph34r: Da te stvarno toliko smara kupio bi novi (bolji) krevet. :)