Jump to content


Photo
- - - - -

Mad Men


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
163 replies to this topic

#1 zaspanka

zaspanka
  • Members
  • 314 posts

Posted 21 July 2009 - 10:14

Gleda neko Mad Men (Ljudi sa Menhetna)? :ph34r:

Edited by zaspanka, 21 July 2009 - 17:56.


#2 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 21 July 2009 - 15:46

Gleda neko Mad Man (Ljudi sa Menhetna)? :ph34r:


Odgledao obe sezone,odlicna serija.Mozda malo sporija za moj ukus. :)

#3 zaspanka

zaspanka
  • Members
  • 314 posts

Posted 21 July 2009 - 17:56

Odgledao obe sezone,odlicna serija.Mozda malo sporija za moj ukus. :D


Meni je uspelo tek sad u subotu pogledati jedan ceo deo, i kad sam na kraju videla kako »dosadna« Beti puca u golubove :) odlucila sam da odgledam sve delove (sezona 1 spremna ceka, a sa dvojkom se kompjuter jos muci).

I dok se kompjuter muci ja radim researching po netu i koliko seriju hvale jedva cekam da odgledam obe sezone :D .



(I nije man nego men :ph34r: )

#4 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 04 August 2009 - 12:17

Gleda neko Mad Men (Ljudi sa Menhetna)? :ph34r:


Meni su odlicno legli bas zato sto su toliko spori. Kasting, kamera, dramaturgija...kakva dobra promena u odnosu na sve slicne paralelne projekte.

Inace nisam frik da uz grisini i kikiriki odgledam deset epizoda za popodne. Gustiram, kao da su sedamdesete...od subote do subote

#5 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 18 August 2009 - 01:41

Gleda neko Mad Men (Ljudi sa Menhetna)? :ph34r:

Pristojna serija, svidja mi se kako se mnogi ljudi zaleteli u napadu nostalgije. A ustvari pisci su hteli da pokazu koliko je to vreme bilo doba ekscesa. Preterivanje se moglo videti na svakom socijalnom-konzumentskom polju i jasno su negativnim drustvenim pojavama ( duvan, alkoholizam, homofobija, antisemitizam, seksizam, rasizam, neverstvo) obojili jedno vreme koje nije se moglo pohvaliti nazivom nostalgicna vremena.

P.S. Malo mi bezveze naziv kako ga krstili nashi prevodioci, vishe mi se svidja hrvatski "Momci s Medisona". Naravno najbolje je drzati se originalnog "(m)AD MEN" zbog obvious double entendre-a. :D
Serija je naravno dobra, nisam siguran kolko ce ovde da ima publiku zbog nasheg opshte poznatog anti americkog stava. Al koga briga, na kraju krajeva znash da si uspeo ka su poceli cak i Simpsoni da te parodiraju :) :

Edited by Raidenko, 18 August 2009 - 02:20.


#6 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 18 August 2009 - 02:04

što se tiče med mena (koji iz nekog razloga nemaju topic na podforumu),kada sam ih provalio (na moju sramotu,tek tokom druge sezone) setio sam se fore iz forgetting sarah marshal:it'l like sopranos.it's over,find a new show... :)
weiner se totalno razmahao,tokom sopranosa,sad iz retrospektive,izgleda kao da mu čejs nije davao da radi šta hoće (što je i razumljivo)...cigarete su možda i najbolji detalj,skroz odslikavaju koliko se društvo promenilo od tad...i suptilnost,isuse,svaka epizoda je strašno spora,a nema šanse da nasumično pogledaš na sat a da je prošlo manje od pola sata...prvu sezonu sam pogledao u binge-u od jednog dana...a što se tiče treće,jebi ga,koliko će da bude fenomenalna (a prva epizoda je to opravdala) pokatzuje promo poster:

Posted Image

i opet će sigurno pokidati na emijima... :ph34r:

#7 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 18 August 2009 - 02:42

Mislio sam da dodam jos koju rec o "adutima" serije, onda se setim da slika govori vishe od 1000 reci :ph34r: : Posted Image

#8 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 18 August 2009 - 07:22

Mislio sam da dodam jos koju rec o "adutima" serije, onda se setim da slika govori vishe od 1000 reci


mmm

+1

#9 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 19 August 2009 - 00:46

Na cracked.com su nahvalili seriju sa argumentima prilično sličnim vašima: Why You Are An Idiot for Not Watching ‘Mad Men’

Posted Image

:ph34r:

#10 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 19 August 2009 - 07:00

sjajan feature u vanity fair-u o seriji...

#11 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 19 August 2009 - 10:06

Yup. Rekonstrukcija bliske i malo dalje prošlosti definitivno potiskuje alternativnu istoriju kao moju omiljenu zanimaciju.

#12 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 August 2009 - 21:52

aj sad jos jedno pitanje,verovatno nastalo obaranjem PB danas>

jel nasao neku drugu epizodu trece sezone mad mena????


prekopao sam ceo jebeni intrnet trazeci je... :ph34r:

ako neko ima,nek sibne link na pm...hvala unapred...

#13 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 25 August 2009 - 00:36

aj sad jos jedno pitanje,verovatno nastalo obaranjem PB danas>

jel nasao neku drugu epizodu trece sezone mad mena????


prekopao sam ceo jebeni intrnet trazeci je... :ph34r:

ako neko ima,nek sibne link na pm...hvala unapred...


Ima na HDBits-u. madmen.S03E02.HDTV.MPEG2.ts :)

#14 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 25 August 2009 - 00:45

..

Edited by kerpo, 25 August 2009 - 00:51.


#15 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 25 August 2009 - 02:22

Ima na HDBits-u. madmen.S03E02.HDTV.MPEG2.ts :ph34r:



jeste,to bi bilo super samo da ja mogu da udjem tamo...jedno vreme pokusavao pa digao ruke...hvala u svakom slucaju... :)