Jump to content


Photo

E-novine


  • Please log in to reply
2173 replies to this topic

#1291 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 March 2015 - 15:41

Iako redovno čitam Peščanik, za razliku od tebe, ne sećam se kad je prenesen stari tekst.

Ahahaha, ti citas misli i znas kad ja citam "Pescanik" :ajme:  boze budalastine... Ali ako bas hoces, veci sam levicar od tebe, druze drvo: http://pescanik.net/...-vas-g-staljin/ (tekst iz koga bi bas ti mogao ponesto da naucis)

http://pescanik.net/...a-u-jerusalimu/

http://pescanik.net/banalnost-zla-2/ (iz 2005)

http://pescanik.net/...stvo-i-ubostvo/ (ovaj je stariji i od Borhesovih)

 

Sta ti ono bese redovno citas??


  • 0

#1292 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 14 March 2015 - 16:31

Jedan iz ove godine, jedan iz prošle, dakle dva teksta, i to je sve što si uspeo izguglati. Ipak ti ne čitaš Peščanik, ali ga želiš nekako približiti e-govnima.


  • 0

#1293 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 14 March 2015 - 19:38

Ahahaha, ti citas misli i znas kad ja citam "Pescanik" :ajme:  boze budalastine... Ali ako bas hoces, veci sam levicar od tebe, druze drvo: http://pescanik.net/...-vas-g-staljin/ (tekst iz koga bi bas ti mogao ponesto da naucis)

http://pescanik.net/...a-u-jerusalimu/

http://pescanik.net/banalnost-zla-2/ (iz 2005)

http://pescanik.net/...stvo-i-ubostvo/ (ovaj je stariji i od Borhesovih)

 

Sta ti ono bese redovno citas??

 

 

Sta ti znaci ovo linkovanje, na pr. poslednji link ka tekstu Benjamina? Sta si tim ispoentirao ?


  • 0

#1294 Sophrosyne

Sophrosyne
  • Banned
  • 3 posts

Posted 14 March 2015 - 23:18

Ne sjećam se da sam na nekom sajtu ovog tipa, mogao da čitam recimo tekstove Lešeka Kolakovskog, stihove Vislave Šimborske i ostalih poljskih autora na jednom mjestu, kao što slučaj sa e-novinama.


  • 0

#1295 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 March 2015 - 02:55

Sta ti znaci ovo linkovanje, na pr. poslednji link ka tekstu Benjamina? Sta si tim ispoentirao ?

Covek je rekao da ne zna za stare tekstove na Pescaniku. Ja mu linkovao, dokazujuci u najmanju ruku da nepazljivo cita. Obaska sto nastavlja da insinuira o stvarima o kojima nema pojma plus laze. Sta je tu tacno problematicno? 

 

A verovatno ono njegovo govnarsko "e-govnima" kod tebe prolazi kao "konstruktivna kritika", je li tako? Ne secam se da si ikada tome prigovarao, iako navodno sve zagovaras umerenost, visok nivo komunikacije, pristojnost, itd.?


Edited by Schrodinger, 15 March 2015 - 02:58.

  • 1

#1296 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 15 March 2015 - 04:19

Ne sećam se, sam rekao. A ti si dokazao tačno šta? Našao si četiri teksta i to jedan iz 2005-te godine? Primitivizam kojim odišeš ću pripisati kompleksima.


  • 0

#1297 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 15 March 2015 - 14:50

Covek je rekao da ne zna za stare tekstove na Pescaniku. Ja mu linkovao, dokazujuci u najmanju ruku da nepazljivo cita. Obaska sto nastavlja da insinuira o stvarima o kojima nema pojma plus laze. Sta je tu tacno problematicno? 

 

A verovatno ono njegovo govnarsko "e-govnima" kod tebe prolazi kao "konstruktivna kritika", je li tako? Ne secam se da si ikada tome prigovarao, iako navodno sve zagovaras umerenost, visok nivo komunikacije, pristojnost, itd.?

 

Po cemu je tekst Benjamina stari u nasoj percepciji? Tekst jeste objavljen 1933. ali na kraju je potpisana knjiga iz 1980. a prevod je manje vise aktuelan. kako to moze biti isto kao objavljivanje Siorana iz ' Kratkog pregleda raspadanja' objavljenog 80ih , i to u prevodu Mlovana Danojlica

 

Drvoprvo sigurno nije napisao e-govna imajuci nesto protiv Kolakovskog ili Borhesa, ili koncepcije objavljivanja takvih stvari, vec zbog dnevnopolitickog pisanja.


  • 0

#1298 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 15 March 2015 - 20:38

Dakle, ti insinuiras i/ili lazes. Na tvojoj listi,stavka 2) je pogresna, ja sam to mozda predstavljao kao medijsko dostignuce, nikako ne intelektualno. Intelektualno dostignuce bilo bi da neki od dezurnih pljuvaca, recimo drvodrugo, procitaju takav neki tekst, ali jasno mi je da toga nema, niti se moze desiti. Mediji u Srbiji nemaju mnogo veze sa intelektualizmom, to je oduvek bila moja teza. Ako kojim slucajem i imaju neke intelektualne sadrzaje, kao e-novine u pomenutim slucajevima - onda dozive ovakve sramne reakcije kakve imamo prilike citati i na ovom topiku.

Pa onda idemo dalje: stavka 3) ti je takodje pogresna i to iz vise razlicitih razloga. Navedi ti meni jedan moj postu kome sam ja, eto, u svojoj gluposti i naivnosti smatrao da je Borhes napisao autorski tekst za e-novine (sa onoga sveta, dostavili spiritistickim putem verovatno preko Bebe Popovica, sta li), sto mi ti ovde imputiras. Jer, da budemo kristalno jasni, kad ti napises "skrenu paznju da to nije autorski tekst", iz toga valjda sledi da sam ja mislio da je bas autorski tekst, eksplicitno ili implicitno, zar ne? Sta je sledece sto ces da zlonamerno insinuiras: da sam tvrdio da su Borhes i Lukovic kucni prijatelji? da je Borhes bio odusevljen festivalom autorskog filma u Prizrenu?

Nastavak problema sa tvojom tackom 3): "da u tom objavljivanju nema narocite zasluge". Evo ja smatram da ima. I kako cemo sad da arbitriramo? Ja sam argumente da ima odavno naveo, to sto ih ti ignorises ne moze biti moj problem. Da u tome nema nikakve narocite zasluge to bi znacilo da je tako nesto uobicajena stvar, da se Borhesovi tekstovi u srpskim medijima objavljuju ako ne svaki dan, a ono bar jednom nedeljno, da svi mediji vredni paznje imaju kulturne rubrike pune Borhesovih (Sioranovih, itd.) tekstova. A pogled na srbsku medijsku pustos i bedu jasno empirijski demonstrira da to nije tacno. Kao sto je odavno receno, u zemlji slepih jednooki je kralj - e upravo tako, na osnovu te narodne . mudrosti, kad u drugim medijima slabo sta pametnije od Stanije, Soraje, Vucica i Pajtica mozes da procitas, onda objavljivanje Borhesovog teksta jeste nesto u cemu ima narocite zasluge. I potpuno je nevazno sto je tekst 50 godina star, jos bi bolje bilo da objave tekst recimo Aristotelov ili Senekin 2000+ godina star, jer bi i tada srbska palanka mogla iz njega nesto da nauci, vise nego iz sabranih dela "velikana novinarstva" tipa Ratko Dmitrovic, Nebojsa Spaic, Oproletovanija Beckovic, Zoran Panovic, Ugrica, onaj Ugricin debil Apostolovski i slicnih mainstream kretenoida koji u palanci jesu neke novinarske velicine, postavljene nasuprot Lukovicu ili Toncicu.

Stavka 4) je faktografski ispravna, ali ne vidim u cemu je tacno problem, ona nije direktno u funkciji odgovora na pljuvacke nebuloze o Borhesu "starom 50 godina", kao da je u pitanju sir pa da se od stajanja ukvario, vec je u funkciji opstije rasprave o e-novinama kao mediju (dakle ne o ovakvoj ili onakvoj politickoj orijentaciji, za koju izvoli tamo lepo na pdf Politika pa razvlaci sve u cetiri), gde je bila primedba da nema autorskih tekstova ili da ima autorskih tekstova, ali losih. U tom smislu, losiji od Borhesovih svakako jesu, ali losiji od tekstova koji se pojavljuju kod tipicnih srbskih medijskih morona tipa gorenabrojanih - nisu. Medjutim, ti si stavljajuci to u istu ravan sa prethodnom diskusijom o Borhesu to toboze vesto demagoski ispinovao da izgleda nekom sa strane da poredim Toncica i Borhesa, sto je naravno budalastina.

O tome ko u nasoj raspravi "ide dalje" kad nema argumenata bespredmetno je raspravljati. Arhiva vrlo jasno pokazuje ko se od nas dvojice daleko cesce koristi podsmesljivim one-linerima i "duhovitim" smajlijima kad nema sta detaljno da odgovori. A svako nek pogleda svoje umne kapacitete u ogledalu prvo...

tl; dr
ne znam zašto se mučiš da pišeš ovoliki post.

svaki razgovor o e-novinama mora se početi konsenzusom o tome da je optuživanje žene da ima seks sa psima - apsolutno nedopustiva praksa. to je minimum gradjanske uljudnosti. pošto taj konsenzus nemamo, štaviše i ti si je za to optužio, svaka dalja priča je uzaludna, legitimisao si se tako kako si se legitimisao i ja ti samo želim da jednog dana dodješ u sličnu poziciju kao Vanja Ćalović.

Edited by Triceratops, 15 March 2015 - 20:48.

  • 0

#1299 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 March 2015 - 15:29

tl; dr
ne znam zašto se mučiš da pišeš ovoliki post.

svaki razgovor o e-novinama mora se početi konsenzusom o tome da je optuživanje žene da ima seks sa psima - apsolutno nedopustiva praksa. to je minimum gradjanske uljudnosti. pošto taj konsenzus nemamo, štaviše i ti si je za to optužio, svaka dalja priča je uzaludna, legitimisao si se tako kako si se legitimisao i ja ti samo želim da jednog dana dodješ u sličnu poziciju kao Vanja Ćalović.

Ma hajde - a nije ti palo na pamet da pozelis situaciju u kojoj je Petar Lukovic, protiv koga klerofashisticki degenerici tipa Kusturice i Vukadinovica, sa jasnim politickim ohrabrenjem kostunicinog i tadicevog diktatorskog rezima, vode desetine sudskih sporova? Vidis, ja to tebi zelim - ipak je to po meni daleko gore, da se povlacis po sudovima godinama i da ti kradu iz dzepa na osnovu nepostojecih verbalnih delikata i "dusevnih bolova". 

 

Ali sustinski problem je nesto drugo: problem je sto su za tebe Kusturica i Vukadinovic fini i pristojni gradjani, a ne klerofashisticki degenerici kakvi jesu, pa su zbog toga e-novine trn u oku i remetilacki faktor koji uznemirava nasu idilicnu palanku. Inace, ne vidim sto bi se uznemiravao zaista zbog crnogorskih desavanja i podrske nacionalistickoj opoziciji u susednoj zemlji (vidis kako to lako ide u oba smera?). 


  • 0

#1300 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 March 2015 - 15:33

Po cemu je tekst Benjamina stari u nasoj percepciji? Tekst jeste objavljen 1933. ali na kraju je potpisana knjiga iz 1980. a prevod je manje vise aktuelan. kako to moze biti isto kao objavljivanje Siorana iz ' Kratkog pregleda raspadanja' objavljenog 80ih , i to u prevodu Mlovana Danojlica

Na stranu Danojlicevo prevodilastvo, ne kapiram kako onda ocenjujes starost tekstova - pa i mnogi tekstovi Aristotela, Seneke, itd. su po mom misljenju itekako aktuelni i ljudi rade nove prevode istih. Zasto bi onda kritikovao e-novine isto tako? Pa ne govorimo o aktuelnosti tekstova, nego su se pljuvacki glasovi digli zbog toga sto navodno prenosenje hronoloski starih tekstova nije neko medijsko dostignuce.

 

Drvoprvo sigurno nije napisao e-govna imajuci nesto protiv Kolakovskog ili Borhesa, ili koncepcije objavljivanja takvih stvari, vec zbog dnevnopolitickog pisanja.

E i ti sad citas misli, ovog puta drvetove. Ako zeli da ih izrazi, moze slobodno niko mu ne brani, a ne da se razbacuje psovackim one-linerima bez mnogo smisla. 


  • 0

#1301 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 16 March 2015 - 17:34

Ne radi se o hronoloski starim tekstovima, nego o hronoloski starim tekstovima u nasoj sredini. Na pr. Danojlicev prevod Siorana je star, ali xyov prevod nekog Sioranovog dela do sad neprevedenog( mozda cak i prevedenog, ali bi to onda bio novi prevod) nije star, makar ga Sioran napisao pre ' Kratkog pregleda raspadanja'.


  • 0

#1302 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 16 March 2015 - 20:17

 

Ali sustinski problem je nesto drugo: problem je sto su za tebe Kusturica i Vukadinovic fini i pristojni gradjani, a ne klerofashisticki degenerici kakvi jesu, pa su zbog toga e-novine trn u oku i remetilacki faktor koji uznemirava nasu idilicnu palanku. Inace, ne vidim sto bi se uznemiravao zaista zbog crnogorskih desavanja i podrske nacionalistickoj opoziciji u susednoj zemlji (vidis kako to lako ide u oba smera?). 

 

:lol+:  kako si dosao do ovoga? naravno da su klerofastisticki degenerici

odakle ovakva binarnost u razmisljanju? 


  • 0

#1303 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 March 2015 - 22:55

:lol+:  kako si dosao do ovoga? naravno da su klerofastisticki degenerici

odakle ovakva binarnost u razmisljanju? 

Znaci moralno je braniti Vanju Calovic, ali nije moralno braniti Petra Lukovica od akcija ovih degenerika koji, za razliku od "dusevnog bola" njemu nanose vrlo konkretnu materijalnu stetu? I to ne jednom, vec mnogo puta, kroz procese koji traju vec godinama, bez mnogo izgleda da se okoncaju, a i kad se okoncaju u pitanju su skandalozne presude protiv PL ocigledno donete sa politickom podrskom? I to u ovoj zemlji, a ne u susednoj?

 

Hebiga, stara su mi ovo sociva, ali ipak imam utisak da ovde vidim jedan dvostruki standard velik poput Himalaja...


  • 0

#1304 nssa

nssa
  • Members
  • 850 posts

Posted 17 March 2015 - 15:52

Znaci moralno je braniti Vanju Calovic, ali nije moralno braniti Petra Lukovica od akcija ovih degenerika koji, za razliku od "dusevnog bola" njemu nanose vrlo konkretnu materijalnu stetu? I to ne jednom, vec mnogo puta, kroz procese koji traju vec godinama, bez mnogo izgleda da se okoncaju, a i kad se okoncaju u pitanju su skandalozne presude protiv PL ocigledno donete sa politickom podrskom? I to u ovoj zemlji, a ne u susednoj?

 

Hebiga, stara su mi ovo sociva, ali ipak imam utisak da ovde vidim jedan dvostruki standard velik poput Himalaja...

 

Pa mogao bi bas i da zamenis sociva i ne vrsis zamenu teza.

 

Mozes li ti meni da objasnis kako se to pisanje Petra Lukovica o Vanji Calovic opravdava tuzbama drugih protiv Pere?


  • 0

#1305 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 18 March 2015 - 00:58

Ovaj tekst je pisala neka nepismena pandurcina, a e-novine objavile u neizmenjenom obliku. Rogobatno, neargumentovano, ulicarski i bezmudo, cak se ni izmisljotina o sprezi prosvetara i tajkuna ne dovodi do kraja, nego sve ostaje na insinuaciji.

 

 

 

Tokom antivladinog protesta članova dva sindikata prosvete ispred Ministarstva prosvete, ministra Srđana Verbića za sada nepoznati huligani polili su vodom. U Srbiji se mesecima unazad događa štrajk prosvetnih radnika. Nakon što je nedavno postignut dogovor Ministarstva i štrajkača, vodeći sindikati i većina prosvetara prestali su sa štrajkom, dok su malobrojni ekstremniji nastavili sa neradom u školama i na ulicama zahtevajući da država Srbija prekrši sopstvene zakone ne bi li im udovoljila. Istovremeno, javljaju se indicije da ovaj antivladin štrajk ima političku pozadinu i potporu, a pominje se i sprega štrajkača i pojedinih kontroverznih tajkuna

Verbić je došao do bine postavljene u parku Manjež, odakle se obraćaju čelnici dva sindikata koji organzuju protest, u nameri da ih pozove na razgovor, ali je poliven vodom po licu, javio je reporter Tanjuga sa lica mesta.

Ministar se potom vratio u zgradu gde treba da počnu razgovori sa predsednikom Unije sindikata prosvetnih radnika Draganom Matijevićem i potpredsednikom Sindita radnika u prosveti Srbije Miloradom Antićem. Matijević je pre odlaska na razgovor sa ministrom učesnike protesta pozvao na dostojanstvo.

Na ulici je protestovalo oko 1.000 ljudi. Oni su stupili i u jednodnevnu potpunu obustavu rada. Od Skupštine Srbije gde su se okupili krenuli su u protestnu šetnju do Ministarstva prosvete, a usput su blokirali i Kneza Miloša i Nemanjinu ulicu.

 

Protest organizuju Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije i Sindikat radnika u prosveti Srbije.

Pre polaska u šetnju čelnici ta dva sindikata predali su pismo predstavnicima skupštinskog Odbora za obrazovanje za zahtevom da se omogući sazivanje vanredne sednice parlamenta na kojoj bi jedina tačka dnevnog reda bila posvećena stanju u obrazovanju.

 

 
Podsetimo, y Srbiji se mesecima unazad događa štrajk prosvetnih radnika. Nakon što je nedavno postignut dogovor Ministarstva i štrajkača, vodeći sindikati i većina prosvetara prestali su sa štrajkom, dok su malobrojni ekstremniji nastavili sa neradom u školama i na ulicama zahtevajući da država Srbija prekrši sopstvene zakone ne bi li im udovoljila. Istovremeno, javljaju se indicije da ovaj antivladin štrajk ima političku pozadinu i potporu, a pominje se i sprega štrajkača i pojedinih kontroverznih tajkuna.

 

 

.

Edited by Triceratops, 18 March 2015 - 01:02.

  • 0