Jump to content


Photo
- - - - -

gotovo je...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
106 replies to this topic

#1 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 August 2009 - 18:04

zatvoren pirate bay


jebi ga,bilo je pitanje samo da li će otići legit pre nego što ga zatvore...




mislim da je relavantno da bude ovde,99% filmova o kojima se priča ovde ili koji su postavljeni je ilegalno skinut...

#2 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 24 August 2009 - 18:07

veliki gubitak za svet umetnosti....
Malo sutra, smislili momci kako do para preko kriminala - e, sad nek dobro utrljaju vazelin......
Fala kurcu da se kriminalni projekti urnišu. Najbolje je što ni $$ neće dobiti od prodaje projekta pa će morati da se snalaze za lovu...

Edited by BlackDog, 24 August 2009 - 18:13.


#3 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 August 2009 - 18:16

pa ne to...oni jesu drkoši (toliku frku napraviše i tražiše podršku,a onda čim se ukazala prilika su uzeli pare) ali to ne menja činjenicu da će nama biti teže da dođemo do filmova i muzike u meri u kojoj želimo (a koju je nemoguće finansirati ako hoćemo legalno da je kupimo)...jebi ga,za muziku i donekle,itunes nije toliko skup i praktičan je,ali filmove ne samo da ne možemo da finansiramo nego ovde i ne možemo da dođemo do njih na legalan način...nijedan ferarin film ne može legalno da se kupi u beogradu,znam,probao sam...

#4 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 24 August 2009 - 18:41

Šteta... da su bili malo taktičniji, sad bi još uvek bili u igri. Objektivno, RS poseje više nelegalnih kopija po svetu nego PirateBay, ali je RS "koopeartivan" i kad mu na vrata pozvone MPAA ili RIA - briše linkove. To što obrišu samo 0.1% od uploadovanog materijala i sa akcijom obično prekinu čim se prašina malo slegne - nema veze. Bitno je da odaju utisak nekog ko sarađuje sa snagama reda i mira.

Sa druge swtrane, sve to je ironično i smešno: PirateBay na svojim serverima nije imao nijedan jedini nelegalni bajt i smaknut je za primer drugima, uz golemu novčanu kaznu. xxx na svojim serverima drži petabajte nelegalnog materijala i niko ih ne dira. Da ne pominjem da preko RS-a čovek može da skine sve što hoće nekoliko puta brže nego preko TBP-a.

Hvala TPB-u, bilo je lepo sve ove godine. Uradili su za srpsku kulturu više nego svi ministri od rata na ovamo.

P.S. I stvarno bih voleo da upoznam lika sa B92 koji je na forumu zabranio reč RapdiShare u tekstu. Mnoooooooooogo pametno... Words fail me.

Edited by st4lk3r, 24 August 2009 - 18:45.


#5 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 24 August 2009 - 19:05

I sta sad? :ph34r: Nikako da dodjem do bastarda.

#6 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 24 August 2009 - 19:12

Hm. Ima jedna stvar koju ne kontam ovde a vezana za torrente.
Šta je sa drugim torrent sajtovima i uopšte torrentima koji imaju druge trackere?
Npr rarbg.

#7 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 24 August 2009 - 19:26

Ih, bre, reka uvek nađe izlaz.

Niš se vi ne brinite.

#8 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 24 August 2009 - 19:31

Ma da, pirate bay je bio samo kap u punoj čaši.....:ph34r:

Edited by kerpo, 24 August 2009 - 19:32.


#9 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 24 August 2009 - 20:11

Hm. Ima jedna stvar koju ne kontam ovde a vezana za torrente.
Šta je sa drugim torrent sajtovima i uopšte torrentima koji imaju druge trackere?
Npr rarbg.


Nisam strucnjak, ali mi se cini da je PB bio primarni source velikog dela torrenta.

#10 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 24 August 2009 - 20:42

RS je tu i svi smo sretni i zadovoljni:)

Tuzno je to shto velike korporacije upravljaju svetom, ali doci ce i njima kraj.

A josh tuznije je to shto npr. ovde ni domace filmove ne mozemo da nadjemo u prodavnicama, pa moramo da skidamo, ako se neka televizija sazali, tv ripove. Shto je super.

Jedan se ugasio milion drugih ce ponovo da izrone. Zar zaista misle da ce neshto time postici?
Demonoid su gasili nekoliko puta, ali opet je u vrhu. Jebeno dobar i jak. Tako da bravo za nasheg choveka koji je omogucio nama i mnogim drugim ljudima da uzivaju u filmskoj umetnosti :ph34r:

#11 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 August 2009 - 21:23

ja poceo vec sa warezom... bedak :) :ph34r:

#12 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 24 August 2009 - 22:07

ja poceo vec sa warezom... bedak :) :ph34r:

Navići ćeš se. Uz, recimo RS nalog od 17 eur za tri meseca - sky is the limit.

#13 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 August 2009 - 22:15

to je sve potpuno retardirano...time što ja plaćam njima,ja ustvari dublje ulazim u pirateriju...rs za razliku od pb ladno profitira,i to ludački mnogo...izdržaću bez plaćanja koliko budem mogao,ali kao što sam znao da ću morati pre ili kasnije da pređem na ovo,tako znam da ću pre ili kasnije početi i da im plaćam... :ph34r:

#14 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 25 August 2009 - 06:28

to je sve potpuno retardirano...time što ja plaćam njima,ja ustvari dublje ulazim u pirateriju...rs za razliku od pb ladno profitira,i to ludački mnogo...izdržaću bez plaćanja koliko budem mogao,ali kao što sam znao da ću morati pre ili kasnije da pređem na ovo,tako znam da ću pre ili kasnije početi i da im plaćam... :ph34r:

Ih, pa nemoj tako. Ako plaćaš RS-u to ne znači automatski da ulaziš u pirateriju koje se svi gnušamo. Ima na RS-u i legalnih sadržaja, čitavih 0.001%.

Verujem da RS ima lepe profite ali ne samo zbog velikog broja pretplatnika (ti što plaćaju solidno i troše, link i serveri takođe nisu džabe), već i zato što RS ima jako malo zaposlenih (pedesetak).

#15 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 25 August 2009 - 09:43

to je sve potpuno retardirano...time što ja plaćam njima,ja ustvari dublje ulazim u pirateriju...rs za razliku od pb ladno profitira,i to ludački mnogo...izdržaću bez plaćanja koliko budem mogao,ali kao što sam znao da ću morati pre ili kasnije da pređem na ovo,tako znam da ću pre ili kasnije početi i da im plaćam... :ph34r:


Necesh morati da im placash vec lepo kupi poene.
Do sada ima oko 42 hiljade shto mi je tovoljno za 4 meseca beskplatnog repid premiuma :)
Lepo kaze stalker, ali zato shto oni brishu kada im neko dodje niko ih ne dira, a chisto sumnjam da ce ih i dirati.
Neshto sam prichao sa nekim ljudima na radionici gde se raspravljalo o pirateriji i doshli smo do zakljuchka
ce sve uskoro krenuti kao shto radi Itunes. Jer ima toliko sajtova sa piraterijom da jednostavno nije moguce pozatvarati ih sve.
Uvek ce se naci neki novi, i novi, i ima ih na milione. ALi morali su zrtveno jare da nadju.
Mada osnivachi nisu josh uvek dobili ni cent od onih 8 miliona, tako da cemo da vidimo shat ce na kraju da bude. Zalba je predata, sad je na potezu ponovo sud Shvedske.