Jump to content


Photo
- - - - -

Teniski i sportski komentatori


  • Please log in to reply
2034 replies to this topic

Poll: Teniski i sportski komentatori (230 member(s) have cast votes)

Najbolji teniski komentator?

  1. Viskovic (136 votes [71.96%])

    Percentage of vote: 71.96%

  2. Boskovic (7 votes [3.70%])

    Percentage of vote: 3.70%

  3. Krivokapic (4 votes [2.12%])

    Percentage of vote: 2.12%

  4. Mijaljevic (3 votes [1.59%])

    Percentage of vote: 1.59%

  5. Vujcin (15 votes [7.94%])

    Percentage of vote: 7.94%

  6. Pralica (16 votes [8.47%])

    Percentage of vote: 8.47%

  7. Dzankic (1 votes [0.53%])

    Percentage of vote: 0.53%

  8. Pesikan (7 votes [3.70%])

    Percentage of vote: 3.70%

Vote Guests cannot vote

#31 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 August 2009 - 10:18

Mislim da grešiš. Oni Bosanci na OBN što prenose NBA se i meni dopadaju ali prenos svakog sporta ima neke svoje specifičnosti. Prenos tenisa treba da ide sa što manje priče. Jedna max. dve rečenice u pauzi izmedju poena a nekad ni to.
Gluposti tipa "kako bi sada dobro došao jedan dobar prvi servis" (mislim kada to prvi servis ne bi bio dobrodošao) i sl. potpuno izbaciti. Svaku statistiku odraditi na početku meča , eventualno ako se ukaže potreba reći nešto u pauzi na promeni strana. Najgori su stručni konsultanti koji krenu da drobe i drobe a u medjuvremenu se odigra i po nekoliko poena.
Ah tako mi nedostaju prenosi sa engleskog ES-a. Zna proći po čitav gem da da ne čuješ ni reč od komentatora. Samo uživaš u igri...
  • 0

#32 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 24 August 2009 - 10:22

Po meni bas lepo komentarise jedan lik sa EuroSporta,onako smireno,bez nervoze...
Gledao sam tu mecheve kad su prenosili tenis,sad zbog ove atletike nismo videli uzivo ni finale Rogers Cupa :ph34r:
  • 0

#33 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 August 2009 - 10:25

Eh sećam se , još pre nego su Nadrealisti postali popularni i medijski eksponirani , kako su za Omladinski Radio Sarajevo uradili niz radio skečeva gde su pravili parodije radio prenosa različitih sportova , izmedju ostalih i tenis.To je zvučalo otprilike ovako: monotoni uspavljujući glas govori
" Tup Borg , Tup Mekinro , Tup Borg , Tup Mekinro, Tup Borg , Tup Mekinro , Tup Borg....... Tup Mekinro , Forty-Fifteen Mekinro..." :ph34r:
  • 0

#34 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 August 2009 - 10:44

Nešto sam već pisao na tu temu pa ću još malo da se nadovežem:

Plus ako naletiš na nekog komentatora tipa Tony Trabert, koji ume iz prosećnog tenis meča da napravi "it's a classic" a kad je " it's a classic" stvarno u igri onda prosto zatvoriš oči ili još bolje, staviš bezžične slušalice, radiš druge poslove i osećaš se kao da slušaš neke sportske spektakle tridesetih i četrdesetih gde se sve prenosilo po radiu. Imaš sliku u glavi jasniju od tv-a.


Eto jednog linka kako zapadnjaci ocenjuju svoje komentatore (medju njima i Traberta) pa ko izvoli nek malo prečita. Nije odveć znati.

Šta se mene tiče, uz US Open na Eurosportu (a ovde nemamo slovenačkih komentatora) dolazi i onaj gori deo: Simon Reed i Jo Durie. Chris Bradnam i Sam Smith su još podnošljivi a Reed-a ne mogu ni da čitam a kamoli da slušam. To što je Višković picipevac jednoručnom švajcarskom backhandu to je Reed još gori kad veliča fantastični M-Andyjev drugi servis i poneki winner koji u njegovu igru zaluta više kao passing shot nego winner u pravom smislu reči.

Imamo i kod nas jednog. Taj predvodi komentatore na SK-u u Sloveniji. Zove se Peter Pevec (bukvalni prevod Pero Pevač) i nepodnošljiv je što svakog igrača uporedjuje sa Rogerom, veliča svaki njegov uspeh sa mitskim i mislim da zna za svaki put kad je Roger pustio vetrić. Bukvalno bilo koji meč prenosi je Roger ono, Roger ovo. Ali barem ima osećaj za tenis, kad šta treba da komentariše i ima dobru boju glasa.

Meni omiljeni na prostorima bivše Juge (za tenis) je sigurno Mićo Dušanović. Stari je sa svojom štimungom, hrkanjem, disanjem i biserima (barem meni) legenda (mada je i on Rogerofil). Kao što je to Božo Sušec za fudbal.
  • 0

#35 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 24 August 2009 - 10:53

Kao što je to Božo Sušec za fudbal.


Један је Божо :ph34r:
  • 0

#36 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 August 2009 - 10:55

Na temi o atletici neko je stavio linkove na klipove skinute sa HRT-a u kojim Sušec komentariše Boltove trke. Moja iskrena preporuka da se to odgleda.
  • 0

#37 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 24 August 2009 - 11:00

Meni su Simon Reed i Joe Duri super kad prenose WTA, pa i za muski tenis su dobri, ali nisam slusala kad prenose Mareja, verujem da je to ostrasceno, a velicanje je sigurno prisutno.
englezi na ES su sasvim super osim kad prenose svoje, a to se svodi samo na Mareja
  • 0

#38 cecans

cecans
  • Members
  • 1,676 posts

Posted 24 August 2009 - 11:01

Slazem se sa gmbokijem da razliciti sportovi traze ralzlicito komentarisanje i ako je nesto zanimljivo u nekom sportu moze da bude iritirajuce u drugom. Beskrajno ceretanje pre, u toku i posle poena, odvlaci paznju od teniske igre i unistava pracenje meca. Jos kad krenu sa beskonacnim iznosenjem statistickih podataka, pa red "zanimljivosti" iz zivota tenisera, pa banalne anegdote- uzas :ph34r: ! Kad je juce spomenut Viskovic, tacno sam znala da ce odmah da krene prica kako ima mnogo gorih, kako je on najbolji i sl. , ali nije ni bilo pitanje oko izbora za NAJ teniskog komentatora, nego samo konstatacija da i on ima svojih mana i da u odredjenim situacijama iritira svojim komentarima. On jeste najbolji kad je u pitanju poznavanje teniske igre, zna da izbaci zaista zanimljive podatke vezane za tenis i igrace ali i da se potpuno i nepotrebno izgubi kad je u centru njegove naklonosti odredjeni teniser.
  • 0

#39 lopilato

lopilato
  • Members
  • 1,711 posts

Posted 24 August 2009 - 23:25

Najbolji komentatori na ES za mene su neprevazidjeni Frew McMillan i David Mercer. Reed i Bradnam nepodnosljivi, Durie simpaticna, ali mnogo smara, Sam Smith podnosljiva. Anabel Croft je katastrofa :ph34r: Chris Bowers nije los, ali njega turaju samo kada treba da popuni rupe.

Sto se nasih tice, jedino postoji Viskovic. Dzankic i Jurisevic tuzni, ne znam sta se desilo onom drugom sto intonativno nema pojma, dugo ga nesto nema. Krivokapic podnosljiv, ali nit' smrdi nit' mirise.
  • 0

#40 NadjaM

NadjaM
  • Members
  • 1,023 posts

Posted 25 August 2009 - 21:36

komentatori na RTS-u blagi uzas :ph34r:

Po meni Viskovic najbolji teniski komentator(mada ga dugo nisam cula jer nemam SK).
Gleala sam atletiku ovih dana(SP u Berlinu) na ES.Komentator je bio ocajan.Imao je goste u studiju,ljude iz atletike,kojima nije dao da otvore usta,a on je najmanje pricao o samim disciplinama i rezultatima a najvise o licnim impresijama o desavanjma ili je nagadjao i smisljao price zasto je doslo do nekog dobrog ili loseg rezultata,naravno,potpuno nesuvislo.Uzasno me je iritirao :)
  • 0

#41 milosdragan

milosdragan
  • Banned
  • 708 posts

Posted 30 August 2009 - 19:55

vidm pisete o komentatorima i o tome kako navijaju i kako su subjektivni ali jedan je milojko pantic,taj covek je definicija neobjektivnosti i pristrasnosti.

  • 0

#42 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 09 September 2009 - 18:46

"Legendarni" Duško Korać :) . Gledam sad odbojku i na jednu sumnjivu loptu (nije jasno jeli aut ili ne) kaže
"Da sad imamo SKAJ HOUK ko u tenisu mogli bi to proveriti" :ph34r:
  • 0

#43 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 09 September 2009 - 18:49

"Legendarni" Duško Korać :) . Gledam sad odbojku i na jednu sumnjivu loptu (nije jasno jeli aut ili ne) kaže
"Da sad imamo SKAJ HOUK ko u tenisu mogli bi to proveriti" :ph34r:

:D
a ono, Finci kopne ko majski sneg u maju u finskoj :D
  • 0

#44 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 10 September 2009 - 11:42

A ne znam da li ste uhvatili elaborat na kraju kad je rekao - Za nekih 30 minuta pocinje fudbal, Srbija-Francuska, za 45 kosarka, Srbija-V. Britanija, a noc cemo, kao sto smo vec navikli, provesti sa nasim Noletom :ph34r:
  • 0

#45 Cukuru Tazaki

Cukuru Tazaki
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 10 September 2009 - 12:02

Dule je legenda. Da li se sećate kada je prošle godine izvalio par bisera:
- "A sada ćemo biti primorani da slušamo američku himnu"
- "Isimbajeva dobija ček na 100 000 dolara za svetski rekord, a to frizer Bekam zaradi za par dana"

Edited by karambol, 10 September 2009 - 12:02.

  • 0