Jump to content


Photo
- - - - -

Ada Ciganlija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 20 August 2009 - 15:04

Ne znam gde drugo da postujem ovo ali,

Vec 5-6 dana ima da je pukla kanalizaciona cev na kraju Ade Ciganlije pri cemu se napravio potocic fekalnih voda koje se direkno ulivaju u Savsko jezero. Uliva se tacno iza Aqua Ski-a. Pisao sam svim medijima kao i upravi Ade ali to izgleda nikog ne interesuje dok ne izbije ozbiljna zaraza.


'bem ti zemlju... :ph34r:

#2 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 20 August 2009 - 15:46

Obzirom na cistocu vode na Adi Ciganliji, to cak moze i da popravi kvalitet iste :ph34r:

#3 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 20 August 2009 - 18:32

Ne znam gde drugo da postujem ovo ali,

U delu foruma Regioni, tj. gradovi.

#4 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 20 August 2009 - 19:12

Na Makiskoj strani tacnije izmedju Nbg i Makiske postoje 2 povelike cevi koje spajaju malo jezero sa Adom i sluze za regulisanje nivoa jezera. Sa Makiske i Nbg strane na plazi ponegde i postoje cevi, ali iz njih nista ne izlazi. Sa Nbg strane postoji kanalizaciona mreza, sa Makiske je nema pa su postavljeni oni mobilni toaleti. Ni kafici ni kuce ne izlivaju otpad u Adu.
Postoje crpne stanice vodovoda na Adi, ne bi izlavali kanalizaciju u istu vodu koju posle pijemo.

#5 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 20 August 2009 - 19:23

Na Makiskoj strani tacnije izmedju Nbg i Makiske postoje 2 povelike cevi koje spajaju malo jezero sa Adom i sluze za regulisanje nivoa jezera. Sa Makiske i Nbg strane na plazi ponegde i postoje cevi, ali iz njih nista ne izlazi. Sa Nbg strane postoji kanalizaciona mreza, sa Makiske je nema pa su postavljeni oni mobilni toaleti. Ni kafici ni kuce ne izlivaju otpad u Adu.
Postoje crpne stanice vodovoda na Adi, ne bi izlavali kanalizaciju u istu vodu koju posle pijemo.

Na Makiskoj strani su svi kafici povezani u jednu mrezu i to je puklo kod Aqua Skija. Da, nisu samo mobilni toaleti vec svaki kafic ima normalan. Tacno mozes da vidis gde je cev pukla kao i potocic da ispratis od tog mesta do jezera. Slobodno dodji do Aqau Skija pa ce ti svako pokazati.

#6 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 20 August 2009 - 19:29

ne bi izlavali kanalizaciju u istu vodu koju posle pijemo.

Eh? Ali je zato 300.000 kupaca dnevno zaliva kad ih pritera beshika. :ph34r:

#7 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 20 August 2009 - 19:32

Pa to je strasno!!! Zasto iz Aqau Skija ne odu po nadlezne, pa to je valjda i u njihovom interesu !!! Prosto mi je neverovatno da su videli to i da se i dalje tamo skijaju i kupaju, sezona je u pitanju ! Valjda bi odmah pozvali ljude da se cev zameni i zatvorili te svoje wc-e. Postoje mobilni pobogu!!!

#8 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 20 August 2009 - 19:33

Stvarno ne znam sto se toliko uzbudjujete oko par kakica kad u usporedbi toliko iskake svlacenjem gacica u dubljoj vodi. Ne znam jos za slucaj nekog ko nije video braon podmornice po Adi. Da ne racunamo i pipenje tolikog broja ljudi. Vec ima tu boju, nedostaje samo prosipnje pepela preminulih i imamo nas Gang.

Edited by st.maurice, 20 August 2009 - 19:37.


#9 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 20 August 2009 - 19:49

Eh? Ali je zato 300.000 kupaca dnevno zaliva kad ih pritera beshika. :ph34r:


Ada je poluostrvo, okruženo nasipom i omeđeno Savom sa jedne i Savskim jezerom sa druge strane. Danas, zajedno sa Adom Međicom, Jezerom i delom Makiškog polja, Ada zauzima površinu od 800 hektara. Savsko jezero je rezervoar pijaće vode gradskog vodovoda i spada u zonu najstrožije vodozaštite, jer je od strateškog značaja za Beograd.

Savsko jezero, koje je dugo 4,2 kulometra i prosečno široko 200 metara, sa dubinom izmedju četiri i šest metara, raznovrsno je poribljeno, a najviše je tolstolobika. U Jezeru žive i veliki somovi, koji nisu opasni po ljude. Vodena trava prirodno prečišćava Savsko jezero, tako što se hrani njegovom vodom vezujući za sebe fosfor, azot i nečistoću. Njenim šišanjem i odnošenjem, Jezero se oplemenjuje nekoliko puta u toku godine. Ono je povezano vodopropusnom branom, na gornjem nasipu, sa Taložnikom, manjim prečišćenim i ograđenim jezerom, koje je u sistemu vodoizvorišta. Iz Taložnika se u Savsko jezero neprestano ubacuje filtrirana voda, dok se pomoću pumpi na donjem špicu, iz Jezera izbacuje voda u Čukarički rukavac.

I upravo skorasnja pojava slatkovodnih meduza je dovoljan dokaz da je voda cista . :)

#10 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 20 August 2009 - 20:31

Jesi ti iz uprave `Ada`? Tamo nebrojeno mnogo ljudi istresa svoje meshine kroz oba otvora kad prigusti, koliko se secam pre neku godinu samoinicijativno studenti sa biologije bili pokupili uzorke vode u sred sezone i odneli na analizu, ispalo da su i tekuca Sava i Dunav cistiji od jezera, narocito kad je rec o bio otpadu...

Edited by incognito, 20 August 2009 - 20:31.


#11 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 20 August 2009 - 22:12

Pa to je strasno!!! Zasto iz Aqau Skija ne odu po nadlezne, pa to je valjda i u njihovom interesu !!! Prosto mi je neverovatno da su videli to i da se i dalje tamo skijaju i kupaju, sezona je u pitanju ! Valjda bi odmah pozvali ljude da se cev zameni i zatvorili te svoje wc-e. Postoje mobilni pobogu!!!

I upravo skorasnja pojava slatkovodnih meduza je dovoljan dokaz da je voda cista . :)


Aqua Ski je to odmah prijavio ali niko nista jos nije preduzeo. Vazno je da ovi iz Ade naplacuju kazne ako neko koristi sampon pod tusem jer to zagadjuje vodu ali je zato kanalizacija potpuno dozvoljena :ph34r:

Slatkovodne meduze nisu skorasnja pojava, ima ih vec sigurno 5 godina.

Edited by Nikola21, 20 August 2009 - 22:13.


#12 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 22 August 2009 - 22:29

Hvala Bogu, posle 6 dana su popravili...

#13 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 26 August 2009 - 23:08

Bila na Adi za vikend, super vreme, voda cista sa Makiske strane relativno blizu Aqua-Ski-a.
Videh i neku vrstu patki koje ranije nisam primetila, zaranjaju i love ribice :ph34r: Zao mi je sto nisam ponela aparat da slikam.
Stvarno fenomenalna prirodna sredina. Tako da molim ljude koji verovatno nisu ni bili na Adi da ne pricaju gluposti.

#14 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 August 2009 - 01:05

Bila na Adi za vikend, super vreme, voda cista sa Makiske strane relativno blizu Aqua-Ski-a.
Videh i neku vrstu patki koje ranije nisam primetila, zaranjaju i love ribice :ph34r: Zao mi je sto nisam ponela aparat da slikam.
Stvarno fenomenalna prirodna sredina. Tako da molim ljude koji verovatno nisu ni bili na Adi da ne pricaju gluposti.

Sve je to prirodni ciklus, ribice jedu govna, patke jedu ribice. Nema tu nista cudno ili ruzno, moze da se vizuelno uziva i u fekalnim vodama, ali preferiram da se u njima ne kupam. :)

Edited by st.maurice, 27 August 2009 - 01:06.


#15 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 August 2009 - 07:36

Stvarno fenomenalna prirodna sredina. Tako da molim ljude koji verovatno nisu ni bili na Adi da ne pricaju gluposti.

Kako sam ja, pa recimo svakog treceg dana u proseku, na Adi tokom citave godine, i to bas na Makiskoj strani, mogu slobodno da tvrdim da je doticna voda prljavija od prljavog, a milion puta sam video svojim ocima ljude kako pisaju i povracaju u istoj (narocito u nocnim terminima). Sve to lepo izgleda kad jedared bacis pogled na isto, no kad si tamo dovoljno cesto shvatis da u tu vodu usao ne bi pa i pare da ti daju...