Jump to content


Photo
- - - - -

FOREX iskustva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
68 replies to this topic

#46 GoranĐ

GoranĐ
  • Members
  • 2 posts

Posted 28 August 2009 - 11:14

I ja sam počeo trgovati na foreksu. Ne može se usporediti niti sa jednim drugim tržištem, valute se kreću mnogo brže od akcija Futures ili bilo čega drugog, može se odlično zaraditi ali isto tako i izgubiti.
Još sam na Demu i posle početničkih gubitaka počeo sam polako da zarađujete.
Uskoro razmišljam o otvaranju pravog računa jer mi se ova firma preko koie imam DEMO čini ozbiljna i profesionalna.
Radim na Meta Trader platformi i mogu reći da je to skoro najbolja free platforma koja se može naći.

Što se tiče kursa imaš na http://www.admiralma...ducation/video/
besplatan video kurs koji je tek započeo, ja sam pročitao dosta stvari o foreksu i tehničkoj analizi i mogu reci da je kurs dobar s obzirom da je besplatan.
Imaju i nagradno demo takmičenje za balkan region i novi krug počinje u jesen treba se ovde registrovati da bi se izvršila prijava.

http://www.admiralma...ntest/register/

a za sve ostalo ovdje u posebnom Kabinetu tradera

https://tc.fxservice.com/?lang_id=15

Na foreksu treba biti vrlo oprezan, moguće je sve vrlo brzo izgubiti ali isto tako i ostvariti ogromnu zaradu. Stvar je u znanju i umeću svakog Trader.

Eto nadam se da sam pomogao ....

Edited by GoranĐ, 28 August 2009 - 11:42.


#47 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 August 2009 - 20:47

Priznajem da mi dosta stvari oko Forex-a nije jasno, zapravo nisam josh stigao da se malo poigram sa demo forexom, ali verovatno sada za vikend.

Neko je pomenuo da se na Forexu moze izgubiti SVE. Pa ako bi bio ljubazan da objasni kako se trgovanjem valutama moze izgubiti SVE.

Razumem 10-20, pa i 50 posto, ali SVE, to ne razumem, chak ni namerno, mislim da bi trebalo biti veliki majstor za tako neshto, kao i za pravljenje para, ako ne josh teze.

Zatim, neko se ponudio sa nekim stvarima sa regularne berze, pa zashto da ne, mislim, sve gde lova moze da se napravi i izgubi je interesantno, izvolite.

#48 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 28 August 2009 - 21:24

Pa, tesko ces za vikend moci ista da vidis! Ni forex ne radi tada. Za jedan sat trgovanje prestaje a otvara se ponovo za 48 sati,tj u nedelju uvece (GMT +1-2).Kako moze sve da se izgubi? Jako lako. Mnogo lakse nego sto mislis. Trgovanje na Forexu je "on margin" sto znaci da ti ulazes 1% a market maker ( sto je najcesce tvoj broker) ostatak. Ako ulozis $1000 ti kontrolises 1 standardni lot ( osnovna jedinica trgovanja na forexu) od $100.000. Jedan PIP "kosta u ovom slucaju $10 a taj 1 PIP je desetohiljaditi deo cene EUR/USD. 100PIPsova i ode tvoj ulog :ph34r: a to nije veliko pomeranje cene.Moze da se desi i za nekoliko sati, nekad i za krace...

#49 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 August 2009 - 22:03

Pa, tesko ces za vikend moci ista da vidis! Ni forex ne radi tada. Za jedan sat trgovanje prestaje a otvara se ponovo za 48 sati,tj u nedelju uvece (GMT +1-2).Kako moze sve da se izgubi? Jako lako. Mnogo lakse nego sto mislis. Trgovanje na Forexu je "on margin" sto znaci da ti ulazes 1% a market maker ( sto je najcesce tvoj broker) ostatak. Ako ulozis $1000 ti kontrolises 1 standardni lot ( osnovna jedinica trgovanja na forexu) od $100.000. Jedan PIP "kosta u ovom slucaju $10 a taj 1 PIP je desetohiljaditi deo cene EUR/USD. 100PIPsova i ode tvoj ulog :D a to nije veliko pomeranje cene.Moze da se desi i za nekoliko sati, nekad i za krace...



Kao shto rekoh, nisam stigao ni da pogledam, a ovaj broker iz New Yorka navalio k'o mutav, zove me svaki dan. Ne svidja mi se to :D .

Mislio sam da se za vikend malo "igram", ali ti kazesh da to ne radi vikendom. Ne znam samo :ph34r: zahto ga onda reklamiraju kao berzu za koju nema pauze osim na dan Nove Godine. Kazu u tome jeste fora, shto uvek radi 24/7/364.

Shvatio sam kako mozesh da izgubish SVE, hvala na objashnjenju. To mi lichi prilichno na kocku, a ja bash i nisam neki kockar. 100 pipsa nije velika stvar, desi se 'ochas posla. Mada, nije mi jasno, razumem da kada kupish valutu pochinje period tvog "kockanja", u ovom trenutku mi nije jasno kada se "zavrshava" tj. ko daje taj signal :) .... kao shto vidish totalna tabula rasa, zato kazem, trebalo bi malo da se upoznam pre nego pochnemo neki razgovor koji ima smisla, s moje strane mislim.

Edited by down with the sickness, 28 August 2009 - 22:04.


#50 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 28 August 2009 - 22:20

Kao sto rekoh ranije, 95% tradinga su emocije,tj,zavisi od tebe kad ces da zatvoris poziciju. Ako si mnogo pohlepan :ph34r: mozes da cekas toliko dugo da ti se dobitak pretvori u gubitak. Imas puno strategija koje,uz pomoc indikatora za tehnicku analizu,daju signale za ulazi i izlaz.To mozes da vidis na forumu Forexfactory.com. Najveci forum i site za Forex tradere. Puno profesijonalaca posecuje i pise na tom forumu.
Mnogi,manje posteni,(da ih tako nazovem) brokeri reklamiraju forex kao non-stop market da bi privukli sto vise klijenata. Oni mali "ozbiljniji" kazu da radi 6 dana u nedelji (od nedelje uvece do petka uvece) sto je jedino tacno.
Ja sam,sto na forexu,sto na stock marketu vec nekoliko godina i ne mogu tu ljudsku aktivnost da nazovem kockom. To jeste tako za one koji ne znaju o tome nista pa im na prvi pogled izgleda da je u trgovini akcijama samo sreca ono sto donosi zaradu. Ima tu puno indikatora koji mogu da ti pokazu gde ce cena ici. Sad,sto vecina gubi pare moze jedino da znaci da nisu dovoljno obrazovani za tu delatnost.

#51 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 August 2009 - 23:04

Hoces reci da su oni tipovi koji su vodili Lehman ili Merrill Lynch nisu bili dovoljno obrazovani za tu delatnost.

To mi lichi prilichno na kocku, a ja bash i nisam neki kockar.

hvala bogu da mozes da puknes kao zvecka osim ako si deklarisani Srbin koji je pametniji i od dobitnika nobelove nagrade...Jbt kada bi covek sudio po forumu Srbi bi bili najmocnija nacija na svetu jer je svaki drugi zajebao sve strucnjake MMF-a i World bank.
Sada na licnom nivo....
Pa brale pukao je Warren Buffett i to sa GE preferred stock a ne ja jer su zadnjih 10 godina svi srali kako je GE stock gde ne mozes da izgubis...
Ako vec imas neku crkavicu zaobidji forumske eksperte koji su saranili dolar i zamenili ga sa rubljom ( ala mare) i ili cuvaj cash ili ga ulozi u Canada Savings Bonds gde nema sanse da puknes

Edited by MAGRIPA65, 29 August 2009 - 01:15.


#52 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 August 2009 - 11:43

hvala bogu da mozes da puknes kao zvecka osim ako si deklarisani Srbin koji je pametniji i od dobitnika nobelove nagrade...Jbt kada bi covek sudio po forumu Srbi bi bili najmocnija nacija na svetu jer je svaki drugi zajebao sve strucnjake MMF-a i World bank.
Sada na licnom nivo....
Pa brale pukao je Warren Buffett i to sa GE preferred stock a ne ja jer su zadnjih 10 godina svi srali kako je GE stock gde ne mozes da izgubis...
Ako vec imas neku crkavicu zaobidji forumske eksperte koji su saranili dolar i zamenili ga sa rubljom ( ala mare) i ili cuvaj cash ili ga ulozi u Canada Savings Bonds gde nema sanse da puknes


Forumski eksperti su pretvorili svu svoju shtednju u rublje i juane i sada mirno i spokojno chekaju propas' dolara.

Ali .. shta cemo mi nesrecnici koji josh uvek vrtimo taj propali dolar, valja ga negde uloziti ne bi li se okotio, pa i neka propadne kada Srblje kaze da ionako qrcu ne vredi.

Canada Savings Bonds su OK, imam i opciju da mi direktno skidaju od plate, ali ..... 3.25% ..... kada platish taksu na to ..... nije bash atraktivno, skoro kao da ih drzish na rachunu.

Ma nisu to neke pare, ako ih i protracim ostacu ziv, preziveo sam i gore. S druge strane, ako me malo posluzi sreca i "potera", shto bi rekli, ne bi bilo loshe :ph34r: .

#53 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 August 2009 - 11:47

Kao sto rekoh ranije, 95% tradinga su emocije,tj,zavisi od tebe kad ces da zatvoris poziciju. Ako si mnogo pohlepan :ph34r: mozes da cekas toliko dugo da ti se dobitak pretvori u gubitak. Imas puno strategija koje,uz pomoc indikatora za tehnicku analizu,daju signale za ulazi i izlaz.To mozes da vidis na forumu Forexfactory.com. Najveci forum i site za Forex tradere. Puno profesijonalaca posecuje i pise na tom forumu.
Mnogi,manje posteni,(da ih tako nazovem) brokeri reklamiraju forex kao non-stop market da bi privukli sto vise klijenata. Oni mali "ozbiljniji" kazu da radi 6 dana u nedelji (od nedelje uvece do petka uvece) sto je jedino tacno.
Ja sam,sto na forexu,sto na stock marketu vec nekoliko godina i ne mogu tu ljudsku aktivnost da nazovem kockom. To jeste tako za one koji ne znaju o tome nista pa im na prvi pogled izgleda da je u trgovini akcijama samo sreca ono sto donosi zaradu. Ima tu puno indikatora koji mogu da ti pokazu gde ce cena ici. Sad,sto vecina gubi pare moze jedino da znaci da nisu dovoljno obrazovani za tu delatnost.


Razumem. Mozda je moja prednost shto mogu da chekam jako dugo, nisam u frci za tu lovu, niti mi je imperativ da je okrecem brzo, tako da mogu da napravim veliki broj promena u jako kratkom vremenu i obratno da ostavim "igranje" na dug vremenski period, chekajuci povratni talas, a takav ce sigurno naici, kad-tad, makar i na kratko. Fakat, pare ti ostaju zarobljene, ali sa ovim interesnim stopama, ne vidim da puno gubish, tj. propustash.

Mozda bih se "specijalizovao" za US-CAN dolar. Odnos veoma chesto varira od 1 do 1.20. Iako je pre izvesnog vremena US otishao ispod CAN, to na duze staze ne bi bilo dobro ni za Kanadu, pa cenim da je gotovo nemoguce, dok su variranja u datoj granici veoma chesta.

S obzirom na relativno lako lokalno pracenje kretanja na trzishtu to mi se chini najoptimalnije, a neki "gubitak" opet nije strashan, US dolar mogu lako potroshiti u USA koja mi je pred nosom, gde ce dolar ostati dolar, jedino ako se prognoze ovih nashih forumskih eksperata "stvarno ne ostvare" pa dobijemo inflaciju tipa Miloshevic-Jezda-Dafina, ali onda ionako svaka shtednja i kamata gube smisao.

Edited by down with the sickness, 29 August 2009 - 12:03.


#54 GoranĐ

GoranĐ
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 September 2009 - 13:25

Danas su počele prijave za foreks demo takmičenje za balkan region.
Može se prijaviti tako da se registruje u kabinet Trader na ovom linku

https://tc.fxservice.com/?lang_id=15


Takmičenje počinje 14.09.2009.

Da vidimo gde smo u foreksu mi sa balkana, a možda nešto i osvojimo.

#55 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 02 September 2009 - 15:31

Forumski eksperti su pretvorili svu svoju shtednju u rublje i juane i sada mirno i spokojno chekaju propas' dolara.

Ali .. shta cemo mi nesrecnici koji josh uvek vrtimo taj propali dolar, valja ga negde uloziti ne bi li se okotio, pa i neka propadne kada Srblje kaze da ionako qrcu ne vredi.

Canada Savings Bonds su OK, imam i opciju da mi direktno skidaju od plate, ali ..... 3.25% ..... kada platish taksu na to ..... nije bash atraktivno, skoro kao da ih drzish na rachunu.

Ma nisu to neke pare, ako ih i protracim ostacu ziv, preziveo sam i gore. S druge strane, ako me malo posluzi sreca i "potera", shto bi rekli, ne bi bilo loshe :ph34r: .


Ne ulazi na FX to ti je moj dobronamenri savet jer jos nisi na tom nivou. Na FX se ulazi posle jako dugo izucavanja i dosta pucanja ili ako si bio dobar trgovac na drugim berzama. FX je najteza berza za zaradu ali ko zaradjuje moze najvise da zaradi, preko 90% ljudi gubi novac.
Moras da poznajes fundamentalni i tehnicku analizu da imas dobre insajedrske informacije i da znas odlicno psihologiju berze i sopstvenu tj. smaodisciplinu.
A sto se tice $ on jeste prilicno pukao a videcemo gde ce se zavrsiti to sto su ovde neki opterecni i pojma nemaju je druga tema.

Edited by No7, 02 September 2009 - 15:32.


#56 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 05 September 2009 - 05:05

Ne ulazi na FX to ti je moj dobronamenri savet jer jos nisi na tom nivou. Na FX se ulazi posle jako dugo izucavanja i dosta pucanja ili ako si bio dobar trgovac na drugim berzama. FX je najteza berza za zaradu ali ko zaradjuje moze najvise da zaradi, preko 90% ljudi gubi novac.
Moras da poznajes fundamentalni i tehnicku analizu da imas dobre insajedrske informacije i da znas odlicno psihologiju berze i sopstvenu tj. smaodisciplinu.
A sto se tice $ on jeste prilicno pukao a videcemo gde ce se zavrsiti to sto su ovde neki opterecni i pojma nemaju je druga tema.


Da ... posle malo prouchavanja nije to bash onako kako sam ja (mali perica) zamishljao. Prilichno riskantno. I dalje smatram za nekoga ko moze sebi da dozvoli da drzi lovu zarobljenu na duzi period - rizik nije veliki, osim naravno shto lova stagnira, ali, kao shto rekoh, sa ovim kamatama i stanjem na berzi ne vidim da se mnogo gubi. "Ne javlja mi se" da ce odnos US - CAN $ biti neshto drastichno u disbalansu, ako se uzme strashna zavisnost Kanade u odnosu na komshiju, 80-90% izvoza i uvoza.

S druge strane, ako se udje u trend -pravi se veoma, veoma lepa kinta.

#57 Haviar

Haviar
  • Members
  • 24 posts

Posted 05 September 2009 - 10:00

ja sam pre nekoliko dana, na nagovor brata, zapoceo igru na forexu...
nemam iskustva sa berzom, osim u osnovnim crtama...
otvorio sam demo na 3000 $...
prvi dan, za nepunih nekoliko sati, isprobavajuci opcije, jer nisam znao sta je buy, a sta je sell, uspeo sam racun da svedem na 2100 $...
nakon sto sam savladao osnove, nakon nepuna dva dana sam uspeo da se vratim na 2600 $...
citav stos je u tome da mora da se bulji u cartove i da se prati neka relativna statisticka logika, koja se sastoji u tome da svaki cart ima uspone i padove, nekada brze, nekada sporije...
kada se uhvati neka priblizna logika, mislim da je relativno moguce ostvarivati male dobitke...
ja sam trgovao samo eur/usd, ali opcija ima barem 30 (razne kombinacije valuta)...
poceo sam sa meta traderom i on mi se cini kao najlaksi za nas amatere...
probao sam i vt trader (sa drugim nalogom), ali mi je on, nekako, prekomplikovan...
takodje, ako nemas mnogo vremena, onda ti se sve ovo uopste ne isplati, jer mi se cini da je sustina u dugotrajnom igranju na malo, tj. sigurno...
ako se odlucis, srecno :ph34r:

#58 artenije

artenije
  • Members
  • 2 posts

Posted 25 October 2009 - 09:22

Forex je potencijalno najprofitabilniji posao na svetu.
Forex ne trazi pocetni kapital,vec znanje,disciplinu vreme i strpljenje.
Forex mora de se uci.
Ucenje forexa nije nesavladivo i ne moze se uporediti sa ozbiljnim studiranjem
u smislu kolicine informacija.
Onaj ko u forexu nauci da pravi novac sa 100$ postace i milioner jer razlike u trgovanju nema.
Forex je psiholoski tezak.
Svako treba da se oproba u forexu jer ce na taj nacin upoznati sebe i saznati koliko zaista vredi.
Onaj koji uspe u forexu,njegov je ceo svet.

#59 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 October 2009 - 20:39

Forex ne trazi pocetni kapital,vec znanje,disciplinu vreme i strpljenje.
Forex mora de se uci.

A takvo obrazovanje i disciplina moze samo da se stekne u Srbiji.Ostatak sveta su samo budale koje gube novac dok je svaki Srbin milioner tako sto je sa $100 otkrio Forex....

Onaj koji uspe u forexu,njegov je ceo svet.

Svet je srpski

Edited by MAGRIPA65, 26 October 2009 - 02:35.


#60 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 25 October 2009 - 20:58

Ja moram da kazem da sam dobio jedan e-mail u kojem mi se kulturno obraca jedna osoba ..... medjutim, predlog na kraju me je zaista oborio s nogu - da dok neshto ne nauchim vishe o Forexu ovlastim nekog brokera iz republike Srpske da trguje u moje ime :ph34r: ..... sve uz telefon, adresu i njegovu preporuku.

Stvarno nisam mogao da poverujem, mislim .... gde nadje bash Banja Luku :) ....... ne znam shta da kazem, nisam naravno ni odgovorio, ali molim vas da mi vishe ne shaljete takve predloge, ovaj mi je bio smeshan, sledeci vec nece biti, bice obichan spam, pa cu morati da reagujem prijavljivanjem nadleznim sluzbama foruma :D .

Chuj da mi neki baja iz Banja Luke vrti pare ..... mora da je uspeshan i da ima i kafic povrh uspeshne brokerske karijere.