Jump to content


Photo
- - - - -

Hocete pizzu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 August 2009 - 01:46

...


I tako, jednom, neki ozloglaseni kasarnski podoficirsko_oficirski alkos (a bio je "pozadinac / krojac", zavrsio srednju_tekstilnu, pa podoficirsko_intendantsku), pred strojem za veceru, resi da odrzi vatreni (udarila mu "vatrena voda" u glavu) "MPV" govor ("moralno_politicko_vaspitanje") i zigose "neprijatelje drustva / drzave / vojske ... etc.", i sve izranjajuci iz nekih licnih isparenja, gledajuci kako se "vojska" (tj. jadni, polupismeni / jedva opiismenjeni regrutici iz svih mogucih vukojebina) - podgurkuju, zahebavaju, rade sve one sitne vojnicke nepodopstine prikrivene zajednickom "masom / telom / provokacijama", - direktno ga nipodastavaju.

Odjednom taj kasarnski podoficirsko_oficirski alkos, pomislivsi da je dovoljno izgradio ideolosku osnovu - o pretnji "Narodnoj Armiji / drustvu, na celu sa SKJ i svim "sluzbama bezbednosti" - od strane nasih "buducih neprijatelja preko mora" (a vojni rok JNA sam sluzio u omanjoj kasarni na jednom kvarnerskom otoku) izabere za primer nesto, sto je u njegovoj zblanutoj predstavi bila najveca pretnja sistemu, pa i ONO_DSZ, koja se ostvarivala kroz "talijanstinu / kafice i novu modu zvanu - "pizza".

I u krescendu nekih misaonih velekovrtljaja, "opipavanja vojnicke mase", pisanja podoficirsko_oficirskog plana za naredno / sutrasnje takticko vezbanje, kao neki zagorski petlic (bio je "Zagorec") vrisne:

Sta je, - hocete picu?

Gde citav vojnicki stoj, pa jedno 80-100 ljudi, drekne:


H O C E M O !!!




Credits:
citam pre neki dan nesto o novom jelovniku u Vojsci Srbije i to tome kako se uvodi "pizza".

...

#2 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 09 August 2009 - 14:40

Prici fali jedan recept za testo za picu. :ph34r: Ovako moze da ide na pdf Film - Totalna preporuka: Karaula.

#3 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 09 August 2009 - 22:13

mrzim picu.
Voleo sam je do 93. Ali, tada, u nestasici svega, dok se u radnjama mogao naći samo senf, dosetimo se mi da jedna koleginica ima brata u mlinskoj industriji. I onda smo kupovali brašno na džakove. Kući su se mesila sva moguća testa, ali uglavnom pica. Toliko često da mi se zgadila. Od onda, možda sam je pojeo dva-tri puta

#4 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 27 September 2009 - 00:59

mrzim picu.
Voleo sam je do 93. Ali, tada, u nestasici svega, dok se u radnjama mogao naći samo senf, dosetimo se mi da jedna koleginica ima brata u mlinskoj industriji. I onda smo kupovali brašno na džakove. Kući su se mesila sva moguća testa, ali uglavnom pica. Toliko često da mi se zgadila. Od onda, možda sam je pojeo dva-tri puta


Trebao si da meshash....jednom pizza sa senfom...jednom bez.

#5 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 22 October 2009 - 05:49

Baba moje drugarice od okupacije '41. ne jede krompir.

Ne mogu da zamislim tu ratnu strahotu koja bi mi ogadila picu.

#6 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 28 October 2009 - 15:52

Sta je, - hocete picu?

Gde citav vojnicki stoj, pa jedno 80-100 ljudi, drekne:

H O C E M O !!!

:ph34r:
Imam i ja istinitu pricu
Spoiler! --Click here to view--

Prici fali jedan recept za testo za picu. :)

Tja, ja sam imala kao neke recepte, ali nikad to nije to, tajna je valjda u nacinu pecenja u onim rernama kakve nemamo u domacinstvu.
Ovde ne volim pice iz velikih lanaca (Pizza Pizza, Pizza Hut), mada kad sam dobro gladna, prodje i to.
Mi imamo u blizini odlicnu piceriju, porodican biznis, odatle ponekad narucujemo.

Nego, gde je sad u Beogradu najbolja pizza?

Edited by honey, 28 October 2009 - 15:53.


#7 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 01 December 2009 - 20:43

Nego, gde je sad u Beogradu najbolja pizza?


Kod snaYke.

#8 okisale

okisale
  • Members
  • 36 posts

Posted 14 December 2009 - 21:32

..posle svakojakih proba, moja draga resila problem sa ukusom pizze.Te ne mirise ko u piceriji,te nema ukus te ovo te ono i doseti se da uradi sledece:tajna je u peceniju i pomalo u zacinima.Naime ,moja zena prvo umesi obicno testo te ga fino oklagijom istanji i onda ide u rernu ali direktno na dno rerne ili ako imate grejace tepsija ide direktno na njih.Dok je u rerni stavi sve dodatke (znaci ne pre a i moze) -Posle desetak minuta izvadi je i na zici na najvisem polozaju je dopece.Ukus pica dobije posto tu i tamo na dnu pomalo kao da zagori testo i to joj daje karakteristican miris.Koristi se Mozarela sir i naravno dosta oregana koji se doda pred kraj.Temperatura 180-190 Celzijusa.
Problem je posle samo sto se rerna mora cistiti.JBG.
Od kada je provalila foru ne idem u piceriju verujte mi.
Prijatno i javite kako je uspelo.

#9 okisale

okisale
  • Members
  • 36 posts

Posted 14 December 2009 - 21:34

Ovo nema veze sa picom ali eto malo da se nasalimo
Kako ispeci prase u 20 poteza :ph34r:


1. Kupite prase,
2.Popijte jednu rakiju,
3.Stavite prase u rernu,
4.Popijte jos dve rakije,
5.Postavite celzjuse na 375 rerni
6.Popijte jos tri rakije casice
7.Ukljucite rernu.
8.Rakijte jos 4 case,
9.Prekinite okrase,
10.Rakijte jos flasu jednu
11.Povi pilo na prase
12.Casite jos sipaj rakije jednu
13.Pecite rakiju jos 4 sata.
14.Izvadite rernu iz praseta
15.Ohladite da se prase saceka.
16.Popijte rasu cakije jos jednu
17.Isprasite sece
18.Stolirajte na servis
19.Bogolite se mogu,
20. ...

#10 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 January 2010 - 12:03

Picu jedem relativno retko i to uglavnom u Italiji. Kod kuce je nikada ne pripremam.
Volim pice s tankim testom, a tu su Italijani vrhunski majstori. Ja sam zaista proputovao celu Italiju uzduz i popreko, ali najbolje su mi pice u Napulju i okolini - to je ono sto je za mene ideal dobre pice.
Americke pice - debelo testo pa jos kad odozgo stave i kruske i ananas su mi odvratne - da "bacim peglu".

#11 almiradjo

almiradjo
  • Members
  • 5 posts

Posted 02 July 2011 - 23:52

Zdravo!

Ja volim pizzu često je spremam i čini mi se da, kod mene, ne može da ne uspe.

Ovo, ne zbog toga što je dobro spremam, nego zato što je mnogo volim.

Ne znam u čemu je tajna ali ja volim da stavim dosta sira i dosta kečapa.

Recepti za pizzu su brojni (ja ih se nikada ne pridržavam), evo jednog (sa fotkom):


Posted Image





Potrebno je:



120 ml jogurta,

80 ml ulja,

kesica praška za pecivo,

brašno po potrebi,

200 g šampinjone,

100 g feta sira,

200 do 300 ml kečapa,

jedno jaje,

origano,

so,

peršun,

50 g seckane (rendane) pršute (šunke).



Priprema:



Pomešati jogurt i ulje.

Dodati so i postepeno dodavati brašno, prašak za pecivo.

Izraditi testo rukama, oblikovati i staviti u podmazan pleh.

Premazati kečapom a zatim staviti na listiće isečene šampinjone, pršutu (šunku), izmrvljeni sir, opet preliti kečapom, staviti origano, peršun a u sredini staviti jedno jaje.

Peći na 200 ⁰C, 25 do 30 minuta.




Ko proba, neće zažaliti!

Cao!

#12 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 04 July 2011 - 21:37

Kečap?!? Sedi, jedan!

#13 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 July 2011 - 22:18

Sacuvaj me boze tog nekakvog cudnog testa sa feta sirom i kecapa - neka, hvala, za mene je pica jedno sasvim drugacije jelo; medjutim, svako moze da svemu da ime koje hoce.
Mislim da nikada necu probati.

Edited by vladan, 04 July 2011 - 22:21.


#14 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 05 July 2011 - 00:59

Da nije ovoliko ovog kecapa i zerzevata, mozda i nebi bilo lose.Tijesto, kako je opisano, vise lici na neki kolac, koji bi bio jos bolji da seobicno brasno zamijeni kukuruznim.



Tijesto za pizzu se praviisto kao i za hljeb, idu brasno, voda, so, kvasac i malo maslinovog ulja. Razvlaci se rukama, nikako oklagijom jer oklagija izbija mjehurice koji tijestu daju izdasnost i rahlost.

Paradajz sos (nikako kecap):


Easy as 1.2.3...


1 cehno bijelog luka

1 konzerva pelata
1/2 kasikice secera
so i biber
malo maslinovog ulja
supena kasika paradajz pirea

Na lagano zagrijano ulje baciti bijeli luk i ne smije da gori. Na njega staviti pelate, secer, so i biber. Kuhati oko pola sata i pred kraj dodati pire. Onda ispasirati. To je to.

Uspio sam naci jednu staru sliku, ova je prije dobrih 6-7 godina i bila je skroz ok.

Attached Files


Edited by Njole, 05 July 2011 - 01:05.


#15 Bullet Tooth Tony

Bullet Tooth Tony
  • Members
  • 459 posts

Posted 06 July 2011 - 13:50

Ovu bih voleo da probam