Jump to content


Photo
- - - - -

Prodavnica Gorice na Voždovcu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 Freshair

Freshair
  • Members
  • 27 posts

Posted 08 August 2009 - 12:44

U medijima je pre više godina objavljeno da je izvesni Mladen Grujić 2003. godine kupio prodavnice Gorica i pretvorio ih u Lilly drogerije.

Međutim, ovde na Voždovcu, u ulici Vojislava Ilića (tačno preko puta novog Super Vera 2) nalazi se stara, oronula i poluraspadnuta prodavnica Gorice koju niko ne koristi bar od 2003. godine, a verovatno i duže. Dole su neke slike koje sam iskopao sa interneta.

Da li se zna buduća namena ove zgrade i prostora, i da li ih je neko kupio? Da li je predviđeno rušenje ili obnavljanje ove (sada prilično ružne, a možda i opasne) zgrade?


Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 August 2009 - 20:45

Sacuvaj boze koje ruglo a to je bila lepa prodavnica u moje vreme.Sta vise bila je jedina prodavnica u tom kraju

#3 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 09 August 2009 - 21:34

O,sigurno je to neko kupio samo nema love za gradnju trenutno..to je jedan od retkih delova sireg centra Bg koji je posumljen [ima pristojne parkove] i uopste dosta humano izgleda citav kraj[iako kao da je stao u 60 god].pa je bitka za prostor tek na vidiku..gde god vidis zgodno mesto,ti zgradu posadi. :ph34r:

#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 10 August 2009 - 03:54

O,sigurno je to neko kupio samo nema love za gradnju trenutno..to je jedan od retkih delova sireg centra Bg koji je posumljen [ima pristojne parkove] i uopste dosta humano izgleda citav kraj[iako kao da je stao u 60 god].pa je bitka za prostor tek na vidiku..gde god vidis zgodno mesto,ti zgradu posadi. :ph34r:

Sad bas da je human i nije.Ceo taj kraj izgleda kao Novi Beograd ali su soliteri nizi i ima vise razmaka izmedju njih.malo gore od te prodavnice pocinje humani deo ali dole prema Uzickoj i Rimskoj tipicna socijalisticka spavaonica.

#5 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 12 August 2009 - 22:49

Rimska ulica RULE !!!! :ph34r: Tu sam !!!

A sto se tiche Gorice , bedak, kakve sam price cuo , te Lilly, te Salon Automobila, te kafana, te pljeske.... corak.

#6 Freshair

Freshair
  • Members
  • 27 posts

Posted 12 August 2009 - 23:00

Rimska ulica RULE !!!! :ph34r: Tu sam !!!

A sto se tiche Gorice , bedak, kakve sam price cuo , te Lilly, te Salon Automobila, te kafana, te pljeske.... corak.



Pa šta će od toga stvarno biti? Jel ona uopšte prodata nekome ili jos uvek čeka kupca? Ili će je srušiti?


Meni nije jasno kako mogu da ostave zgradu u tako nehigijenskom stanju da propada, kao da je negde bogu iza leđa a ne u centru naselja. Zar ne postoji nekakav zakon koji reguliše slučajeve kao što je ovaj? Sad su joj i stakla razbijena, može neko komotno da ubaci i radioaktivni otpad unutra, niko ne bi primetio.