Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

I pušači su ljudi!


  • Please log in to reply
6132 replies to this topic

#1 Radak

Radak
  • Members
  • 37 posts

Posted 09 April 2009 - 07:23

Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona kojim cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! www.zastitaumestozabrane.com
  • 2

#2 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 April 2009 - 08:00

Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona kojim cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! www.zastitaumestozabrane.com


kako se samo usudjues da pokrenes ovakvu temu/akciju.

'sloboda izbora svakog pojednica'???
kakav izbor imaju nepušači pored pušača koji je u stanju da guši 10 nepušača u svojoj okolini?

ja neću da pušim! ne želim to da radim na silu i pasivno zbog nekog sebičnog i bezobraznog pušača. to je moj izbor - kapiraš?
  • 1

#3 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 09 April 2009 - 08:09

Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona kojim cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! www.zastitaumestozabrane.com



Sloboda izbora je ograničena ugrožavanjem tuđih prava. Zdrava životna sredina je moje pravo, a nju ugrožava tvoja sloboda izbora. Tu je kraj priče. Osim ako odlučimo da dodamo da je ova farsa o "slobodi izbora" zapravo lukava kampanja proizvođača cigareta na koju su neke budale nasele.

A to što se ti osećaš kao manje vredno ljudsko biće je tvoj i samo tvoj problem, nas se to baš ništa ne tiče. Možeš kod psihijatra, pomoći će ti.
  • 1

#4 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 April 2009 - 08:15

Evo zasto se pokrenula inicijativa za sve ovo (copy & paste sa prilozenog linka):

"Donošenje ovakvog Zakona imalo bi štetne posledice po naše poslovanje i u ovim teškim ekonomskim vremenima izuzetno bi dodatno ugrozilo zapošljavanje u ugostiteljevu. Već sada, zbog ekonomske krize promet u našim objektima opao je između 15% i 40%."

Drugim recima, ovaj zakon bi bio po meri ugostitelja a ne pusaca i nepusaca.

Edited by cyberwor/L/d, 09 April 2009 - 08:15.

  • 0

#5 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 09 April 2009 - 08:21

Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona kojim cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! www.zastitaumestozabrane.com

hahahahahhahahahahaha ovo mora da je neki vic
Slusaj druze, ti kad hoces da smrdis lepo izadjes napolje ili udjes u toalet i svi sretni. Ja ne osetim smrad a vi pusite.
A sta sad hoces? Slobodu da ti izaberes gde ces da pusis? Sta ce nepusaci u medjuvremenu? Sta ce oni koji ne zele da se truju tvojim cigarama? Oni da izadju dok ti lepo dimis unutra?
ja bi vam zabranio pusenje i u vasim kucama, sopstvenu decu trujete.

Ne radi se ovde o pravima nego o tome da ste sebicni i bezobzirni. Mrzi vas da izadjete napolje. Pa mene mrzi da me trujete. Ovo ti je isto ko da si trazio slobodu izbora da vozis 100 na sat u pesackoj zoni.

Edited by drmr, 09 April 2009 - 08:24.

  • 0

#6 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 09 April 2009 - 08:26

Međutim , nikad niste čuli da pušač tera nepušača da prestane da bude nepušač. Tolerancija je ono što nas krasi :ph34r:
Vreme je za jednu smoke paradu
  • 0

#7 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 April 2009 - 08:39

Međutim , nikad niste čuli da pušač tera nepušača da prestane da bude nepušač. Tolerancija je ono što nas krasi :ph34r:
Vreme je za jednu smoke paradu


Fakat, mnogi nepusaci se ponasaju kao da su uhvatili boga za onu stvar. Ovde kod mene se ne pusi na javnim mestima, ljudi ne puse ni u svojim kucama nego izadju na balkon ili u dvoriste i opet mnogi nepusaci preko gledaju na pusace. Znaci, kultura pusenja je sasvim drugacija nego kod nas ali opet mnogim nepusacima nesto ne da mira.
  • 0

#8 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 09 April 2009 - 08:41

Međutim , nikad niste čuli da pušač tera nepušača da prestane da bude nepušač. Tolerancija je ono što nas krasi :ph34r:
Vreme je za jednu smoke paradu



Niko te ne tara, pušu, brate, do mile volje. Ali, ne u prisustvu drugih, osim ako se njima to sviđa. Zapravo, svaki pušač prisilno od nepušača pravi pušača, ako puši u njegovoj blizini. Nisi to skontao? Ne čudi me! Nema tolerancije na rak pluća. Ni to nisi skontao, je l'? Naročito nema tolerancije ako se puši tamo gde izlaze mladi. Možeš slobodno da pređeš na heroin, što se mene tiče, to mi ne smeta, pa ću biti krajnje tolerantna.
  • 0

#9 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 09 April 2009 - 09:14

Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona kojim cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! www.zastitaumestozabrane.com

I ubice su ljudi. I silovatelji dece. I Miladin Kovačević. I Ratko Mladić. Hajde da pustimo zločince iz zatvora, svi su oni ljudi! Zanima me da li će inicijatori podržati legalizaciju marihuane, koja se, za razliku od duvana, koristi čak u terapeutske svrhe u svim razvijenim zemljama.

Pušači i treba da se osećaju kao manje vredna ljudska bića, jer zagađuju vazduh oko sebe, povećavaju stopu astme kod dece, predstavljaju opterećenje na zdravstveni sistem jer daleko češće oboljevaju od kardiovaskularnih i malignih (i mnogih drugih) oboljenja. U normalnom svetu pušači moraju da plaćaju veću premiju zdravstvenog osiguranja.
  • 1

#10 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 April 2009 - 09:15

Sloboda izbora je ograničena ugrožavanjem tuđih prava. Zdrava životna sredina je moje pravo, a nju ugrožava tvoja sloboda izbora. Tu je kraj priče. Osim ako odlučimo da dodamo da je ova farsa o "slobodi izbora" zapravo lukava kampanja proizvođača cigareta na koju su neke budale nasele.

A to što se ti osećaš kao manje vredno ljudsko biće je tvoj i samo tvoj problem, nas se to baš ništa ne tiče. Možeš kod psihijatra, pomoći će ti.

Tvoja sloboda da mases rukama (pesnicama) prestaje tamo gde pocinje moj nos...

Niko te ne tara, pušu, brate, do mile volje. Ali, ne u prisustvu drugih, osim ako se njima to sviđa. Zapravo, svaki pušač prisilno od nepušača pravi pušača, ako puši u njegovoj blizini. Nisi to skontao? Ne čudi me! Nema tolerancije na rak pluća. Ni to nisi skontao, je l'? Naročito nema tolerancije ako se puši tamo gde izlaze mladi. Možeš slobodno da pređeš na heroin, što se mene tiče, to mi ne smeta, pa ću biti krajnje tolerantna.


Ja sam "bivsi" pusac. da zapalim jos ponekad ali i kad sam bila pusac "pakla dnevno" u Srbiji nikad ali nikad nisam pusila u prisustvu nepusaca...danas neki put da me mine zelja zapalim u garazi, kuca je nepusacka zona cak i za moje roditelje koji su 30+ godina pusaci, jer imam dete i mrzim da mi garderoba i namestaj smrdi...osecam od kako ne pusim aktivno. Ako zapalim cigaretu, perem ruke, zube i garderobu trpam u korpu za ves. Brat mi rece pre neko vece "joj sto je ruzno kad devojka pusi, sve smrdi". Ako sam u garazi zapalila, detetu ne dozvoljavam da pridje blizu. A i nevolim da me vidi i pricam mu o stetnosti...
Smatram da su boxovi za pusace previse, i zabrana svuda i da je diskriminacija, ali isto tako molim pusace da ne puse ako nekom smeta....pusi za svoj gros...
  • 0

#11 skarababarata

skarababarata
  • Members
  • 109 posts

Posted 09 April 2009 - 09:17

Пушачи и хетеросексуалци су најугроженија врста у Србији.
  • 0

#12 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 09 April 2009 - 09:21

jednom sam bio u kafani tramvaj i sedeo celo vece, od silne kolicine dima u kombinaciji sa hladnim pivom navuko sam neku zescu upalu grla... tolko o pravu izbora pusaca, sikter!!!
  • 0

#13 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 April 2009 - 09:24

U normalnom svetu pušači moraju da plaćaju veću premiju zdravstvenog osiguranja.


U normalnom svetu (barem je to tako u ovom svetu u kome zivim) drzava aktivno radi na tome da informise i edukuje narod u vezi sa stetnoscu pusenja + u skoro svakom domu zdravlja u koji udjes mozes da zatrazis pomoc da prestanes da pusis (jer pusenje stvara zavisnost, to znamo).
  • 0

#14 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 09 April 2009 - 10:16

Пушачи и хетеросексуалци су најугроженија врста у Србији.


I ratni zločinci.
  • 0

#15 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 09 April 2009 - 10:49

Пушачи и хетеросексуалци су најугроженија врста у Србији.

Ja sam heteroseksualac i ne osećam se ugroženo, a shvatio sam i da pušenjem ugrožavam pre svega sebe i svoju porodicu, a onda i druge ljude, pa sam prestao...
  • 0