Jump to content


Photo
- - - - -

Krimići


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

Poll: Krimići (30 member(s) have cast votes)

Vaš omiljeni lik iz krimi romana

  1. Herkul Poaro (17 votes [60.71%])

    Percentage of vote: 60.71%

  2. Gospođica Marpl (1 votes [3.57%])

    Percentage of vote: 3.57%

  3. Šerlok Holms (5 votes [17.86%])

    Percentage of vote: 17.86%

  4. Neko drugi (5 votes [17.86%])

    Percentage of vote: 17.86%

Vote Guests cannot vote

#61 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 25 January 2012 - 18:18

Ne treba zaboraviti ni krimiće norveškog pisca Ju Nesbe-a.
Mislim da je Laguna izdala tri njegova romana.
Njegov detektiv zove se Hari Hole.


Citala The Snowman, prilicno predvidivo, a nisam nesto odusevljena ni njegovim stilom. Mozda bolje zvuci na norveskom...

#62 jpeca13

jpeca13
  • Members
  • 17 posts

Posted 26 January 2012 - 13:48

Za ljubitelje krimića mogu da preporučim Minet Volters. Njen prvi roman Ledara mi je odličan. Klasičan krimić sa odličnom atmosferom, likovima i dobrim zapletom.

Dopadaju mi se i romani Alekasndre Marinjine koji daju dosta veran opis istrage u ambijentu postsocijalističke Rusije. Kod nas je izašlo nekoliko ali nikako nemogu da nađem Iluzija greha.


Takođe mi se dopao naslov "Neprimetni zločini" - Giljermo Martinez. Možda predvidljiv, ali malo matematike daja mu specifičan ukus.




#63 ilija7777

ilija7777
  • Members
  • 113 posts

Posted 05 February 2012 - 16:57

Posted Image
Ju Nesbe-Crvendać. Ne isključujem da su mu kasnije knjige nešto lošije, ali ovo je ODLIČNO. Baš mi se sviđa kako gradi radnju. Knjiga je poprilično "filmska", a radnja kombinuje 2ww priču i moderni detektivski triler. Bolje da stanem sad, neko će pomisliti da radim za Lagunu. Uglavnom, kao ljubitelj detektivskih romana, i dobre knjige uopšte, ja sam uživao.

Btw vidim na Wikipediji da je autor ove knjige 2008 – Hodejegerne; English translation: The Headhunters.
Da li je po njoj rađen ovaj film?
Edit: vidim da jeste. Još jedan razlog da respectujem autora. http://jonesbo.com/#!/books/headhunters

Edited by ilija7777, 05 February 2012 - 17:08.


#64 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 30 October 2012 - 15:00

Skoro sam zaboravila da postoji ova tema... treba mi pomoć od ljubitelja Akunjina. Može li Ceo svet je pozornica da se čita pre Dijamantske kočije? Ne bih da naletim na neki veliki spojler, pošto Kočiju još nisam našla.