Jump to content


Photo
- - - - -

Krimići


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

Poll: Krimići (30 member(s) have cast votes)

Vaš omiljeni lik iz krimi romana

  1. Herkul Poaro (17 votes [60.71%])

    Percentage of vote: 60.71%

  2. Gospođica Marpl (1 votes [3.57%])

    Percentage of vote: 3.57%

  3. Šerlok Holms (5 votes [17.86%])

    Percentage of vote: 17.86%

  4. Neko drugi (5 votes [17.86%])

    Percentage of vote: 17.86%

Vote Guests cannot vote

#1 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 11 June 2009 - 13:06

Pročitah danas da su pronađene, do sada nepoznate, dve priče Agate Kristi, koje će u knjizi "Tajne beležnice Agate Kristi: Pedeset godina misterije u stvaranju" ,kuća Harper Kolins početkom septembra objaviti u Velikoj Britaniji.
Romani Agate Kristi su mi među omiljenim krimićima, pa me zanima šta vi imate da kažete o tome.
Da li ih čitate, koje najrađe i koji je vaš omiljeni krimi roman?

Edited by @lekstina, 11 June 2009 - 15:39.


#2 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 11 June 2009 - 15:38

Da li je moguće da niko ne čita krimi romane?
:ph34r:

#3 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 11 June 2009 - 15:51

Pa cekaj, polako, tek si postavila temu :ph34r: Ja sam ti jedan od najvecih zaludjenika za krimi romane kog ces naci (procitala sigurno dve trecine Agatinog opusa, tj. sve do cega sam mogla da dodjem i sve price Artura Konana Dojla, i to u jednoj knjizi, ruke su mi otpale drzeci je :D) I jos gomilu krimica modernih pisaca, ali nije to to. Ovo za neobjavljene price prvi put cujem, hvala na informaciji. A za omiljeni roman, stvarno ne znam sta da ti kazem. Mozda je prvi najbolji, jer tad prvi put osetis ono nestrpljenje i blagu nervozu dok se blizis poslednjim stranama...U mom slucaju, to bi onda bila Agatina knjiga "Deset malih crnaca". Ima sigurno jos mnogo romana koji su ostavili poseban utisak, ali podseticu se malo sta sam sve citala, pa cu to dodati :)

#4 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 11 June 2009 - 16:32

Uf, dobro je , već sam počela da paničim :ph34r:

Ja obožavam Agatu, i takođe sam pročitala gotovo sve što se u lokalnoj biblioteci može pronaći. Volim i ekranizacije njenih romana, posebno BBC_ev serijal Poaro.
Teško je sad napraviti neki uži izbor, ali recimo da su mi među omiljenim romanima "Usnulo ubistvo", "Vašar zločina", i posebno "Gospođa Makginti je mrtva".

#5 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 12 June 2009 - 19:24

Gospodja Makginti mi je veoma poznat naslov, ali ne mogu nikako da se setim radnje (za ostale mogu). Hajde ako te ne mrzi, stavi u spojler nesto karakteristicno za tu knjigu (ne moras da otkrivas rasplet) cisto da se prisetim :ph34r:

#6 Spasa

Spasa
  • Members
  • 73 posts

Posted 23 June 2009 - 14:29

Obozavam Agatu Kristi i imam pedesetak romana kod kuce, sto na srpskom, sto na engleskom. Mislim da sam procitala ukupno sedamdeset njenih romana. Omiljeni lik mi je Herkul Poaro, a najomiljeniji deo u svakoj knjizi je kad ih sve okupi pa im rekonstruise citavo ubistvo. Ona fina tenzija i iscekivanje su neopisivi! Na zalost, od tolikih procitanih knjiga ne mogu da se setim radnje, mozda svega nekoliko. Deset malih crnaca je odlicna, kao i Ubistvo Rodzera Ekrojda. Generalno volim krimi-romane.

#7 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 23 June 2009 - 15:31

E, nije fer ova anketa! Može li da se glasa za sve opcije? :D

Agatu skupljam i mislim da imam sve romane koji su objavljeni (ne računam one koji nisu krimići), fale mi drame i pojedine priče. Omiljeno mi je Ubistvo Rodžera Akrojda, mada ni Orijent ekspres i ABC ubistva nisu daleko, a od priča Mr. Quin. :ph34r:

Mislim da sam i Holmsa nakupila skoro sve, super su reprinti u Penguin izdanjima (ili Wordsworth, stalno ih brkam) a nije ni skupo, samo što oči ispadaju od onih sitnih slova, ali ništa nije savršeno. :) Mada tu više volim kraće priče, kao što je Skandal u Češkoj, teško mije da se odlučim. :D

@Golubica: to ti je ono kad Poaro pokušava da dokaže nevinost čoveka koji je osuđen za ubistvo gđe Makginti, a tip (njen podstanar) je skroz nesimpatičan i tunjav. :D

Od drugih autora omiljen mi je Kamileri s komesarom Montalbanom, nažalost mislim da je samo prvi roman preveden kod nas, a nameravam da počnem i Akunjina, svi mi ga preporučuju, samo ga u biblioteci nema. :D

#8 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 23 June 2009 - 22:00

@ Golubice, sorry nije me bilo....

Gospođa Makginti je mrtva
Spoiler! --Click here to view--

Meni je ovaj omiljen jer sam između ostalog imala vrlo autentičnu epizodu tokom čitanja. Čitala sam je danonoćno, prosto gutala. Pored kreveta na kome ležim i čitam, naslonjen je neki dušek/naslon koji se pomera kada "ražvlačiš" krevet. U sred zapleta, taj naslon pada na mene i pokriva me koliko sam duga i široka. Znači, premrla sam i potpuno se ohladila! Toliko sam se ubacila u radnju, da mi je trebalo desetak sekundi pa skapiram šta se desilo :ph34r:
Super je i moraću ponovo da je pročitam.

Edited by @lekstina, 23 June 2009 - 22:01.


#9 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 23 June 2009 - 22:07

Hvala alcesti i @lekstini na podsecanju (dobra knjiga!)

Imala sam i ja svojih epizoda kad je Agata u pitanju: pala gomila knjiga sa stola, a meni srce stalo, zazvonili interfon i mobilni kad im vreme nije, a najjaci dozivljaj sam imala jedne veceri kad sam citala dok je napolju besnela oluja, a zatvorena vrata od moje sobe lupala od promaje (nikad nisu dobro dihtovala, ili kako se to vec kaze :ph34r:)

@alcesta, i meni je zelja da pocnem da citam Akunjina, samo da mi dopadne saka...

A verovali ili ne, sad cu da igram igricu radjenu po romanu "Zlo pod suncem". Sta je zaludjenik, a? :)

#10 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 23 June 2009 - 22:16

Jaoooo! :)
Film "Zlo pod suncem" je bio juče na nekom od programa sa kablovske. Poludela sam kad sam videla da sam "uhvatila" tek od pola.
A pošto volim i ekranizacije, kao što sam već rekla, petkom na FOX_u ne propuštam Herkula :ph34r:

#11 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 23 June 2009 - 22:18

Je l' tamo igra Justinov?

E da, sad je serija filmova s Poaroom na Foxu, milina jedna. :ph34r: Siše mi je oličenje Poaroa, bolji mi je i od Justinova. Samo posle umirem od smeha kad ga gledam kao arapskog teroristu. :)

Edited by alcesta, 23 June 2009 - 22:19.


#12 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 23 June 2009 - 22:20

Da, malo mi je neobično jer mi se u tu ulogu najviše uklapa David Suchet, ali je super i roman i film.

edit: E, potpuno si upravu. Kad sam ga videla kao Arapina...šok i neverica :)
A petak je termin, za relax :ph34r:

Edited by @lekstina, 23 June 2009 - 22:23.


#13 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 23 June 2009 - 22:27

Sta bre petak? Kakav petak? Kad??? Pomozite ovisnici :ph34r:

#14 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 23 June 2009 - 22:29

Svakog petka u 21.30 na Foxu. :ph34r: (Čini mi se da beše u 21.30, mada toliko dave s reklamama da u proseku počne nešto pre 22).

Evo proverih, jeste u 21.30, sledeća su Ubistva po abecedi. :)

Edited by alcesta, 23 June 2009 - 22:31.


#15 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 23 June 2009 - 22:39

Da,da,da.
A reprizu imaš u subotu prepodne.