Jump to content


Photo
- - - - -

Kako preživeti razvod?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
666 replies to this topic

#1 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 27 May 2009 - 22:54

Postovani diskutanti molim Vas da ako neko na zalost ima takva iskustva iznese ih ovde jer mislim da mi se pakao otvara ispod nogu i da samo sto nisam upao.Predao sam se bez ikakve borbe.Zatecen i zbunjen.Zasto?od kad sam ja to najgori(sve sto vam padne na pamet) Imamo dvoje maloletne dece i stalo mi je da ih ne izgubim.Gospodja hoce da sve bude super samo da mene nema u njenom zivotu.mogu i decu da uzimam kad hocui sve ostalo.znam da lici na to da se neko uplepo sa strane ali mislim da nije nikakav mangup nego da su to sredile dusebrizne prijateljice koje nezadovoljne svojim zivotima sredjuju tudje.kad vec nemogu svoje.Da je neki mangup onda ok.bolji,lepsi,jaci,pametniji,bogatiji,...ok ali ovako se osecam kao da su mi dijagnostikovali neku veoma zaraznu smrtonosnu bolest i sad je opsta bezanija na svestrane.deca se drze ok i to mije jedino bitno.Dajte neki savet ako saveta ima ako nema opet vam hvala.Imam 39 godina i cini mi se da sam ispusio dobro.mada ponekad se i stari panj zapali a kazu da je to najjaca vatra.pomoc please.

Hvala unapred.

#2 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 27 May 2009 - 23:11

Nisi napisao da li si se već razveo ili je samo krizni period i koliko dugo to traje.Ukoliko je kratkotrajna kriza,probaj da dobiješ na vremenu,možda se oladi.A najvažnije probaj mirno da razgovaraš sa "dragom" i da vidite šta to ne štima u vašoj vezi.Pišeš da si se predao-NIKAD.

Ne znam šta više reći,ali ja lično lagano isplivavam iz višemesečne krize-nije lako,idemo dalje. :ph34r:

Čekaj samo da je jave drugarice forumašice,očekujem da će biti veselo(kao i uvek).Srećno

#3 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 May 2009 - 23:19

tema je već bila.


možda će nečije iskustvo moći da pomogne. :ph34r:

#4 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 28 May 2009 - 00:17

Koncentriši se na decu i njihove redovne aktivnosti, a probaj da isprazniš mozak što više od tog razmišljanja. Zamisli kako ćeš se očaju smejati za par godina

#5 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 28 May 2009 - 02:28

Postovani diskutanti molim Vas da ako neko na zalost ima takva iskustva iznese ih ovde jer mislim da mi se pakao otvara ispod nogu i da samo sto nisam upao.Predao sam se bez ikakve borbe.Zatecen i zbunjen.Zasto?od kad sam ja to najgori(sve sto vam padne na pamet) Imamo dvoje maloletne dece i stalo mi je da ih ne izgubim.Gospodja hoce da sve bude super samo da mene nema u njenom zivotu.mogu i decu da uzimam kad hocui sve ostalo.znam da lici na to da se neko uplepo sa strane ali mislim da nije nikakav mangup nego da su to sredile dusebrizne prijateljice koje nezadovoljne svojim zivotima sredjuju tudje.kad vec nemogu svoje.Da je neki mangup onda ok.bolji,lepsi,jaci,pametniji,bogatiji,...ok ali ovako se osecam kao da su mi dijagnostikovali neku veoma zaraznu smrtonosnu bolest i sad je opsta bezanija na svestrane.deca se drze ok i to mije jedino bitno.Dajte neki savet ako saveta ima ako nema opet vam hvala.Imam 39 godina i cini mi se da sam ispusio dobro.mada ponekad se i stari panj zapali a kazu da je to najjaca vatra.pomoc please.

Hvala unapred.

Ja verujem da se vrlo lose osecas,vidi se po pisanju,ali zaista mislim da je zalosno da covek od 39 godina sebe naziva starim panjem.Takav nedostatak optimizma mozda i jeste jedan od uzroka krize,mada mi nije jasno kako zena sad odjednom hoce da nestanes iz njenog zivota,mora da je bilo ipak nekih sukoba ranije?Na razvodu i na braku moraju da rade oboje,ako je potpuno digla ruke onda ne vredi,ako nije onda bracna terapija ili vec nesto slicno.Ne mogu druge zene da uticu na misljenje tvoje zene,pa nije ona dete majku mu,bar ne u tom smislu da se odluci na razvod zato sto su te druge "bolje prosle".A ako ipak nema nista od braka,budi JAKO srecan sto te pusta da uzimas decu kad hoces,u Srbiji to nije regulisano i zene mogu da budu prave skotuse i da strasno manipulisu decom protiv muzeva.Ako ona nije od tih ti si srecan covek,ma kako stvari krenule.

#6 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 28 May 2009 - 11:27

Ja verujem da se vrlo lose osecas,vidi se po pisanju,ali zaista mislim da je zalosno da covek od 39 godina sebe naziva starim panjem.Takav nedostatak optimizma mozda i jeste jedan od uzroka krize,mada mi nije jasno kako zena sad odjednom hoce da nestanes iz njenog zivota,mora da je bilo ipak nekih sukoba ranije?Na razvodu i na braku moraju da rade oboje,ako je potpuno digla ruke onda ne vredi,ako nije onda bracna terapija ili vec nesto slicno.Ne mogu druge zene da uticu na misljenje tvoje zene,pa nije ona dete majku mu,bar ne u tom smislu da se odluci na razvod zato sto su te druge "bolje prosle".A ako ipak nema nista od braka,budi JAKO srecan sto te pusta da uzimas decu kad hoces,u Srbiji to nije regulisano i zene mogu da budu prave skotuse i da strasno manipulisu decom protiv muzeva.Ako ona nije od tih ti si srecan covek,ma kako stvari krenule.



Hvala na odgovoru kao i svima ostalima koji su makar i redak napisali.Brak je dakle sporazumno razveden,dvojno starateljstvo i nemanje zajednicke imovine su to omogucili.39 godina i dosta ostecene psihe,duse,i srca ne obecava bas mnogo.mislim samo sam realan.ne zavaravam se niti ocajavam.nije se to deilo preko noci.mislim na ostecenja.pa vidi zena mi se okruzila sa dve udate i 6-7 raspustenica sa bogatim iskustvom.Takodje nisam ja za to da zena treba da pati i trpi ceo zivot zato sto je jednom volela nekog coveka koji se pretvorio u zver ali ja jednostavno nisam iz tog klisea.ne pusim,ne pijem,ne drogiram se,ne kockam i ne kladim se,kurve ne jurim,decu nikad nisam udario jedino sto trenutno nemam posao.pa jel to smrtni greh?jel moguce da postoje osobe koje nisu svesne u kom dobu ili trenutku zive i razmisljaju na nacin koji je jos edvard kardelj definisao?kad sam radio, radio sam po 12 sati dnevno.i nisam u kucu prenosio svoje poslovne traume.Iskreno mislim da sam u zivotu radio sve da nasoj porodici bude bolje a ne gore.Mada moram reci da nam je ovih zadnjih godinu ipo dana najgore od nasih 13 godina veze.Sve one traumaticne stvari su se desile i smrt bliskog clana porodice i selidbe i nemanje novaca i gubitak posla i sve ono sto bi po meni trebalo danas zbije u odbrani.Ali ona ocigledno misli da je vreme da se pali odavde i da se onog trenutka kad ja nestanem iz njenog zivota sve srediti i doci na svoje mesto.ne zelim ja nikom nista lose samo sam malo zatecen i osamucen.da cu se u nekoj buducnosti verovatno nasmesiti pri samoj pomisli na ovaj period je sasvim sigurno i da znate bice mi drago da postoje ljudi koji su spremni da pomognu makar i na ovaj virtuelni nacin.

#7 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 28 May 2009 - 11:44

ako je rešila da ode, ne postoji način da je zadržiš. ne preispituj se da li si i koliko kriv. nema krivca. na kraju, nije više bitan. postoji samo iskustvo i mogućnost da u jednom trenutku realno sagledaš šta se medju vama, u stvari, dogodilo i gde je zapelo.

stani, saberi se, udahni duboko i - nastavi dalje.

imaš samo 39 godina. i čitav svet pred sobom. :ph34r:

#8 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 28 May 2009 - 14:56

ne preispituj se da li si i koliko kriv. nema krivca.

Nisam bas sigurna da gospodin preispituje sebe. Zapravo, on vec zna razlog, iz prilozenog....

znam da lici na to da se neko uplepo sa strane ali mislim da nije nikakav mangup nego da su to sredile dusebrizne prijateljice koje nezadovoljne svojim zivotima sredjuju tudje.kad vec nemogu svoje.Da je neki mangup onda ok.bolji,lepsi,jaci,pametniji,bogatiji,...ok ali ovako se osecam kao da su mi dijagnostikovali neku veoma zaraznu smrtonosnu bolest i sad je opsta bezanija na svestrane.


pa vidi zena mi se okruzila sa dve udate i 6-7 raspustenica sa bogatim iskustvom.

Ako ti imas 39 godina i kazes da ste 13 godina zajedno, tesko onda da ti zena ima 15 pa da moze da podlegne uticaju "6-7 raspustenica". Na taj nacin ces se mozda privremeno utesiti, ali doci do realnog uzroka problema neces definitivno. Mozda da si je malo manje podcenjivao, malo vise razumeo, malo bolje komunicirao...? Nije str8 life style jedini preduslov za dobru vezu.

I povrh svega, bar iz onoga sto si sam naveo, deluje da ti je zena bar na liniji razuma, jer ste se, ako nista drugo, na razuman i civilizovan nacin rastali, s najmanjim mogucim posledicama po decu.

#9 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 28 May 2009 - 16:10

Nisam bas sigurna da gospodin preispituje sebe. Zapravo, on vec zna razlog, iz prilozenog....




Ako ti imas 39 godina i kazes da ste 13 godina zajedno, tesko onda da ti zena ima 15 pa da moze da podlegne uticaju "6-7 raspustenica". Na taj nacin ces se mozda privremeno utesiti, ali doci do realnog uzroka problema neces definitivno. Mozda da si je malo manje podcenjivao, malo vise razumeo, malo bolje komunicirao...? Nije str8 life style jedini preduslov za dobru vezu.

I povrh svega, bar iz onoga sto si sam naveo, deluje da ti je zena bar na liniji razuma, jer ste se, ako nista drugo, na razuman i civilizovan nacin rastali, s najmanjim mogucim posledicama po decu.


Ogledalo imam u kuci i stojim pred njim,dakle svestan sam ja svega u vezi sebe.da se tesim,ne tesim se.trazim i molim za savete a ne za oplakivanje ili soljenje nastale rane.Vama zenama ne valja kad je pijandura,kad vas bije ,kad je staight,kadje kulturan,kad je prost,... A sta vam valja?Da se neko bavi vama po ceo dan uz sve ostale duznosti koje ima? Ma daj,....Da nije razumna ozenio je nikad ne bih.a mladja je od mene 8 godina.A raspusteni zli ljudi su najgora sorta i zao mi je sto sam morao to da naucim na svojoj kozi.dno dna.

#10 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 29 May 2009 - 07:01

Ako ti imas 39, a ona 8 manje => 31, a 13 godina ste u vezi => imala je 18 godina kada ste zapoceli vezu, a ti 26.

Verovatno tu lezi problem, makar sve vreme bio good boy.

U 21. veku takve veze tesko uspevaju.

#11 antiimperijalista

antiimperijalista
  • Members
  • 120 posts

Posted 29 May 2009 - 12:46

materijalizam je danas, na žalost, i te kako bitan za uspešnost veze, a takođe ima žena koje su povodljive i slušaju svoje drugarice. ja znam jednu koja se udala samo zato što joj je drugarica rekla da se uda (i razvela se posle 2 godine) a predivno izgleda i super se zajebava sa muškarcima, ali eto, poslušala druge pa se zeznula.
moj ti je savet da guraš dalje i nemaš razloga da zapinješ baš za nju, nije jedina na svetu a ako živiš u velikom gradu ima žensaka za vezu koliko hoćeš. ima ih i koje nisu mnogo mladje od tebe a slobodne su. probaš ovde, probaš onde, i naći ćeš neku koju je baš briga da li imaš love i koja će gledati neke druge kvalitete kod tebe.

Edited by antiimperijalista, 29 May 2009 - 12:48.


#12 Socket7

Socket7
  • Banned
  • 125 posts

Posted 29 May 2009 - 16:25

Kapiram da je lakše ubediti sebe da su krive neke tamo zle raspuštenice - truth je da si krivac gotovo sasvim sigurno ti sam. E sad, bez obzira kako ti sve ovo izlgedalo, nije to nikakav kraj, prosto jedna neprijatna epizoda u životu.

Pusti da prođe par meseci neizbežne kuknjave, a posle toga odbaci tu tezu kojom se sad tešiš, da su za sve krive zle raspuštenice, probaj da proanalizaš zašto se sve to desilo iz vrlo pragmatičnog razloga - da ti se ne bi desilo ponovo.

A 39 ne da nije mnogo nego je možda i idealno vreme za slobodnog strelca, jer pokrivaš daleko širi dijapazon godišta ženskog dela populacije nego možda i u jednom drugom periodu života. Samo je bitno da je prestaneš da kukaš i da se samosažaljevaš.

#13 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 29 May 2009 - 20:03

Kapiram da je lakše ubediti sebe da su krive neke tamo zle raspuštenice - truth je da si krivac gotovo sasvim sigurno ti sam. E sad, bez obzira kako ti sve ovo izlgedalo, nije to nikakav kraj, prosto jedna neprijatna epizoda u životu.

Pusti da prođe par meseci neizbežne kuknjave, a posle toga odbaci tu tezu kojom se sad tešiš, da su za sve krive zle raspuštenice, probaj da proanalizaš zašto se sve to desilo iz vrlo pragmatičnog razloga - da ti se ne bi desilo ponovo.

A 39 ne da nije mnogo nego je možda i idealno vreme za slobodnog strelca, jer pokrivaš daleko širi dijapazon godišta ženskog dela populacije nego možda i u jednom drugom periodu života. Samo je bitno da je prestaneš da kukaš i da se samosažaljevaš.



ma ne kukam i ne sazaljevam se nego sam zatecen i neprijatno iznenadjen.naravno da postoji zivot posle braka.nisam otkrio toplu vodu zar ne.hvala na kritickom osvrtu na moj problem.

#14 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 30 May 2009 - 04:32

Ajmo, jednostavno pitanje... Sto je ona rekla da je razlog za taj prekid ?
Ja tu vidim samo tvoja nagadjanja.
Sto se savjeta tice - isplaci se prije spavanja, ako ti je toliko znacila i to je to. Nije sramota kao musko plakati. Jednostavno izbaci sve iz sebe...
Svakim danom ce to manje boljeti, a onda jednog dana, ako te eventualno nazove i kaze da je pogrijesila, neces imati problem da kazes - to je bio tvoj izbor i to je najpametnije.
Djeca su tu i ona nece nestati. Ti ces to preboljeti, biti mudriji zbog godina i nema problema da pronadjes zivotnu druzicu koja ce te shvatiti.

Edited by Thanatos, 30 May 2009 - 04:49.


#15 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 30 May 2009 - 11:51

Ajmo, jednostavno pitanje... Sto je ona rekla da je razlog za taj prekid ?
Ja tu vidim samo tvoja nagadjanja.
Sto se savjeta tice - isplaci se prije spavanja, ako ti je toliko znacila i to je to. Nije sramota kao musko plakati. Jednostavno izbaci sve iz sebe...
Svakim danom ce to manje boljeti, a onda jednog dana, ako te eventualno nazove i kaze da je pogrijesila, neces imati problem da kazes - to je bio tvoj izbor i to je najpametnije.
Djeca su tu i ona nece nestati. Ti ces to preboljeti, biti mudriji zbog godina i nema problema da pronadjes zivotnu druzicu koja ce te shvatiti.



da naravno da cu se sloziti sa tobom.sto se tice druge strane ona svoje misli deli sa onim gore navedenim zenturacama.Naravno da nisu sve zene zenturace ali ove jesu i ne zato sto rade o sto rade nego zato sto jesu.postojanjem svojim .dakle bice bolje naravno.na svu svoju srecu imao sam devojaka podosta dok se nisam ozenio i znam kako je ostaviti i biti ostavljen.jedino nismo imali decu.mene ustvari nervira sto cu stalno morati da budem u pasivnom kontaktu sa njom i to samo zbog dece.Jednostavno nisam se nikad teglio sa tim.to ne donosi nikakvo resenje osim produzene patnje.ovako cu morati da saradjujem.to me iritira.Mislim da je bolje da se razidjemo na nikad vise nego da se mucimo sa kim je ko i zasto i jel ovo ili ono.neces,ok necu ni ja vise.Ides gde je bolje .ok samo me se mani i nemoj me informisati vise o sebi.nadji pa informisi nekog drugog.Mislim tako bar ja mislim da bi trebalo da bude.Ali da bi deci bilo bolje ....