Jump to content

Photo
- - - - -

Kako preživeti razvod?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
666 replies to this topic

#661 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,095 posts

Posted 21 March 2013 - 14:54

Danas je svetski dan poezije.

Prigodno za ovaj topik tj za period inkubacije, nesto sto je Szymborska napisala kada je njena velika ljubav i pratilac Kornel Filipowicz umro.

Smrt da ovde ostavimo po strani, ali neki rastanci jesu neka vrsta smrti - doduse, revitalizujuceg karaktera (a to je odlicno!).

Samo treba proci period inkubacije (tu se krije veliki potencijal) a posle ... granuti kao sunce.

A Cat in an Empty Apartment

Die? One does not do that to a cat.
Because what's a cat to do
in an empty apartment?
Climb the walls.
Caress against the furniture.
It seems that nothing has changed here,
but yet things are different.
Nothing appears to have been relocated,
yet everything has been shuffled about.
The lamp no longer burns in the evenings.

Footsteps can be heard on the stairway,
but they're not the ones.
The hand which puts the fish on the platter
is not the same one which used to do it.

Something here does not begin
at its usual time.
Something does not happen quite
as it should
Here someone was and was,
then suddenly disappeared
and now is stubbornly absent.    
All the closets were peered into.
The shelves were walked through.
The rug was lifted and examined.
Even the rule about not scattering
papers was violated.

What more is to be done?
Sleep and wait.

Let him return,
at least make a token appearance.
Then he'll learn
that one shouldn't treat a cat like this.
He will be approached
as though unwillingly,
slowly,
on very offended paws.
With no spontaneous leaps or squeals at first.

Wislawa Szymborska

#662 Kinik

Kinik
  • Members
  • 37,393 posts

Posted 21 March 2013 - 20:39

...

@ dare

Tebe je tvoja Darling kao CG Srbiju 'pod hitno' sutnula u 'samostalnost'!

Blagosloven dam'n FB koji tako brzo usreci ljude!

O tome da si ti pravi lik - svedoce tvoja deca.
Samo nemoj njanjariti i dozvoljavati bilo koje 'kambekove'!
To saseci u korenu.

Neka 'Lejdi Godiva' plati za voznju.
Pa toga nema besplatnog ni na ringispilu!

Kazes - 'kad se vratis / odlazis iz kuce hoces da te saceka osmeh, da ti se neko obraduje'?

Ako se ne varam (pisao si o tome) - pa tome sluzi kucni ljubimac!

Ima jedna tema za razmisljanje - a kako ti je poslo za rukom da je spodbijes da ode, bez obzira na decu?
Mora da si neki talenat!

Nisi hteo da 'komuniciras'? C, c, c, c!
(doduse i moje Darling #1 i Darling #2 su obe otisle zbog dece. Prva zbog tudje, a druga, zbog svog 'vunder_kinda / vudren_kinda'.)

Sa Drugom je stvar pucala pred more.
Pisao sam - ja nesto citave godine planirao oko Kornata, kad ona kaze - 'oces da me udavis'?

I ja odem na Kornate.

Posle svih peripetija, popodne, bacim sidro od camca u more, napravim neki provizorni logor, obucem prsluk, pripalim sijalicu na prslooku, vezem se za camac, bacim u more.

Plutam.

Gledam ono sjajno zvezdano nebo, cugam neko vino iz plasticne kese za infuziju i kazem, konacno - sam!

SAM!

Dok sam se vratio, u kasno leto / skoro u pocetak jeseni - Darling #2 je napustila stan, otisla.

Tj. 'udavila se'!

Nebitno je sto smo danas neki 'frendovi', nije bitan ni njen 'vunder_kind' (a priznajem - zaista je takav), to je bio trenutak kad sam rekao - imam da zivim sopstveni zivot!

Tako radim i do dan danas.

Me, Myself & I.

(P.S.
Kcera matora, udata.
Dva unuka. Na leto se ceka trece unuce /devojcica/.
Sta neko jos nesto treba da ocekuje od mene?

Samo ja!

One prigodne reci / stihove za 'dan poezije' - to preskacem.

...

#663 Kinik

Kinik
  • Members
  • 37,393 posts

Posted 30 March 2013 - 21:52

...

Jozef Skvorecki - 'Dok nas smrt ne rastavi'.

...

#664 mind the gap

mind the gap
  • Members
  • 10 posts

Posted 29 April 2013 - 13:41

a sta kad se zaljubis u bivseg muza, uf...a on ima devojku....nismo zajedno pet godina...i sad me bas nesto spopalo...uff, neobicna situacija, nisam je ocekivala, ali nije los osecaj mada da li je obostran osecaj!?

#665 Gospodja ja

Gospodja ja
  • Members
  • 133 posts

Posted 05 May 2013 - 18:01

Mislim da ne želim da budem slobodan i sam. A opet svestan sam protoka vremena, inercije, svog konformizma i lenjosti... I da ću vremenom biti sve veći baksuz, koji ne želi da menja svoje male rituale, ako nastavi sam.

Želim... Želim dok ne bude kasno... Neke tople oči i miris kože... Lepu reč i osmeh pri ulasku i izlasku iz kuće... Zajedničke ručkove i velika spremanja... Sitne stvari i male pažnje i radosti... Smeh u dvoje...

I mislim da sam još uvek spreman da se menjam

Samo još da to pronadjem in vivo... Samo...

Ovo me je bas izbedacilo. Otvorila sam topic da vidim pise li neko nesto u cemu cu se pronaci i izvuci neki dobar savet, jer cu se vec koliko iduce nedelje naci u slicnoj situaciji posle 21 godine braka (mada sam ja prosle godine napravila gresku i dozvolila mu posle 4 meseca da se vrati kuci). Ceka me samoca, kojoj se sa jedne strane radujem jer predstavlja izlaz iz neke vrste pakla (mentalnog), a sa druge strane se bojim jer priznali to ili ne, nije isto ostati sam, (ne bukvalno, hvala Bogu imam sina, prijateljice....) sa 35 godina i sa 55 godina koliko ja sada imam. A ti si Dare ipak dok si ovo pisao bio bas down. Nemoj preterivati, nemoj imati toliko samosazaljenja, i misli brate na nas koji to citamo, a nije nam ni malo lako. :wicked:  

#666 kajzerica

kajzerica
  • Members
  • 134 posts

Posted 06 May 2013 - 00:30

Ceka me samoca, kojoj se sa jedne strane radujem jer predstavlja izlaz iz neke vrste pakla (mentalnog), a sa druge strane se bojim jer priznali to ili ne, nije isto ostati sam, (ne bukvalno, hvala Bogu imam sina, prijateljice....) sa 35 godina i sa 55 godina koliko ja sada imam.

Za početak, samoća i usamljenost nisu isto. Usamljenost u lošem braku gora je nego raskid koji pruža šansu da život, makar sa "zakašnjenjem", skockamo po sopstcvenoj meri.

Takođe, samoća u zrelim (pedesetim) godinama može biti pravo blaženstvo - škole i fakulteti su davno završeni, oslobodili smo se roditeljskih

i supružanskih očekivanja od nas, deca su porasla, pa ne zahtevaju "puno radno vreme", a valjda smo se i egzistencijalno stabilizovali

toliko da možemo nastaviti solo. Nema više nužde prilagođavanja drugome, trulih kompromisa, ustupaka koji nas čine frustriranim, trpljenja tuđe

zlovolje, ugrožavanja samopoštovanja, otužnog pogleda u budućnost od koje ne očekujemo više ništa.. Život koji imamo je jedan i neponovljiv.

Ne treba ga proćerdati u trpljenju i krpljenju, neodlučnostima, oklevanjima i strahovima da nećemo umeti koračati sami, pogotovo kada smo

naoružani ogromnim i svakovrsnim iskustvom svojih zrelih godina.  

#667 mind the gap

mind the gap
  • Members
  • 10 posts

Posted 06 May 2014 - 13:52

iju, navratih malo da obidjem i videh sta sam napisala pre godinu dana, da sam se opet zaljubila u bivseg muza, sad mi smesno, cak sam i zaboravila....nesto me bilo napalo sto je ocito brzo i proslo cim se i ne secam...na pocetku mog razvoda ovaj forum mi je mnogo znacio...

ah, a zasto sam sada navratila, nemam pojma mozda da cujem kako ljudi krecu dalje...mislim znam ja kako dalje, zapravo vise me interesuje kako stupaju u nove veze, ima li straha, opreza, nepoverenja......