Jump to content


Photo
- - - - -

Kako preživeti razvod?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
666 replies to this topic

#16 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 30 May 2009 - 23:33

da naravno da cu se sloziti sa tobom.sto se tice druge strane ona svoje misli deli sa onim gore navedenim zenturacama.Naravno da nisu sve zene zenturace ali ove jesu i ne zato sto rade o sto rade nego zato sto jesu.postojanjem svojim .dakle bice bolje naravno.na svu svoju srecu imao sam devojaka podosta dok se nisam ozenio i znam kako je ostaviti i biti ostavljen.jedino nismo imali decu.mene ustvari nervira sto cu stalno morati da budem u pasivnom kontaktu sa njom i to samo zbog dece.Jednostavno nisam se nikad teglio sa tim.to ne donosi nikakvo resenje osim produzene patnje.ovako cu morati da saradjujem.to me iritira.Mislim da je bolje da se razidjemo na nikad vise nego da se mucimo sa kim je ko i zasto i jel ovo ili ono.neces,ok necu ni ja vise.Ides gde je bolje .ok samo me se mani i nemoj me informisati vise o sebi.nadji pa informisi nekog drugog.Mislim tako bar ja mislim da bi trebalo da bude.Ali da bi deci bilo bolje ....


Samo nemoj donositi brze poteze/odluke, jer upravo najgluplje ideje padaju prve nakon prekida (uostalom, ako si bio u vezama kako kazes, znas kako to vec ide), a i vecina prekida su slicne naravi.
Pusti neka to prodje. Neka se glava ohladi, pa razmisljaj hladne glave (biti ce bolje i za tebe i za djecu). Sada ces bar vidjeti tko su ti pravi prijatelji, a slobodno vrijeme utrosi na trazenje posla, neki sport i to je to. Vrijeme lijeci sve 'rane'.

#17 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 30 May 2009 - 23:58

Do moga i vreme. Posle dve godine dobijam depresivne napade nostalgije a nemam na koga ni da se ljutim, sam sam stisno pedalu. Bice da nisam nasao odgovarajucu utehu.

#18 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 31 May 2009 - 00:01

Da probam malo da te razveselim
A da nam baciš neku sličku tih raspuštenica ? :ph34r:

#19 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 31 May 2009 - 01:28

Do moga i vreme. Posle dve godine dobijam depresivne napade nostalgije a nemam na koga ni da se ljutim, sam sam stisno pedalu. Bice da nisam nasao odgovarajucu utehu.


Eh, ti si drugacija situacija... Ona najnezahvalnija, ako mogu tako 'reci'.

#20 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 May 2009 - 16:10

...
2 gomeljski

Da kazem nesto kinichki, ali da se ne ljutis?

Iz ovoga sto si napisao rekao bih da si "klasican" tip muskarca. Sa nekim uvrezenim stavovima.
Izgradio si sebi jednu predstavu i drzao se nje cvrsto, sve dok nisi uvideo da je to samo predstava.

Pre svega bice da si od onih muskih likova, blago posesivnih, koji umisle da su sreli Zenu Svog Zivota.
Brak sa neiskusnom zenom iz neke veze kad je imala 18 godina? Salis se!
(znas kako je pevao Jura Stublic: "... ti si u tijelu punom zelja, sa usnama zednim iznenadjenja... ")

Pocetna situacija je imponovala i njoj i tebi, no vreme cini svoje.
Pa se vas se sistem razmisljanja uz svo M/Z nja-nja rasuo kao iglice novogodisnje osusene jelke.
Mislim preskocio bih sve one ukrasne andramolje - vencanje, rodbina, brak, deca, rodbina - etc, etc.
I dok si ti sve vise "klasicario", da ne ona je na neki nacin "sazrevala".
Burgijalo joj u glavi, pa i uz pomoc drugarica.
Pa doslo vreme da se konacno skinu novogodisnji ukrasi.

Otkud to da nisi bio "najbolja drugarica" svojoj zeni, ili makar pokusao?
Kao da ste funkcionisali u dva paralelna sveta, - M & Z svet.
Otud tvoje iznenadjenje.

Te "zenturace" kako ti kazes (vidi samo koliko si ljut), iliti "drugarice" na neki nacin rade protiv tvoje ... zene.
One su samo povecale broj slobodnih i dostupnih muskaraca na marketu.

Zena sa dvoje dece ima mnooogo manje sansi od muskarca "bez dece".
Otud njen "grand nastup" - mozes uzmes decu kad god zelis.
To nije dobro - u svemu treba da postoji red.
I ona treba da se sudari sa posledicama svog izbora i shvati da i njena situacija ima koliko neke prednosti, toliko i mane.
A videce da su mane vece od prednosti.

Znas, ima ono Marfijevo pravilo: crve koji su izasli iz konzerve moguce je vratiti samo u vecu konzervu. Zajedno sa manjom konzervom.

Ne znam kolika su vam deca, kog pola, - no to ce biti problem. Budi siguran - mnogo veci za tvoju ... zenu.
A njene razgovore koji nisu vezani striktno za decu - sasecaj u korenu. To je zenska manipulacija i pokusaj kontrole.

Cak je i moguce da ti se ona pokusa vratiti.
Ne zaboravi da ces je do kraja zivota (nedaj boze) gledati kao vaznu zalepljenu "super_lepkom".
To moze da funkcionise samo privremeno. Sto rece jedan moj visestruko razvedeni drug - "nema bolje ljubavnice od bivse zene".
Normalno, svako zeli da istrese svoju frustraciju na onom drugom.
No takve stvari generalno "ne klapaju".

Osim nekog jeda, ljutnje, povredjenosti, imas podosta racionalnosti.
Pa onda vas slucaj protumaci ovako: vozili ste voljeni model jednog auta 13 godina, pa je doslo je vreme da ga menjate.
Nista nije vecno.
Samo M / Z odnosi.

Jesi li mozda video francuski film "Muske price"?
Pogledaj.

PS.
Sada nesto totalno kinichki.

Zasto ne probas sledeci eksperiment.
Odjednom pocnes da se javljas "najboljoj drugarici / najgoroj zenturaci" i nesto kao jadas se, i pokusas da proturis ideju kako imas osecaj da bi medju vama, normalno da je neko drugo vreme i okolnosti, - nesto moglo i da "klapa".
I pazljivo osluskujes.

Imam utisak da bi se ti zgranuo kako su stvari jednostavne.

No hard feelings.
Pisao sam vec na 4umu - ja sam dva puta sretno razveden.

...

#21 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 31 May 2009 - 19:52

...
2 gomeljski

Da kazem nesto kinichki, ali da se ne ljutis?

Iz ovoga sto si napisao rekao bih da si "klasican" tip muskarca. Sa nekim uvrezenim stavovima.
Izgradio si sebi jednu predstavu i drzao se nje cvrsto, sve dok nisi uvideo da je to samo predstava.

Pre svega bice da si od onih muskih likova, blago posesivnih, koji umisle da su sreli Zenu Svog Zivota.
Brak sa neiskusnom zenom iz neke veze kad je imala 18 godina? Salis se!
(znas kako je pevao Jura Stublic: "... ti si u tijelu punom zelja, sa usnama zednim iznenadjenja... ")

Pocetna situacija je imponovala i njoj i tebi, no vreme cini svoje.
Pa se vas se sistem razmisljanja uz svo M/Z nja-nja rasuo kao iglice novogodisnje osusene jelke.
Mislim preskocio bih sve one ukrasne andramolje - vencanje, rodbina, brak, deca, rodbina - etc, etc.
I dok si ti sve vise "klasicario", da ne ona je na neki nacin "sazrevala".
Burgijalo joj u glavi, pa i uz pomoc drugarica.
Pa doslo vreme da se konacno skinu novogodisnji ukrasi.

Otkud to da nisi bio "najbolja drugarica" svojoj zeni, ili makar pokusao?
Kao da ste funkcionisali u dva paralelna sveta, - M & Z svet.
Otud tvoje iznenadjenje.

Te "zenturace" kako ti kazes (vidi samo koliko si ljut), iliti "drugarice" na neki nacin rade protiv tvoje ... zene.
One su samo povecale broj slobodnih i dostupnih muskaraca na marketu.

Zena sa dvoje dece ima mnooogo manje sansi od muskarca "bez dece".
Otud njen "grand nastup" - mozes uzmes decu kad god zelis.
To nije dobro - u svemu treba da postoji red.
I ona treba da se sudari sa posledicama svog izbora i shvati da i njena situacija ima koliko neke prednosti, toliko i mane.
A videce da su mane vece od prednosti.

Znas, ima ono Marfijevo pravilo: crve koji su izasli iz konzerve moguce je vratiti samo u vecu konzervu. Zajedno sa manjom konzervom.

Ne znam kolika su vam deca, kog pola, - no to ce biti problem. Budi siguran - mnogo veci za tvoju ... zenu.
A njene razgovore koji nisu vezani striktno za decu - sasecaj u korenu. To je zenska manipulacija i pokusaj kontrole.

Cak je i moguce da ti se ona pokusa vratiti.
Ne zaboravi da ces je do kraja zivota (nedaj boze) gledati kao vaznu zalepljenu "super_lepkom".
To moze da funkcionise samo privremeno. Sto rece jedan moj visestruko razvedeni drug - "nema bolje ljubavnice od bivse zene".
Normalno, svako zeli da istrese svoju frustraciju na onom drugom.
No takve stvari generalno "ne klapaju".

Osim nekog jeda, ljutnje, povredjenosti, imas podosta racionalnosti.
Pa onda vas slucaj protumaci ovako: vozili ste voljeni model jednog auta 13 godina, pa je doslo je vreme da ga menjate.
Nista nije vecno.
Samo M / Z odnosi.

Jesi li mozda video francuski film "Muske price"?
Pogledaj.

PS.
Sada nesto totalno kinichki.

Zasto ne probas sledeci eksperiment.
Odjednom pocnes da se javljas "najboljoj drugarici / najgoroj zenturaci" i nesto kao jadas se, i pokusas da proturis ideju kako imas osecaj da bi medju vama, normalno da je neko drugo vreme i okolnosti, - nesto moglo i da "klapa".
I pazljivo osluskujes.

Imam utisak da bi se ti zgranuo kako su stvari jednostavne.

No hard feelings.
Pisao sam vec na 4umu - ja sam dva puta sretno razveden.

...


moram priznati dobro zvucis.hvala na odvojenom vremenu.

#22 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 May 2009 - 21:59

...

You're Welcome.

Uvek sam spreman za 4umski muski "jam session".

Nesto za tebe:

Leonard Cohen - I'm your man


(obrati paznju na zimski / ledeni pejzaz i onaj "counterpoint" - crni / crveni kishobran)

& Lyrics

I'm your man - sung by Leonard Cohen


Obrati definitivno paznju na dva lajna:

" ... But a man never got a woman back,
not by begging on his knees ... "

Btw, - time is on my side.
Ali to je iz jedne druge pesme.

Drzim ti / vam palcheve.

...

#23 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 31 May 2009 - 22:26

...

You're Welcome.

Uvek sam spreman za 4umski muski "jam session".

Nesto za tebe:

Leonard Cohen - I'm your man


(obrati paznju na zimski / ledeni pejzaz i onaj "counterpoint" - crni / crveni kishobran)

& Lyrics

I'm your man - sung by Leonard Cohen


Obrati definitivno paznju na dva lajna:

" ... But a man never got a woman back,
not by begging on his knees ... "

Btw, - time is on my side.
Ali to je iz jedne druge pesme.

Drzim ti / vam palcheve.

...


hvala jos jedan put.veceras sam doneo odluku da palim odavde cim se to zavrsi.tesko da bih podneo da me ucenjuju(moja predpostavka zasnovana na poznavanju ucesnika cele ove tragi komedije) kojekakve babe,taste,tetke i ostale podobne licnosti.Znam sad ce neko da kaze da sam budala jer ih na taj nacin necu vidjati uopste.pa kad dodjem opet mi sledi ista kamarila mojih ljubiteljki.ali mislim da ce mi tako biti lakse.novi izazovi u zivvotu.nove nade.stare rane.Idemo dalje.glava malo gore i lagano dodaj gas,rekao bi moj pokojni otac.a ja mislio da sve znam,heheheheh.....

#24 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 31 May 2009 - 22:27

izvinite što se mešam u muške razgovore, ali bih samo da dodam: nema potrebe da budeš toliko besan na suprugu. ona nije sama učestvovala u propasti vašeg braka.

#25 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 May 2009 - 23:34

...

izvinite što se mešam u muške razgovore, ali bih samo da dodam: nema potrebe da budeš toliko besan na suprugu. ona nije sama učestvovala u propasti vašeg braka.



You're Welcome.

Ovo lici na jevrejski vic.
Prvi posetilac: ravi, - hteo bih da se zenim!
U pravu si, - zeni se!

Drugi posetilac: ravi, - teraju me, a ne bi hteo da se zenim!
U pravu si, - ne zeni se!

Kada odose posetioci, dodje zena i kaze - pa kako to, - i jedan i drugi u pravu?
Na sto ce ravi - eto, vidis, i ti si u pravu!


Ja, iz nekog svog iskustva, mislim da nikoga ne treba sprecavati u njenim / njegovim namerama.

Niko ne moze pobeci od samog sebe.
A valjda je sustina da svako upozna sam sebe.
I prihvati cenu za to.

PS.
Ne bih ja upotrebljavao takve reci - "propast braka".
Pa nije to kolabrirala Keopsova piramida / Taj Mahal / ponovo zarastao u dzunglu Machu Picchu.

Samo se promeni adresa stanovanja / mesto boravka.

...

#26 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 31 May 2009 - 23:38

ok, ok... propast je bila retorička :ph34r:

#27 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 June 2009 - 00:14

...

Normalno, Vesna, - samo sala.

Veceras mi je bila Darling #2 - da uzme kljuceve od caletove planinske vikendice i povede sa sobom dve drugarice.
Pa znas kako - dao sam joj kljuceve i omanju fasciklu sa crtezima / shemama / planom - gde se ukljucuje voda / struja / masina za ves ... etc.
Gde je posteljina, gde su drva, od koga da uzima mleko / kajmak / sir / uredjene pilice, povrce i sl.

Ono, jeste - "propao brak", i promenila se adresa / mesto boravka.

No, ipak ... friends.

Doduse, to je mnogo lakse kad si mator i kad nemas sta da delis.
Osim tatine planinske vikendice.

PS.
Setih se pesme: "... sve je lako kad si mlad ...".

Wrong.

...

#28 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 01 June 2009 - 01:22

hvala jos jedan put.veceras sam doneo odluku da palim odavde cim se to zavrsi.tesko da bih podneo da me ucenjuju(moja predpostavka zasnovana na poznavanju ucesnika cele ove tragi komedije) kojekakve babe,taste,tetke i ostale podobne licnosti.Znam sad ce neko da kaze da sam budala jer ih na taj nacin necu vidjati uopste.pa kad dodjem opet mi sledi ista kamarila mojih ljubiteljki.ali mislim da ce mi tako biti lakse.novi izazovi u zivvotu.nove nade.stare rane.Idemo dalje.glava malo gore i lagano dodaj gas,rekao bi moj pokojni otac.a ja mislio da sve znam,heheheheh.....


Heh, da budem iskren pogubio sam se...
Sto to ti podrazumijevas pod 'palim odavde' ? Iz mjesta u kojem zivis ili iz stana u kojem jos zivite ?
I nije mi jasno sto podrazumijevas pod onime - cim se to zavrsi. Pa zar nisi napisao da ste se sporazumno razveli, a da zajednicke imovine za podijelu nemate ?

#29 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 01:24

izvinite što se mešam u muške razgovore, ali bih samo da dodam: nema potrebe da budeš toliko besan na suprugu. ona nije sama učestvovala u propasti vašeg braka.



panije ovo muska prica.ovo je unisex tema.naravno da nije sama doprinela.prihvatam deo svoje odgovornosti.cak sam spreman i da castim ida preuzmem njenih 25%.nema to veze.ja sam samo iznenadjen neprijatno i nisam besan,jer ja za sve to sto se nama izdogadjalo nikad ne bih pokrenuo razvod.mene svaka nevolja inspirise na zajednistvo i na zbijanje redova a ne na bezaniju.ali o tome su stotine pametnijih ljudi tone knjiga napisali tako da nemam sta da ja sad filozofiram.samo sam malo kao grogi bokser.nemam pojma odakle udarci dolaze,znam da dolaze ,trenutno ne bole al kad se meso ohladi trebace mi terapija.eto.caooo i hvala

#30 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 01:30

Heh, da budem iskren pogubio sam se...
Sto to ti podrazumijevas pod 'palim odavde' ? Iz mjesta u kojem zivis ili iz stana u kojem jos zivite ?
I nije mi jasno sto podrazumijevas pod onime - cim se to zavrsi. Pa zar nisi napisao da ste se sporazumno razveli, a da zajednicke imovine za podijelu nemate ?


iz drzave,a silom prilika zivimo u mom stanu jos uvek.nisam ja idiot da ih isterujem a nemaju gde.eto pa nek zive dok se majka ne snadje.nije bitno kada.mesec,dva,6,12,18.240,360,...mene ta lova ne interesuje.cekam resenje od suda.ma sve ce to za 2-3 nedelje i gotovo.i resenje i ja u avion i oni u moj krevet,:-) Ljubi ih tata.
hvala da good vibe-u.doprinosis.pozitivno.