Jump to content

Photo
- - - - -

Hokej u Srbiji i svetu

• Please log in to reply
1091 replies to this topic

#16 aca04

aca04
  • Members
  • 4,650 posts

Posted 22 January 2010 - 14:53

Ne pratim hokej, pa ako moze neko upucen da mi pojasni kakva je ovo liga sto igra Partizan sa Slovencima i Hrvatima? Jel' tu igraju i njihovi najbolji timovi (i njihove prve postave)? Nesto mi cudno da Partizan toliko pobedjuje ...
  • 0

#17 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,437 posts

Posted 22 January 2010 - 15:07

Partizan igra slovenacku ligu, a najbolji slovenacki timovi igraju austrijsku ligu. E sad, neko ko je upuceniji bi mogao da nam kaze koliko slivenackih timova igra austrijsku ligu
I takodje da nam objasni odakle nama pare za ove Kanadjane, ligu itd.
  • 0

#18 aca04

aca04
  • Members
  • 4,650 posts

Posted 22 January 2010 - 16:06

Partizan igra slovenacku ligu, a najbolji slovenacki timovi igraju austrijsku ligu. E sad, neko ko je upuceniji bi mogao da nam kaze koliko slivenackih timova igra austrijsku ligu

Aha, tako nesto sam i ocekivao. Bio sam oko NG u Sloveniji i koliko sam mogao zakljuciti hokej im je (i dalje) jedan od najpopularnijih sportova - non-stop najave za TV prenose, za utakmice u Ljubljani. Pa mi bilo cudno da je Partizan tako dobar u poredjenju sa njima.

Edited by aca04, 22 January 2010 - 16:18.

• 0

#19 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 22 January 2010 - 16:32

Jesenice i Olimpija Ljubljana igraju austrijsku ligu. Jebemliga igraju i slovenacku mozda se rezervama, jer klubovi nastupaju pod razlicitim imenima. :ph34r: I Medvescak igra tu austrijsku i igra i slovenacku. Partizan je 4-ti.

Edited by teoNS, 22 January 2010 - 16:33.

• 0

#20 peja™

peja™
  • Members
  • 24,344 posts

Posted 06 February 2010 - 09:34

Partizan u subotu protiv Olimpije

Hokejasi Partizana u subotu, 6. februara, dočekuju ljubljansku Olimpiju, u drugoj, odlučujućoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Slohokej lige.

Taj meč se igra u ledenoj dvorani Pionira, sa početkom u 17:30 časova. U prvom krugu plej-ofa igraju se samo dve utakmice, a srpski šampion je u prvom duelu sa Olimpijom, odigranom u sredu, pobedio sa ubedljivih 5:1 i tako stvorio lepu prednost pred subotnji odlučujući meč.

Strelci za 'crno-bele' u prvoj utakmici bili su Martin Ambruz, Jozef Liska, Ivan Racek, Pavle Ogrizović i Mark Furnije.

b92/sport

steta sto se termin poklapa sa basketom...

p.s. pozdrav za sve navijace toronto maple leafs-a :ph34r:
  • 0

#21 peja™

peja™
  • Members
  • 24,344 posts

Posted 08 February 2010 - 07:48

Slohokej: Partizan u polufinalu
Posted Image
Hokejaši Partizana pobedili su u 'Pioniru' ljubljansku Olimpiju 4:3 (1:0, 2:3, 1:0) u revanš mecu cetvrtfinala i plasirali se u polufinale Slohokej lige.

Najefikasniji u timu srpskog šampiona je bio Pavel Popravko, sa tri postignuta gola, a jedan pogodak za 'crno-bele' postigao je kapiten Marko Milovanovic. Pavel Popravko proglasen je ujedno i za igraca utakmice iz redova Partizana, dok je to na strani Olimpije bio Pilko Tilen Zagorc, dvostruki strelac za svoj tim.

U prvom mecu protiv Olimpije, odigranom u sredu u Ljubljani, takode su slavili hokejaši Partizana, rezultatom 5:1.

'Crno-beli' ce u polufinalu plej-ofa igrati sa boljim timom iz dvomeca Triglav - Slavija, a prva utakmica se igra u utorak, 16. februara. Polufinalni dueli igraju se na dva dobijena meca.

b92/sport

:ph34r:
  • 0

#22 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,437 posts

Posted 08 February 2010 - 14:59

Ovaj Pavel Popravko je ubedljivo najbolji igrac u nasoj ligi vec 2-3 godine. Prakticno je prosle sezone sam vukao Novi Sad (imali su jos jednog dobrog stranca, ali ne mogu da se setim kog). Mislim da je kod nas na pozajmici za PO, a da se za nasu ligu vraca u NS. Na kraju sezone stice uslove za drzavljanstvo i trebalo bi da igra za repku.
Ovakvo dovodjenje stranaca u reprezentaciju cini mi se kao pravi put, nema nekih instant, preglomaznih pokusaja, vec se radi polako, sistemski. Samo stranci koji donose prevagu, koji su zakonski (a ne preko instant zahteva saveza) stigli do drzavljanstva, potpuno se uklopili u sredinu i mogu da pomognu mladjima
  • 0

#23 peja™

peja™
  • Members
  • 24,344 posts

Posted 08 February 2010 - 17:13

za dve-tri godine igracemo austrijsku ligu,
reprezentacija je, valjda, vec sada u 1. diviziji...

nije lose :ph34r:

Edited by peja™, 08 February 2010 - 17:16.

• 0

#24 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,437 posts

Posted 08 February 2010 - 17:27

za dve-tri godine igracemo austrijsku ligu,
reprezentacija je, valjda, vec sada u 1. diviziji...

nije lose :ph34r:

To je valjda u osnovi 2. liga (otprilike Prva Telekom liga), plasirasmo se ove godine, secam se da je bio bas zanimljiv turnir, mislim da smo u najvaznijoj utakmici igrali penale, valjda sa Letoncima.
Cuo sam da Zvezda sjajno radi sa mladjim kategorijama
  • 0

#25 Osbourne

Osbourne
  • Members
  • 4,040 posts

Posted 10 February 2010 - 11:51

Jel moze neko da mi objasni "icing" i "offside" (u nhl 2004) :ph34r: ?

Edited by Osbourne, 10 February 2010 - 12:27.

• 0

#26 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 10 February 2010 - 12:36

Aha, tako nesto sam i ocekivao. Bio sam oko NG u Sloveniji i koliko sam mogao zakljuciti hokej im je (i dalje) jedan od najpopularnijih sportova - non-stop najave za TV prenose, za utakmice u Ljubljani. Pa mi bilo cudno da je Partizan tako dobar u poredjenju sa njima.

Jesenice i Olimpija Ljubljana igraju austrijsku ligu. Jebemliga igraju i slovenacku mozda se rezervama, jer klubovi nastupaju pod razlicitim imenima. :ph34r: I Medvescak igra tu austrijsku i igra i slovenacku. Partizan je 4-ti.

Jesenice i Olimpija tu, slovensku ligu, igraju sa mlađim selekcijama. Jasno se vidi kod Jesenica, gde i ime samo ukazuje na to (HD Mladi Jesenice). Valjda je tako sada i sa Medveščakom, koji sa glavnima igra austrijsku ligu.
Austrijsku ligu (EBEL Liga) igraju HK Acroni Jesenice i HDD Tilia Olimpija iz Slovenije, Medveščak iz Hrvatske i SAPA Fehervar iz Madžarske.

Inače, Hokej baš i nije najpopularniji sport trenutačno u Sloveniji. Možda ti se učinilo, pošto ga stvarno redovito prenose na nekom od sportskih kanala, ali treba uzeti u obzir, da si bio kod nas baš u vreme, kad je taj sport aktualan. :) Ipak bih ja dao prednost i fudbalu i rukometu, recimo..

Jel moze neko da mi objasni sta je "icing" i "offside" (u nhl 2004) :D ?

Icing je nedozvoljeno 'dodavanje' ili ispucavanje pločice preko dve crvene crte a offside je svaki put, kad je napadač u napadačkoj trećini pre pločice. Valjda znaš, šta je napadačka trećina...? :D
  • 0

#27 Osbourne

Osbourne
  • Members
  • 4,040 posts

Posted 10 February 2010 - 12:59

/\

Hvala.
  • 0

#28 peja™

peja™
  • Members
  • 24,344 posts

Posted 10 February 2010 - 13:09

Austrijsku ligu (EBEL Liga) igraju HK Acroni Jesenice i HDD Tilia Olimpija iz Slovenije, Medveščak iz Hrvatske i SAPA Fehervar iz Madžarske.

i zauzimaju poslednja cetiri mesta. slovenci (obe ekipe) ubedljivo poslednji...

jakaTM liga. top10 u evropi

Inače, Hokej baš i nije najpopularniji sport trenutačno u Sloveniji. Možda ti se učinilo, pošto ga stvarno redovito prenose na nekom od sportskih kanala, ali treba uzeti u obzir, da si bio kod nas baš u vreme, kad je taj sport aktualan. :ph34r: Ipak bih ja dao prednost i fudbalu i rukometu, recimo..

jedini sport gde dominirate u ex-yu... barem do aprila :)

elem,
da li slovenacki/ rvatski/ madjarski timovi igraju hokejasku CL?
  • 0

#29 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 10 February 2010 - 14:01

Ovo prosto traži 'krv'. :ph34r:

:)

i zauzimaju poslednja cetiri mesta. slovenci (obe ekipe) ubedljivo poslednji...

Za Medveščak ne brinem. Svaka njima čast. Prve godine su u natecanju, pa ja tu njihovu poziciju vidim više kao neku 'početnu bolest'. Svašta treba da 'nauče'. Pogotovo u organizaciji, recimo. Pa treba uzeti u obzir, da su letos na brzaka sastavljali ekipu. Praktički preko noći. Ali, kako su na brzinu skupili pare (Grad Zagreb) i napravili veći proračun i od naša dva kluba, mislim, da če zagrepčani biti u uzdizanju narednih par godina. :D

Sa druge strane - Olimpiju pogotovo a i Jesenice ne zaostaju puno, kronički hebe finansija. Eto, iskreno - Olimpija je na rubu propadanja. Domačim igračima su dužni para za par godina unazad. Ne znam, odakle im za strance. :D Pa opet - prošle godine je Olimpija igrala u FINALU te 'jake' lige. :D

Bio je to debakl za jodlare, kako ih je jedna raspala Olimpija blamirala. :D

jakaTM liga. top10 u evropi

Paaa, ne znam koliko ih i ima u Europi, ali iskreno, nije toliko loša... :D

jedini sport gde dominirate u ex-yu... barem do aprila :D

Bar negde.. A da, zaboravio si ski skokove... :D

da li slovenacki/ rvatski/ madjarski timovi igraju hokejasku CL?

Mislim, da je još dugo nećemo... :P :D

Edited by Gogy, 10 February 2010 - 14:03.

• 0

#30 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,437 posts

Posted 19 February 2010 - 18:21

Ima Partizan-Triglav na RTS 2, na kraju 1/3 vodimo 1-0. kako smo im cudan gol dali :ph34r: Slovenci su se samo gledali, dobro smo se snasli, ali smo imali i dosta srece.
  • 0