Jump to content


Photo
- - - - -

LGBT filmovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 STATUS

STATUS
  • Members
  • 133 posts

Posted 15 May 2009 - 14:14

Ovo su filmovi sa homoseksualnom tematikom....

Ja preporucuje nekoliko....

Shelter

Posted Image

Kiss The Bride
Posted Image

FAQS
Posted Image
















The World Unseen (2008)
Posted Image

#2 STATUS

STATUS
  • Members
  • 133 posts

Posted 02 June 2009 - 23:16

Ova tri filma preporucujem kao jedne od boljih
ako se izuzme "Planina Broukbek"

svestan sam cinjenice da dobar deo ljudi ovde nista nece komentarisati iz straha
da bi svaki njihov komentar na ovu temu znacio i autovanje da su homoseksualci...

imam dosta prijatelja koji su hetero opredeljeni pa uzivaju u ovim filmovima... :ph34r:

#3 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 02 June 2009 - 23:29

pa ne znam,pazi,ovo može da bude malo čudno,ali meni se čini da brukbek nije gej film jer nije prvenstvena stvar u njemu to što su oni gej,nego to što oni rade nešto što ne pripada toj kulturi...taj film bi bio isti da nije gej odnos,nego da je u pitanju međurasni strejt odnos...
ista bi frka bila,isto bi okolina reagovala,isto bi se razvijalo i završilo...a i njih dvojica nisu baš gej gej,već je njihova gejastost ograničena samo na njihov odnos i ni na šta drugo...

Velvet Goldmine se može smatrati lgbt filmom,i to dobrim...
The Doom Generation isto...


ali oki,ja možda malo mašim temu,ti si krenuo sa filmovima koji imaju za temu lgbt,a ne da li je stil ili ideja gej...


ne znam,moj stav povodom new queer cinema je da filmovi nisu baš najbolji jer se uvek pazi na političku korektnost i uvek imaju agendu,što može da smeta...ustvari,meni kao gledaocu smeta(jer me nervira propaganda koja se radi prikriveno),ali politički mi je razumljivo,čak i okej..


edit:da,najbolji gej filmovi su ustvari mgm mjuzikli sa kraja četrdesetih i tokom pedesetih,tj.iz njih je gej podkultura i nastala...

Edited by zecov, 02 June 2009 - 23:38.


#4 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 02 June 2009 - 23:34

Ova tri filma preporucujem kao jedne od boljih
ako se izuzme "Planina Broukbek"

svestan sam cinjenice da dobar deo ljudi ovde nista nece komentarisati iz straha
da bi svaki njihov komentar na ovu temu znacio i autovanje da su homoseksualci...

imam dosta prijatelja koji su hetero opredeljeni pa uzivaju u ovim filmovima... :ph34r:


nisam gledao ništa od tih filmova, osim Brokeback Mountain naravno, koji je do jaja...iako nije baš klasični "gej film"
gledao sam Mambo Italiano, nije loš, mada je neozbiljan (pretpostavljam)

#5 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 02 June 2009 - 23:39

a i njih dvojica nisu baš gej gej,već je njihova gejastost ograničena samo na njihov odnos i ni na šta drugo...


i ja mislim slično, mada je lik koji igra Gilenhal definitivno gej gej (bar ja to tako vidim, ipak ima i druge partnere), dok Ledžerov nešto baš i nije, koliko se sećam Ledžer nema u filmu drugih partnera muškog pola...definitivno nije gej film. to je jedna čudna buddy-buddy priča :ph34r:

#6 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 03 June 2009 - 01:57

Ovde se svake godine u okviru Mardi Gras festivala koji traje mesec dana a kulminira velikom paradom prve subote u martu odrzava i filmski festival koji traje bar dve nedelje. Iz kataloga meni vecina filmova koje tamo prikazuju deluje opskurno, ali par puta sam uspeo da nadjem i odgledam filmove (Go West i The Dying Gaul) koji su mi delovali dovoljno dobri da bi (bar ovde, na FESTu 1991 je bilo zesce izlazenje sa projekcije Edvard II na kojoj sam bio :-)) bili prikazivani i u 'obicnom' programu ostalih bioskopa. Evo (dobrih) filmova kojih sam mogao da se setim da su sa gej tematikom:

Rebel Without a Cause (1955)
Suddenly, Last Summer (1959)
Death in Venice (1971)
Cruising (1980)
Serija Brideshead Revisited (1981)
Edvard II (1991)
My Own Private Idaho (1991)
The Six Degrees of Separation (1993)
The Sum of Us (1994)
The Birdcage (1996)
Happy Together (Chun gwong cha sit) Vong Kar Vaja (1997)
Italijanski filmovi rezisera Ferzana Ozpeteka - Hamam (1997), Le Fate Ignoranti (2001), Facing Window (La Finestra di Fronte) (2003), Saturn in Opposition (Saturno Contro) (2007)
Before Night Falls (2000)
Walking on Water (2002)
Bad education (La mala educacion) (2004)
Brokeback Mountain (2005)
Reinas (2005)
The Dying Gaul (2005)
Go West (2005)
Riparo - Anis tra di noi (2007)
Milk (2008)

Share & Enjoy

#7 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 03 June 2009 - 02:01

Naravno i mini-serija "Angels in America" (2003).

SaE

#8 Alokin

Alokin
  • Members
  • 94 posts

Posted 03 June 2009 - 03:08

@G&S: E, kakav je "The Dying Gaul", leži mi na nekom disku nikako da se nakanim.



Kao mali doprinos, nije LGBT film per se ali ima apsolutno raspamećujući efekat. V for Vendeta, deo sa glumicom, od porodice do kraja u eksperimentalnom kampu...i ruže...uh..

#9 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 03 June 2009 - 05:55

@G&S: E, kakav je "The Dying Gaul", leži mi na nekom disku nikako da se nakanim.

Ako ti samo kazem da je odlican nece da ti znaci nista i mozda te samo navede da izgubis vreme gledajuci ga. Ako volis pozorisne adaptacije (rekao bih da je po kvalitetu blize Linklejterovom "Tape" nego Nikolsovom "Closer"), Kempbel Skota (ovde mu uloga nije bas toliko loudmouth kao u Roger Dodger, ali je blizu) i generalno psiholoske drame jako ce ti se svideti. U suprotnom ne znam - lik koga glumi Kempbel Skot ima dobro objasnjenje zasto ovakvi filmovi ne prolaze dobro kod sire publike - jer ljudi generalno ne zele da se osecaju nelagodno kad odu u bioskop, a i bolje je kad prica nema gej protagoniste kao glavne likove. Gej ili ne, mene je njegov lik i uopste atmosfera podsetio na Holivud iz kratkih prica o Pet Hobiju F. Skot Ficdzeralda (sto nije slucaj sa vecinom filmova koji se bave Holivudom).

SaE

#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 June 2009 - 02:21

meni je super Imagine Me & You
Posted Image
summary kaze: A newlywed bride becomes infatuated with another woman, who questions her sexual orientation, promoting a stir among the bride's family and friends.

jako lep film. ja sve vreme navijala za njih dve :ph34r:

Edited by Dunadan, 06 June 2009 - 02:22.


#11 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 09 June 2009 - 02:30

Zaboravio sam da navedem verovatno najbolji film sa gej tematikom - Poljubac zene pauka (1985), kao i Prisilu, kraljicu pustinje (1994) (Imperial Hotel u kome je sniman ovaj film mi je u komsiluku, vec se duze vreme renovira i uskoro bi trebalo da se ponovo otvori, sa svojim drag show-om).

Jedan Ozi film sa ovom tematikom koji mozda bude interesantan homoseksualcima iz majcice zbog slicnog kulturnog background-a sa glavnim likom je Head On (1997) - radi se o gej momku iz Melburna koji je Grk i njegovim problemima sa familijom i prijateljima.

SaE

#12 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 09 June 2009 - 03:19

Kad smo kod filmova sa ovom tematikom,upravo sam pogledala [pre dva dana] Botanicareve kceri,kinesko-kanadski film...fotografija i glumice su prelepe,pejsazi,atmosfera,mada se samom filmu moze sto-sta zameriti ali ipak,vredi ga pogledati.

Sto se tice brokeback mountain-a ,mada sam ga pogledala sa velikim ocekivanjima,straaasno sam se razocarala,dugo nisam gledala dosadniji film,jedva sam cekala da izadjem iz bioskopa.Onaj deo na planini kao da vecito traje...na srecu ima mnogo boljih lbgt filmova,nekako mi bas dodje zao sto je ovaj postao kultni.
Velvet Goldmine je jedan od mojih najdrazih filmova uopste,ali ne bih ga svrstavala u lbgt,nego vise u epohu.Sjajan film.
Jos jedan vizuelno ocaravajuci l film,When the night is falling.
Mozda se setim jos nekog...

#13 M.M.

M.M.
  • Members
  • 140 posts

Posted 10 June 2009 - 22:01

Meni se Brokeback mountain dopao i nisam ga dozivela kao gay film, vec samo kao kao potresnu i nedovoljno izivljenu ljubavnu pricu. Moram da priznam da sam i plakala, iako mi je Gilenghal odvratan.
A Velvet goldmine mi je fenomenalan film jos od prvog gledanja.

#14 skafiskafnjak90

skafiskafnjak90
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 March 2012 - 15:50



#15 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 05 March 2012 - 16:25

Evo ti jedan koji možda nisi pogledao, a obavezno je štivo što se tiče LGBT_a:

Posted Image

Danski film "Nisi sam" iz 1978.