Jump to content


Photo
- - - - -

Виктор Троицки


  • Please log in to reply
611 replies to this topic

#31 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 28 June 2009 - 21:32

Kakva slika :ph34r:


Цар :)

Q. Can you give us your impressions of the match?VIKTOR TROICKI: I think I played okay throughout the whole match. I mean, Andy just played better. I had to serve much better and probably to hit much harder than I did and more consistent.

Maybe I made too many mistakes. But he's solid. I mean, he's playing great. I mean, for sure one of the favorites to win here. He has confidence.

I mean, I'm a little bit disappointed that I didn't perform little bit better. But still, I mean, third round for me is the best result here so far, and I'm satisfied.

I mean, I was an outsider in this match, and he was a favorite. I gave everything. I tried till the last point. I'm not disappointed so much. I mean, I gave everything.



Q. How good was he, do you feel?

VIKTOR TROICKI: He's playing really smart from the first point. He knows what to do on the court. He's reading the game great. Playing a mixes of slice, and when he needs to go aggressive, he hits the ball pretty hard. He served unbelievable. I didn't have a chance on his serve. I mean, even one breakpoint that I had, he served an ace.

I couldn't read his serve at all throughout the match. I mean, this was really tough for me.



Q. Do you think you could have been playing the future champion?

VIKTOR TROICKI: For sure one of the favorites. I mean, you never know. The crowd is behind him, everybody is supporting him. He might be a champion ‑ if not this year, maybe in the next few years. But even this year he's looking good.



Q. Is there any area of his game at all that anybody can work on or is there no weakness there?

VIKTOR TROICKI: I mean, depends from all the players. So far he's beaten everyone so far I think. I'm not really sure. I mean, on grass, it's difficult to say. I mean, Roger's playing great on grass. Other players. I really don't know.

I mean, we will see later on in the tournament probably.



Q. Did you go out there with a particular game plan for Murray today?

VIKTOR TROICKI: Yeah, I had a plan to go aggressive, hit the ball. I mean, even if I make a mistake, I was trying to go for it again. With him it's tough to keep on playing like from the baseline, to keep the ball in the play. I mean, he's one of the best in this.

I knew I had to go for it, hit the ball, go to the net, even though I knew he's playing great passing shots. I mean, I tried. I mean, he was better. So all credit goes to him.



Q. No aftereffects after playing five sets on Thursday? You felt okay?

VIKTOR TROICKI: Well, I mean, I was little bit tired. I didn't feel it so much. I also played doubles last day pretty late. We finished pretty late, around 9:00. It was also long match. The day before I played a five‑setter in singles.

So I was feeling little bit tired. But I really wanted to give everything, to perform well, and to play best what I can. I mean, I tried what I had.


Виктор очигледно није разочаран својим наступом на В. По мени ово је ок резултат, Виктор се лагано пење. Када уђе у првих 30 очекујем да дање долази на турнирима јер ће онда имати још боље жребове па самим тим и лакши посао у првим колима.
  • 0

#32 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 28 June 2009 - 22:18

Troicki može i u top deset!

od ponedeljka će biti 29. igrač planete, što je njegov rekord karijere. Jedan od ključnih razloga tog postepenog ali sigurnog skoka na listi i sjajnih igara koje pruže ove godine, jeste i trener Jan de Vit. Nemački stručnjak iz Halea prvi put do sada govori za srpske medije, otkrivši detalje o kojima javnost nije mnogo znala.


ne znam za top 10, ali top 20 je sasvim realan cilj.
samo da bi to ostvario morace da nauci da se ne raspada kad igra protiv top 10. juce ga je izdao servis kao i mnogo puta do sad u slicnim situacijama. a kad mu ode servis, to je za njega kraj...
  • 0

#33 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 12 July 2009 - 15:49

Мало разгибавања :ph34r:
Posted Image
  • 0

#34 Olivera Zlatic

Olivera Zlatic
  • Members
  • 2 posts

Posted 13 July 2009 - 13:49

Viktor je napredovao na ATP listi i sad je na poziciji 29! Čestitamo :ph34r:
  • 0

#35 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 13 July 2009 - 14:56

Ево и овде пошто се тиче Виктори који ће бити највећа звезда овог шампионата

Zvezdaš Troicki i crno-beli Roko

Prošlogodišnje prvenstvo Srbije u tenisu ostalo je upamćeno po skandalu u finalu u kome je pobeda dodeljena Crvenoj zvezdi pošto se Partizan povukao sa terena...

Ove godine, svi se nadaju, šampionat Srbije ostaće upamćen po nečemu drugom - dobrom tenisu.

Razlog za takvo uverenje je spisak učesnika. Za Crvenu zvezdu će, između ostalih, igrati drugi reket Srbije Viktor Troicki, kao i Ilija Bozoljac i Boris Pašanski, ali i dvojica stranaca - Kazahstanac Juri Šukin (175. na ATP listi) i Francuz Olivije Patijens (197).

I večiti rival se pojačao strancima, pa će uz osvajača zlatne medalje na Univerzijadi, Aleksandra Slovića, u crno-belom igrati i Hrvat Roko Karanušić (112) i Britanac rodom iz Beograda, Aleks Bogdanović (191).

Stranca će u ekipi imati i Topličanin, za koga će igrati Makedonac Martinoski.

Prvenstvo Srbije startuje u nedelju mečevima prvog kola (igra se pet kola). Plej-of će se igrati 20. jula.


  • 0

#36 bojan87

bojan87
  • Members
  • 13 posts

Posted 15 July 2009 - 11:52

Viktor je zaista u dobroj formi, i ako bude tako i ostalo ima sanse da jos napreduje do kraja godine
  • 0

#37 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 20 July 2009 - 12:31

"Troicki nastavlja da napreduje
Drugi teniser Srbije Viktor Troicki ponovo je napredovao na ATP listi i ove nedelje zauzima 26. poziciju." :ph34r:
  • 0

#38 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 20 July 2009 - 12:48

"Troicki nastavlja da napreduje
Drugi teniser Srbije Viktor Troicki ponovo je napredovao na ATP listi i ove nedelje zauzima 26. poziciju." :ph34r:


Пази се Новаче :D :)
  • 0

#39 LidAl

LidAl
  • Members
  • 2,966 posts

Posted 21 July 2009 - 13:30

"Troicki nastavlja da napreduje
Drugi teniser Srbije Viktor Troicki ponovo je napredovao na ATP listi i ove nedelje zauzima 26. poziciju." :ph34r:


Setih se sad jedne polemike od pre pola godine...

ne znam, ja generalno mislim da je robredo prilično potcenjen igrač u teniskom svetu, a troicki ne naročito talentovan, ne verujem da će dogurati ni do top 50.

Troicki je ušao top 50 i pretekao je Janka (nezvanično, još uvek) - link

:D editovaću post i napisati top 45...

:D :D :)

Edited by LidAl, 21 July 2009 - 13:31.

  • 0

#40 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 21 July 2009 - 14:02

Bravo za Vikija :)
Ja sve mislim Milica naš drugi rekat kad ono pala na 70. poziciju.
Joj, JoJ :ph34r:
  • 0

#41 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 21 July 2009 - 14:46

Setih se sad jedne polemike od pre pola godine...

Хајде да замолимо Мoketa да едитује да Вића неће никад да уђе у првих 25 :ph34r:

Ja sve mislim Milica naš drugi rekat kad ono pala na 70. poziciju.

Имам утисак да је код већине таква свест и да Јанко и даље (незаслужено) добија бољи статус од Виктора, барем кад је у питању наша јавност.
  • 0

#42 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 21 July 2009 - 15:50

Setih se sad jedne polemike od pre pola godine...




:) :D :ph34r:

ok, troicki ima neki kvalitet, koji ja doduše nisam uspeo da vidim jer sam retko gledao njegove mečeve, dečko igra najružniji tenis u top 100 imo.
  • 0

#43 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 21 July 2009 - 16:08

Da nesto reknem o Troickom za mene je iznenadjujuca ova njegova pozicija.Pre svega je konstantan protiv slabijih tenisera i onih koji su oko njegovog ranka i mislim da mu je to najvise pomoglo da bude 26-ti.Ove godine najbolje rangirani je Nalbandian koga je pobedio(15-ti).

Edited by gmboki, 21 July 2009 - 16:17.

  • 0

#44 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 21 July 2009 - 16:17

Viktor dobio. Bravo!
njegova pozicija je posledica dobijanja upravo ovakvih meceva, protiv prosecnih igraca, koje se on potrudi da dobije. zaredjao je na mnogim turnirima prolazak bar prva dva kola i voila
  • 0

#45 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 21 July 2009 - 16:19

Viktor dobio. Bravo!
njegova pozicija je posledica dobijanja upravo ovakvih meceva, protiv prosecnih igraca, koje se on potrudi da dobije. zaredjao je na mnogim turnirima prolazak bar prva dva kola i voila


Upravo tako. Medju kladioničarim Vića važi za jednog od najpouzdanijih za kladjenje. Najčešće dobija one koje treba da dobije i najčešće gubi od onih od kojih se i očekuje da izgubi...
  • 0