Jump to content


Photo
- - - - -

Виктор Троицки


  • Please log in to reply
611 replies to this topic

#331 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 19 September 2012 - 13:38

Da, nisam ni ja znala za to :lol+:
  • 0

#332 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 19 September 2012 - 14:52

Evo s Jankove teme i ovde da iskopiram...

Cisto da se zna ko ce igrati finale u BANGKOKU..

Posted Image

Vidi se na čijoj su akademiji :ajme:
  • 0

#333 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 07 December 2012 - 21:25

ima novog trenera, neka mu je on i bog od pomoci :

 

http://t.co/I9dGr0x0


  • 0

#334 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 07 December 2012 - 22:29

Je l' se to Rider ošišao? :lol: Otkako se rastao sa Dolgopolovom fura drugi imidž :lol:

 

http://www.novosti.r...iderom-u-Top-20

 

Jako sam srećan što sam počeo da radim sa Viktorom, sa kojim se znam dugo vremena. Ipak, kako sam došao iz jako lepog i toplog vremena iz Australije u ovo hladno vreme kod vas rekao sam Troickom da se nadam da će biti dobar momak i da će me slušati na treninzima. Ne bih voleo da sam uzalud dolazio, jer se prosto smrzavam

I on se jadnik smrzao :D


  • 0

#335 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 17 December 2012 - 21:52

http://www.b92.net/s...7&nav_id=669853

 

Igrao je ove godine stvarno kao da ga puškom teraju, biće lepo ako mu Rider makar pristup promeni.


  • 0

#336 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 01 February 2013 - 18:19

Vreme je da se ova tema malo vrati na prvu stranu :D

Jako mi je drago zbog Viktora što je ovakav preokret napravio, možda je to baš ono što mu je potrebno, posebno ako se današnji meč pokaže kao ključan za pobedu u Belgiji. Valjda će mu pomoći da počne da igra s više entuzijazma, pošto prečesto deluje kao da je na terenu zato što mora i ni zbog čega drugog.


  • 0

#337 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 01 February 2013 - 18:20

ajde bre viktore, trgi se . i srecno u daljem toku sezone  :heart:


  • 0

#338 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 01 February 2013 - 18:25

Viktor Troicki produced a battling comeback from two sets down to defeat David Goffin 16 36 76(5) 64 64 and gave Serbia the early lead against Belgium in the World Group first round tie at the Spiroudome de Charleroi.

It was imperative that Goffin got the hosts off to a winning start with world No.1 Novak Djokovic the overwhelming favourite against Olivier Rochus, ranked No.127, in today’s second rubber but the Belgian No.1 suffered heartbreak after missing the chance to serve out a straight sets victory.

Goffin was unbeaten in his three previous Davis Cup singles matches but this was quite a step up considering it was the first time in the competition he had faced an opponent ranked in the top 250.  The 22-year-old could have been forgiven for feeling a little nervous but he showed his intentions from the start, racing to the opening set 61 in just 30 minutes.

The second set was proving a lot tighter than the first with both players exchanging breaks at the start.  But it was Goffin who got the crucial breakthrough for 53 and impressively served out the set to love.

Goffin’s returning was particularly impressive, at one point hitting a clean backhand winner down the line in response to a 144mph (232kmh) first serve.  For the first time today, though, Goffin showed some apprehension when serving for the match at 54 in the third set and gifted the break back to Troicki with several unforced errors into the net, the 26-year-old Serb going on to take the tiebreak and spark hopes of a comeback.

Troicki’s experience began to show as Goffin became frustrated at the amount of errors coming off his racket.  A forehand into the net on break point down at 34 handed the break to Troicki who comfortably served out the fourth set to take it into a decider.

With just 11 places separating the two players in the rankings – Troicki ranked No.39 and Goffin at No.50 – the fifth set was tight until a double fault from Goffin at break point down at 44 gave Troicki the chance to complete the comeback which he duly did for a hard-earned victory in 3 hours and 51 minutes.

 

Troicki: Vera navijača me podigla

Srpski teniser Viktor Troicki ocenio je da mu je vera naših navijača ulila energiju kojom je napravio preokret i doneo Srbiji prvi poen protiv Belgije. 

Beta/APTroicki je gubio 2:0 u setovima i bio na pragu brzog poraza, ali je napravio čudesan preokret i doneo verovatno ključni poen Srbiji. 

U nastavku duela Novak Đoković igra sa Olivijeom Rohusom, a u subotu je na programu dubl.

"Moram pre svega da pohvalim naše navijače koji su verovali u mene od početka meča i to svoje uverenje napisali na zastavi Srbije. To mi je dalo odlučujuću snagu za pobedu", rekao je Troicki. 

Drugi reket Srbije u meču protiv Belgije priznao je da nije bio ni svestan da je napravio preokret. 

"Neviđen preokret, nisam ni svestan šta sam učinio. Mislim da je protivnik bio bolji u prva dva seta, čak i u četvrtom, stalno je diktirao tempo. Iako sam ja bio stegnut na početku i nisam igrao kako treba, mislim da je u ovom meču presudilo iskustvo, a nadam se da će mi ovo podići samouzdanje u nastavku karijere", ocenio je Troicki. 

On je poručio da mu je ova pobeda veliki izvor samopouzdanja za nastavak sezone. 

Drugi teniser Srbije istakao je da će biti spreman i za sutrašnji dubl sa Nenadom Zimonjićem. 

"Spreman sam i osećam se dobro na terenu. Najvažnije je da sam vratio glavno oružje - samopouzdanje", rekao je Troicki.

 

 

138371.jpg


Edited by alcesta, 01 February 2013 - 19:32.

  • 0

#339 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 03 February 2013 - 16:21

Svaka čast, Vićo! Da se oporaviš što pre! :heart:

 

 

 

- Odlično smo igrali, dobro se slagali na terenu i stalno smo bili u prednosti. U tom trećem setu oni su počeli sve da pogađaju, imali su i sreće - rekao je Viktor, a Zimonjić dodao: - Troicki i ja smo popravili zajednički skor. Čestitao bih mu na pobedi iz prvog dana, kada je bio sjajan, baš kao i danas. Igrao je sa nategnutom zadnjom ložom, ali se nije žalio, već je izdržao do kraja. Zablistao je ovog vikenda, a to je i jeste naša najveća snaga, svaki put neko drugi blesne - rekao je Nenad, pozdravivši ćerku i sina, Lunu i Leona, preko kamere u direktnom prenosu.

Viktor je objasnio da je trpeo jake bolove od meča singla, ali da se nada da nije ništa ozbiljno.

- Reč je o problemima sa ložom, zbog kojih sam se budio celu noć. Bolelo me je. Idem sada u bolnicu na preglede. Zbog toga neću biti u stanju i trećeg dana da izađem na teren.

http://www.novosti.r...alu-Dejvis-kupa

 

Nadam se da nije mnogo pogoršao tu povredu u dublu.


  • 1

#340 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 15 April 2013 - 14:47

Ovo namerno pišem na Viktorovoj a ne na MC temi, mislim da je vredno pažnje.

Kad čovek vidi kako bedne partije Viktor pruža na najvećim turnirima i kako su prsti na jednoj ruci dosta da se izbroji broj njegovih pobeda u sezoni, tek to stavlja u perspektivu njegove nastupe za reprezentaciju. Koliko god nas nervirao i u kolikom god kanalu da je njegova igra inače, dečku treba odati priznanje da DC UVEK igra na gornjoj granici svojih mogućnosti. Glavu dajem da Kveriju ne bi uzeo pet gemova u ATP meču. U Belgiji je doneo poen, u Bojsiju zamalo, a u dublu uvek odigra makar pristojno.

Sve u svemu svaka mu čast na trudu; bez obzira što to najčešće nije dovoljno za pobedu, treba ceniti borbu. Zadnji put je razočarao protiv Berdiha a to je i jedini meč koji se sad mogu setiti da je baš glatko izgubio za Srbiju. Izgleda da timski duh na njega utiče na način na koji ostali turniri ne mogu da ga motivišu, što je stvarno šteta. :( Nadam se da će početi već jednom da igra kao smo videli da može, jer to sigurno nije ovo što gledamo sada.


  • 7

#341 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 15 April 2013 - 14:56

Mozda da uzme Bocu za trenera, da ga motivise kao za DC :lol+:
Salim se ali situacija je za plakanje. :(
  • 0

#342 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 13 May 2013 - 13:03

Viktor u MC trenira sa Rafom, u Rimu sa Fedom. Nije mu dosta što ga ubijaju u pojam prosečni teniseri u redovnim mečevima?


  • 0

#343 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 13 May 2013 - 13:05

Viktor u MC trenira sa Rafom, u Rimu sa Fedom. Nije mu dosta što ga ubijaju u pojam prosečni teniseri u redovnim mečevima?

 

Skocio je preko 50 mesta u poslednje 3 nedelje na race listi, nit ga prosecni ubijaju, nit je ovo treniranje sa vrhunskim igracima kontraproduktivno


  • 0

#344 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 13 May 2013 - 13:17

Skocio je preko 50 mesta u poslednje 3 nedelje na race listi, nit ga prosecni ubijaju, nit je ovo treniranje sa vrhunskim igracima kontraproduktivno

Ma nikad nije kontraproduktivno, samo možda je za njega ipak previše, videli smo u MC kako je prošao posle treninga s Rafom :D

A igra se definitivno popravlja (ovo možda i nije mesto da o tome pričamo :D )


  • 0

#345 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 13 May 2013 - 15:01

Виктор је свој најбољи рејтинг и своје најбоље партије пружао док је тренирао са Новаком


  • 0