Jump to content


Photo

Ne pitajte sta Kanada moze uciniti za vas...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 08 May 2009 - 02:08

Uh Mango..pa gde je taj kanadometar gde neko moze da izmeri ko je bolji,veci,ili statijaznam vise kanadjanin od nekog drugog?uostalom cemu sve to,cim se covek oseca dobro u svojoj kozi a u zemlji u kojoj je,nema tu sta da se doda ili oduzme...i ko uopste ne radi na boljitku zemlje?svako ko placa porez istoj radi na boljitku,jedino mi teroristi padaju na pamet,eto oni bas i ne rade na boljitku,al DWS mi nesto ne deluje ko Bin Ladenov sledbenik... :ph34r:


nedostaje ti kontekst prethodnih besmislenih napada tog coveka na mene, na ono sto kazem, ono sto mislim ili kazem. a svaki je nepotkovan cinjenciama a izrazava licnu netrpeljivost. takav covek ' koji ne moze da se pomiri ni sa time da jedna kanadjanka moze da voli topliju klimu i da moze da kaze da je klima ovde hladna je naprosto nasrtljivac agresivnog i impotentnog macho kvazi'liberalnog nastupa...sto uostalom na ovom forumu nije nepoznata cinjenica.

dakle, ni po cemu on nema vece pravo niti vise znanja da kaze kakva je i sta je kanada i u tome smislu shvati, ukoliko je zelis shvatiti kao sto sam nameravala, moju izjavu.

Edited by mango, 08 May 2009 - 02:10.


#2 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 08 May 2009 - 03:54

ja sam pre svega gradjanin ove zemlje. metod dolaska u ovu zemlju nema veze sa kvalitetom i svrhom odnosa sa tom zemljom.


I? Sad kada smo otklonili tehnicke smetnje na vezama, hocemo li cuti kako ti radis na boljitku Kanade?

#3 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 May 2009 - 06:24

po obicaju, pricas besmisleno, lazno, zajedljivo i netacno. ja nisam clanica bilo koje partije, to sto sam volela jugoslaviju nema veze sa komunistickom partijom, i nije predmet razgovora ovde kao ni uzrok hladne kanadske klime, a naposletku da bilo sta razumes o demokratskom drustvu razumeo bi i to da je sloboda razmisljanja i odgovornost delovanja a ne slepo postivanje autoriteta nesto sto pridonosi boljitku drustva.

na primer, ne ono slepo postivanje policije koje si ti iskazivao kada je ta policija ubila coveka na pravdi boga na nasem aerodromu u britanskoj kolumbiji.


Eto sad, ti si volela komunistichku, diktatorsku, jednopartijsku drzavu SFRJ a ja ne "razumem nishta o demokratskom drushtvu" :ph34r: , pa kako to sad :) ....... da ti ne prichash mozda besmisleno, lazno, zajedljivo i netachno? :D

Ja ne "postivam" slepo policiju, vec ne zelim da se izjashnjavam pre detaljne istrage i sudjenja tim policajcima. Zao mi je shto dolazim iz zemlje gde se za jedan dan pobije i zatrpa buldozerima 8000 ljudi, pa mi nekako sudbina jednog choveka koji ima kriminalnu proshlost i koji chupa i baca kompjutere na zene po aerodromu i koji je usmrcen uredjajem koji ne sluzi za ubijanje vec za trenutno onesposobljavanje, ne dozivljavam bash kao genocid kanadske drzave prema emigrantima. Eto, nekako milioni sa svih kontinenata ovih decenija prodjoshe kroz te aerodrome, pored tih policajaca ubica, ss-ovaca, zlikovaca, izuchishe shkole, zaposlishe se, osnovashe porodice, nadjoshe srecu ..... pa rekoh, mozda ima malo i njegove krivice, kako to da je jedini?

nedostaje ti kontekst prethodnih besmislenih napada tog coveka na mene, na ono sto kazem, ono sto mislim ili kazem. a svaki je nepotkovan cinjenciama a izrazava licnu netrpeljivost. takav covek ' koji ne moze da se pomiri ni sa time da jedna kanadjanka moze da voli topliju klimu i da moze da kaze da je klima ovde hladna je naprosto nasrtljivac agresivnog i impotentnog macho kvazi'liberalnog nastupa...sto uostalom na ovom forumu nije nepoznata cinjenica.

dakle, ni po cemu on nema vece pravo niti vise znanja da kaze kakva je i sta je kanada i u tome smislu shvati, ukoliko je zelis shvatiti kao sto sam nameravala, moju izjavu.


Lepo je upozoriti choveka koji se doseljava u BC da tamo pada dosta kishe. Mada .... malo je suvishno, poshto teshko mogu da zamislim nekoga ko je reshio da zivot zapochne 10 000 kilometara daleko od svoje zemlje, a da ne zna kakvo je tamo vreme. Mislim, chak i onaj zemljoradnichki lik iz nekog nasheg filma zna da je u Shvedskoj "ladno, ali standard", pa je realno za pretpostaviti da je i nash forumash to vec znao u vezi famozne kishe.

E, onda sledi Mango show :D . Na chovekovo insistiranje da mu kisha ne smeta i da chak uziva u njoj, ti si gradacijom od "kishe kakvu on nije nikada video u zivotu" doshla u neverovatnih 46 uzastopnih postova do biblijskog potopa koji on sigurno nece preziveti :D i tako si ushla u legendu pdf Emigracija, a mozda i celog foruma. I zato te danas svi ovde zayebavaju chim nekim novim emigrantima "savetujesh" da razmisle dobro pre polaska da li su sigurni da ce preziveti kanadsku prvu zimu. Ali ti to ne primecujesh :D .

#4 dassal

dassal
  • Members
  • 49 posts

Posted 08 May 2009 - 06:53

Ako ova diskusija ide u pravcu u kom mi se cini da ide (licni nivo), postace forum kao Serbian caffe, tj. kao ispred prodavnice u malim mestima u Srbiji, vidjao sam to cesto, nekoliko ljudi sa flasama piva u raspravi, koji znaju sve jedni o drugima, svaki put se posvadjaju, ali se ipak svaki put ponovo nadju na istom mestu, i opet iste teme! Ali, tu ima opravdanja jer gde ce drugo,malo mesto, a naravno ima i drugacijih primera. A mi bar imamo izbora.
Nemojte ljudi molim Vas!
Kako hocete.....

Edited by dassal, 08 May 2009 - 06:55.


#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 May 2009 - 07:37

Ako ova diskusija ide u pravcu u kom mi se cini da ide (licni nivo), postace forum kao Serbian caffe, tj. kao ispred prodavnice u malim mestima u Srbiji, vidjao sam to cesto, nekoliko ljudi sa flasama piva u raspravi, koji znaju sve jedni o drugima, svaki put se posvadjaju, ali se ipak svaki put ponovo nadju na istom mestu, i opet iste teme! Ali, tu ima opravdanja jer gde ce drugo,malo mesto, a naravno ima i drugacijih primera. A mi bar imamo izbora.
Nemojte ljudi molim Vas!
Kako hocete.....


Ja mogu samo da primetim da Mango ima 10500 postova, ja 3300 ........... a ti 6.

Shvati to kako hocesh .........

#6 dassal

dassal
  • Members
  • 49 posts

Posted 08 May 2009 - 08:59

Ja mogu samo da primetim da Mango ima 10500 postova, ja 3300 ........... a ti 6.

Shvati to kako hocesh .........


:ph34r:

Edited by dassal, 08 May 2009 - 09:00.


#7 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 May 2009 - 10:47

Ja mogu samo da primetim da Mango ima 10500 postova, ja 3300 ...........

To znaci da ona vise voli Kanadu nego ti. U-ta-ta!!! :ph34r:

Edited by cyberwor/L/d, 08 May 2009 - 10:47.


#8 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 May 2009 - 14:27

:)


Razumem ja shta hocesh da kazesh, ali shta da radimo kad Mango nece da ode na Serbian Cafe :ph34r: . Voli ovde.

#9 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 08 May 2009 - 15:46

Ja ne "postivam" slepo policiju, vec ne zelim da se izjashnjavam pre detaljne istrage i sudjenja tim policajcima.


Cekaj stani... nije valjda da je rekla da doprinosi boljitku Kanade tako sto pCuje policiju i vlas'? Pa kafane po Srbiji su prepune takvih likova sto se bave tim konstruktivnim radom po ceo bozji dan, jos samo da ih nateramo da risajkluju pa eto nama Kanade na Balkanu.

#10 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 May 2009 - 16:01

Cekaj stani... nije valjda da je rekla da doprinosi boljitku Kanade tako sto pCuje policiju i vlas'?


Pa ne znam, ali tako ispada ..... :ph34r:

#11 desni

desni
  • Members
  • 258 posts

Posted 08 May 2009 - 17:09

Ja ne "postivam" slepo policiju, vec ne zelim da se izjashnjavam pre detaljne istrage i sudjenja tim policajcima. Zao mi je shto dolazim iz zemlje gde se za jedan dan pobije i zatrpa buldozerima 8000 ljudi, pa mi nekako sudbina jednog choveka koji ima kriminalnu proshlost i koji chupa i baca kompjutere na zene po aerodromu i koji je usmrcen uredjajem koji ne sluzi za ubijanje vec za trenutno onesposobljavanje, ne dozivljavam bash kao genocid kanadske drzave prema emigrantima. Eto, nekako milioni sa svih kontinenata ovih decenija prodjoshe kroz te aerodrome, pored tih policajaca ubica, ss-ovaca, zlikovaca, izuchishe shkole, zaposlishe se, osnovashe porodice, nadjoshe srecu ..... pa rekoh, mozda ima malo i njegove krivice, kako to da je jedini?

zaboravio si da dodas da je bio naoruzan heftalicom i da je po misljenju policije zauzeo borbeni stav (iako se udaljavao od istih...)

#12 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 08 May 2009 - 17:17

zaboravio si da dodas da je bio naoruzan heftalicom i da je po misljenju policije zauzeo borbeni stav (iako se udaljavao od istih...)


E to smo zaboravili da ti kazemo: ponesi heftalicu sa sobom iz Srbije. Trebace ti na aerodromu.

#13 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 08 May 2009 - 18:09

Cekaj stani... nije valjda da je rekla da doprinosi boljitku Kanade tako sto pCuje policiju i vlas'? Pa kafane po Srbiji su prepune takvih likova sto se bave tim konstruktivnim radom po ceo bozji dan, jos samo da ih nateramo da risajkluju pa eto nama Kanade na Balkanu.


izvini, ali lazes. upravo obratno. ja ne patim od kompleksa poslusnosti autoritetu ali tvoj kolega down with sickness pati - i to je ono sto sam rekla. dakle, u svojoj zlobi i zalseplejnosti cak i ne citas sta sam napsiala. sto me i ne cudi. bitno ti je da si zloban i zaslepljen.

#14 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 08 May 2009 - 18:13

Ako ova diskusija ide u pravcu u kom mi se cini da ide (licni nivo), postace forum kao Serbian caffe, tj. kao ispred prodavnice u malim mestima u Srbiji, vidjao sam to cesto, nekoliko ljudi sa flasama piva u raspravi, koji znaju sve jedni o drugima, svaki put se posvadjaju, ali se ipak svaki put ponovo nadju na istom mestu, i opet iste teme! Ali, tu ima opravdanja jer gde ce drugo,malo mesto, a naravno ima i drugacijih primera. A mi bar imamo izbora.
Nemojte ljudi molim Vas!
Kako hocete.....


ti si apsolutno u pravu. samo sto ja bulijima necu cutati. izbegavam ih, ne nastojim da se s njima druzim, ali ih se i ne palsim.

na primer, imaju tu neogranicenu potrebu da se se podruguju kada kazem da je u montrealu hladno. sto poakzuje koliko su ti buliji sitni, zlobni, mali, i naposletku neobavesteni.

a sto se tice serbian cafea, tamo spadaju. isti su kao i ona osiona, bahata gomila.

#15 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 08 May 2009 - 18:43

izvini, ali lazes. upravo obratno. ja ne patim od kompleksa poslusnosti autoritetu


Nema lazi nema prevare: svaka kafana (u radno vreme) u Srbiji je puna likova koji su bas kao i ti - ne pate od kompleksa poslusnosti autoritetu.

dakle, u svojoj zlobi i zalseplejnosti cak i ne citas sta sam napsiala.


Naprotiv, citam bas kao sto je napisano: Mango ne voli da slusa autoritet. Kako Mango unapredjuje Kanadu? Tako sto ne veruje slepo policiji. Ko u Srbiji veruje policiji? Skoro pa niko. Ergo, Srbi unapredjuju Srbiju bas kao sto Mango unapredjuje Kanadu.