Jump to content


Photo

Da li FB utiče na vezu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 poslednjiskaut

poslednjiskaut
  • Members
  • 14 posts

Posted 07 May 2009 - 15:40

Zanima me,kakva su vam iskustva sa poznanstvima sa FB,i da li zbog vremena provedenog na FB zapostavljate partnera !!!

#2 Nikola167

Nikola167
  • Members
  • 610 posts

Posted 07 May 2009 - 18:06

Ne, moje zadrzavanje na FB traje veoma kratko, do 15min nedeljno, osim ako ne naleim na nekog s kim nisam pricao 100god, pa se zadrzim na chatu :ph34r:

#3 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 07 May 2009 - 18:07

neke da, neke ne

#4 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 07 May 2009 - 22:16

Zanima me,kakva su vam iskustva sa poznanstvima sa FB,i da li zbog vremena provedenog na FB zapostavljate partnera !!!


A sto ce ti to ako imas partnera/icu koju volis? Tad nemas vremena za tvoj FB. Ta silna masa ljudi koja se promovira na face booku, ako pricamo o istoj stvari, se zapravo "muva". Cilj je dakle da ispadnes sto zgodniji, pametniji (sukladno mogucnostima) s tim sto sam neki dan skoro dobila infarkt kad sam doznala da na FB imam imenakinju koja obozava Cecu. Prvo, jebes FB na kojem, a sto je dosad u vise navrata dokazano, ne mozes zastiti privatnost jer se svaka budala moze registrirati sa tvojim privatnim podacima, a drugo i kljucno - a sto ce ti to? Mislim, u cemu je fora? Ti se upises, nakacis sliku i cekas da ti se netko javi? Jebote, ima li ista glupljeg?
Btw, nisam sigurna da je ovoj temi mjesto na sexu, osim ako FB nije nesto opako za sto mi srednjaci ni ne znamo da postoji.. Ali ok, ako prosirimo temu na; Da li net ovisnost utice na vezu, onda ima vrlo dobre sanse.. iako se moja tvrdnja odnosi na SVE net ovisnike.

Edited by Ziza, 07 May 2009 - 22:19.


#5 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 08 May 2009 - 02:34

FB? fender_bender??? Jbt i na temu o seksu je dosao. Ne, nije mi nudio seks. Vise smo onako, kako da kazem, drugovi. Ne skacemo jedan na drugog.

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 May 2009 - 10:21

Zanima me,kakva su vam iskustva sa poznanstvima sa FB,i da li zbog vremena provedenog na FB zapostavljate partnera !!!

Meni uopste nije jasna ta fora sa FB. To je samo da treba da se ulogujes na jedno mesto vise a sasvim bez razloga. Sa prijateljima mozes ionako da se cujes na telefon ili da posaljes mejl. Neki kazu, pronasli su preko FB prijatelje sa kojima su davno izgubili kontakt. OK. Pronadjes prijatelja pa nastavis kontakt preko mejla ili telefona. Ne razumem zasto na FB raditi nesto sto vec mozes da uradis van FB (mejl, telefon, vidjanje). Sto da se covek raznize na vise strana? I sta ima da se radi na FB duze od pet minuta?

A ako ti je FB drazi od partnera onda mora da je vezi istekao rok trajanja. Drugo ne vidim. Jer da nije FB bilo bi garant nesto drugo zbog cega bi zapostavio partnera. Time to move on ...

#7 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 08 May 2009 - 12:42

Meni uopste nije jasna ta fora sa FB. To je samo da treba da se ulogujes na jedno mesto vise a sasvim bez razloga. Sa prijateljima mozes ionako da se cujes na telefon ili da posaljes mejl. Neki kazu, pronasli su preko FB prijatelje sa kojima su davno izgubili kontakt. OK. Pronadjes prijatelja pa nastavis kontakt preko mejla ili telefona. Ne razumem zasto na FB raditi nesto sto vec mozes da uradis van FB (mejl, telefon, vidjanje). Sto da se covek raznize na vise strana? I sta ima da se radi na FB duze od pet minuta?

A ako ti je FB drazi od partnera onda mora da je vezi istekao rok trajanja. Drugo ne vidim. Jer da nije FB bilo bi garant nesto drugo zbog cega bi zapostavio partnera. Time to move on ...


Cyberka,nemo da si staromodna. :) Facebook je sjajna stvar,mada ja zaista na njemu provodim po pet-deset minuta i to ne svakog dana.Istina je,sto se nalazenja prijatelja tice.Kopala i kopala mesecima ne bih li nasla devojku od pre sedamnaest godina.I nadjoh je,na facebooku.Slazem se da je bolje telefonirati,medjutim ljudima je lakse da stavljaju fotke na facebook nego da salju mailom.Uvek padne i poneki komentar.Pre neki dan mi je drug iz gimnazijske klupe potanko objasnjavao uzroke propasti i "ko je koga zaj..."srpskog fudbala,u cetiri ujutru po njegovom,aja sam bila toliko srecna sto sam ga slucajno tu srela da sam ga cak i pazljivo pratila.Ko ima mnogo prijatelja/poznanika,na FB[nije moj slucaj]ne moze i ne zeli bas svakog da zove,ovako je u toku sta se s njima dogadja ako se oni update-uju,naravno.Naravno,za detaljniji i pravi kontakt uvek postoji i mail i telefon,uostalom nikad ne znas ko moze da cita tvoje poruke na fb,zato je on za mene neka vrsta telegramskog servisa.
A sto se tice zapostavljanja partnera,svasta.Kao i u svemu,vazna je mera.Jesam net ovisnik ali i to samo onda kad imam vremena,a "ovisnost" se pojaca kad je lose vreme :ph34r: Ali facebook ovisnik?Pih.

#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 May 2009 - 12:46

I moj muž je član Fejsbuka tako da nema problema.

#9 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 May 2009 - 13:29

Cyberka,nemo da si staromodna. :ph34r:

Izgleda da sam staromodna, nema mi pomoci. :) Neces verovati ali rodjena majka me je "naterala" da se uclanim na FB. I sta se desilo? OK, pronasla se sa nekim starim drugarima. Nepoznati me ne zanimaju. Takve ignorisem. Nepoznate upoznajem IRL. Tako mi se vise svidja. Konketno brate.

Dalje, pogledam mejl a tamo me obavestava da sam dobila privatnu poruku na FB. Znaci, sada treba da se ulogujem i na FB da bih to procitala. What´s the point? Zar nije efikasnije umesto privatne poruke na FB odmah lepo poslati mejl? Sto da kontakte odrzavam na sve mile strane? Dalje, jednom nedeljno (ako i to) kad se ulogujem na FB vidim da sam dobila mirijadu kojekakvih aplikacija. Najobicnije detinjarije. Znaci, brisanje i uzdisanje. A tek one raznorazne grupe u koje narod poziva. Ne volim da se svrstavam po grupama pa to ti je. Dalje, mene ne vuce nesto da pratim kada ljudi sta apdejtuju. A ni gomila slika koje kace svo vreme. Tu verovatno nesto nije u redu sa mojom radoznaloscu. :D Ja volim konkretne kontakte bez cvetica, leptirica i slicnog. Sa prijateljima razmenjujem mejlove cesce a sa poznanicima redje. Prosto! Dalje, chatt. Pa moze da se chattuje i na MSN ili nesto tako ako je vec do chatta. Mada ne volim ni da chattujem dugo.

Da se vratim na temu :D mom partneru od FB ne moz´ nikakva opasnost da preti. Izazov je IRL pa kom obojci a kom opanci. :D

#10 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 08 May 2009 - 13:42

"ako smo pali, bili smo padu skloni"
oni koji su zreli za raskidanje, raskinuce sa fejsbukom ili bez

#11 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 08 May 2009 - 16:51

Izgleda da sam staromodna, nema mi pomoci. :D Neces verovati ali rodjena majka me je "naterala" da se uclanim na FB. I sta se desilo? OK, pronasla se sa nekim starim drugarima. Nepoznati me ne zanimaju. Takve ignorisem. Nepoznate upoznajem IRL. Tako mi se vise svidja. Konketno brate.

Dalje, pogledam mejl a tamo me obavestava da sam dobila privatnu poruku na FB. Znaci, sada treba da se ulogujem i na FB da bih to procitala. What´s the point? Zar nije efikasnije umesto privatne poruke na FB odmah lepo poslati mejl? Sto da kontakte odrzavam na sve mile strane? Dalje, jednom nedeljno (ako i to) kad se ulogujem na FB vidim da sam dobila mirijadu kojekakvih aplikacija. Najobicnije detinjarije. Znaci, brisanje i uzdisanje. A tek one raznorazne grupe u koje narod poziva. Ne volim da se svrstavam po grupama pa to ti je. Dalje, mene ne vuce nesto da pratim kada ljudi sta apdejtuju. A ni gomila slika koje kace svo vreme. Tu verovatno nesto nije u redu sa mojom radoznaloscu. :D Ja volim konkretne kontakte bez cvetica, leptirica i slicnog. Sa prijateljima razmenjujem mejlove cesce a sa poznanicima redje. Prosto! Dalje, chatt. Pa moze da se chattuje i na MSN ili nesto tako ako je vec do chatta. Mada ne volim ni da chattujem dugo.

Da se vratim na temu :D mom partneru od FB ne moz´ nikakva opasnost da preti. Izazov je IRL pa kom obojci a kom opanci. :D

Sve sto kazes moze,samo je stvar preferencijala.Moje iskustvo govori da je facebook pun raznoraznih manijaka,il ludaka,il lovaca na nesto...nekoliko mi se ljudi obratilo da im budem "friend"iako ih nikad nisam videla.E sad,vecina su poznanici mojih poznanika,pa imam neku ideju [mada ne prihvatam],ali ima i onih potpunih anonimusa.Tako me je jedan lik startovao,i ja lupah glavu ko je pa ko je,pogledam mu listu prijatelja ne bih li nasla neko poznato lice,a ono covek ima na listi prijatelja bar deset zena mog imena,sto je meni spooky jer je moje ime vrlo retko i verovatnoca slucajnosti u izboru prijatelja tu ne postoji.Sta mu to znaci pojma nemam.Ima i onih koji love slavne,tipa prijatelj im je Branislav Lecic :) al meni je to nesto onako jadno i pateticno.Ovi stranci na facebooku su bolji,ne vidim da jure celebrities.Il ih mozda ja ne prepoznajem kao takve.
Sto se chata tice moze,naravno,i na skype.Ali ja sam u drugoj vremenskoj zoni od Srbije pa mi ostaje samo neka noc ili vikend,a vikendom bas i nemam zelju da visim tri sata na skype-u.I eto tako meni facebook dodje prihvatljivo resenje.Ali ono sto sam rekla da si staromodna,kanda nisi,nego sam ja.IRL???Nikad probala. :ph34r:

#12 cosak od Avale

cosak od Avale
  • Members
  • 306 posts

Posted 08 May 2009 - 18:26

Bice da jesi. :ph34r: IRL = In Real Life.

#13 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 08 May 2009 - 19:32

Naravno da jesam...ja sve preko neta. :ph34r:

#14 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 May 2009 - 11:38

Naravno da jesam...ja sve preko neta. :ph34r:

Auuu, bas SVE? :) I kazes ne utice ti na vezu. :D Zemljice crnice, profundaj se. Sta su ti ovi danasnji moderni ljudi. :D

Edited by cyberwor/L/d, 09 May 2009 - 11:39.


#15 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 09 May 2009 - 14:02

Ne,ne bas sve,no ovog poslednjeg.S obzirom da on traje,moz ti dam pelcer,ako ikad ustreba,mada videvsi ti forumsko delo a i lik,cisto sumnjam... :) da ce trebati. :ph34r: