Jump to content


Photo
- - - - -

Najgora knjiga


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
106 replies to this topic

#91 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 20 April 2010 - 20:41

Mislis? Ne bih se slozila, bez lazne skromnosti...
Sem Kafke, postoji toliko dobrih pisaca koji su odlicno "poradili" na psiholoskom romanu, tako da se "moze" i sa prazninama koje ostavlja necitanje
Kafke :)







Ja rekoh, u skladu sa topikom koje su mi knjige bile najgore za citanje iz ovih ili onih razloga, a vi zapeli da mene "razapinjete" :D :ph34r:


Goco, nista lose nisam mislio.
Ali, i fudbalere teraju da trce kao stoka, da bi im tek onda dali loptu da se igraju. Tako i sa citanjem - nekad moras preziveti literarnu teretanu, da bi rafiniranije uzivala

#92 petarNS

petarNS
  • Members
  • 9 posts

Posted 11 May 2010 - 09:50

hiramov kljuc - kristofer najt i robert lomas

opravdanje: putovao sam putnickim vozom pa sam dohvatio prvu knjigu koju sam nasao pre polaska...naravno nisam je procitao celu.

#93 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 14 May 2010 - 18:57

Puzova Porodica.
Tesko, ali moram da procitam.

#94 Aleksandra66

Aleksandra66
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 May 2010 - 19:36

Obavezno zaobići u širokom luku: ''Crna knjiga'' (Lorens Darel) !
:ph34r:

#95 kostabednik

kostabednik
  • Members
  • 38 posts

Posted 28 May 2010 - 08:40

Baš sam se trudio da se prisetim neke knjige koja je - "smor, bez duha, početka, završetka".
Jesam nailazio na svakakav shit ali nisam bio dovoljno lud, uporan, zaludan ili (?), da istrajem do kraja u mazohizmu.
Kontam, kontam...
Kakav je onaj ko uspe da pročita knjigu koja je smor, bez duha, početka, završetka?

#96 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 28 May 2010 - 13:28

Baš sam se trudio da se prisetim neke knjige koja je - "smor, bez duha, početka, završetka".
Jesam nailazio na svakakav shit ali nisam bio dovoljno lud, uporan, zaludan ili (?), da istrajem do kraja u mazohizmu.
Kontam, kontam...
Kakav je onaj ko uspe da pročita knjigu koja je smor, bez duha, početka, završetka?


Pa kako bi inace saznao da li su se uzeli na kraju?

#97 Dr_Kurtović

Dr_Kurtović
  • Members
  • 59 posts

Posted 28 May 2010 - 19:48

Najgora knjiga koju sam pročitao bila je "Hiljadu zašto hiljadu zato", negde tamo 1986. godine, kada sam bio mali. Bila je na gornjoj, najvišoj polici, dakle gore. Uvek sam imao neki čudan osećaj kada mi se ta knjiga nalazila u rukama, nešto kao usplahirenost pred očekivani seksualni čin. Jednom prilikom, poželeo sam da saznam nešto o Suncu i njegovim blagotvornim delovanjima na našu planetu i nas ljude, ali kako nije nikoga bilo kući ko bi mi je dohvatio, morao sam da posegnem za pomoćnim sredstvima, odnosno poslužio sam se jednom malom stolicom. Kako sam u tim mladim danima bio trapav, nije nikakvo čudo što sam se okliznuo, zaljuljao, i u pokušaju da se zadržim uhvatio se za majčinu skupocenu vazu. Vaza je pukla, kao i moja guzica, što od pada, što od teške šake moje ljute majke. Tada sam se jako smorio i rešio da više ne čitam knjige, ni one "gore", ali bogami ni one "dole".

Grunf: Kaniš li pobijediti ne smiješ izgubiti!

Dr. Kurtović: Slobodan je onaj koji je sam i koji samujući spašava samoće druge! :ph34r:

#98 mare80

mare80
  • Members
  • 472 posts

Posted 21 December 2012 - 15:21

Ajde da malo ozivim ovu temu.

 

V.P.Jang-Kolba

Zali boze para koje sam dao,mogao sam za njih da krkam burek sa jogurtom nedelju dana.



#99 JužnaDevetka

JužnaDevetka
  • Members
  • 1 posts

Posted 08 February 2013 - 19:21

Ajde da malo ozivim ovu temu.

 

V.P.Jang-Kolba

Zali boze para koje sam dao,mogao sam za njih da krkam burek sa jogurtom nedelju dana.

 

OoO... upravo sam je kupila...



#100 sandra86

sandra86
  • Members
  • 19 posts

Posted 09 February 2013 - 02:34

Đavo i gospođia Prim - Paolo Koeljo. Dobila sam je na poklon za rođendan. U pitanju je žešći smor, žestoka i teška glupost. Nema smisla, radnje, poente, poruke... Ni u ludilu ne bih uzela neku drugu njegovu knjigu da čitam...



#101 mare80

mare80
  • Members
  • 472 posts

Posted 09 February 2013 - 13:12

Đavo i gospođia Prim - Paolo Koeljo. Dobila sam je na poklon za rođendan. U pitanju je žešći smor, žestoka i teška glupost. Nema smisla, radnje, poente, poruke... Ni u ludilu ne bih uzela neku drugu njegovu knjigu da čitam...

A zar neka Koeljova knjiga ima smisla?



#102 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 30 March 2013 - 16:56

Majstor i Margarita!

u covece, ova knjige je f.cking remek delo



#103 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 30 March 2013 - 17:09

http://www.agitpop.m...73E1CB29BFC.jpg

 

Nisam citala, ali pretpostavaljam da joj je mesto na ovoj temi...

Marijana Mateus :D



#104 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 30 March 2013 - 17:11

Ah da, i 50 nijansi sive ili kako je vec prevedeno. Kakvo djubre od knjige...



#105 mare80

mare80
  • Members
  • 472 posts

Posted 06 April 2013 - 22:41

Elizabet Kostova,knjiga se zove Istoricarka.Nekakvo besmisleno jurcanje za Drakulom (kakva orginalnost) po Evropi i balkanskim vukojebinama.

Trebalo bi uvesti zabranu pisanja romana na temu vampira na jedno pet godina na svetskom nivou.Ovolika kolicina gluposti u tim nedelima pocinje da zabrinjava.