Jump to content

Photo
- - - - -

Najgora knjiga

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
106 replies to this topic

#1 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 05 May 2009 - 18:53

Da li ste nekad, kad dođete do poslednje stranice osetili razočarenje ? Radosno ste otvorili knjigu, punu iščekivanja, zavedeni kritikom, nagradom, reklamama, pričom - kad ono , završi se dok vi čekate da počne.
Imate li neki primer, ali ono, da je dno ?

#2 brdooo

brdooo
  • Members
  • 58 posts

Posted 05 May 2009 - 18:57

Jedna od najgorih koju procitah je svakako nedelo Stevana Sremca, cije ime mi se ne spominje...

#3 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 06 May 2009 - 14:08

high fidelity, nick hornby

boze kakvo djubre...

#4 Ginter

Ginter
  • Members
  • 205 posts

Posted 06 May 2009 - 14:24

Dnevnik mlade supruge, Dragana Karadzic

#5 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 06 May 2009 - 14:32

sad sam se setila, u drugoj godini faksa su nas terali da chitamo knjigu "cider with rosie", izvesnog lorija lia, dragi boze kakva je to gnjavaza! jedva sam je nekako procitala, da nisam morala ostavila bih je posle deset strana

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,549 posts

Posted 06 May 2009 - 15:59

Ja neman obicaj da se razocaram u knjige. Mogu samo da konstatujem fjasko. Onako rutinski. I najcesce mi uopste nije potrebno da stignem do poslednje strane da bih to konstatovala. Ali, uvek citam do kraja ma kakva papazjanija da je u pitanju. Padaju mi na pamet dve knjige.

Ovogodisnji Nobelovac, Le Clézio Le procès-verbal. Njegova prva knjiga. Ne znam kako je i da li je prevedeno kod nas. To je jedan totalni smor od knjige. Ko hoce da cita Le Clézia neka ne pocinje od te knjige. Mnogo su bolje ove koje su izasle skorije (Révolutions, na primer).

Dalje, Zadie Smith, The Autograph Man. Knjiga koja coveka uspe da unervozi. Haotican stil. Mano-depresivni dijalozi. Neopisiv eksperiment sto se tice knjizevnog oblikovanja. Ona prva knjiga, White Teeth, joj je bila OK. Sasvim solidan debitant. A u ovoj drugoj kao da se odvazila pa nas preplavila recima, recima, recima kao knjizevni snajperista. Vidi se da voli da pise i da ne zna kada je dosta. Knjiga je bas u stilu tresla se gora, rodio se mis.

Edited by cyberwor/L/d, 06 May 2009 - 16:00.

#7 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 06 May 2009 - 16:18

Meni je najgore kad mi neko posudi knjigu, misleći da će se i meni dopasti, ako se dopala njemu. Tako mi je jedna komšinica bukvalno uvalila 2 knjige Mirjane Bobić-Mojsilović :ph34r: .
Bilo mi je neprijatno da ih ne pročitam, još sam morala da lažem da su mi se dopale, uz rizik da dobije još Mojsilovićkinog štiva.
Šta ću, vaspitanje :) , a i karakter, teško mi je da odbijem nekog ko je dobronameran ili da kažem da je pisac koji mu se sviđa bzvz, naravno ako mi nije bliska osoba.
Učestvovala sam u sličnim anketama na drugim forumima, gotovo da postoji konsenzus oko najgore knjige, a to je Lelejska gora M. Lalića. Nekad je bila lektira, gomile stranica sa opisima jurnjave partizana i četnika po nekoj planinskoj nedođiji.
Zanimljivo je da je Živojin Pavlović po motivima ovog romana snimio film Hajka, što me navelo na razmišljanje : Da li od nečeg tako lošeg može da ispadne dobar film ? Možda smo bilo mladi, tema nam nije odgovarala, pod pritiskom da se dobije dobra ocena i sl.
Ali sumnjam da ću proveriti :D .
Zanima me, da li se neko seća Lelejske gore i šta misli o tom romanu, ili npr. Pesme Oskara Daviča, koja je isto bila bljak lektira i po kojoj je, isto, Živojin Pavlović snimio TV seriju sa Radetom Šerbedžijom u glavnoj ulozi ?

#8 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 06 May 2009 - 16:25

hazarski rečnik

do bola je dosadan.

#9 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,549 posts

Posted 06 May 2009 - 16:36

Zanima me, da li se neko seća Lelejske gore i šta misli o tom romanu,

Ah! Lalic i njegovi partizanski unutrasnji monolozi. Rezimsko stvaralastvo. Nije vredno nijedne potrosene reci.

#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 May 2009 - 17:18

Dug put do dna
Nik Hornbi

strashno kakvo djubre, a josh strashnije shto zavrshish knjigu besna na sebe shto si je uopshte i chitala. dug put do dna, indeed.

#11 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 06 May 2009 - 17:34

Zanima me, da li se neko seća Lelejske gore i šta misli o tom romanu, ili npr. Pesme Oskara Daviča, koja je isto bila bljak lektira i po kojoj je, isto, Živojin Pavlović snimio TV seriju sa Radetom Šerbedžijom u glavnoj ulozi ?

Jedna od retkih knjiga koje nisam mogla da pročitam do kraja, srećom, profesorka nije baš nešto insistirala na njoj.

Takođe i sva dela Milorada Pavića :ph34r:

#12 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 06 May 2009 - 18:28

A ne, mislim da ja imam favorita u ovoj trci. Drustvo sa literarnog kviza vec zna, da sam iz kurtoazije (a moram priznati delom i radoznalosti) procitala jednu knjigu Isidore Bjelice. Samo cu reci: ne pokusavajte. Nikad! :ph34r:

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 May 2009 - 18:35

A ne, mislim da ja imam favorita u ovoj trci. Drustvo sa literarnog kviza vec zna, da sam iz kurtoazije (a moram priznati delom i radoznalosti) procitala jednu knjigu Isidore Bjelice. Samo cu reci: ne pokusavajte. Nikad! :ph34r:

sad ako ti naidje Gimnazijalka...

#14 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 06 May 2009 - 18:52

sad ako ti naidje Gimnazijalka...

Valjda nece, dugo je nije bilo :ph34r:

#15 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 06 May 2009 - 19:12

Od Begbedea, ova nova, "Upomoc..." neshto... Dziber.