Jump to content


Photo
- - - - -

Crnogorci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
246 replies to this topic

#241 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 September 2012 - 14:58

Jedino sta sam hteo reci da su Karadjodjevici imali jaku podrsku medju delom Crnogoraca.


Hmm i da i ne.

Mislim da je mnogo bolje reci - "odredjeni Crnogorci imali su podrsku Karadjordjevica", oko rusenja Kneza Nikole.

#242 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 03 September 2012 - 15:06

Hmm i da i ne.

Mislim da je mnogo bolje reci - "odredjeni Crnogorci imali su podrsku Karadjordjevica", oko rusenja Kneza Nikole.


Pa on nije rusen nego nisu mu dozvolili da se vrati. I to je Aleksander koji je manje vise odgajen od njega.

#243 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 September 2012 - 15:09

Pa on nije rusen nego nisu mu dozvolili da se vrati. I to je Aleksander koji je manje vise odgajen od njega.

Ne govorimo o istom vremenu. Ja sam mislio na bombaski proces i ono sto je bilo pre i posle toga. Namerno sam napisao Knez Nikola, jer je tada bio Knez.

#244 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 03 September 2012 - 16:00

Ne govorimo o istom vremenu. Ja sam mislio na bombaski proces i ono sto je bilo pre i posle toga. Namerno sam napisao Knez Nikola, jer je tada bio Knez.


Izvini nisam video.

#245 buffy

buffy
  • Members
  • 15 posts

Posted 10 September 2012 - 16:49

Duklja je bila crnogorska, do pojave Stefana Nemanje koji je unistavao Katolicke crkve i prisiljavao stanovnistvo da prijedje na pravoslavlje koje postaje drzavna religija.

duklja nije bila crnogorska nego dukljanska.
nema dokaza da je nemanja unistavao katolicke crkve.
krsten je u jednoj... prvi put

#246 Горан

Горан
  • Banned
  • 61 posts

Posted 19 September 2012 - 16:14

Ja sam iz Crne Gore i muka mi je od političkih podjela po etničkoj pripadnosti. Smatram da mi iz Crne Gore, ljudi iz Hercegovine i Šumadije pripadaju istoj naciji. Ko ima kompleks od riječi ''Srbi'' nek nas zove Aboridžini ali mi smo jedan narod.

#247 metabond

metabond
  • Members
  • 46 posts

Posted 25 September 2012 - 11:58

Ako je tako onda se zovimo Crnogorci...

Edited by metabond, 25 September 2012 - 11:58.