Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Evolucija vs Bog

• Please log in to reply
3399 replies to this topic

#3391 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 217 posts

Posted 14 February 2017 - 08:26

Nije. Objasnjenje smene godisnjih doba nema suprotstavljenu teoriju kakvu ima teorija evolucije ( odnosno, kreacionisti pokusavaju da za svoje gluposti izbore takav tretman ) niti je ko dovodi u pitanje.

Ne budi tako siguran, kako rece NDG Tajson "ravnozemljasi dobijaju zamaha - all around the Globe".

Sad salu nastranu. Na ovome sto si napisao se temelji i moj zakljucak, samo potpuno suprotan. Dakle, iako druge teorije nemaju neprijatelja koji se tako snazno gica kao sto to ima TE, skola ne radi nista bolji posao u njihovom sirenju. Cak i ako neko "zna" da se Zemlja okrece oko Sunca ili da je okrugla a kad ga pitas "otkud znas" jedino sto ima da kaze je "ucili u skoli", ja ne vidim kako se to previse razlikuje od ovoga sto kaze da se Sunce okrece oko Zemlje ili da je Zemlja ravna, ali podjednako ne zna da objasni zasto.

Recju, problem sa skolstvom je mnogo dublji od bitke protiv kreacionizma jer ni drugim naucnim teorijam, principima i uopste kritickom mosljenju ne ide u skolama nista bolje od teorije evolucije.

Edited by bohumilo, 14 February 2017 - 08:30.

• 0

#3392 blond

blond
  • Members
  • 3,895 posts

Posted 14 February 2017 - 08:49

Ne budi tako siguran, kako rece NDG Tajson "ravnozemljasi dobijaju zamaha - all around the Globe".

Sad salu nastranu. Na ovome sto si napisao se temelji i moj zakljucak, samo potpuno suprotan. Dakle, iako druge teorije nemaju neprijatelja koji se tako snazno gica kao sto to ima TE, skola ne radi nista bolji posao u njihovom sirenju. Cak i ako neko "zna" da se Zemlja okrece oko Sunca ili da je okrugla a kad ga pitas "otkud znas" jedino sto ima da kaze je "ucili u skoli", ja ne vidim kako se to previse razlikuje od ovoga sto kaze da se Sunce okrece oko Zemlje ili da je Zemlja ravna, ali podjednako ne zna da objasni zasto.

Recju, problem sa skolstvom je mnogo dublji od bitke protiv kreacionizma jer ni drugim naucnim teorijam, principima i uopste kritickom mosljenju ne ide u skolama nista bolje od teorije evolucije.

Nisam ja uopste tako siguran, obrati paznju da sam rekao da je napad na teoriju evolucije prvi korak.

A sto se tice ucenja u skolama, ne bih rekao da je problem samo u njima vec i u intelektualnoj lenjosti... koliko tacno, ne bih znao...

Edited by blond, 14 February 2017 - 12:24.

• 0

#3393 sveto pismo

sveto pismo
  • Banned
  • 5 posts

Posted 17 February 2017 - 19:28

Moje misljenje je da je evolucija odavno prestala da postuje i primenjuje bozija nacela. Toliko je danas lazi oko nas na svakom koraku, falsifikovanje istorije, nauke, podmetanja, a sve to je posledica ne obrazovanja i ucenja coveka. Ljude danas mrzi da otvore bilo kakvu literaturu ili knigu da procitaju, saznaju, lakse je naravno sesti i kuckati i sve odgovore i resenja traziti na internetu, sto je skroz pogresno. 

• 0

#3394 blond

blond
  • Members
  • 3,895 posts

Posted 18 February 2017 - 12:47

Moje misljenje je da je evolucija odavno prestala da postuje i primenjuje bozija nacela. Toliko je danas lazi oko nas na svakom koraku, falsifikovanje istorije, nauke, podmetanja, a sve to je posledica ne obrazovanja i ucenja coveka. Ljude danas mrzi da otvore bilo kakvu literaturu ili knigu da procitaju, saznaju, lakse je naravno sesti i kuckati i sve odgovore i resenja traziti na internetu, sto je skroz pogresno. 

A otkad evolucija ima um pa je "prestala da postuje i primenjuje"?

• 0

#3395 Galeb

Galeb
  • Members
  • 602 posts

Posted 18 February 2017 - 17:06

TE i božja načela nikako i nikad nisu ni bila kompatibilna, tako da ona nije ni mogla da prestane da poštuje nešto što nikad ni nije poštovala.
  • 0

#3396 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,210 posts

Posted 19 February 2017 - 10:20

TE i božja načela nikako i nikad nisu ni bila kompatibilna, tako da ona nije ni mogla da prestane da poštuje nešto što nikad ni nije poštovala.

Nisi trebao da se trudis da se obracas popu, banovan je sa foruma

• 0

#3397 kronostime

kronostime
  • Members
  • 25,658 posts

Posted 21 February 2017 - 08:13

Potpuno je jasno da je teorija evolucije kao takva besmislena. Gospod Bog je stvorio sva bica, a dokaza je milion. Samo idiot moze da veruje da je od ameba i zglavkastih crva nastao covek. To tvrde darvinisti. A Bog je coveka pravio prema sebi.

Jbg, mozda su i dinosaurusi mislili da poticu od "Velikog jajeta na nebu". Sa istog su dobili samo kamencinu i time ostavili sansu sisarima da se razvijaju u ovo sto su danas. Sto, opet, ne znaci da, kad damo sansu insektima da se neometano razvijaju, a velike su sanse za to, isti nece zamisljati "Veliku nebesku Maticu" kao stvoritelja. :D  

• 1

#3398 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,210 posts

Posted 21 February 2017 - 10:58

Potpuno je jasno da je teorija evolucije kao takva besmislena. Gospod Bog je stvorio sva bica, a dokaza je milion. Samo idiot moze da veruje da je od ameba i zglavkastih crva nastao covek. To tvrde darvinisti. A Bog je coveka pravio prema sebi.

Ma da, samo ti veruj da je ljude stvorio of sake peska, sto je dokaz vase velike inteligencije

• 0

#3399 kronostime

kronostime
  • Members
  • 25,658 posts

Posted 21 February 2017 - 11:45

Ma da, samo ti veruj da je ljude stvorio of sake peska, sto je dokaz vase velike inteligencije

Mora da je kupio diplomu tehnologa - ne razlikuje silikate od karbonata.  :lol+: 

• 1

#3400 fulleren

fulleren
  • Members
  • 125 posts

Posted 23 February 2017 - 01:48

Zapravo, kad bi ti veliki protivnici evolucije i svekolikog fenomena zivota oko nas dali jednom i tom Bogu sansu, cijenili alegoriju, slobodu, razum... drzim da bi ta saka pijeska imala drazesnog smisla. Ovako samo sebe zatrpavaju pijeskom tj. od tog silnog vjerovanja samo stete...

• 0