Jump to content


Photo
- - - - -

Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
790 replies to this topic

#61 ushko

ushko
  • Members
  • 31 posts

Posted 23 June 2009 - 16:06

Ja lično sam se najviše prepoznao u životnoj filozofiji bogumila.

#62 zvengele

zvengele
  • Members
  • 53 posts

Posted 25 June 2009 - 19:08

http://www.monochrom.at/polytheism/

#63 racionalista #1

racionalista #1
  • Banned
  • 256 posts

Posted 24 July 2009 - 09:57

Nije baš religija, ali je veoma rasprostranjena i masa ljudi i dalje polaže nade u rezultate koje dobijaju kao odgovor na njihove molitve i koji utiču na njihov život (za razliku od ostalih)... dakle deluje.
Kao i u svakoj religiji, jedino skretanje s puta je uzrok greške individe koja je lošom interpretacijom došla do pogrešnog rezultata odnosno laži.

Ta religija se zove matematika.

Jedino je u njoj, nepogrešivo, neoborivo i 100% istinito nešto poput tvrdnje 2+2 = jednako i uvek jednako 4.
Uvek bilo i uvek će biti.
U kojem se god se HAOSU univezum našao, u bilo kakvom nedostatku REDA... uvek će dva plus dva biti četri.
Osim u subjektivnom mišljenju zarad neke koristi, kao kod Orvela, gde pojedinačne individue radi sopstvenog interesa imaju tendenciju da iskrive i ukrote istinu i proglase da 2 + 2 daje 5.
5 je veoma lep broj, meni se lično sviđa kako se piše, valjda je to neki osećaj ostao iz osnovne... ili nedostatak istog pa je svaka pojava tog osećaja euforično dočekana... ali 5 nije 4.
Čak je i tad jednako 4... bez obzira što je 5 lep broj.

Osim toga jedino u matematici postoji nešto apsolutno i celo kao što je broj 2, 4 ili 5.
Nigde u prirodi ne postoje dve iste jedinke, dva ista čoveka, dva ista drveta, bilo koje dve stvari koje za koje neko tvrdi da su potpuno identično iste. (osim prošlogodišnje pobednice na Evroviziji i one zelene kante pored puta... kod njih dvoje još uvek vodim polemiku, vema mi liče... previše)

Matematika - jedina istinita religija.

Šteta što je ne poznajem dovoljno... :ph34r: :)

Matematika ne moze da bude religija posto se bavi onim sto postoji, bez obzira sto ono sto postoji u sebi nema nikakvu matematiku.
Ako si vec i sam shvatio da u prirodi ne postoje dve iste jedinke onda mi nije jasno kako mozes da kazes da je matematika istinita ?
Matematika je samo teorija koja teoretski pomaze coveku i svako zadrzava pravo da oseca kako mu matematika pomaze.

#64 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 27 July 2009 - 18:00

Ja sam u misiji da unistim laz/verovanje, istinom, ti koji si pun verovanja/lazi nemas nameru da svojim verovanjima izadjes pred istinu, posto znas kako bi se to zavrsilo.
Ja sam taj koji zavrsava pricu, a ne ti, ali ti to u vezi samnom nikada neces moci da shvatis.
JU piter


Paralela: ocigledno da u jadnike pripadas ti, znam ja, ti si izgubila nadu u svoj zivot, nemash perspektivu nikakvu, ne verujesh u buducnost i zato si sklona neverovanju, alkoholu, gresenju... i zato se trudish da "prozivis" ovaj zivot koji je toliko kratak da se i sama pitas "kako brzo prolazi ovaj zivot"...


ah mama!

Edited by drmr, 27 July 2009 - 18:06.


#65 racionalista #1

racionalista #1
  • Banned
  • 256 posts

Posted 28 July 2009 - 10:45

ah mama!

Kakve veze ima ovaj post sa temom, i sta si uopste ovim postom zeleo da kazes ?

#66 Edib

Edib
  • Members
  • 266 posts

Posted 07 August 2009 - 13:00

Ja lično sam se najviše prepoznao u životnoj filozofiji bogumila.

A bogumili u islamu. :ph34r:

#67 louiskrstic

louiskrstic
  • Members
  • 54 posts

Posted 11 August 2009 - 18:50

Rekao bih to malo drugačije: Ne postoji religija u kojoj ima istine ali ima religija koje svojim sledbenicima mogu pomoći da dodju do realizacije istine!
Zašto činim ovakav pristup?
Zato što onaj ko želi shvatiti, razumeti i znati istinu taj to neće moći ostvariti jednostavnim čitanjem knjiga budući da se istina ne može znati na intelektualan način. Istina se može realizovati ekspanzijom svoje svesti.
Ja sam ono o čemu govorim otkrio u ECKANKAR-u, Religiji o Svetlosti i Zvuku Boga.
U njoj sam otkrio da su snovi tajni prolaz do najvišioh stanja svesti i razumevanja života...

#68 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 11 August 2009 - 19:46

Rekao bih to malo drugačije: Ne postoji religija u kojoj ima istine ali ima religija koje svojim sledbenicima mogu pomoći da dodju do realizacije istine!
Zašto činim ovakav pristup?
Zato što onaj ko želi shvatiti, razumeti i znati istinu taj to neće moći ostvariti jednostavnim čitanjem knjiga budući da se istina ne može znati na intelektualan način. Istina se može realizovati ekspanzijom svoje svesti.
Ja sam ono o čemu govorim otkrio u ECKANKAR-u, Religiji o Svetlosti i Zvuku Boga.
U njoj sam otkrio da su snovi tajni prolaz do najvišioh stanja svesti i razumevanja života...

Jel to znaci da iskljucis mozak dok tragas za istinom? Kako saznajes istinu o svetu koji te okruzuje? Kako razlikujes istinu od lazi? Mislim, ne kontam te.
Kako mi se cini, oslanjate se iskljucivo na iskustva? Otkud znas da ta iskustva imaju veze sa objektvnom istinom?
Otkud znas da si "realizovao" istinu? Otkud znas da su snovi istina, da je astralna projekcija istina? Sta je uopste istina?
Ko je Bog vama? Kontam da nije osoba kao u Hriscanstvu nego neki... nesto... svetlo... zvuk... kontam da Bog vama znaci neki ideal, neko stanje svesti koje zelite da postignete... i sta sad sa time? Sta je poenta i svrha?

Otkud znas da te ne farbaju? ECK Masteri? Njihovi crtezi mi deluju isfabrikovano... Da li su zaista postojali?

Edited by drmr, 11 August 2009 - 19:48.


#69 racionalista #1

racionalista #1
  • Banned
  • 256 posts

Posted 16 August 2009 - 12:00

Rekao bih to malo drugačije: Ne postoji religija u kojoj ima istine ali ima religija koje svojim sledbenicima mogu pomoći da dodju do realizacije istine!
Zašto činim ovakav pristup?
Zato što onaj ko želi shvatiti, razumeti i znati istinu taj to neće moći ostvariti jednostavnim čitanjem knjiga budući da se istina ne može znati na intelektualan način. Istina se može realizovati ekspanzijom svoje svesti.
Ja sam ono o čemu govorim otkrio u ECKANKAR-u, Religiji o Svetlosti i Zvuku Boga.
U njoj sam otkrio da su snovi tajni prolaz do najvišioh stanja svesti i razumevanja života...

Ako si vec rekao da ne postoji religija u kojoj ima istine, znaci da tvrdis da se lazima dolazi do istine.
Istina je ono sto postoji, koji su to ljudi kojima neko drugi treba da kaze sta postoji, posto oni to sami ne vide ?
Svaka religija je sistem verovanja u nesto sto ne postoji, posto u ono sto postoji ne moze da se veruje.

Jedino stanje svesti je realnost koja dolazi iz istine koja vazi za sve, u toj realnosti ne postoji materijalni dokaz postojanja Boga.
Svetlost i zvuk ne postoje van materije, a Bog ne postoji u materiji, posto za to dokaza nema.
Nije mi jasno kako neko moze da kontrolise snove i njima objasni zivot koji nije san, nego stvarnost ?

#70 louiskrstic

louiskrstic
  • Members
  • 54 posts

Posted 16 August 2009 - 12:54

Ako si vec rekao da ne postoji religija u kojoj ima istine, znaci da tvrdis da se lazima dolazi do istine.
Istina je ono sto postoji, koji su to ljudi kojima neko drugi treba da kaze sta postoji, posto oni to sami ne vide ?
Svaka religija je sistem verovanja u nesto sto ne postoji, posto u ono sto postoji ne moze da se veruje.

Jedino stanje svesti je realnost koja dolazi iz istine koja vazi za sve, u toj realnosti ne postoji materijalni dokaz postojanja Boga.
Svetlost i zvuk ne postoje van materije, a Bog ne postoji u materiji, posto za to dokaza nema.
Nije mi jasno kako neko moze da kontrolise snove i njima objasni zivot koji nije san, nego stvarnost ?

Racionalista, čini mi se da nisam bio tako isključiv da bi se skakalo iz jedne u drugu krajnost. No, tako svi mi reagujemo kada se sretnemo sa nečim nepoznatim a što pokušavamo objasniti onim što već znamo.
Zamolio bih te da pažljivije pogledaš ono što sam napisao jer ćemo onda moći da diskutujemo i razumemo se. Svakako da to ne znači da trebaš uopšte uzeti u razmatranje ono što ja iznosim. Jer, Forumi su pijace na kojima svako iznosi svoju "robu" i eventualno traži drugukoja mu možda može koristiti da bi kompletirao vlastiti mozaik.
Reći ću ovako: Religija ne može izneti istinu već može dati smernice a na pojedincu je da oproba te smernice (ako mu se učini da su iste zdravo-razumne).

Kako bi bilo da ovu tvoju rečenicu malo obrazložiš? ("Svaka religija je sistem verovanja u nesto sto ne postoji, posto u ono sto postoji ne moze da se veruje.") Dotle ću reći sledeće: Istina nije stvar dokazivanja bilo po naučnim, filozofskim, instrumentalnim ili religijskim merilima već je istina stvar stanja svesti jedne osobe. Ne stvar verovanja već stvar svesti.
Može se početi sa izvesnom dozom verovanja ali se ne može ostati samo na verovanjima. Jer, čovek mora usput imati i izvesne dokaze koji će mu pomoći da istrajava dok ne dosegne cilj.

Istovremeno, onaj ko pokušava svojim zdravim razumom i bilo kojom naučnom disciplinom objasniti višu realnost postojanja taj je sebe u samom startu osudio na neuspeh.

Zvuk i Svetlost o kojima govorim ovde nisu materijalne prirode i nije za očekivati da ih čovek iskusi svojim fizičkim čulima - jer, čovek i nije golo fizičko biće. Čovek je duhovno biće, Duša, utisnuto u omot nekoliko drugih a na kraju i ovog fizičkog tela.
Duhovnu Svetlost i Zvuk možemo iskusiti svojim duhovnim čulima i onda kada se pojedinac prema njima otvori njegova svest ekspandira. To je metoda koju su koristili svi duhovni velikani iz prošlosti i koju jesu i koji podučavaju druge oko sebe danas.
Kada si dotakao snove osnovno što si iskazao je da ti "nije jasno"...Ako pokažeš strpljenje i uzmeš pretpostzavku da nemam razloga da iznosim laži pa onda malo istražuješ možda se pokažu kocke tvog mozaika.
Mi smo sami i jedini koji trebamo sklapati vlastite mozaike dubljeg razumevanja života.

#71 louiskrstic

louiskrstic
  • Members
  • 54 posts

Posted 16 August 2009 - 13:22

Jel to znaci da iskljucis mozak dok tragas za istinom? Kako saznajes istinu o svetu koji te okruzuje? Kako razlikujes istinu od lazi? Mislim, ne kontam te.
Kako mi se cini, oslanjate se iskljucivo na iskustva? Otkud znas da ta iskustva imaju veze sa objektvnom istinom?
Otkud znas da si "realizovao" istinu? Otkud znas da su snovi istina, da je astralna projekcija istina? Sta je uopste istina?
Ko je Bog vama? Kontam da nije osoba kao u Hriscanstvu nego neki... nesto... svetlo... zvuk... kontam da Bog vama znaci neki ideal, neko stanje svesti koje zelite da postignete... i sta sad sa time? Sta je poenta i svrha?

Otkud znas da te ne farbaju? ECK Masteri? Njihovi crtezi mi deluju isfabrikovano... Da li su zaista postojali?

Drmr,
Postavio si toliko pitanja da ne verujem da ću moću na sva odgovoriti. Zapravo, njih i ne vidim kao pitanja veća kao tvoj bunt na postojanje nečega izvan tvog sistzema spoznaje. Um svakog od nas reaguje slično kada se suoči sa nečim što u svojoj memoriji već nema složeno. Tu nismo ni bolji ni gori od drugih.
Počnimo ovako: Bog je Bog i on je isti svima nama nezavisno da li ga zovemo jednim ili drugim imenom ili ga ne zovemo nikako.
Da bi o tom idealu i cilju mogli da se razumemo navešću nešto što ti je, pretpostavljam poznato.
Čovek zvani Isus je dosegao visoko stanje svesti koje se zvalo Hrist a koje je još poznato pod nazivom Bog-Svest. On je iz tog visokog stanja svesti govorio, "Ja sam vaš put i spasenje..." Misleći da svako ko dosegne tu visoku svest ostvariće realizaciju svog životnog cilja. To znači ljubav, blaženstvo, sreću, duhopvnu slobodu i bez potrebe da kao kao Duša dolazimo u ove niže svetove.
Postojanje ECK Mastera ja ti ne mogu dokazati kao što niko nije mogao dokazati meni ali je to nešto što pre ili kasnije svako otkrije. Tada zna za sebe.
Ipak, ECK Masteri pripadaju Vairagi redu duhovnih velikana koji je postojao od samog začetka čovečanstva u ovim svetovima. Njihov niz je bio i jeste neprekidan. I sami Isus je od njih dobijao inicijacije pre nego je stasao za javnost....
Poenta visokog stanja svesti je sveobuhvatno razumevanje života, življenje u skladu sa zakonima života a pre svega sa Zakonom ljubavi.
Ako želiš da porazgovaramo i o drugim pitanjima i na njih odgovorim učiniću to vrlo rado.
Ipak uputio bih važnu napomenu: Svako od nas ima obavezu da za sebe nadje ona razumevanja, učenja ili religiju gde će se osećati komforno i što za njega znači razumnim. Naći se negde gde se ne osećamo prijatno ili što ne razumemo za nas neće biti nikakav dobitak. Neophodno je umeti dati drugima slobodu da bismo je imali za sebe.

Moj post je bio prevashodno izazvan uvodnim postom postavljača teme. U skladu sa time ja mogu samo ponoviti da onaj ko želi stvarno najvišu istinu još u ovom životu moći će je naći uz pomoć ECK Mastera koji su realniji nego što smo nas dvojica. Na čelu ECKANKAR-a upravo stoji jedan takav.
Više sledećom prilikom ako te bilo šta više bude interesovalo.

#72 racionalista #1

racionalista #1
  • Banned
  • 256 posts

Posted 16 August 2009 - 14:03

Racionalista, čini mi se da nisam bio tako isključiv da bi se skakalo iz jedne u drugu krajnost. No, tako svi mi reagujemo kada se sretnemo sa nečim nepoznatim a što pokušavamo objasniti onim što već znamo.
Zamolio bih te da pažljivije pogledaš ono što sam napisao jer ćemo onda moći da diskutujemo i razumemo se. Svakako da to ne znači da trebaš uopšte uzeti u razmatranje ono što ja iznosim. Jer, Forumi su pijace na kojima svako iznosi svoju "robu" i eventualno traži drugukoja mu možda može koristiti da bi kompletirao vlastiti mozaik.
Reći ću ovako: Religija ne može izneti istinu već može dati smernice a na pojedincu je da oproba te smernice (ako mu se učini da su iste zdravo-razumne).

Kako bi bilo da ovu tvoju rečenicu malo obrazložiš? ("Svaka religija je sistem verovanja u nesto sto ne postoji, posto u ono sto postoji ne moze da se veruje.") Dotle ću reći sledeće: Istina nije stvar dokazivanja bilo po naučnim, filozofskim, instrumentalnim ili religijskim merilima već je istina stvar stanja svesti jedne osobe. Ne stvar verovanja već stvar svesti.
Može se početi sa izvesnom dozom verovanja ali se ne može ostati samo na verovanjima. Jer, čovek mora usput imati i izvesne dokaze koji će mu pomoći da istrajava dok ne dosegne cilj.

Istovremeno, onaj ko pokušava svojim zdravim razumom i bilo kojom naučnom disciplinom objasniti višu realnost postojanja taj je sebe u samom startu osudio na neuspeh.

Zvuk i Svetlost o kojima govorim ovde nisu materijalne prirode i nije za očekivati da ih čovek iskusi svojim fizičkim čulima - jer, čovek i nije golo fizičko biće. Čovek je duhovno biće, Duša, utisnuto u omot nekoliko drugih a na kraju i ovog fizičkog tela.
Duhovnu Svetlost i Zvuk možemo iskusiti svojim duhovnim čulima i onda kada se pojedinac prema njima otvori njegova svest ekspandira. To je metoda koju su koristili svi duhovni velikani iz prošlosti i koju jesu i koji podučavaju druge oko sebe danas.
Kada si dotakao snove osnovno što si iskazao je da ti "nije jasno"...Ako pokažeš strpljenje i uzmeš pretpostzavku da nemam razloga da iznosim laži pa onda malo istražuješ možda se pokažu kocke tvog mozaika.
Mi smo sami i jedini koji trebamo sklapati vlastite mozaike dubljeg razumevanja života.

Ja nigde ne skacem nego samo odgovaram na ono sto sam u tvom pisanju najpazljivije moguce procitao. Pravo da ti kazem nisam siguran kako nesto moze da se objasni nekome ko tvrdi da je covek bilo sta sem fizicko bice cija je jedina dimenzija "krv i meso".
Covek je postao "duhovno bice" kada se u njegovoj krvi i mesu odjedanput pojavio FOXP2 gen koji mu je omogucio upotrebu reci/jezika.
"Duh" je rec i nista vise za razliku od recimo "krvi" ili "kamen" koje postoje kao materija i kao rec.

Da li znas neku religiju/sistem verovanja koji govori o necemu sto postoji ?
ili da postoji nesto u sta je moguce verovati ? ( da li bi mogao da nam das neke primere ? )
Ja sam ti u toj recenici obrazlozio o kakvoj se neistini radi kada govorimo o svakoj religiji/sistemu verovanja.

Duhovna svetlost i zvuk, duhovno bice, duhovni velikani iz proslosti ? o cemu ti dobri moj zemljace pricas ?

zivot/dusa je osecaj prisutnosti, on ili postoji ili ne postoji, kakvu dubinu moze da ima postojanje ili nepostojanje ??

Ja vrlo dobro znam razliku izmedju snova i realnosti, rekao sam da mi nije jasno kako neko moze snovima da objasnjava realnost.
Nisam rekao da ti lazes ali realnost stoji iza cinjenice da to sto govoris nije istina.

Niko ne moze da dokaze da nesto ne postoji, ali je vise nego dovoljan nedostatak dokaza za ono sto ti tvrdis da postoji, da bi to bilo
ozvaniceno kao neistina/laz.

#73 louiskrstic

louiskrstic
  • Members
  • 54 posts

Posted 16 August 2009 - 18:49

Duhovna svetlost i zvuk, duhovno bice, duhovni velikani iz proslosti ? o cemu ti dobri moj zemljace pricas ?

zivot/dusa je osecaj prisutnosti, on ili postoji ili ne postoji, kakvu dubinu moze da ima postojanje ili nepostojanje ??

Ja vrlo dobro znam razliku izmedju snova i realnosti, rekao sam da mi nije jasno kako neko moze snovima da objasnjava realnost.
Nisam rekao da ti lazes ali realnost stoji iza cinjenice da to sto govoris nije istina.

Niko ne moze da dokaze da nesto ne postoji, ali je vise nego dovoljan nedostatak dokaza za ono sto ti tvrdis da postoji, da bi to bilo
ozvaniceno kao neistina/laz.

Pre nego što bilo šta kažem reći ću sledeće: Nalazimo se na području u kojem niko nikome ništa ne može dokazati. To znači da ni ja ništa ni tebi niti ikome mogu dokazati. U najbolju ruku mogu te uputiti na neku od kniga ili na neke dogadjaje koji te mogu podstaći na razmišljanje i eventualno istraživanje.
Setimo se da nije bilo dokaza da je zemlja okrugla, odnosno ne u ono vreme kada je prvi put trebalo sa time izaći u javnost.
Edison nije imao dokaza da je moguće naći odgovarajuće sijalično vlakno ali je iznutra osećao da rešenje postoji pa je tek posle stotinu eksperimenata došao do rešenja.
Pronalazač aparata za fotokopiranje je eksperimentisao i probao mnoge prahove ali je uvek završavao sa neuspehom. Na kraju kada je bio pred odustajanjem odnekud je čuo nečiji glas, "Probaj grafitni prah." Probao je i rodio se prvi fotokopir.
Došao je do rešenja ali nije otkrio odakle i ko mu je daoturio to rešenje.
Postoji video materijal ali i knjiga (SOUL SURVIVOR) gde dečak od 11 godina priča kako se seća da je u prethodnom životu nastradao kao pilot u borbi sa japancima. Opisao je svoje kolege iz rata što je jedan od njih koji je u dubokoj starosti sve navode i potvrdio.
Opisao je i svoje ondašnje sestre, koje kada su ih posetili, potvrdile su tačnost svih navoda ovog dečaka.
Naravno da ovo ne nnavodim u zamenu za dokaze ali ovo može biti nešto što će zagolicati nečiju maštu da i sam istražuje.
Ponoviću da; Istina o samom životu nije stvar dokazivanja po bilo kojoj metodi već je stvar stanja svesti same osobe. Uz napomenu da svest nije stvar intelektualnosti i učenosti već je stvar unutarnjeg duhovnog stanja jedne osobe.

Probaj pažljivo razmisliti o ovome što ću ovde navesti:
Svet oko svake osobe operiše tako da svakoj osobi spletom svih dogadjaja pruža bilione dokaza da je ta osoba uvek u pravu. To znači da svaki vernik ima bezbroj dokaza da je sve ono što veruje i kako veruje istina. Zato će pravoslavac imati dokaze da je jedino njegova religija ispravna, ne znajući da takve dokaze ima svaki drugi vernik za svoju religiju. Isto važi i za ateistu.
Svako svoje granice obara onda kada ga život satera u ćošak i kada nema izbora. Viši stupanj svesti u čoveku se uvek radjao u porodjajnim mukama.
Dok se mi možemo ubedjivati stotinam,a godina, i nikada se ubediti, milioni ljudi prihvataju svoje snove za ono što oni stvarno jesu.
Kako ja ikako ikome mogu dokazati da su snovi realnost? Nikako i nikome. Ali, ja znam da to jesu jer u velikom broju slučajeva ja, kao i većina drugih sledbenika istih učenja kojima i sam pripadam, potpuno svesno putujemo višim realnostima...
Probaj pročitati knjigu The Tiger's Fang od Paula Twitchella ili In the Company of ECK Masters od Philla Morimitsua....
Najveća čarobnost života je što svako sebi mora pribavljati dokaze!

Edited by louiskrstic, 16 August 2009 - 18:53.


#74 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 17 August 2009 - 14:06

Čovek zvani Isus je dosegao visoko stanje svesti koje se zvalo Hrist a koje je još poznato pod nazivom Bog-Svest. On je iz tog visokog stanja svesti govorio, "Ja sam vaš put i spasenje..." Misleći da svako ko dosegne tu visoku svest ostvariće realizaciju svog životnog cilja. To znači ljubav, blaženstvo, sreću, duhopvnu slobodu i bez potrebe da kao kao Duša dolazimo u ove niže svetove.

Hrist je titula, pomazanik Bozji. tj., poslan od Boga da spasi svet a ne neko stanje svesti. Kad je Isus ono rekao mislio je... upravo to sto je i rekao... da je on put ka ocu (vidi se iz ostatka stiha).
Na osnovu cega gradis svoje misljenje da je rec Hrist stanje svesti? Na osnovu cega gradis svoje misljenje da kada je Isus rekao "Ja sam put, istina...." nije mislio to sto je rekao nego je u stvari hteo da kaze da "svako ko dosegne tu visoku svest ostvariće realizaciju svog životnog cilja. To znači ljubav, blaženstvo, sreću, duhopvnu slobodu i bez potrebe da kao kao Duša dolazimo u ove niže svetove"?

Postojanje ECK Mastera ja ti ne mogu dokazati kao što niko nije mogao dokazati meni ali je to nešto što pre ili kasnije svako otkrije. Tada zna za sebe.
Ipak, ECK Masteri pripadaju Vairagi redu duhovnih velikana koji je postojao od samog začetka čovečanstva u ovim svetovima. Njihov niz je bio i jeste neprekidan. I sami Isus je od njih dobijao inicijacije pre nego je stasao za javnost....

Ja sam probao pronaci te likove, da li su postojali u istoriji. Jok. Nema ih. Ni spomena.
Kako znas da su postojali i kako znas da je njihov niz bio neprekidan ako ti to niko ne moze dokazati i ako u celoj istoriji nema spomena o njima. Pojavio se tvoj "moderni" master (paul ili kako se zvao) i brate on napise knjigu u kojoj postavi sebe za jednog od mastera... i onda prodaje te knjige naravno... O onima koji su bili pre njega ni reci u istoriji. U sustini verujes na rec jednom coveku koji nicim ne moze da potvrdi svoje izjave. Zar to nije lakovernost?

Ipak uputio bih važnu napomenu: Svako od nas ima obavezu da za sebe nadje ona razumevanja, učenja ili religiju gde će se osećati komforno i što za njega znači razumnim. Naći se negde gde se ne osećamo prijatno ili što ne razumemo za nas neće biti nikakav dobitak. Neophodno je umeti dati drugima slobodu da bismo je imali za sebe.
Moj post je bio prevashodno izazvan uvodnim postom postavljača teme. U skladu sa time ja mogu samo ponoviti da onaj ko želi stvarno najvišu istinu još u ovom životu moći će je naći uz pomoć ECK Mastera koji su realniji nego što smo nas dvojica. Na čelu ECKANKAR-a upravo stoji jedan takav.

Nisi li kontradiktoran? Prvo kazes da svako treba negde da se nadje a posle nas navodis da bi to trebali naci u onome sto si ti pronasao
Otkud znas da su ECK Masteri realniji nego nas dvojica kada ti njihovo postojanje niko nije dokazao kako sam tvrdis?
Otkud znas da te ne farbaju tj., ne uvlace u kult? Otkud znas da zarad dobiti ne iskoristavaju tvoju lakovernost?

U sustini nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje samo si se ponovio.

Edited by drmr, 17 August 2009 - 15:45.


#75 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 17 August 2009 - 17:09

Ja sam probao pronaci te likove, da li su postojali u istoriji. Jok. Nema ih. Ni spomena.


Ah, tu li se krijes - biseru. :ph34r:
Ovaj, ja sam probala pronaci znanstveni dokaz da je Isus Krist zaista postojao. Iskljucujuci Bibliju koju ne smatram relevantnom, a drugih dokaza nema, ispada da sve religije kao i sekte imaju jednako pravo vjerovati u svog boga, sotonu ili vanzemaljce. Sasvim svejedno.